גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אצל נתן חץ העסקים כרגיל: אלוני חץ מציפה רווחי שערוך של 1.3 מיליארד שקל

יותר ממחצית הרווחים מיוחסים לחברה הבת אמות, שנהנית מעליית ערך בקרקעות לפיתוח וזכויות בנייה, לצד ירידה בשיעורי ההיוון בחלק מנכסיה ● יתרת רווחי השערוך - מפעילותה של אלוני חץ בבריטניה

נתן חץ, מנכ''ל ובעל השליטה באלוני חץ / צילום: איל יצהר
נתן חץ, מנכ''ל ובעל השליטה באלוני חץ / צילום: איל יצהר

ענקית הנדל"ן המניב אמות השקעות והחברה האם שלה, אלוני חץ, צפויות לרשום ברבעון הרביעי של 2021 רווחים של מאות מיליוני שקלים משערוך נכסים שבבעלותן. זאת במסגרת הערכות שווי שנדרשות החברות הציבוריות לקבל מדי שנה משמאי מקרקעין חיצוניים.

אמות, בניהולו של שמעון אבודרהם, דיווחה כי לקראת הכנת הדוחות הכספיים שלה ל-31 בדצמבר 2021, החלו להצטבר אצלה אינדיקציות ולפיהן היא צפויה לרשום ברבעון הרביעי של 2021 רווחים המתאמים שווי הוגן של נדל"ן (רווחי שערוך) בהיקף העולה על 700 מיליון שקל, וזאת לפני השפעת מסים נדחים. לדברי החברה, רווחי השערוך נובעים מעליית ערך של קרקעות לפיתוח שבבעלותה, מעליית שווי זכויות בנייה במקרקעין בהם היא מקדמת תוכניות מכוח תוכנית תא/5000, וכן מירידה מסוימת בשיעורי ההיוון בחלק מנכסיה של אמות.

123 נכסים מניבים, ונוספים בשלבי בנייה ותכנון

אלוני-חץ, שאותה מוביל בעל השליטה נתן חץ, המחזיקה ב-54% ממניות חברת אמות, דיווחה במקביל כי קיבלה אינדיקציות מחלק מהחברות המוחזקות שלה, על-פיהן היא צפויה לרשום ברבעון הרביעי של 2021 רווחי שערוך בהיקף העולה על 1.3 מיליארד שקל, לפני השפעת מסים נדחים. רווחים אלו כוללים מעל 700 מיליון שקל רווחי שערוך בגין נכסי אמות השקעות, וכן סך של כ-150 מיליון ליש"ט (כ-640 מיליון שקל) רווחי שערוך בגין נכסי החברה הבת BE בבריטניה.

חלקה של אלוני חץ ברווחים השערוך של אמות ושל נכסי BE יסתכם לדבריה ביותר מ-1 מיליארד שקל. באלוני חץ הדגישו כי מדובר באינדיקציה ראשונית וחלקית, אשר אינה כוללת נתוני שערוך בכלל החברות המוחזקות שלה.

אמות מחזיקה בנכסי משרדים (46%), תעשייה ולוגיסטיקה (29%), מסחר (18%), סופרמרקטים (5%) ואחרים (2%). נכון לסוף ספטמבר 2021 הסתכם שווי הנדל"ן שבידי החברה ב-16.2 מיליארד שקל, מתוכו 123 נכסים מניבים בשווי של 14.5 מיליארד שקל, לצד שבעה פרויקטים בשלבי בנייה ושלושה פרויקטים בשלבי תכנון וייזום.

נכון לסוף ספטמבר הציגה אמות השקעות הון עצמי לבעלי המניות של 7.1 מיליארד שקל, שיעור מינוף של 45% מהנכסים וחוב פיננסי נטו של 7.6 מיליארד שקל. את תשעת החודשים הראשונים של 2021 סיימה עם רווח נקי המיוחס לבעלים בסך 314 מיליון שקל, המשקף צמיחה של 43% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2020.

פעילות נדל"ן מניב בארה"ב ובבריטניה

אמות נסחרת בבורסה לפי שווי של 12.5 מיליארד שקל, לאחר שהניבה למשקיעים תשואה של כ-80% בשלוש השנים האחרונות, ושל כ-450% בעשור האחרון. אלוני-חץ, המחזיקה כאמור ב-54% ממניות אמות, נסחרת בבורסה לפי שווי 10.3 מיליארד שקל, לאחר שהניבה למשקיעים תשואה של כ-80% בשלוש השנים האחרונות ושל כ-400% בעשור האחרון.

מלבד ההחזקה באמות, כולל פוטרפוליו הנדל"ן המניב של אלוני חץ גם פעילות בארה"ב ובבריטניה. בארה"ב מחזיקה אלוני חץ ב-44.2% ממניות חברת קאר פרופרטיז (Carr Properties) הפועלת באזור וושינגטון הבירה, בבוסטון ובעיר אוסטין שבטקסס. כמו-כן, מחזיקה אלוני חץ ב-55% מהזכויות ההוניות של שלוש חברות נכס במטרופולין של בוסטון.

בבריטניה מחזיקה כאמור אלוני חץ ב-97.1% ממניות חברת ברוקטון אברלאסט (BE), הפועלת בתחום הנדל"ן המניב באזור מטרופולין לונדון, באוקספורד ובקיימברידג'. לצד זאת מחזיקה אלוני חץ גם ב-53.3% ממניות חברת האנרגיה המתחדשת הישראלית אנרג'יקס, שערכן הבורסאי עומד כיום על כ-3.3 מיליארד שקל.

את תשעת החודשים הראשונים של 2021 סיימה אלוני חץ עם רווח נקי לבעלי המניות של 520 מיליון שקל, המשקף צמיחה של 96% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2020. נכון לסוף ספטמבר 2021, הסתכם ההון העצמי לבעלי מניותיה ב-6.75 מיליארד שקל.

עוד כתבות

מודעת הדרושים של זרמון / צילום: צילום מסך

גם אני פה: המחאה הנשית נגד האפליה בשפה הפרסומית תופסת תאוצה

מודעת גיוס עובדים של משרד זרמון, שפנתה לגברים בלבד, עוררה סערה בענף הפרסום - והציתה את הדיון על הנטייה להשתמש בקמפיינים בלשון זכר בלבד ● בשיחה עם גלובס מציעות המנהלות הבכירות בענף גישה חלופית, ותולות תקווה בדור הצעיר שיחולל את השינוי

מבנה שירות המיון הארצי של דואר ישראל / צילום: איל יצהר

דירקטוריון דואר ישראל יתכנס בשבוע הבא לאישור תוכנית ההבראה

לגלובס נודע כי ביום חמישי נערכה פגישה בין ראשי הדואר, משרד התקשורת, אגף התקציבים ורשות החברות על מנת לסיים את המחלוקת סביב תוכנית ההבראה של החברה ● לפי תוכנית ההבראה המעודכנת, הפיטורים צומצמו ל-1,100 עובדים, שעלותם 1.1 מיליון שקל לעובד ● המדינה תגדיל את מימון הביניים ותקבל תמורה מ-42 נכסים שיימכרו

הונג קונג / צילום: Associated Press, Kin Cheung

"אקסודוס מוחלט": למה עשרות אלפים בורחים מהונג קונג?

הונג קונג איבדה 93 אלף תושבים ב-2020 ועוד 23 אלף ב-2021. לפי הערכות מוקדמות, השנה הרבה יותר אנשים יעזבו את העיר ● רבים עוברים לסינגפור, ולא מעט אחרים מבקשים תושבות בקנדה ובבריטניה ● "בשנתיים האחרונות אנשים חששו לעזוב, אבל בששת החודשים האחרונים היה אקסודוס מוחלט", אמרה תושבת העיר

חצי שעה של השראה. סוד החברות שמצליחות דווקא בתקופות של משבר כלכלי / צילום: מנחם רייס

מגוגל ופייפל ועד מקדונלדס ועליבאבא: הסיפור של החברות שהצליחו לפרוץ בזמן משבר כלכלי

על רקע החששות ממשבר מתקרב, כדאי להיזכר שחברות מצליחות רבות פרצו ועלו דווקא בתקופות של משבר כלכלי, מגוגל ופייפל ועד מקדולנד ונוטלה, Airbnb ועליבאבא. מה הסוד שלהן?

משרד האוצר / צילום: שלומי יוסף

אנשי האוצר חוזרים להניח בעקשנות אצבע על הבעיה שמנציחה את משבר הדיור

בחוק ההסדרים הקודם ניסו באוצר להעלות את הארנונה למגורים מדי שנה ב-2%, אבל כעת הם החליטו לתקוף מכיוון אחר ● כעת, לפחות בתיאוריה, רשויות מקומיות יפסיקו לחלום רק על הקמת מגדלי משרדים, והן אולי אפילו יחלמו על עוד דירות מגורים ● כוכבי השבוע

המערכת של חברת סייברוואן / צילום: איציק בירן

למה להן וול סטריט עכשיו? החברות הישראליות שבוחרות להנפיק בניו יורק למרות הסערה בשווקים

בזמן שמספר ההנפקות של ישראליות גדולות בוול סטריט הולך ומתכווץ, חברות קטנות יותר לא חוששות ואף מעדיפות להיסחר בנאסד"ק ● עו"ד עפר בן יהודה: "אין כרגע הנפקות בתל אביב בסקטור הטכנולוגיה. זה יכול להשתנות, אבל כרגע אין. פתאום האופציה של להיסחר בשוק הכי גדול בעולם, גם אם בשוויים נמוכים, נראית מתאימה"

הסיפורים הבולטים של סוף השבוע / עיצוב: גלובס

מה עובר על בית ההשקעות אלטשולר שחם והצעירים החרדים שהפכו לנשק הסודי של השב"כ

יגיע רגע שבו לא נצליח להבין איך זה ששילמו פה פעם כאלה מחירים על משרדים או על דירה ממוצעת ● למה כולם התחילו לשכוח דברים? ● התוכנית שמגייסת חרדים לגופים החשאיים ביותר ועוד ארבעה סיפורים בולטים מהשבת

הראל ויזל / צילום: דימה טליאנסקי

פוקס מקרטעת: המכירות קפצו, אבל החברה עברה להפסד ברבעון הראשון

המכירות אומנם עלו ב-30% ברבעון הראשון ביחס לתקופה המקבילה הודות לפתיחת חנויות, אך הרווחיות נשחקה דרמטית, והחברה רשמה הפסד של 4.7 מיליון שקל ● בפוקס סבורים כי יש להשוות את התוצאות ל-2019, טרם הטלטלה של תקופת הקורונה, שכן בשנה שעבר חלו סגרים במהלך מרבית ימי הרבעון הראשון

לישון עד מאוחר כשעובדים מהבית עלול לפגוע בביצועים בעבודה / צילום: Shutterstock, Stock-Asso

לישון עד מאוחר כשאתם עובדים מהבית עושה יותר נזק מתועלת – הנה הסיבות

מומחי שינה אומרים ששמירה על שעות קבועות ועקביות יכולה לעזור לשפר ביצועים בעבודה ולחזק קשרים ומערכות יחסים

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין / צילום: Shutterstock

פוטין מתנה יצוא דגנים מאוקראינה בהסרת הסנקציות על רוסיה

נשיא רוסיה שוחח אתמול עם מנהיגי צרפת וגרמניה והזהיר אותם שלא לספק יותר נשק לאוקראינה ● לפי דיווחי הקרמלין וכן דיווחים בכלי תקשורת בשתי המדינות, פוטין אמר כי המשך אספקת נשק לאוקראינה יהיה "מסוכן"

תצפית מהר אורה על מנזר גורנינסקי בעין כרם / צילום: פנינה עין מור

לאכול עוגת אגסים מושלמת בנקודת התצפית היפה ביותר בירושלים

כיפות הבצלים של עין כרם, עוגת האגסים של אוגוסטה ויקטוריה, מגדל ימק"א ותצפית שקיעה על החומות. לקראת יום ירושלים בחרנו את ארבע נקודות התצפית היפות ביותר בעיר ובכל אחת מהן משהו טעים לאכול

מחקר אחד בשבוע. הקשר בין דחיינות לחשיבה יצירתית / צילום: Shutterstock

בשורות טובות לדחיינים הכרוניים: מחקר מצא גם צד חיובי לתופעה

חומר למחשבה לפעם הבאה שאתם מלקים את עצמכם על המשימה שדחיתם לרגע האחרון: דחיינות זה לא בהכרח רע ● לדחיינות מתונה יש אפילו יתרונות מפתיעים

גילעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

כל הדרך למטה: מה קרה לבית ההשקעות אלטשולר שחם?

אחרי שנים שבהן אלטשולר שחם היה מלך בתי ההשקעות בישראל, עם מגע ידי הזהב של המייסד והמנכ"ל גילעד אלטשולר - הגיע השפל, והלקוחות הבורחים כבר לקחו איתם כ-30 מיליארד שקל בפדיונות ● אז מה בעצם הוביל לנפילה והאם יש סיכוי להתאוששות מטאורית בקרוב?

שר האוצר אביגדור ליברמן / צילום: יניב נדב, דוברות הכנסת

דרישות ליברמן מהמורים בתמורה להעלאת השכר: תמרוץ לא רק לפי ותק ושינוי החופש הגדול

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד הודיעה כי מחר יסתיימו הלימודים בכל הארץ בשעה 13:00, ותיערך הפגנה בתל אביב: "פקידי האוצר גוררים רגליים ומונעים חתימת הסכם שכר חדש והוגן" ● שר האוצר: "שכר המורים יעלה, ולכן אנו מופתעים מהקמפיין האגרסיבי בתקשורת ומנקיטת הצעדים"

יאיר לפיד, יש עתיד / צילום: כדיה לוי

כשלפיד התנגד לגיוס חרדים ונתניהו לבנייה בירושלים

הכנסת סערה השבוע סביב החלטת האופוזיציה להתנגד לחוק "ממדים ללימודים", אבל איך נראו הדברים בעבר הלא רחוק כשהמצב היה הפוך? ● חזרנו לכנסת ה-20 וגילינו שהיא אמנם הייתה פחות מקוטבת, אך גם בה האופוזיציה לא היססה להתנגד לחוקים "ראויים" ● וגם: מה גרם לראש האופוזיציה נתניהו להצביע נגד בנייה במזרח ירושלים?

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין / צילום: Shutterstock, א.ס.א.פ קריאייטיב

פוטין: רוסיה פתוחה לסבב שיחות נוסף עם אוקראינה

נשיא רוסיה אמר את הדברים לנשיא צרפת וקנצלר גרמניה בשיחה בשבת, אך הוסיף כי אספקת נשק מערבי לאוקראינים יחמירו את המשבר

חוף הים בהרצליה. המלונות בעיר עם תפוסה ממוצעת של 73% / צילום: Shutterstock

התאוששות בתי המלון נמשכה באפריל. ואיפה נרשמה התפוסה הגבוהה ביותר?

בחודש שעבר נרשמו 1.9 מיליון לינות במלונות ברחבי ישראל, עלייה של 58% לעומת אפריל 2021 ● הרצליה הובילה עם תפוסה ממוצעת של 73% בבתי המלון בתחומה

פרויקט פינוי-בינוי בירושלים / צילום: יובל פן

מס רכישה גם על היטל ההשבחה? מכביד על מיזמי הפינוי-בינוי

רשות המסים נוהגת להטיל מס רכישה על היטל ההשבחה בעסקאות פינוי-בינוי, אולם עיון בלשון החוק מעלה סימני שאלה לגבי עמדה זו

לפי הנטען במחקר, טאבולה הישראלית אספה פרטים ללא אישור מפורש מהמשתמשים / צילום: Shutterstock, Kite_rin

מחקר חדש: רשתות פרסום אוספות מידע על המשתמשים גם ללא אישורם

מחקר אקדמי מצא שמספר רשתות פרסום, ביניהן טאבולה הישראלית, יאנדקס ופייסבוק, אספו מידע מתוך טפסים למילוי הפרטים האישיים של המשתמשים, גם אם הליך הרישום לא הושלם ● טאבולה: "למרות שלא נמצאו נתונים התומכים בכך, תיקנו אפשרויות של איסוף מיילים"

טרייפל משמש / צילום: Shutterstock

שבועות טבעוני: מתכון שגם אוכלי גבינות יעמדו בתור כדי לקבל פרוסה ממנו

זה שאתם נמנעים ממוצרי חלב לא אומר שאתם לא יכולים ליהנות מקינוח לשבועות: 
טרייפל טבעוני עם ליים ומשמשים. תרשמו מתכון