גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הירידות בוול סטריט החריפו בשעה האחרונה של המסחר: טסלה צנחה ב-3.4%, מודרנה ב-6.7%

בורסות אירופה רשמו עליות קלות בסיום המסחר ● התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים ירדה לכ-1.84% ● מדד המחירים לצרכן בבריטניה עלה (שנתי) ב-5.4% ● מחירי הנפט בשיא מאז אוקטובר 2014

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

עוד יום של ירידות בוול סטריט, בסיומו של יום מסחר הפכפך. בשעה האחרונה החריפו הירידות ובסיום נסוגו מדדי המניות המובילים  ב-1%-1.15%.

ירידות בולטות רשמו מניות טסלה , פורד, אנבידיה  ומודרנה. מנגד, פרוקטר אנד גמבל עלתה ב-3.4%. 

22:05

יום הפכפך בוול סטריט. מדדי המניות המובילים עברו לירידות קלות. בזירת הקריפטו רושם הביטקוין עלייה קלה ונסחר סביב 41,800 דולר.

20:20

עליות קלות בניו יורק. מדדי המניות מטפסים בשיעורים של עד 0.5%. מניות מודרנה  ופורד  בולטות בירידות חדות.

בקרב המניות הישראליות בולטות בעליות מניות ראדא, מאנדיי, איירון סורס , גמידה סל, וויקס  וסנטינל וואן.

18:45

בורסות אירופה רשמו עליות קלות בסיום המסחר. בניו יורק רושמים כעת מדדי המניות המרכזיים ירידות של עד 0.4%. 

התשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים יורדת ב-3 נקודות בסיס לכ-1.84%.

בגזרת המסחר בסחורות הנפט לא עוצר וחוזה WTI קופץ ביותר מ-2% ל-87.2 דולר לחבית. הברנט עולה ב-1.5% ל-88.8 דולר לחבית.

הזהב מטפס ב-1.6% ל-1,840 דולר לאונקיה וחוזה על מתכת הכסף עולה בעוד 2.6%. 

17:30

מגמה מעורבת בניו יורק כעת. הנאסד"ק נסחר בעלייה קלה ומנגד מדד הדאו ג'ונס עבר לירידה קלה.

בקרב המניות הישראליות בולטות בעליות חדות גמידה סל, אורמד , פלייטיקה , פייבר , ראדא , סיווה וראדוור.

חברת דריו הלת'  הודיעה היום על חתימת הסכם עם תכנית אזורית גדולה למתן שירותי בריאות לספק את הפתרון הטיפולי הדיגיטלי שלה לניהול מחלת הסוכרת עבור חברי "מדיקאייד" הזכאים לכך באזור המרכז אטלנטי של ארה"ב וסביבתו. החוזה צפוי לתרום להכנסותיה של דריו החל מהרבעון השני של 2022. בנוסף דיווח על רכישה של חברה שלישית תוך כשנה, רכישה של טכנולוגיה בתחום פיזיוטרפיה דיגיטלית - פיזימקס, לפיזימקס טכנולוגיית AI אשר תתממשק לפתרון הכולל של דריו ותאפשר טיפול שהוא יותר מדוייק ואוטומטי, לפלטפורמה של דריו , העסקה היא עסקת מניות בשווי כולל של 4 מיליון דולר.

החברה גם הודיעה ששווי ההסכמים עליהם חתמה בשבעת החודשים האחרונים מוערכים בסכום 35 מיליון דולר בהשקה מלאה , החברה כרגע מוכרת בקצב של 24 מיליון דולר ובהינתן השקעה והטמעה מלאה של החוזים החדשים ישנה אפשרות לצמיחה משמעותית ב-2022 .

16:30

יום המסחר בניו יורק נפתח תוך עליות קלות במדדי המניות המרכזיים. מאנדיי מטפסת ב-2.2%.

עוד בולטות בעליות מניות טסלה  , בנק אוף אמריקה ומורגן סטנלי . שני האחרונים פרסמו היום דוחות טובים לרבעון הרביעי.

14:30

המסחר באירופה ממשיך להתקיים במגמה חיובית. דאקס ופוטסי עולים ב-0.3%, קאק מוסיף 0.6% ויורוסטוקס 50 עולה ב-0.5%. החוזים העתידיים בניו יורק עולים ב-0.1%-0.3%, ובזירת הטרום מסחר נרשמות עליות קלות לענקיות הטכנולוגיה.

גמידה סל  הודיעה שתחל במסלול להגשת בקשה ל-FDA עבור רישיון ביולוגי לתרופה omidubicel לטיפול בסרטני דם.

פרוקטר אנד גמבל  עקפה את התחזיות והעלתה את תחזית הצמיחה במכירות מטווח של 2% ל-4% לטווח של 3% עד 6%. החברה דיווחה על הכנסות של 21 מיליארד דולר ברבעון האחרון, עלייה של 6% בהשוואה לאשתקד. תמחור המוצרים עלה בממוצע ב-3%, כך שעליות המחירים היוו מחצית מגידול ההכנסות בתקופה.

בנק אוף אמריקה  גם פרסם דוחות רבעוניים, ודיווח על רווח של 82 סנט למניה - בעוד שהתחזיות עמדו על 77 סנט למניה. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-22 מיליארד דולר, עלייה של קרוב ל-10% בהשוואה לאשתקד אך מתחת לתחזיות, שציפו ל-22.18 מיליארד דולר הכנסות. למרות הפספוס בשורה העליונה, המניה מטפסת ב-2.9% בטרום.

12:20

האווירה בשווקים מתבהרת, והמסחר בבורסות אירופה ובחוזים העתידיים על מדדי וול סטריט עבר למגמה חיובית. מדדי דאקס ופוטסי עולים בכ-0.1%, קאק מטפס בקרוב ל-0.6% ויורוסטוקס 50 מוסיף 0.5%.

החוזים בוול סטריט מחקו את הירידות: החוזים על נאסד"ק עולים כעת ב-0.3%, על דאו ג'ונס ו-S&P500 בכ-0.1%. 

בזירת הטרום מסחר בניו יורק ניכרת התאוששות קלה של חברות הטכנולוגיה שספגו ירידות רבות בימי המסחר האחרונים. טסלה  עולה בכ-1.5%, מיקרוסופט  שירדה אתמול 2.4% בשל הדיווח על רכישת אקטיוויז'ן בליזארד  מוסיפה 0.4%, וגם אפל, אנבידיה, AMD ומטא מתקדמות מעט.

11:35

הירידות באירופה מתמתנות. מדד דאקס יורד ב-0.15%, פוטסי נסחר בירידה מזערית בלבד וקאק מתחזק ב-0.3%. יורוסטוקס 50 עולה ב-0.1%, הסטוקס 600 נסחר ביציבות. גם החוזים העתידיים בוול סטריט עברו למגמה מעורבת, כשכעת החוזים על נאסד"ק ללא שינוי מהותי או אף עולים קלות לפרקים.

וולוו יורדת ב-2% בשטוקהולם, אדידס מאבדת שיעור דומה בפרנקפורט, וגם דויטשה בנק, מרק, BMW, פולקסווגן וסימנס מאבדות גובה. בלונדון קבוצת ברברי מזנקת ב-6% לאחר שפרסמה תוצאות כספיות, אינטרקונטיננטל עולה ב-1%. בצרפת עליות בולטות ללואי ויטון, הרמס, ספרן, רנו וקרינג.

בשוק הסחורות נרשמות עליות של 1% בשני סוגי הנפט הגולמי, הזהב מתחזק ב-0.2%, הגז הטבעי יורד ב-1%.

10:10

המסחר בבורסות אירופה נפתח במגמה מעורבת. מדד דאקס יורד ב-0.7% ופוטסי נחלש ב-0.2% על רקע נתוני האינפלציה המפתיעים לרעה בבריטניה. מדד קאק הצרפתי, מנגד, עולה ב-0.1%, וגם היורוסטוקס 50 בעלייה קלה.

בפרנקפורט נרשמות ירידות בולטות לחברת התרופות מרק , פורשה, דליוורי הירו ו-SAP. בלונדון הבנקים רושמים עליות קלות וגם ענקית האנרגיה BP  מוסיפה 0.8% על רקע עליית מחירי הנפט. קבוצת התעופה שמחזיקה בבריטיש איירווייז, IAG , יורדת 1.2%. בצרפת תומכות במדד מניות לואי ויטון , קרינג, הרמס, רנו  וקרפור.

הירידות בחוזים העתידיים בוול סטריט מתמתנות: החוזים על נאסד"ק יורדים ב-0.5%, על דאו ג'ונס ו-S&P500 בכ-0.3%. באסיה ננעל המסחר בירידות שערים. מדד שנחאי ירד ב-0.3%, שנזן מחק 1.3%, האנג סנג איבד 0.2% וקוספי ירד ב-0.7%.

09:25

לראשונה זה כשנתיים וחצי, תשואה חיובית באג"ח ל-10 שנים של הממשלה הגרמנית. התשואה על האיגרת עומדת על 0.005%, אמנם צנועה ביותר אך מאז מאי 2019 נסחרה בשיעור שלילי. אמש תשואת האג"ח עוד עמדה על 0.017%-. גם התשואות על שאר האג"ח לטווחים ארוכים מזנקות.

09:10

האינפלציה בבריטניה הגיעה לרמה שנתית של 5.4%, הגבוהה ביותר מאז מרץ 1992 ועלייה מ-5.1% בנובמבר. הצפי בשוק היה לעלייה של 5.2% במדד המחירים. בדצמבר לבדו טיפסו המחירים ב-0.5%, בעוד תחזיות העריכו עלייה של 0.3%.

החוזים העתידיים על מדד פוטסי יורדים ב-0.6% לקראת המסחר שייפתח בעוד כשעה.

בדצמבר האחרון הבנק המרכזי של בריטניה (BOE) הפך לבנק המרכזי הגדול הראשון שהחל בהעלאת הריבית לאחר ההקלות המרחיבות בשל משבר הקורונה, כשהעלה אותה ל-0.25%. ב-3 בפברואר תתקיים ישיבה נוספת של הוועדה למדיניות מוניטרית של הבנק, שבה יוכרע האם להעלות את הריבית שוב.

08:05

הנפילה של מדד ניקיי התמתנה מעט לקראת סגירת המסחר והוא ננעל בירידה של 2.9%. סוני השילה קרוב ל-12.5%.

07:55

המגמה השלילית בשווקים ממשיכה גם הבוקר בבורסות אסיה. ביפן מדד ניקיי צונח ב-3.2%, מדדי סידני והקוספי בסיאול יורדים ב-1%, שנחאי ב-0.7%, שנזן ב-1.3%, הונג קונג ב-0.6%.

בטוקיו בולטות סוני שצונחת ב-11.5%, טויטה שמשילה 4.7% וגם ניפון, קוואסאקי, Z הולדינגס ומיטסוי רושמות ירידות חדות. בהונג קונג צ'יינה אוברסיס וקאנטרי גארדן מזנקות, שיאומי יורדת ב-1.8%, עליבאבא ב-1.5% וג'ילי מאבדת 2%.

וול סטריט שבה מסוף השבוע הארוך (ביום שני לא התקיים מסחר בשל יום מרטין לות'ר קינג) והאווירה העכורה עדיין כאן. יום המסחר בבורסות ניו יורק אמש ננעל בירידות חדות: מדד נאסד"ק נחתך ב-2.6%, מדד דאו ג'ונס ירד 1.5% ומדד S&P 500 נסוג 1.8%. החוזים נסחרים כעת בירידות של 0.6%-0.9% ומאותתים כי עוד יום קשה לפנינו.

במקביל, תשואות אג"ח ממשלת ארה"ב זינקו: התשואה על אג"ח ל-10 שנים עלתה בכ-11 נקודות בסיס לרמה של 1.88%, הגבוהה ביותר מאז ינואר 2020, וגם הבוקר היא בשיעור זה. התשואה על אג"ח לשנתיים, עלתה מעל 1% לראשונה מאז פברואר 2020, והיום היא ממשיכה לטפס ועומדת כעת על 1.06%.

היום יפוסמו, בין השאר, דוחות מורגן סטנלי, פרוקטר אנד גמבל, יונייטד איירליינס, יונייטד הלת' ו-US בנקורפ. כמו כן, היום יפורסם מדד המחירים לצרכן בבריטניה ובגרמניה.

בין השווקים היחידים שנסחרים בירוק הבוקר אפשר לציין את שוק הנפט הגולמי. הברנט עולה ב-1% ומתקרב אט אט למחיר של 90 דולר לחבית. הוא נסחר תמורת 88.4 דולר, רמת המחיר הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 2014. 

עוד כתבות

קובה בורגול צמחוני במסעדת תבל / צילום: גל שון

איך מארגנים יום כיף בגליל לחבורה של צמחונים-טבעונים?

מחפשים הפתעה ליום הולדת? טיול מיוחד לחובבי טבע צמחונים? ספא שווה? מקום מיוחד להצעת נישואים? יש את מי לשאול!

קמפיין הגיוס החדש של התעשייה האווירית ברמת החייל / צילום: יוסי כהן

מותר בהחלט לבקר את התעשייה האווירית, אבל מותר גם להעריך את הניסיונות לגייס אליה עובדים מוכשרים

בעולם שעדיין סובל מעודף ביקוש, אין שום פסול מכך שחברה ממשלתית מנפנפת גם באידיאלים ובציונות. הציניקנים יגחכו, אבל ימשיכו לישון בלילה רגועים בזכות המערכות שתפתח להם עלמה מהתעשייה האווירית ● כוכבי השבוע

לנובו yoga i9 / צילום: יח''צ

המחשב הנייד החדש הזה יקר, אבל העיצוב מדהים והתמורה שווה

ה-Yoga 9i החדש של לנובו בא עם עיצוב יוקרתי ומרענן, סאונד חזק, וחיי סוללה טובים ● עם זאת, המחשב מושך את תשומת לב הצרכן באמצעות רעשים לא מוסברים

מימין: נטלי ברטלר, איילת זוסמן, דריה אטמנוב / צילום: איל יצהר

"ברגע שאת יורדת מהפודיום - מתחילים מחדש": יום עם נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית

המתעמלת שאין לה זמן לאינסטגרם, המאמנת שמתפקדת כהורה והפיזיותרפיסטית שמטפלת בפציעות ● ביקור באוהל האימונים של נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית ● הברזייה

סיני / צילום: Shutterstock

לצאת לחו"ל ולא בטיסה: מה צריך לדעת לפני שנוסעים לסיני או לעקבה

ישראלים רבים מחליטים בחודשים האחרונים לא להתרחק ולצאת לנופש בשתי המדינות הסמוכות לנו ● כמה עולה אגרה, מהם נהלי הקורונה ומה אסור לשכוח להסדיר לפני הביקור ● גלובס עושה סדר

ג'רום פאוול, יו''ר הפדרל ריזרב / צילום: Associated Press, Alex Brandon

התחמושת של הפדרל ריזרב מצומצמת הפעם

הפד מבקש לצנן את פעילותה של הכלכלה האמריקאית על מנת למתן את האינפלציה, כך שבואה של ההאטה אמור על פניו לעודד את מקבלי ההחלטות בבנק המרכזי ● היו"ר ג'רום פאוול חושש, ובצדק, מהמשך עלייתה של האינפלציה בארה"ב, ופועל להידוק התנאים הפיננסים שאפשרו למחירי הנכסים להרקיע שחקים. אלא שזה קורה מאוחר מדי

בחינה מחודשת בתקופת אינפלציה / אילוסטרציה: Shutterstock

צריכים לקחת הלוואה? כך תעשו את זה נכון

קצב האינפלציה השנתי מייקר את כל ההלוואות צמודות המדד, והמציאות החדשה עלולה לפגוע בכיס של כל אחד מאיתנו • כיצד הטלטלה בכלכלה העולמית משפיעה על החובות, ולמה כדאי להיות ערים במיוחד בעת הזו? • ניהול החיסכון המשפחתי: כתבה 14 בסדרה

מרב מיכאלי, יו''ר מפלגת העבודה ''קלמן-ליברמן'', כאן ב', 23.05.2021 / צילום: Associated Press

האם יוזמת חופשת הלידה לאבות תוכל לרכך את "קנס האימהות"?

המהלך למתן חופשת לידה לאב שלא על חשבון האם נראה כרגע כבעייתי מבחינת ההיתכנות הפוליטית שלו, אך הוא מעלה לדיון תופעה כלכלית מעניינת המכונה "קנס אמהות" ● מדוע לידת הילד הראשון משפיעה באופן כה דרמטי על כושר ההשתכרות של נשים, איך נראית ישראל ביחס לעולם בתחום הזה, ואיפה יש "קנס נישואין"? ● המשרוקית של גלובס

אילון מאסק / צילום: Associated Press, Ringo H.W. Chiu

ההאשמות בהטרדה מינית נגד אילון מאסק: מניית טסלה נפלה, המנכ"ל מכחיש

"Business Insider" דיווח אתמול כי SpaceX שילמה 250 אלף דולר ב-2018 לדיילת שהתלוננה שמאסק הטריד אותה מינית ● מניית טסלה הגיבה בנפילה של 6% והשלימה צניחה של כ-13% בשלושה ימים

ויטליק בוטרין / צילום: Reuters, Kristoffer Tripplaar/Sipa USA)

מייסד את'ריום נפגע מהירידות בקריפטו: "אני כבר לא מיליארדר"

ויטליק בוטרין צייץ בטוויטר כי אחזקותיו כבר לא שוות יותר ממיליארד דולר ● מטבע האת'ר צנח ב-59% מאז השיא שלו בנובמבר 2021

מימין: שי מור יוסף וגיא בסר / צילום: איל יצהר

היזמים שהביאו את מארון 5: "זיהינו כשל בשוק ההופעות הבינלאומיות"

אחרי שכבשו את פארק הירקון בשבוע שעבר, צמד היזמים גיא בסר ושי מור-יוסף כבר מסתכלים קדימה ● עכשיו הם מתכננים סיבובי הופעות משותפים עם סעודיה והאמירויות, יצוא של אמנים ישראלים לחו"ל ואפילו הנפקה בתל אביב ● עם הגב של ענקית הבידור האמריקאית לייב ניישן, שום דבר לא נראה להם כמו פנטזיה ● רק אל תזכירו להם את הפלופ ההוא בהופעה של ריהאנה

סוחרים בוול סטריט / צילום: Associated Press, Courtney Crow

אשליית האינפלציה: השד יצא מהבקבוק ואף אחד לא זיהה. לאן תוביל המפלה בשווקים?

שנים הזהירו כולם שמדיניות התמריצים של הבנקים המרכזיים וריביות השפל יביאו עימם עלייה חדה בסביבת האינפלציה, ואולם משלא הגיעה מיהרו כולם להספיד אותה וראו בה תופעה מהעבר הרחוק. עכשיו היא חזרה ובגדול ● הבנקים המרכזיים איבדו זמן יקר, ועתה הם מתאמצים לשדר לשוק נחישות ● ואיך זה קשור לישראל?

אבעבועות הקוף / צילום: Associated Press, Cynthia S. Goldsmith, Russell Regner/CDC

היכן התגלתה מחלת אבעבועות הקוף ומה ניתן לעשות נגדה

מדובר במחלה דומה לאבעבועות שחורות אך פחות קטלנית ● 8 מקרים אותרו בבריטניה מתחילת מאי ● הדיווחים מבריטניה מעוררים עניין ומטרידים מעט, שכן החקירה האפידמיולוגית מעלה כי המחלה הופיעה גם אצל אנשים שאינם קשורים אלה לאלה ושלא ביקרו בניגריה, בה המחלה מפושטת

מחאת חקלאים באיראן, בעקבות הבצורת / צילום: Associated Press, Hamidreza Nikoomaram

כלכלת איראן בשפל, והממשל רץ לגרעין

מחירי המזון באיראן מזנקים, והתקשורת במדינה הגדירה את מצב הכלכלה ברפובליקה האסלאמית כגרוע ביותר בשלוש השנים האחרונות ● לפי הנתונים הרשמיים של המשטר האיראני - לפחות 9 מיליון משפחות נמצאות מתחת לקו העוני ● מנגד, המנהיג חמינאי וצמרת משמרות המהפכה ממשיכים לדבוק בעמדה נוקשה בקשר לשיחות על חזרה להסכם הגרעין

טלטלה בשווקים

זה היה מחזה נדיר של ניתוק והגזמה. ואז הגיעה הקריסה - ועוד 9 כתבות שכדאי לכם לקרוא על הטלטלה בשווקים

החברה היחידה ששרדה את המפלה ● וורן באפט יוצא למסע רכישות ● והשריף של משבר 2008 מזהיר מפני תרחיש האימה ● מיטב הכתבות מהשבוע האחרון על הטלטלה בשווקים 

האלגוריתמים כובשים את מדעי הרוח / אילוסטרציה: Shutterstock

האלגוריתמים כובשים את מדעי הרוח

איך מנתחים אוסף של מאות אלפי גלויות של ארץ ישראל מהמאה ה-19, כמה אנשים ידעו קרוא וכתוב בתקופות עתיקות והאם משפט אייכמן היה אירוע ראווה או אירוע משפטי? ● אלו כמה מהשאלות שחוקרים בתחומי מדעי הרוח בישראל מתמודדים איתן בעזרת כלים של בינה מלאכותית 

 

ריטייל–טק / אילוסטרציה: Shutterstock

האתגר הקמעונאי: לייצר חוויה דיגיטלית בחנויות הפיזיות

בישראל פועלים יותר מ-150 סטארט-אפים של ריטייל-טק, שמנסים לתת מענה לבעיות שמטרידות קמעונאים בעידן הפוסט-קורונה ● מהדוח השנתי של דלויט ו-UST עולה כי היקף ההשקעה במיזמים הללו עמד ב-2021 על כ-2.4 מיליארד דולר, זינוק של 180% לעומת 2020, והתחזית היא שהמגמה תימשך למרות הסערות בשווקים ● הבעיה: חלק מהיזמים מעדיפים לפעול קודם כל בחו”ל

פרויקט יבניאלי גבעתיים / הדמיה: אלכס קנטור

התחדשות עירונית בגבעתיים: "לכל מקום אפשר להגיע ברגל בלי להזיז את האוטו והתחבורה הציבורית לא רעה"

שלושה בנייני רכבת ברחוב יבניאלי בגבעתיים ייהרסו ובמקומם 21 דירות תהיינה 51 דירות ● על פי נתוני רשות המסים, דירת 6 חדרים בקומה החמישית בבניין, בשטח 197 מ"ר, נמכרה ביולי אשתקד תמורת 6.1 מיליון שקל

רני צים / צילום: רמי זרנגר

רני צים נפרד מאופיס דיפו: נמכרת ל-UMI לפי שווי של 80 מיליון שקל

יבואנית הרכב תעביר לידי צים כ-35 מיליון שקל, שכן רשת הציוד המשרדי נושאת חוב של 45 מיליון שקל ● על פי הערכות, צים השקיע כ-30 מיליון שקל ברכישת אופיס דיפו ב-2014

מייסדי מאסטרסקול. מימין: מיכאל שורפ, עותני לוי, ערן קליקסמן ורועי ציקורל

קווים לדמותו של משבר 2022 והחברה שגייסה 100 מיליון דולר להסבת עובדים להייטק

מיטב המומחים משרטטים את תמונת המשבר המתהווה בענף ההייטק ● מה באמת הביא להתמוטטות חברת משלוחי המכולת אבו ● וויקס הפכה סמל של חברות טכנולוגיה שגייסו עובדים בקצב מסחרר, אולי מעבר לצרכיה ● וקמפיין גיוס העובדים של התעשייה האווירית מעורר סערה ציבורית ● השבוע שהיה ההייטק והמדע של גלובס