גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

התפקיד החדש של פרופ' ערן סגל באבוג'ן

אבוג'ן היא מחלוצות תחום הביולוגיה החישובית בישראל, שבו למעשה עוסק גם סגל ● וגם: מצנח הזהב ● חדשות טובות ● אירועים ומינויים

פרופ’ ערן סגל / צילום: מכון ויצמן למדע
פרופ’ ערן סגל / צילום: מכון ויצמן למדע

בשנה האחרונה הופיע פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן פעמים רבות על מסכי הטלוויזיה בכדי לספר לנו לאן מועדות פני הקורונה, אבל בימים כתקנם הוא חוקר באמצעות מודלים של בינה מלאכותית את חיידקי המעי והשפעתם על בריאותנו. מחקריו שימשו כבסיס להקמה של חברת התזונה המותאמת אישית DayTwo, וכעת הוא מצטרף לחברה מסחרית נוספת, אבוג'ן, כחבר בוועדה המדעית המייעצת.

אבוג'ן היא מחלוצות תחום הביולוגיה החישובית בישראל, שבו למעשה עוסק גם סגל. כיום יש לה כמה חברות בנות, בהן שתיים בתחום הבריאות. האחת, קנוניק, עוסקת בפיתוח של קנאביס רפואי. השנייה, ביומיקה, מנצלת את היכולות החישוביות של אבוג'ן ואת ההבנה שלה בחקר חיידקים סביב צמחים, גם לחקר תמהיל חיידקי המעי - כאמור, התחום שבו עוסק סגל.

לעומת DayTwo, שמיישמת תובנות מהעולם הזה לתחום התזונה, ביומיקה משתמשת בהן לתחום הטיפול בסרטן, על בסיס ההבנה כי תמהיל חיידקי המעי יכול להשפיע על ההצלחה של טיפולים נגד סרטן.

גלי וינרב

מצנח הזהב

עו"ד חזי קוגלר, מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, אנרגיה ומים לשעבר, הפך לשותף במשרד עו"ד יוסי לוי ושות'.

ד"ר יהושע רוזנצוויג, יו"ר הבנק הבינלאומי לשעבר, מונה כדירקטור חיצוני בקבוצת מימון הנדל"ן רובי קפיטל. רוזנצוויג עומד כיום בראש פירמה המספקת שירות ייחודי למשפחות עתירות הון.

ג'וש רוזנצווויג / צילום: משרד רוזנצוויג ושות'

המהנדס ארז סיקסיק, 51, מונה באופן קבוע לסמנכ"ל תפעול ואחזקה בנתיבי ישראל. בחמש השנים האחרונות שימש כמנהל אגף תכנון של החטיבה.

ארז סיקסיק, נתיבי ישראל / צילום: אנצ'ו גוש

עו"ד ניר קפלן, 37, מונה לסמנכ"ל הרגולציה של התאחדות המלונות בישראל.

אורית בנבנישתי, ראול סרוגו ורועי כהן נבחרו לסגני יו"ר נשיאות המגזר העסקי. סרוגו יכהן גם כמ"מ היו"ר.

מירב גרוסמן, 52, מונתה למנכ"לית המכון ליצור מתקדם.

מירב גרוסמן / צילום: נירי גטמון

ד"ר גיא צינמן מונה לסמנכ"ל אסטרטגיית מוצר ב-Noogata, המתמחה בפתרונות בינה מלאכותית, וחולית בכרך מונתה למנהלת משאבי אנוש וגיוס.

ד''ר גיא צינמן מ-Noogata / צילום: קרן גפני

חולית בכרך / צילום: מיכאל טומרקין

ד"ר גיל שקלרסקי מצטרף לסטארט-אפ Neuralight כמייסד-שותף מדעי וכמשקיף במועצת המנהלים. ניורולייט מפתח טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית להערכה וטיפול נוירולוגיים.

ד''ר גיל שקלרסקי, Neuralight / צילום: ג'ון ואשון

עד לאחרונה שימש שקלרסקי כמנהל טכנולוגיות ראשי (CTO) של Flatiron Health, חברת בריאות טכנולוגית הפועלת לשיפור הטיפול בסרטן וקידום המחקר בתחום. החברה נרכשה על ידי Roche תמורת 1.9 מיליארד דולר.

יפתח אקרם מונה לסמנכ"ל השיווק של אימפקס, שפיתחה פלטפורמה טכנולוגית הכוללת אריזות חכמות ושירותי תוכנה נלווים.

יפתח אקרם / צילום: יח''צ

חדשות טובות

גיוסים בחברה הערבית. מיזם קו אימפקט וקימברלי קלארק ישראל משתפות פעולה לגיוס מאות עובדים מהחברה הערבית עבור אתר התעשייה החדש החברה במבואות גלבוע. המהלך החדש יעלה ברשתות החברתיות של קו אימפקט, המקדם שילוב עובדים ערבים מוכשרים בתעסוקה הולמת בחברות במגזר העסקי הפרטי בישראל.

שיתוף הפעולה בין קימברלי קלארק לבין קו אימפקט החל בשנת 2020, כחלק מהאסטרטגיה הבינלאומית של החברה ליצור סביבה מכילה ומגוונת. מאז, שיתוף הפעולה עסק בהיבטים שונים בהם מיצוב הארגון כמעסיק אטרקטיבי בחברה הערבית, הטמעת תהליכי גיוס רגישים תרבותית ועבודת עומק פנים-ארגונית להגברת ערכי הגיוון וההכלה בארגון.

מבשלים לניצולי השואה. עמותת "לחיות בכבוד" פנתה לשפים מובילים בישראל, שהתנדבו לארח ניצולי שואה קשישים במסעדות שלהם לרגל יום השואה הבינלאומי.

שף ניר צוק מארח ניצולי שואה / צילום: זליגמן שחף תקשורת

בין השפים נמנים אייל שני במסעדת מלכה, ניר צוק שאירח את הניצולים בביתו, שף הלל תווקולי במסעדת דריה ושגב משה במסעדת שגב.

ניצולי שואה יחד עם אייל שני ומנכ''ל עמותת לחיות בכבוד / צילום: זליגמן שחף תקשורת

המהלך התאפשר גם הודות לגט טקסי, שהביאו את הניצולים מביתם למסעדות. העמותה מחלקת מדי יום כ-1,500 מנות אוכל חם לניצולי שואה.

מסייעים לניצולי השואה. עמותת "אביב לניצולי שואה" מדווחת כי בשנת 2021 סייעה ל-9,310 ניצולי שואה להגיש בקשות להטבות כספיות בשווי של כ-95 מיליון שקל. מתוכם, 40% מהם כבר קיבלו את ההטבות, והיתר בטיפול ומעקב של העמותה.

בשנת 2020 פנו לעמותה 9,526 ניצולי שואה, שלהם עזרה בהגשת בקשות להטבות כספיות בשווי של כ-73 מיליון שקל - מתוך זה, כ-60% מההמלצות התקבלו עד כה. ההפרש בסכומים נובע מהעובדה שרק בסוף 2020 הוכרו עשרות גטאות חדשים ברומניה ובולגריה.

העמותה נוסדה בשנת 2007 במטרה להבטיח את מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה בישראל. יועצי הזכויות שלה, שהנם עורכי דין, מעניקים לניצולים סיוע אישי במיצוי זכויותיהם בארץ ובעולם, ללא תשלום.

עוד כתבות

 

דירת 3 חדרים באבן גבירול בת"א לא שופצה מאז שנות ה-50. היא זכתה ללא מעט מתעניינים

שטח הדירה ברחוב אבן גבירול בתל אביב הוא 100 מ"ר ובה שלושה חדרים ● היא נמכרה עבור 4.65 מיליון שקל ● ועוד עסקאות נדל"ן מהשבוע

איור: ליאת צברי

מה אפשר לעשות כשאדם אחד מתוך אלף תוקע תוכנית של 100 דונם

התארכות תהליכי התכנון בארץ מובילה לכך שקרקעות רבות הופכות להיות "מרובות בעלים" - דבר שבתורו הופך את אישור התוכניות והבנייה על הקרקע למורכב וארוך עוד יותר • למה ישנם כל כך הרבה מקרים כאלו, והאם יש לכך פתרון

אילון מאסק, מנכ''ל טסלה / צילום: Reuters, Steve Nesius

אילון מאסק טוען: ביל גייטס הימר במיליארדים נגד טסלה

"מכיוון שלגייטס עדיין יש פוזיציית שורט של מיליארדי דולרים מול טסלה בזמן שהוא טוען שהוא פועל בתחום ההתחממות הגלובלית, אני מניח שגם לי יש כמה בעיות אמון איתו", כתב מנכ"ל טסלה אילון מאסק בטוויטר

ריצ'ארד קווסט / צילום: CNN

ריצ’רד קווסט יודע בדיוק למי צריך להקשיב כדי לדעת מה יקרה לכלכלה ובטוח: "בעוד שנה נהיה במיתון"

ריצ'רד קווסט, הפרשן הכלכלי הבכיר של CNN, מרגיש בכנס הפורום הכלכלי העולמי "תחושת מציאות וכובד משקל שלא ראיתי קודם" ● בראיון לגלובס הוא מספר על רוחות המלחמה המורגשות בכנס יוצא הדופן, על הסוגיות שזזו הצידה אך עוד ישובו לבמה, וגם על מצב העיתונות ותפקידה

מייסדי סטארקוור: אלי בן־ששון ואורי קולודני / צילום: נטלי שור

קרן ההון סיכון המפורסמת מזהירה ממשבר ארוך, אבל תחום אחד עדיין פורח

קרן סקויה, שנחשבת לאחת הגדולות והנחשבות בעמק הסיליקון, המליצה ליזמים שלה להתכונן למשבר ממושך ● ועדיין הסטארט-אפים בעולמות הקריפטו ממשיכים לגייס מימון גבוה בשווי חלומי, כמו זה שקיבלה השבוע חברת הקריפטוגרפיה הישראלית סטארקוור ● השבוע שהיה בהייטק ומדע

הסיפורים הבולטים של סוף השבוע / עיצוב: גלובס

מה עובר על בית ההשקעות אלטשולר שחם והצעירים החרדים שהפכו לנשק הסודי של השב"כ

יגיע רגע שבו לא נצליח להבין איך זה ששילמו פה פעם כאלה מחירים על משרדים או על דירה ממוצעת ● למה כולם התחילו לשכוח דברים? ● התוכנית שמגייסת חרדים לגופים החשאיים ביותר ועוד ארבעה סיפורים בולטים מהשבת

יאיר לפיד והלל קוברינסקי מאחוריו/ צילום: רוני שיצר

ללא תפקיד רשמי או הסכם ניגוד עניינים: האיש של יאיר לפיד שמושך בחוטים וממנה בכירים

הלל קוברינסקי הוא ממקימי יש עתיד ונחשב לאחד האנשים המקורבים לראש הממשלה החליפי ● למרות שרשמית הוא לא אוחז בתפקיד רשמי, נראה שחלק גדול מהמהלכים של לפיד, כמו גם מינויים של בכירים עוברים דרכו ● וגם: מדוע הקואליציה נדרכה כשזועבי הציבה דרישות, אבל נשארה אדישה למרד של ביטון?

וול סטריט / צילום: Shutterstock

נעילה ירוקה בוול סטריט: הנאסד"ק קפץ ביותר מ-3%

על רקע דוח המראה כי קצב עליית האינפלציה בארה"ב מאט, הממדים המרכזיים בוול סטריט רשמו עליות שערים ● גם המסחר באירופה ננעל בעליות ● הביטקוין והאת'ריום ממשיכים לרדת

מה אפשר לקנות ב-2.2 מיליון שקל בגליל המערבי / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אפשר לקנות ב-2.2 מיליון שקל בגליל המערבי?

דירות עם 4 חדרים בשלומי, בעכו או בכרמיאל או דירת 5 חדרים בנהריה

משרדי יאנדקס במוסקבה / צילום: Shutterstock, evgris

שירות הביטחון הרוסי "יושב" על יאנדקס - אז מדוע בממשלה מתעקשים להעביר אותה לישראל?

בזמן שבו שירות הביטחון הרוסי מהדק את הפיקוח על יאנדקס, שירות המוניות שלה מוחרם על ידי המדינות הבלטיות ושירות המשלוחים נסוג מבריטניה וצרפת, פועלת ממשלת ישראל לחבק את הקשר עם "הגוגל הרוסי" ● בינתיים, בקשת שר האוצר ליברמן ושרת החדשנות אורית פרקש-הכהן לכנס דיון בדבר העברת המטה של החברה הרוסית לישראל זוכה להתנגדות בספסלי האופוזיציה

לישון עד מאוחר כשעובדים מהבית עלול לפגוע בביצועים בעבודה / צילום: Shutterstock, Stock-Asso

לישון עד מאוחר כשאתם עובדים מהבית עושה יותר נזק מתועלת – הנה הסיבות

מומחי שינה אומרים ששמירה על שעות קבועות ועקביות יכולה לעזור לשפר ביצועים בעבודה ולחזק קשרים ומערכות יחסים

למה כולם התחילו לשכוח דברים? / צילום: Shutterstock

גם אתם התחלתם לשכוח דברים? אתם לא לבד

שמות של חברים וקולגות, מילים שאנחנו אמורים לשלוף בקלות ואפילו פעולות שגרתיות: אם גם אתם שוכחים פתאום דברים פשוטים זה לא כי הזדקנתם ● מחקרים מראים שיותר ויותר אנשים חווים לאחרונה רגעים קצרים וזמניים של שכחנות ● איך כל זה קשור לגירויים מהסמארטפון, מהי תרומתה של הקורונה ומה בכל זאת אפשר לעשות כדי לחדד את הזיכרון?

גילעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

כל הדרך למטה: מה קרה לבית ההשקעות אלטשולר שחם?

אחרי שנים שבהן אלטשולר שחם היה מלך בתי ההשקעות בישראל, עם מגע ידי הזהב של המייסד והמנכ"ל גילעד אלטשולר - הגיע השפל, והלקוחות הבורחים כבר לקחו איתם כ-30 מיליארד שקל בפדיונות ● אז מה בעצם הוביל לנפילה והאם יש סיכוי להתאוששות מטאורית בקרוב?

לפי הנטען במחקר, טאבולה הישראלית אספה פרטים ללא אישור מפורש מהמשתמשים / צילום: Shutterstock, Kite_rin

מחקר חדש: רשתות פרסום אוספות מידע על המשתמשים גם ללא אישורם

מחקר אקדמי מצא שמספר רשתות פרסום, ביניהן טאבולה הישראלית, יאנדקס ופייסבוק, אספו מידע מתוך טפסים למילוי הפרטים האישיים של המשתמשים, גם אם הליך הרישום לא הושלם ● טאבולה: "למרות שלא נמצאו נתונים התומכים בכך, תיקנו אפשרויות של איסוף מיילים"

ב.מ.וו I4 M50 / צילום: יח''צ

הניסיון של ב.מ.וו לחדור לטריטוריה של טסלה

ה-I4 החשמלי הוא הניסיון האגרסיבי ביותר של ב.מ.וו לפלוש לטריטוריית טסלה ● העיצוב יוקרתי ואיכותי והביצועים מסחררים ● הבונוס: המצפון הסביבתי שקט

מחירי הנדל''ן יצאו משליטה? / צילום: Shutterstock

אלף השקלים שעשויים לבלום את העלייה המטאורית במחירי הנדל"ן

במקום שהציבור יסמן תקרה למחירי הנדל"ן, הוא מאותת לשוק שאין סכום שהוא לא ישלם בשביל לקנות בית ● העלאת הריבית צפויה לייקר החזר משכנתה ממוצעת בכאלף שקל בשנה וכדי שהיא תצנן את מדד מחירי הדיור, הרוכשים צריכים להחליט שאלה אלף שקל יותר מדי

הסוד השמור של עולם היהלומים / צילום: Reuters, Uli Deck

האם היהלומים שלכם באמת טבעיים? הסוד של התעשייה נחשף

סרט דוקומנטרי חדש של במאי שרק רצה לספר סיפור מעניין חשף כמעט באקראי את מה שניסתה להחביא תעשיית היהלומים העולמית במשך שנים: לתוך משלוחי היהלומים הטבעיים מסתננים יהלומים סינתטיים שנמכרים במחיר מלא ● האם זה יצליח לערער את הענף

פייטון גנדרון. ביצע טבח בשכונה שחורה בהשראת תיאוריית הקונספירציה / צילום: Associated Press, Matt Rourke

המזימה נגד הגזע הלבן: אמריקה מתקרבת אל איזור הדמדומים

תיאוריית קונספירציה בת מאה חוזרת ומתפשטת בימין האמריקאי ● המזימה: להחליף לבנים בשחורים. היא מזינה לא רק רוצחי–המונים, גם חלקים של המערכת הפוליטית

ימית אפריאט / צילום: איל יצהר

יועצת המשכנתאות שלא מפחדת מהעלאות הריבית ודבקה במסלול הפריים

ימית אפריאט מייעצת ללקוחותיה להיזהר דווקא מהאינפלציה העולה וממסלולי הריבית המשתנה, ומגלה שהאיסור לקחת מימון על חשבון דירה קיימת, גלגל את המשקיעים לשוק החוץ בנקאי

אלדד קובלנץ / צילום: יונתן בלום

מנכ"ל תאגיד השידור אלדד קובלנץ מסיים את תפקידו

במקום קובלנץ מונתה כממלאת מקום טל פרייפלד, סמנכ"לית הטלוויזיה ● "יחד עם ההצלחות המקצועיות, על השידור הציבורי להוות דוגמה ומופת אף בתחום יחסי וסביבת העבודה", כתב יו"ר מועצת התאגיד, גיל עומר