סופרים הפסדים בקריפטו: 130 מיליארד דולר נמחקו מהשוק ב-24 שעות

הירידות החדות בשוק הקריפטו נמשכות גם היום: הביטקוין צונח לכ-33,400 דולר, האת'ר נופל ל-2,186 דולר • מטבעות קריפטו אחרים, ביניהם קרדנו, XRP וסולנה, צונחים ב-10%-20%

ביטקוין / צילום: Shutterstock
ביטקוין / צילום: Shutterstock

16:20

הביטקוין מאבד בשעה זו כ-5.1% למחיר של כ-33,400 דולר. האת'ריום מאבד 9.5% למחיר של 2,186 דולר. 

14:45

הירידות החדות בשוק הקריפטו נמשכות גם היום, במקביל לחולשה בבורסות אירופה וחששות משקיעים מהמשך הנפילות בנכסי סיכון בימים ובשבועות הקרובים.

הביטקוין צונח ביותר מ-4% לכ-33,600 דולר, האת'ר נופל ביותר מ-7% ל-2,215 דולר ומטבעות קריפטו אחרים, ביניהם קרדנו, XRP וסולנה, צונחים ב-10%-20%. 

בסך הכל כ-130 מיליארד דולר נמחקו משוק הקריפטו העולמי ב-24 השעות האחרונות.

הביטקוין משלים ירידה של כ-50% מהשיא שסימן בנובמבר האחרון, והאת'ר משלים ירידה של 51% מהשיא.

הבנק המרכזי ברוסיה הציע בשבוע שעבר לאסור כריית מטבעות קריפטוגרפיים ומסחר בהם בשטחי המדינה, כאשר בבנק מציינים איומים ליציבות הפיננסית של רוסיה והמדיניות המוניטרית שלה כחלק מהסיבות למהלך. המהלך של הבנק המרכזי הוא עוד צעד בסדרת פעולות גלובליות שממשלות מסביב לעולם, ממדינות אסיה ועד לארה"ב, נוקטות נגד מטבעות קריפטו, כולן בשל החשש לפגיעה ביציבות הפיננסית והפיקוח עליה.

רוסיה אינה תומכת נלהבת בקריפטו וגורמים בכירים בממשלתה טענו לאורך השנים כי מטבעות מסוג זה עשויים לשמש להלבנת הון או טרור כלכלי. נזכיר כי ב-2020 מטבעות קריפטו קיבלו הגדרה חוקית ברוסיה, אך נאסר השימוש בהם כאמצעי תשלום במדינה.

בדוח שפורסם ביום ה' האחרון, בבנק המרכזי של רוסיה ציינו כי ערך הקריפטו מוגדר בעיקר באמצעות דרישה ספקולטיבית וכי הצמיחה המהירה של המטבעות הללו בעלת מאפיינים של פרמידה כלכלית. בבנק הזהירו מפני בועות בשוק הקריפטו שיהוו איום על ביטחון האזרחים הרוסים וביטחונה הכלכלי של המדינה. בבנק הציעו למנוע ממוסדות כלכליים (בנקים) לבצע פעולות עם קריפטו וציינו כי על המדינה יש לפתח מכניזם שיחסום העברות כספים מסוג קריפטו או פיאט. לטענת הבנק המרכזי, נתח ההעברות של משתמשי קריפטו פעילים ברוסיה עומד על כ-5 מיליארד דולר בשנה.

רוסיה היא המדינה השלישית בגודלה בשליטה על שוק כריית הביטקוין, כאשר מעליה ניצבות ארה"ב וקזחסטן השכנה שלה.

צרו איתנו קשר *5988