גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט לאחר שמדד S&P 500 היה בשוק דובי במהלך המסחר

מדד S&P הגיע לשוק דובי במהלך המסחר לאחר שצלל במעל 20% מתחת לשיא שקבע בינואר ● נעילה חיובית בבורסות אירופה, לאחר יום של עליות חדות ● הביטקוין יורד ונסחר מתחת ל-29 אלף דולר ● בורסות אסיה ננעלו היום בעליות שערים חדות, הנג סנג טיפס ביותר מ-3%

מסכים אדומים בוול סטריט / צילום: Reuters, BRENDAN MCDERMID
מסכים אדומים בוול סטריט / צילום: Reuters, BRENDAN MCDERMID

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:03

הירידות בוול סטריט נחלשו לקראת הנעילה, אך יום המסחר האחרון של השבוע ננעל באדום. נאסד"ק איבד 0.3% מערכו, S&P ודאו ג'ונס ננעלו קלות מעל לקו האפס.

במהלך יום המסחר הירידות במדדים העמיקו עד ל-2.7% ומדד S&P 500 נגע בשוק דובי, לאחר שהמדד צלל ביותר מ-20% מתחת לשיאו שנקבע בינואר השנה.

מניית רוס סטורס, רשת החנויות המוזלות, הייתה המפסידה הגדולה של היום והתרסקה ב-22.5%.

21:40

מדדי וול סטריט רועדים לקראת נעילת שבוע המסחר באדום. נאסד"ק נופל ב-2.65%, S&P 500 מאבד קרוב ל-2% מערכו ודאו ג'ונס יורד ב-1.65%. מדד VIX ("מדד הפחד") מטפס ב-9.4%.

מניית רוס סטורס  ממשיכה להתרסק ומוחקת בשעה זו 24.5%, תחתיה בצידו השלילי של S&P 500 נמצאות טסלה  שנופלת 9.45%, היולט פקארד אנטרפרייז  שמאבדת 8.9% מערכה ו-טי.ג'יי.אקס , שחמקה מהמפולת ברביעי האחרון, צונחת 8.8%.

מודרנה ממשיכה לרדת, ב-8.24% כעת, ומגזר השבבים סופג מפלות גם כן - AMD  צונחת ב-7.7%, אנבידיה  יורדת ב-7.3% ואינטל  מוחקת 3.48%.

מניית בואינג  נופלת ב-7.3%, קטרפילר  מוחקת כ-6%, אפל  משילה כ-2.5% מערכה.

העליות במניית פאלו אלטו נטוורקס  נחלשו וכעת היא מוסיפה 7.12% לערכה. אסטרהזנקה  עולה ב-1.1%, וביוג'ן  מתקדמת ב-1.15%.

20:29

הפחד מהמיתון המתקרב הוביל את וול סטריט לשוק דובי הערב, כשמדד S&P 500 ירד ביותר מ-20% מהרמה הגבוהה ביותר שלו, שקבע השנה בחודש ינואר. המדד יורד כעת ב-2.26%, כלומר יותר מ-20% מתחת לשיא הסגירה שלו בינואר.

מדובר בפעם הראשונה שהשוק הדובי מגיע לוול סטריט מאז מרץ 2020, אז פרצה מגפת הקורונה.

20:14

מחריפות הירידות בוול סטריט, נאסד"ק נופל 2.72%, S&P 500 צונח ב-2% ודאו ג'ונס מוחק 1.7%. נאסד"ק נמצא בדרכו לרצף הירידות הארוך ביותר בתולדות המדד מאז נובמבר 2012, 7 שבועות רצופים. דאו ג'ונס בדרכו לשבוע 8 שלילי רצוף, הרצף הארוך ביותר של המדד מאז 1932.

19:28

מעמיקות ירידות השערים במדדי וול סטריט, נאסד"ק צונח בקרוב ל-2%, S&P 500 יורד ב-1.37% ודאו ג'ונס מאבד 1.17% מערכו.

העליות בבורסות אירופה התכווצו לקראת הנעילה אך המדדים ננעלו במגמה חיובית. פוטסי עלה ב-1.2%, דאקס התקדם ב-0.72% וקאק הוסיף 0.2% לערכו.

18:02

העליות בוול סטריט נמחקו והמסחר עבר למגמה שלילית. דאו ג'ונס ונאסד"ק יורדים בכ-0.6% ו-S&P 500 מאבד 0.5% מערכו.

מניות איליי לילי  ופייזר  עולות ב-3.75% ו-3.32% בהתאמה, אסטרזנקה  מתקדמת ב-2.1% ומאץ' גרופ  מטפסת ב-3.15%.

מניית רוס סטורס  מוסיפה להתרסק, בכ-22% בשעה זו.

פאלו אלטו נטוורקס  מטפסת ב-8.6%, נטפליקס  מוסיפה כ-1.5% לערכה.

בולטת בירידות הן מניות מודרנה  שנופלת בכ-4.5%, טסלה  שמוחקת מעל 6% מערכה, אנבידיה  שיורדת ב-3.9% ובואינג  שמאבדת 4.1%.

16:49

מגמה חיובית בוול סטריט לאחר פתיחה חזקה - נאסד"ק עולה ב-0.87%, S&P 500 מתקדם ב-0.77% ודאו ג'ונס מוסיף 0.56% לערכו.

מניית פאלו אלטו נטוורקס  מזנקת במעל 9% בעקבות פרסום הדוחות לרבעון הראשון של השנה. מאץ' גרופ  מטפסת ב-4.5%, זום וידאו קומיוניקיישנס  עולה ב-3.4%. 

מניית רשת הקמעונאות רוס סטורס  נופלת במעל 20% לאחר פרסום דוחות חלשים במיוחד לרבעון, החברה פספסה את ציפיות האנליסטית בשורות ההכנסות והרווח. הרשת פרסמה גם תחזית חלשה לשנה הקרובה.

מניית TJX  מוחקת קרוב ל-5% לאחר שניצלה מהמפולת במדדים ביום רביעי האחרון.

16:39

הבנק המרכזי של אירופה מתכנן להעלות בקרוב את שיעור הריבית, זאת לאחר יותר מעשר ללא שינוי. הבנק המרכזי של אירופה נודע במדיניות פחות אגרסיבית בהשוואה לבנקים מרכזיים אחרים, אך ציפיות להעלאת ריבית עלו שוב ושוב בחודשים האחרונים, לאור הזינוק באינפלציה וכעת אנליסטים צופים ללפחות 4 העלאות ריבית עד לסוף השנה.

"אנחנו בנתיב הנכון", סיפר לרשת CNBC יוהכים נאגל, נשיא בונדסבנק הגרמני ואחד החברים הניציים יותר בבנק המרכזי של אירופה, "בפגישתנו החשובה במרץ החלטנו להפסיק עם רכישות הנכסים ובבפגישה ביוני, תלוי בנתונים, נחליט אולי להפסיק - ואני אומר את זה רק בגלל שהנתונים מדברים בשפה מאוד משכנעת כאן - נפסיק את הרכישות כליל ומיד לאחר מכן אני מאמין שנראה את העלאת הריבית הראשונה", הוסיף.

הערותיו של נאגל מצביעות על העלאת ריבית ראשונה שתתרחש ביולי, כשהבנק המרכזי של אירופה יעבור על כל התחזיות הכלכליות של החודש הקודם.

16:30

יום המסחר האחרון לשבוע מלא טלטלה בוול סטריט נפתח בעליות שערים. נאסד"ק מטפס ב-1.4%, S&P 500 עולה ב-0.8% ודאו ג'ונס מתקדם בכ-0.5%.

15:07

המסחר בבורסות אירופה ממשיך להתנהל במגמה חיובית, פוטסי מטפס ב-1.86%, דאקס עולה ב-1.78% וקאק מתקדם ב-1.6%.

החוזים בארה"ב עולים בעד 1.6% לקראת התאוששות בפתיחת המסחר בוול סטריט. החוזה על נאסד"ק מטפס ב-1.67%, החוזה על S&P 500 עולה ב-1.24% והחוזה על דאו ג'ונס מתקדם בקרוב ל-1%.

מניית פאלו אלטו נטוורקס  מזנקת במעל 12% במסחר המוקדם לאחר שהחברה ניפצה את תחזיות האנליסטים לרווח ולהכנסות לרבעון הראשון של השנה. 

13:30

החוזים העתידיים על וול סטריט עולים בחדות: הדאו ג'ונס עולה ב-1%, הS&P ב-1.1%, והנאסד"ק ב-1.6%. באירופה המדדים עולים בין 1.3% עד 1.9%. 

12:30

העליות באירופה מתעצמות: הפוסטי עולה ב-2%, הדאקס ב-1.9%, והקאק ב-1.2%. 

11:50

בורסת הונג קונג, שאמש ננעלה בירידות חדות, זינקה היום ב-3.1%. מניות הטק בהונג קונג עלו: שיאומי ב-5.9%, Alibaba ב-5.6%, וטנסנט ב-3.5%.

בינתיים, כל המדדים באירופה עולים ביותר מ-1%, פרט לטורקיה שנסחרת ביציבות ושוויץ שעולה ב-0.5%. הפוטסי והדאקס עולים ב-1.7%, והקאק ב-1.1%.

10:45 

העליות באירופה מתחזקות: בריטניה ממשיכה להוביל את העליות עם 1.6%, אך גם גרמניה עולה ב-1.2%, וגם בורסות צרפת עולות ב-0.9%. העליות מגיעות בסיומו של שבוע מלא בירידות, והמגמה מנסה לאזן אותן מעט. 

גם החוזים העתידיים על וול סטריט מתחזקים, עם עליות של 1.5% על הנאסד"ק, 1% של ה-S&P 500 ו-0.9% לדאו ג'ונס. 

באסיה, מדדי שנחאי ושנזן ננעלו בעליות של 1.6% ו-1.8%. 

10:10

בורסות אירופה נפתחו בעליות של 0.6% עד 1.1%. בריטניה מובילה את העליות עם עלייה של  1.2%, בעוד בצרפת ובגרמניה הבורוסת עולות ב-0.6% ו-0.3%, בהתאמה. בצרפת, רנו עולה ב-2%. 

באסיה, מדדי שנחאי ושנזן עולים ב-1.6%, ובורסות הונג קונג מזנקות ב-2.9%. 

09:25

הבורסה ביפן נסגרה בעליית שערים של 1.2%. בשאר אסיה, העליות ממשיכות כאשר מדדי שנחאי ושנזן עולים ב-1.4% ו-1.7%, והבורסות בהונג קונג מטפסות ב-2.5%. 

07:35

לאחר שאתמול הבורסות באסיה נפלו בחדות, היום הן נסחרות בעלייה: הבורסות בהונג קונג עולות ב-2%, הניקיי עולה ב-1.1%, ומדדי שנחאי ושנזן עולים ב-1.1% ו-1.3%. גם בהודו הבורסות בהודו עולות בכ-2%.

מניות הטק בהונג קונג עולות: שיאומי עולה ב-4.8%, Alibaba ב-3.54%, וטנסנט ב-2.3%. 

החוזים העתידים על נפט ברנט נסחרים בירידות קלות סביב מחיר של  111 דולר. 

שוק הקריפטו נסחר באופן יציב: הביטקוין עולה קלות ונסחר סביב 30 אלף דולר, והאת'ריום סביב האלפיים דולר. 

אמש וול סטריט נסגרה בירידות שערים: מדד הדאו ג'ונס ננעל בירידה של 0.75%, ה- S&P 500  נחלש ב-0.58%, והנאסד"ק ב-0.26%. החוזים העתידיים על המדדים עולים כעת ב-0.6% עד 1%. 

עוד כתבות

בני גנץ, גיל עומר, מיכל רפאל כדורי וגלית אלטשטיין / צילום: ויקימדיה-רפי דלויה, רמי זרנגר, גל''צ

איך ישפיע המשבר הפוליטי על מינוי מפקד גל"צ?

ההחלטה על פיזור הכנסת עלולה לטרוף את הקלפים סביב מינוי מפקד גל"צ, שתלוי בשר הביטחון - אך במשרדו לא ממהרים לפנות ליועצת המשפטית לממשלה לקבלת הנחיות ● לעומת זאת, המינוי של מנכ"ל לתאגיד אינו נוגע לגורמים פוליטיים, ולכן יש לו יותר סיכוי להתממש

בתי מגורים בלונדון. המחירים הגיעו לשיא של כל הזמנים / צילום: Shutterstock

סוף לבום המחירים? כך משפיעות עליות הריבית והאינפלציה על הנדל"ן באירופה

בברלין שוק הנדל"ן קפוא כבר חודש, בבריטניה האינפלציה מאיימת על יכולת החזר ההלוואות ומחירי הדיור בשטוקהולם ירדו בחודש שעבר ב־2% • האם שוק הנדל"ן באירופה משנה כיוון? "כל הזמן רק דיברנו באוויר על ירידת מחירי הדיור. עכשיו זה קורה"

עמדת טעינה / צילום: Shutterstock

פיזור הכנסת עלול להוביל לכאוס צרכני בשוק הרכב החשמלי

הפלונטר הפוליטי מתרחש בשלב קריטי עבור שוק הרכב, זמן קצר לאחר פרסום טיוטת חוק ההסדרים להחלת תקנות רגולטוריות על המכוניות החשמליות • יישום הרפורמות יוקפא למשך חודשים, וקיים ספק אם הן בכלל יאושרו בממשלה העתידית • החשש: עיכובים בפריסת עמדות טעינה והטלת מס נסועה

פרויקט פינוי בינוי ברמת גן / צילום: רמי חכם

המהפכה של פינוי בינוי: בקרוב תדעו כמה היזם שלכם מרוויח

המשנה ליועמ"שית הנחתה להפוך את תקן 21 - "בדיקה שמאית כלכלית לתוכנית פינוי־בינוי" לאחד ממסמכיה הרשמיים של כל תוכנית בעת הפקדתה, ושלל נתונים פיננסיים יהיו גלויים לציבור

מליאת הכנסת / צילום: יוסי זמיר

הושגו הסכמות: הכנסת תפוזר ביום רביעי, חוק הנאשם לא יעלה

טרם הושגו הסכמות על תאריך הבחירות ● שר האוצר ליברמן העריך כי עסקת החבילה במשק לא תצא לפועל ● ח"כ סמוטריץ': "סיכמנו בישיבת ראשי אופוזיציה לעשות הכל כדי לדחות את פיזור הכנסת לשבוע הבא ובימים האלה נהפוך כל אבן כדי למנוע את ההליכה המיותרת הזו לבחירות"

הסימנים שהרעיון המצוין  שלכם עומד בפני כישלון / צילום: Unsplash, Jasmin Egger

כל הסימנים שהרעיון המצוין שלכם עומד בפני כישלון

במשך שנים מנסה הכלכלן פרופ’ ג’ון א. ליסט להבין מדוע רעיונות שנראים מבטיחים נכשלים לבסוף כשמיישמים אותם בקנה מידה גדול ורחב • הוא מצא חמש סיבות עיקריות, והוא אופטימי לגבי האפשרות להתגבר עליהן

היקף התעסוקה בישראל, לפי מגדר

רק מחצית מהנשים בישראל עובדות במשרה מלאה

בואו לצלול איתנו למספרים ולנתונים שמאחורי החיים עצמם ● והפעם: 50% מהנשים בישראל עובדות במשרה מלאה. אבל יש פער ניכר בין המגזרים השונים

הדשבורד החדש באתר בנק ישראל / צילום: צילום מסך

הדשבורד הכלכלי של בנק ישראל הוא התחלה יפה, אך הדרך עוד ארוכה

הדשבורד שבנק ישראל הציג בתחילת השבוע אמנם מנגיש לציבור חלק מהנתונים החשובים, אך כמה הוא באמת ידידותי טכנולוגית, וכמה הוא מאפשר שימוש בפועל כמו שאומרים בבנק המרכזי?

מלון מנדרין ת''א / צילום: איל יצהר

עסקת ענק במלון מנדרין: החניה ושטחי המסחר נמכרו ב-190 מיליון שקל

לגלובס נודע כי קרן JTLV3 בראשות עמיר בירם, אריאל רוטר ושלמה גוטמן רכשה באחרונה את שטחי המסחר והחניון הצמוד למבנה מלון מנדרין בתל אביב בכ-190 מיליון שקל בתוספת מע"מ ● על השטח יש זכויות להקמת כ-10 אלף מ"ר מלונאות

פלטפורמת HAILO / צילום: HAILO

סטראט-אפ ישראלי וענקית שבבים יפנית יפעלו יחד לקידום רכב אוטונומי

חברת הסטארט-אפ הישראלית היילו, שמפתחת שבבי בינה מלאכותית למכשירי קצה, עובדת בשיתוף פעולה חדש עם חברת הענק היפנית רנסאס בפיתוח במערכות בטיחות ונהיגה אוטונומית ● במסגרת שיתוף הפעולה תשלב החברה היפנית את המעבד שפיתחה היילו במערכות הבטיחות והנהיגה האוטונומיות שלהן עבור יצרני רכבים אוטונומים

דיור בר השגה בקרית אונו / הדמיה: חן אדריכלים

מנכ"ל משרד השיכון: 83% מהדירות בארץ נמסרות באיחור העולה על 60 ימים ומעל 40% באיחור של יותר משנה

בדיון בוועדת הכספים של הכנסת הציג מנכ"ל משרד השיכון, אביעד פרידמן, נתונים המראים כי יותר מ-83% מהדירות שנבנו בשש השנים האחרונות נמסרות באיחור של מעל חודשיים, וכ-40% מהן נמסרות באיחור של יותר משנה ● "אירוע של איחור במסירת דירות ואי תשלום פיצויים על פי חוק אינו אירוע חריג בענף הנדל"ן"

יריב פז, בעלי פז גרופ, חברה להשקעות נדל''ן / צילום: אייל פישמן

ב־2005 יריב רכש דירה להשקעה, היום הוא עוזר לאחרים: "הממשלה סימנה אותנו כאשמים בעליית מחירי הנדל"ן"

יריב פז, תושב תל אביב, בן 50 ● בזוגיות פלוס 3 ילדים ● בעלי פז גרופ, חברה להשקעות נדל"ן ● "עולם הנדל"ן פותח לכל אחד ואחת הזדמנויות חסרות תקדים להשקעה ולהגדלת ההון העצמי" ● גלובס שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז

תמיר פרדו, נעם ארז, ובועז גורודיסקי / צילום: יורם רשף

חברת הסייבר של יוצאי המוסד מבצעת רכישה מקומית ב-30 מיליון דולר

אקס אם סייבר רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי סייבר אובזרוור, שהוקם ב-2012 על ידי יוצאי יחידת המחשוב במשרד ראש הממשלה ● אקס אמ סייבר נרכשה אשתקד על ידי תאגיד הקמעונאות האירופאי שוורץ גרופ ב-700 מיליון דולר

פריקת קרונות רכבת בנמל אשדוד / צילום: שמואל רחמני

התערבויות, סכסוכים והפרעה לממשל תקין: האם בכלל יש צורך בדירקטוריונים בחברות תשתיות ממשלתיות?

שורת סכסוכים ועימותים, מהרכבת דרך נתיבי ישראל ועד נמל אשדוד, מעלה תהיות בנוגע לנחיצות דירקטוריונים בחברות תשתית ממשלתיות מתוקצבות, שהמדינה ממילא קובעת את יעדיהן ומפקחת עליהן באופן צמוד ● מה אפשר לעשות אחרת, ומדוע יש מי שסבורים שזה הרע במיעוטו

בית רומנו בתל אביב / צילום: יח''צ

משקולת החוב מכבידה על נכסים ובניין: מאחורי ירידה של 40% במניית הנדל"ן

המהלכים האחרונים שביצעה יזמית הנדל"ן למגורים הגדילו את את החוב הפיננסי שלה  לכ-5.2 מיליארד שקל ● כשברקע מגמה שלילית בשווקים הגיעה החברה לשווי של כ-2 מיליארד שקל

דליפת דלק בקו קצא''א במועצה האזורית חוף אשקלון, לפני כשנה / צילום: המשרד להגנת הסביבה

באשקלון חולים בסרטן יותר מהממוצע הארצי, אך הממשלה לא טורחת לחקור מדוע

"במחוז אשקלון רואים רמת תחלואה משמעותית במחלות הסרטן באופן יחסי לממוצע הארצי", אמרה ד"ר איזבלה קרקיס, מנהלת המחלקה לאפידמיולוגיה סביבתית במשרד הבריאות, בדיון הוועדה לפניות הציבור בכנסת ● במשרד הבריאות מציינים כי אין להם מנדט לבדוק חשיפה לחומרים מסוכנים שנמצאים באוויר, ומפנים את הזרקור לעבר המשרד להגנת הסביבה - שטוען כי דווקא מדובר באחריות משרד הבריאות

ברק רוזן / צילום: איל יצהר

מתנה לשחרור? זו הסיבה שברק רוזן העביר לבנו מניות בחברת הקנאביס

בנו של יזם הנדל"ן, שהשתחרר לאחרונה מצה"ל, קיבל לידו 17.7% ממניות תיקון עולם, ששוות כ-19 מיליון שקל ● הסיבה: רוזן לא קיבל אישור מן המשטרה להחזיק מניות בחברת קנאביס, ולכן החזיק אותן בנאמנות ומאוחר יותר העביר לאשתו

מטוס ארקיע / צילום: ארקיע

המיזוג מתרחק? ארקיע לא תאריך את הבלעדיות שניתנה לאל על לרכישתה

הבלעדיות מסתיימת בסוף החודש ובעלי ארקיע, האחים נקש, עשויים לקדם מגעים עם רוכשים חלופיים ● עובדי חברת התעופה הפרטית מחזיקים ב–30% ממניותיה ומתנגדים למיזוג עם אל על, שמצדה מתכוונת “להמשיך לנהל מו”מ עם ארקיע אף ללא סעיף הבלעדיות”

מנכ''לית אינקרדיבילד, תמי מזאל-שחר / צילום: חיים ברגיג

אינקרדיבילד הישראלית הכפילה את השווי ומגייסת לפי 400 מיליון דולר

החברה העוסקת בהאצת תהליכי פיתוח תוכנה הודיעה על גיוס 35 מיליון דולר ● אינקרדיבילד, שקמה ב-2002, פעלה לאורך שנים רבות ללא השקעה חיצונית

ניצן הורוביץ, מרצ / צילום: שלומי יוסף

האם ממשלת בנט-לפיד הייתה ייחודית בכך שהורכבה משמונה מפלגות?

הניסוי של ממשלת בנט-לפיד צפוי להגיע לסוף דרכו. עד כמה ייחודי הוא היה? ● המשרוקית של גלובס