גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה אדומה בת"א: המדדים המובילים איבדו כ-4%

ת"א 35 ות"א 125 נפלו ב-3.7% ות"א 90 צנח ב-4% ● ת"א ביומד התרסק ב-5.6% ומדד הבנקים איבד 4.1% ● ירידות חדות בבורסות אירופה וארה"ב ● הדולר והאירו התחזקו מול השקל

מסכים אדומים בבורסה / צילום: Shutterstock
מסכים אדומים בבורסה / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים  

17:25

המדדים המובילים בבורסה ננעלו היום בירידות חדות מאוד. ת"א 35 ות"א 125 נפלו ב-3.7% ות"א 90 צנח ב-4%. ת"א ביומד התרסק ב-5.6% ומדד הבנקים איבד 4.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-3.7 מיליארד שקל.

מניות הבנקים בלטו בירידות: דיסקונט  נפלה ב-4.6%, פועלים  איבדה 4.5%, בינלאומי  ירדה ב-4.3%, לאומי  נחלשה ב-3.8% ומזרחי טפחות  איבדה 3.3%.

אייסקיור מדיקל  איבדה 11.5%, אופקו  נפלה ב-11.4%, פפורסייט  ירדה ב-11.3% ובוני תיכון  איבדה 11.2%,  קבוצת לוזון   נפלה ב-10.4%, חנן מור  ואוגווינד  ירדו ב-9.4%, אפריקה מגורים  נפלה ב-8.8%, אאורה  ירדה ב-8.6%, דלק רכב  איבדה 8.2% ודלק קבוצה  נפלה ב-7.5%. חברה לישראל  נחלשה ב-7% ודמרי  איבדה 6.8%.

17:15

דקות לפני סיום המסחר, הירידות בבורסה מעמיקות עוד. כעת, ת"א 90 צונח ב-4.1%, ות"א 35 נופל ב-3.7% ות"א-125 מתרסק ב-4%. מדד הבנקים נופל ב-4% גם הוא ואילו הביומד צונח ב-5.7%.

משקיעים בארץ ובעולם יעקבו בימים הקרובים בדריכות אחרי פרסומי הדוחות בארה"ב (ובהם מיקרוסופט, אינטל, טסלה ואפל) וכמובן ימתינו להודעת הפד ביום רביעי בנוגע למדיניות המוניטרית בארה"ב.

לפי רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אי.בי.אי: "בהחלטת הריבית ביום רביעי הקרוב, הפדרל ריזרב צפוי להערכתנו להמשיך ולהכין את השווקים להעלאת הריבית במרץ, ואולי לספק הבהרות בנוגע לאופן ועיתוי צמצום המאזן.

"אנו מעריכים כי מעבר לכך הפד לא צפוי לנקוט טון ניצי יותר, וזאת מכיוון שבימים האחרונים השווקים התחילו לעשות עבורו את העבודה, כלומר הקשחת התנאים הפיננסיים מסייעת לפד למתן את סביבת האינפלציה".

"עם זאת", הוא מוסיף, "חשוב לציין כי קיים שוני בולט בין התקופה הנוכחית ובין אפיזודות של סנטימנט שלילי והרעה בתנאים הפיננסיים בעשור האחרון, והוא רמת האינפלציה. לאורך העשור האחרון המדיניות המוניטרית התאפיינה בגישת 'הקדמת תרופה למכה', שמטרתה למנוע את התחממות המשק ולהקדים את העלייה באינפלציה.

"לכן, כאשר נרשמה הידרדרות בתנאים הפיננסיים, נרשמה מיד בעקבותיה בלימה במדיניות המרסנת או מעבר למדיניות מרחיבה. כיום, לעומת זאת, המדיניות מכוונת להורדת סביבת האינפלציה. לפיכך, הרעה בתנאים הפיננסיים לא מספיקה לבדה לשינוי במדיניות, שכן כיום נדרשת גם ירידת מדרגה בסביבת האינפלציה.

"בעוד שהרעה ממושכת בתנאים הפיננסיים צפויה להוביל לאפקט עושר שלילי, ובשלב מסוים גם לירידה במחירי הסחורות, הרי שהתמתנות לחצי השכר ואינפלציית השירותים הם לרוב תהליכים איטיים יותר. כך, עלול להיווצר מצב שבו האינפלציה נותרת גבוהה יחסית, למרות הרעה בתנאים הפיננסיים".

16:50

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בירידות חדות. ת"א 35, ת"א 90 ות"א 125 צונחים ב-3%. ת"א בנקים מאבד 3.3% ות"א ביומד צונח ב-4.8%.

15:40

מדד ת"א 35, ת"א 125 ות"א 90 צונחים ב-3% במסחר בבורסה בשעה זו. ת"א בנקים מאבד 3.3%, בהובלת דיסקונט  שיורדת ב-3.9% ופועלים  שנחלשת ב-3.5%. 

ת"א ביומד נופל ב-3.8%, בהובלת אייסקיור מדיקל  שיורדת ב-8%. 

חברה לישראל  צונחת ב-7.6%, ICL  מאבדת 5.5% ומיטרוניקס  יורדת ב-5.1%.

15:20

מחריפות הירידות בבורסה: מדד ת"א-35 צונח ב-2.5%, מדד הבנקים צונח בעוד 2.9%, ת"א 90 נופל ב-2.4%. מחזור המסחר מסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל.

סוער גם בשוק המט"ח: השקל נחלש בחדות מול הדולר וזאת על רקע הקורלציה בין השוק האמריקאי לשער הדולר-שקל שעלתה ביתר שאת בשנה החולפת, ועל רקע התחזקות הדולר בעולם לצד עליית תשואות האג"ח. הדולר קופץ ב-1% לרמה של 3.17 שקלים. בשנה החולפת עלתה הקורלציה בין הנאסד"ק לשער הדולר מול השקל, וזאת על רקע הגידורים של הגופים המוסדיים את השקעותיהם מעבר לים.

כאשר שוקי המניות הגלובליים עולים, חשיפת המוסדיים למט"ח עולה מבחינה טכנית, והיות שהחשיפה של הגופים הללו כבר ברמות שיא, המוסדיים נוטים למכור דולרים בתקופות של עליות בשוקי המניות כדי לצמצם את חשיפתם למט"ח. מהלך זה נובע מהצורך לעמוד במדיניות החשיפה שהוגדרה מראש בכל אחד מהגופים. בעת ירידות בשווקים קורה המצב ההפוך. בסופו של דבר, למרות היקף רכישות מט"ח מצד בנק ישראל של כ-35 מיליארד דולר מינואר אשתקד, השקל התחזק ב-8% מול הסל.

14:30

התמתנות במגמה השלילית בבורסה. ת"א 35 יורד בכ-1.6% ומדד ת"א 90 נופל בכ-2%. מדד הבנקים צונח בכ-2.4%. מחזור המסחר גבוה ומסתכם בכ-1.9 מיליארד שקל.

בתוך מדד ת"א 35 המניות היחידות שנסחרות בעליות הן בזק  ואלוני חץ. בת"א 90 רושמות עליות פתאל, גזית גלוב  וקנון.

כלל ביוטכנולוגיה , המשקיעה בחברות בתחום מדעי החיים, מדווחת היום על תוצאות top-line חיוביות מניסוי שלב 2 ב-ExcharEx לטיפול בכיבים ורידיים, שערכה חברת הפורטפוליו מדיוונד. כלל ביוטכנולוגיה מחזיקה כ-35% ממדיוונד. הניסוי נועד להעריך את הבטיחות והיעילות של EscharEx, בהשוואה לקבוצות ביקורת המטופלות בג'ל פלסבו או בסטנדרט הטיפול הלא-כירורגי המקובל כיום (הטרייה אנזימטית או עצמונית). הניסוי השיג את יעדו העיקרי ברמת מובהקות סטטיסטית גבוהה, וכן הדגים ששיעור ההטריה המלאה של מטופלים שטופלו ב-EscharEx היה גבוה משמעותית בהשוואה למטופלים שטופלו בשתי הקבוצות האחרות.

מניות בית ההשקעות לנכסים דיגיטליים סילבר קסטל התחילו להיסחר היום בבורסה. זאת, בעקבות השלמת המיזוג עם חברת איי.סי.בי וקבלת אישור הבורסה. החברה הנסחרת משנה את שמה לסילבר קסטל אחזקות. אלי מיזרוח, מנכ"ל סילבר קסטל, אמר כי "נכסים דיגיטליים ככלל, ומטבעות דיגיטליים בפרט, הפכו בשנה האחרונה לחלק אינטגרלי מתיק הנכסים של גופי השקעה ומוסדיים בארץ ובעולם. המסחר בבורסה יאפשר למשקיעים רבים חשיפה למגמת האימוץ של תחום זה בארץ ובעולם".

13:00

הירידות בבורסה מתחזקות, במקביל לחולשה בבורסות אירופה. ת"א 35, ת"א 125 ות"א 90 מאבדים 2.2%. מדד הבנקים צונח בכ-3%. מחזור המסחר גבוה ומסתכם בכ-1.4 מיליארד שקל.

ירידות חדות רושמות איי.סי.אל, דיסקונט , פועלים , החברה לישראל, נאייקס , ג'נסל, אלקטריאון  ואזורים.

בשוק המט"ח, הדולר מזנק בכ-0.9% ונסחר סביב 3.166 שקלים והאירו מתחזק בכ-0.7% ונסחר סביב 3.58 שקלים.

12:15

הירידות בבורסה מתחזקות. ת"א 35, ת"א 125 ות"א 90 מאבדים 1.7%. מדד הבנקים צונח בכ-1.8%.

11:55

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בירידות. ת"א 35 מאבד כ-1%, ת"א 125 יורד ב-0.9% ות"א-90 נחלש ב-0.7%. מדד ת"א בנקים נופל ב-1.4%. 

קנון  מוסיפה 2.5% ופתאל החזקות  עולה ב-2%. אוגווינד  נחלשת ב-6%, חברה לישראל  מאבדת 4.9%, ג'נסל  יורדת ב-4.3% וחנן מור  מאבדת ב-3.8%.

11:05

מדד ת"א 35 עבר לירידה קלה ומנגד מדד ת"א 90 עולה בכ-0.3%. מדד הבנקים יורד בכ-0.5%.

עליות בולטות רושמות פתאל החזקות , אב-גד, רציו  ואפריקה מגורים . מנגד, ירידות חדות רושמות איי.סי.אל , אוגווינד , ג'נסל ומקס סטוק.

חברת אלוני חץ , בעלת השליטה באמות, עדכנה כי היא צפויה לרשום רווחי שערוך, של מעל 1 מיליארד שקל בדוחות הרבעון הרביעי של 2021.

חברת יוטרון , הפועלת בשוק החניונים הרובוטיים האוטונומיים והמחסנים האוטומטיים, הנמצאת בשליטת קרן פימי, הודיעה היום כי חתמה על הסכם להקמת חניון אוטונומי שני בקנדה בתוך כחודש. סך התמורה הצפויה לחברה עבור הפרויקט מסתכמת בכ-33 מיליון שקל (כ-10.5 מיליון דולר) על פני כשנתיים. הפרויקט צפוי להסתיים לקראת סוף שנת 2023. בכך משלימה יוטרון חתימה על הסכמים בהיקף כולל של כ-50 מיליון שקל בחודש האחרון.

10:00

יום המסחר בבורסה נפתח במגמה מעורבת עם נטייה לעליות. מדד ת"א 35 מטפס בכ-0.3% ומדד ת"א 90 עולה בכ-0.1%.

עליות בולטות רושמות קבוצת דלק , אמות, שיכון ובינוי , וואן, פתאל החזקות  ואופקו.

09:25

חברת אמות  עדכנה כי היא צפויה לרשום בדוחות הרבעון הרביעי של 2021 רווחים מהתאמת שווי הוגן של נדל"ן ("רווחי שערוך"), בהיקף העולה על 700 מיליון שקל, לפני השפעת מסים נדחים.

09:00

בשוק המט"ח, הדולר מזנק הבוקר בכ-0.7% ונסחר סביב 3.162 שקלים והאירו מתחזק בכ-0.6% ונסחר סביב 3.58 שקלים.

07:40

5 דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א

1. צפי לפתיחה מעורבת

יום המסחר בבורסה צפוי, כפי הנראה, להיפתח במגמה מעורבת עם נטייה לעליות. זאת לאחר שאתמול  הבורסה הצטרפה היום לירידות החדות בבורסות העולם, לאחר סופ"ש אדום בשווקים. מדד ת"א 35 ננעל בירידה של כ-3%, ת"א 90 נפל ב-2.7%, מדד הביומד צלל בכ-4.6% מדד הטכנולוגיה בכ-3.5% ומדד הבנקים ב-2.8%. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.66 מיליארד שקל. 

2. מגמה מעורבת באסיה, עליות בחוזים

בורסות אסיה פתחו את שבוע המסחר העולמי במגמה מעורבת. בבורסת טוקיו נרשמת יציבות, בשנחאי עליות קלות ובהונג קונג נסוג מדד המניות המובילות בכ-1%.

במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של 0.7%-0.8%.

3. סחורות: עליות בחוזים על הנפט

בזירת המסחר בסחורות רושם חוזה למרץ על נפט מסוג ברנט עלייה של 0.9% לרמה של 88.7 דולר לחבית. חוזה על אונקיית הזהב נסחר בעלייה קלה.

בזירת הקריפטו רושם הביטקוין ירידה קלה ונסחר סביב 35,000 דולר, והאת'ריום נסחר בעלייה של 0.5% סביב 2,430 דולר.

4. בנק הפועלים מקים חטיבה חדשה

דירקטוריון בנק הפועלים  אישר אתמול את המלצתו של מנכ"ל הבנק, דב קוטלר, להקים חטיבה ייעודית חדשה לשירותים בנקאיים. החטיבה החדשה תכלול כ-1,000 עובדים ותורכב מיחידות מהחטיבה הקמעונאית ומהחטיבה העסקית. עובדי החטיבה יובילו בבנק את נושא מצוינות תפעולית על רבדיו השונים, כאשר החטיבה תתמקד בתהליכי השירות, התפעול ושיפור התהליכים מקצה לקצה. כמו כן, היא תייצר מודל הפעלה ארגוני למצוינות בתחום השירות והתפעול הבנקאי. בראש החטיבה יעמוד רו"ח זאב חיו, המכהן כיום כמבקר הפנים הראשי של הבנק. 

5. לאומי: האינפלציה תתמתן בחודשים הבאים

ולסיום, ד"ר גיל מיכאל בפמן, הכלכלן הראשי של לאומי ודודי רזניק, אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון, מעריכים בסקירה שפרסמו כי קצב עליית מדד המחירים לצרכן צפוי לרדת בהדרגה, בחודשים הבאים, מרמתו הנוכחית. זאת, "על רקע התמתנות בקצב עליית מחירי הסחורות, בדגש על תשומות ייצור ומוצרי צריכה; התמתנות קצב הגידול של הביקושים המקומיים לאור התפוגגות ההשפעה של הביקוש שהצטבר במהלך תקופת המגבלות על המשק והסגרים השונים; וכן, המשך ההתחזקות של השקל מול סל המטבעות".

באשר למדיניות בנק ישראל, הם מעריכים כי על רקע עליית סביבת האינפלציה הקרובה לגבול העליון של היעד, ובהנחה שגלי התחלואה של הקורונה לא יביאו להרעה משמעותית בפעילות הכלכלית בהמשך השנה, "העלאת הריבית הראשונה בישראל צפויה בתחילת המחצית השנייה של 2022, והעלאת ריבית שנייה צפויה בתחילת 2023, כך שמדובר בתהליך העשוי להיות מדורג ואיטי. יחד עם זאת, לא ניתן לשלול שעלייה זו תתרחש כבר במהלך הרביע הרביעי של השנה, בפרט אם סביבת האינפלציה תיוותר גבוהה במהלך 2022 והמשק ימשיך בהתאוששותו".

עוד כתבות

טרייפל משמש / צילום: Shutterstock

שבועות טבעוני: מתכון שגם אוכלי גבינות יעמדו בתור כדי לקבל פרוסה ממנו

זה שאתם נמנעים ממוצרי חלב לא אומר שאתם לא יכולים ליהנות מקינוח לשבועות: 
טרייפל טבעוני עם ליים ומשמשים. תרשמו מתכון

ריצ'ארד קווסט / צילום: CNN

ריצ’רד קווסט יודע בדיוק למי צריך להקשיב כדי לדעת מה יקרה לכלכלה ובטוח: "בעוד שנה נהיה במיתון"

ריצ'רד קווסט, הפרשן הכלכלי הבכיר של CNN, מרגיש בכנס הפורום הכלכלי העולמי "תחושת מציאות וכובד משקל שלא ראיתי קודם" ● בראיון לגלובס הוא מספר על רוחות המלחמה המורגשות בכנס יוצא הדופן, על הסוגיות שזזו הצידה אך עוד ישובו לבמה, וגם על מצב העיתונות ותפקידה

לפי הנטען במחקר, טאבולה הישראלית אספה פרטים ללא אישור מפורש מהמשתמשים / צילום: Shutterstock, Kite_rin

מחקר חדש: רשתות פרסום אוספות מידע על המשתמשים גם ללא אישורם

מחקר אקדמי מצא שמספר רשתות פרסום, ביניהן טאבולה הישראלית, יאנדקס ופייסבוק, אספו מידע מתוך טפסים למילוי הפרטים האישיים של המשתמשים, גם אם הליך הרישום לא הושלם ● טאבולה: "למרות שלא נמצאו נתונים התומכים בכך, תיקנו אפשרויות של איסוף מיילים"

המערכת של חברת סייברוואן / צילום: איציק בירן

למה להן וול סטריט עכשיו? החברות הישראליות שבוחרות להנפיק בניו יורק למרות הסערה בשווקים

בזמן שמספר ההנפקות של ישראליות גדולות בוול סטריט הולך ומתכווץ, חברות קטנות יותר לא חוששות ואף מעדיפות להיסחר בנאסד"ק ● עו"ד עפר בן יהודה: "אין כרגע הנפקות בתל אביב בסקטור הטכנולוגיה. זה יכול להשתנות, אבל כרגע אין. פתאום האופציה של להיסחר בשוק הכי גדול בעולם, גם אם בשוויים נמוכים, נראית מתאימה"

גילעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

כל הדרך למטה: מה קרה לבית ההשקעות אלטשולר שחם?

אחרי שנים שבהן אלטשולר שחם היה מלך בתי ההשקעות בישראל, עם מגע ידי הזהב של המייסד והמנכ"ל גילעד אלטשולר - הגיע השפל, והלקוחות הבורחים כבר לקחו איתם כ-30 מיליארד שקל בפדיונות ● אז מה בעצם הוביל לנפילה והאם יש סיכוי להתאוששות מטאורית בקרוב?

מודעת הדרושים של זרמון / צילום: צילום מסך

גם אני פה: המחאה הנשית נגד האפליה בשפה הפרסומית תופסת תאוצה

מודעת גיוס עובדים של משרד זרמון, שפנתה לגברים בלבד, עוררה סערה בענף הפרסום - והציתה את הדיון על הנטייה להשתמש בקמפיינים בלשון זכר בלבד ● בשיחה עם גלובס מציעות המנהלות הבכירות בענף גישה חלופית, ותולות תקווה בדור הצעיר שיחולל את השינוי

שרת האנרגיה קארין אלהרר / צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

במשרד האנרגיה הציגו תוכנית לאנרגיה מתחדשת, אך התקשו לאמוד את ההשקעה הממשלתית בה

במסגרת היעד הלאומי שקבעה הממשלה לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת, הציגו משרד האנרגיה ורשות החשמל תוכנית אסטרטגית המפרטת את המהלכים אותם יש לנקוט בשנים הקרובות ● אלא שעד כה לישראל אין מפת דרכים מפורטת ומתוקצבת לפעולות בתחום

מה אפשר לקנות ב-2.2 מיליון שקל בגליל המערבי / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אפשר לקנות ב-2.2 מיליון שקל בגליל המערבי?

דירות עם 4 חדרים בשלומי, בעכו או בכרמיאל או דירת 5 חדרים בנהריה

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב

פוטין: רוסיה פתוחה לסבב שיחות נוסף עם אוקראינה

נשיא רוסיה אמר את הדברים לנשיא צרפת וקנצלר גרמניה בשיחה בשבת, אך הוסיף כי אספקת נשק מערבי לאוקראינים יחמירו את המשבר

יאיר לפיד, יש עתיד / צילום: כדיה לוי

כשלפיד התנגד לגיוס חרדים ונתניהו לבנייה בירושלים

הכנסת סערה השבוע סביב החלטת האופוזיציה להתנגד לחוק "ממדים ללימודים", אבל איך נראו הדברים בעבר הלא רחוק כשהמצב היה הפוך? ● חזרנו לכנסת ה-20 וגילינו שהיא אמנם הייתה פחות מקוטבת, אך גם בה האופוזיציה לא היססה להתנגד לחוקים "ראויים" ● וגם: מה גרם לראש האופוזיציה נתניהו להצביע נגד בנייה במזרח ירושלים?

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יניב נדב, דוברות הכנסת

דרישות ליברמן מהמורים בתמורה להעלאת השכר: תמרוץ לא רק לפי ותק ושינוי החופש הגדול

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד הודיעה כי מחר יסתיימו הלימודים בכל הארץ בשעה 13:00, ותיערך הפגנה בתל אביב: "פקידי האוצר גוררים רגליים ומונעים חתימת הסכם שכר חדש והוגן" ● שר האוצר: "שכר המורים יעלה, ולכן אנו מופתעים מהקמפיין האגרסיבי בתקשורת ומנקיטת הצעדים"

פינוי בינוי בתל אביב / צילום: ינאי אלפסי

המחוזי חיזק: התמורה בפינוי-בינוי נמדדת לפי התוספת במ"ר ולא לפי השווי הכספי

בעלת דירה בקומת קרקע התנגדה לפרויקט תמ"א בבניין משום שקיבלה דירה בקומה השנייה • המפקחת על המקרקעין קיבלה את טענתה אולם המחוזי הפך את ההחלטה

הנרי קיסינג'ר בפורום הכלכלי בדאבוס לפני כעשור / צילום: Reuters, Stefan Wermuth

קיסינג'ר נגד סורוס על רוסיה ואוקראינה

שני האנשים בשנות ה-90 לחייהם מציעים חזונות סותרים על הסדר העולמי בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס

שופט בית המשפט העליון ג'ורג' קרא / צילום: שלומי יוסף

"ילד הפלא" של שוק ההון הפסיד: העליון קבע כי כספים שחולטו לא ייחשבו כהוצאה מוכרת במס

שופט העליון ג'ורג' קרא הטיל פצצה על נאשמים ומורשעים בהליכים פליליים בטקס פרישתו: העליון קיבל את הערעור שהגישה רשות המסים על "הלכת רועי חיון", לפיה ניתן להתייחס לכסף מחולט כהוצאה מוכרת ● בכך ניצחה הרשות את ילד הפלא לשעבר של שוק ההון ● השופט קרא: "לא מדובר בהוצאה שיצאה כולה בייצור הכנסה, אלא בהוצאה שנכפתה על המשיב אגב הליך פלילי"

מצעד הגאווה יתקיים ביום שישי ה- 10 ביוני, והוא האירוע המרכזי והמסכם של אירועי הגאווה בעיר המתקיימים בימים אלה / צילום: Shutterstock, ColorMaker

שבועיים למצעד הגאווה בתל אביב: האם עשרות אלפי תיירים בדרך?

סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התיירות בעיר, ציפי ברנד, מעריכה כי תל אביב תתמלא בכ-15 אלף תיירים שיגיעו ממדינות שונות: "תל אביב היא אחת הערים הראשונות שחוזרת לקיים את מצעד הגאווה, אחרי שנתיים של סגרים ושמיים סגורים"

אילון מאסק, מנכ''ל טסלה / צילום: Reuters, Steve Nesius

אילון מאסק טוען: ביל גייטס הימר במיליארדים נגד טסלה

"מכיוון שלגייטס עדיין יש פוזיציית שורט של מיליארדי דולרים מול טסלה בזמן שהוא טוען שהוא פועל בתחום ההתחממות הגלובלית, אני מניח שגם לי יש כמה בעיות אמון איתו", כתב מנכ"ל טסלה אילון מאסק בטוויטר

פייטון גנדרון. ביצע טבח בשכונה שחורה בהשראת תיאוריית הקונספירציה / צילום: Associated Press, Matt Rourke

המזימה נגד הגזע הלבן: אמריקה מתקרבת אל אזור הדמדומים

תיאוריית קונספירציה בת מאה חוזרת ומתפשטת בימין האמריקאי ● המזימה: להחליף לבנים בשחורים. היא מזינה לא רק רוצחי-המונים אלא גם חלקים של המערכת הפוליטית

הדפסת דולרים / צילום: Associated Press, Jacquelyn Martin

ריקוד הטנגו המסוכן של הריבית והחוב הגדל באמריקה

בתחילת החודש הודיע הפדרל ריזרב על העלאת הריבית וצמצום המאזן שלו ● השווקים בכלל והנאסד"ק במיוחד הגיבו הפעם בקריסה ● כיצד תשפיע העלאת הריבית על השווקים הפיננסיים ותיקי החיסכון והפנסיה, והאם לפד יש אופציות אחרות ● מבט מקרוב על הריבית במשק האמריקאי

הראל ויזל / צילום: דימה טליאנסקי

דוח חלש לפוקס: המכירות קפצו, אבל החברה עברה להפסד ברבעון

המכירות עלו ב-30% ברבעון הראשון הודות לפתיחת חנויות, אך הרווחיות נשחקה דרמטית והחברה רשמה הפסד של 4.7 מיליון שקל ● בפוקס סבורים כי יש להשוות את התוצאות ל-2019, טרם הטלטלה של תקופת הקורונה, שכן בשנה שעבר חלו סגרים במהלך מרבית ימי הרבעון הראשון

ימית אפריאט / צילום: איל יצהר

יועצת המשכנתאות שלא מפחדת מהעלאות הריבית ודבקה במסלול הפריים

ימית אפריאט מייעצת ללקוחותיה להיזהר דווקא מהאינפלציה העולה וממסלולי הריבית המשתנה, ומגלה כי האיסור לקחת מימון על חשבון דירה קיימת, גלגל את המשקיעים לשוק החוץ-בנקאי