גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

האם הטורטלים יקדמו את קופת החולים מאוחדת?

קופת חולים מאוחדת נמצאת במו"מ מתקדם עם קשת 12, בעלת המותג "ארץ נהדרת" ועם השחקנים עלמה זק ואסי כהן, על שילובם של זוג הטורטלים כפרזנטורים. על פי הערכות, אם תבשיל העסקה, צפויים זק וכהן להרוויח יחד כ-2 מיליון שקל ● וגם: למרות ההארכה, רק שתי קבוצות הגישו הצעות לשיווק הפרסום של התאגיד

עלמה זק ואסי כהן כזוג הטורטלים / צילום: צילום מסך
עלמה זק ואסי כהן כזוג הטורטלים / צילום: צילום מסך

הטורטלים בדרך לברייק הפרסומות: לגלובס נודע כי קופת חולים מאוחדת נמצאת במשא ומתן מתקדם עם קשת 12, בעלת המותג "ארץ נהדרת" ועם השחקנים עלמה זק ואסי כהן, על שילובם של זוג הטורטלים כפרזנטורים של הקופה.

על פי הערכות, אם תבשיל העסקה, צפויים זק וכהן להרוויח יחד כ-2 מיליון שקל, וקשת תקבל עבור זכויות השימוש בשם "טורטלים" כחצי מיליון שקל. נציין, כי בעסקה מול קשת לא מדובר בכסף שיעבור מצד לצד, אלא בהתחייבות לזמן מדיה שתינתן על ידי הקופה.

תקציבי הפרסום של קופות החולים נגזרים על פי מפתח החברים בקופה - על כל חבר מותר להוציא סכום מסוים. כנגזרת מכך, התקציב הגדול ביותר הוא של שירותי בריאות כללית, והוא מטופל במשרד גליקמן שמיר סמסונוב. את הקו הפרסומי של הקופה מוביל אייקון הילד חמודי.

התקציב השני בגודלו הוא של קופת החולים מכבי, שמטופל מספר שנים ביהושע TBWA. את הקו הפרסומי של הקופה מוביל הקומיקאי אדיר מילר. תקציב קופת חולים מאוחדת הוא השלישי בגודלו, ומסעות הפרסום שלה בשנתיים האחרונות היו בעיקר בדגש על הרפואה ההיברידית. בעבר עבדו עם צביקה הדר כפרזנטור.

נזכיר כי בסוף 2021 בחרה מאוחדת משרד פרסום חדש. התקציב, שעומד על כ-10 מיליון שקל בשנה, טופל מאז 2016 במשרד הפרסום באומן בר ריבנאי, ולפני מספר חודשים לאחר עיכובים בגלל משבר הקורונה יצא התקציב למכרז שבו זכה בסופו של דבר LEAD. הקמפיין בכיכובם של הטורטלים אמור להיות המהלך המשמעותי הרציני שיוצר המשרד לקופה. בהנחה שהמהלך ייצא לפועל, מדובר בשינוי משמעותי מקו הפרסום הפונקציונלי אותה בשנים האחרונות.

כהן וזק אמורים להופיע בקמפיין כצמד הטורטלים ולא בדמותם האמיתית, מה שלכאורה אמור לאפשר להם להשתתף בקמפיינים נוספים, אם יחפצו בכך. נזכיר כי כהן מוביל כבר 13 שנה את מסעות הפרסום של הבנק הבינלאומי, ורק לאחרונה עלה קו פרסומי חדש בכיכובו. זק איננה מרבה לקחת חלק בפרסומות, בוודאי לא באותה האינטנסיביות שמאפיינת את הקולגות שלה מ"ארץ נהדרת", כמו שני כהן, ליאת הרלב ואחרים.

רק שתי קבוצות הגישו הצעות לשיווק הפרסום של התאגיד | בלעדי

המכרז לבחירת זכיין לשיווק זמן הפרסום של תאגיד השידור הציבורי ברדיו ובטלוויזיה נסגר עם כמות מתמודדים דלה יחסית. לגלובס נודע כי רק שתי קבוצות מתמודדות במכרז, זאת למרות הארכה של שבועיים שניתנה למועד ההגשה המקורי, במטרה לאפשר ליותר קבוצות להשתתף בו.

השתיים הן טרגט ספיריט (מקבוצת טרגט מרקט), המנוהלת על ידי אורי נצר ומשמשת כזכיין של התאגיד מאז 2016, וקבוצה שמוביל המפיק ומבעלי ארומה מיוזיק בני מנשה, שאותה תנהל ענת ארדיטי - מהדמויות הבולטות בתחום הרדיו, שכיהנה במשך שנים ארוכות כמנכ"לית שפ"א (שירותי פרסום אזוריים).

אורי נצר, טרגט ספיריט וענת ארדיטי, ארומה מיוזיק / צילום: תמר מצפי, רמי זרנגר

הזוכה יהיה אחראי על שיווק ופרסום פרסומות בשמונה תחנות הרדיו של התאגיד: כאן רשת ב', כאן ג' וכאן 88 המובילות; כאן תרבות, כאן קול המוזיקה וכאן מורשת, הנמצאות במגמת עלייה משמעותית בהאזנה; וכאן רק"ע ומכאן בערבית. בנוסף יהיה אחראי הזוכה על הודעות חסות ותשדירי שירות בערוצי הטלוויזיה כאן 11 וכאן 33.

מחזור הפרסום של "כאן" נאמד בכ-100 מיליון שקל לשנה, וכ-600 מיליון שקל לתקופת המכרז המלאה, כאשר ספק השירותים יקבל עמלה כפונקציה של הצלחתו למקסם את המכירות.

את מיעוט המשתתפים במכרז אפשר להסביר בטענות שנשמעו כבר לפני מספר שבועות ופורסמו בגלובס, על כך שהזכיין שייבחר יתקשה להרוויח בתנאים המסחריים שנקבעו כרף - ואשר הורעו משמעותית ביחס למכרז הקודם.

ההרעה באה לידי ביטוי גם בגובה העמלה שיוכל הזכיין לבקש לעצמו, וגם בגובה התמריצים הכספיים (עמלות הפרסום) שבהם יוכל להשתמש כדי לפתות מפרסמים וחברות מדיה לפרסם בתאגיד - דווקא בתקופה שתקציבי הפרסום המופנים לרדיו הולכים וקטנים, ודפוסי ההאזנה הולכים ומשתנים.

נזכיר כי במכרז הקודם זכתה חברת טרגט ספיריט , שעבדה תמורת עמלה שנתפסה אז כנמוכה מאוד: 10% עד 60 מיליון השקלים הראשונים, ו-16% מעליהם. טרגט החלה לשווק את זמן הפרסום של התאגיד מיום הקמתו ב-2016. הזכייה במכרז הייתה למשך שנתיים עם אופציה להארכה, וכעת מתנהל המכרז החדש.

נזכיר כי במכרז הקודם, שנערך לפני שש שנים, התמודדו ארבע קבוצות: שפ"מ שבבעלות אברהם פרחי, שניהלה במשך 20 שנה את מכירת זמן הפרסום של רשות השידור; ארומה מיוזיק של בני מנשה; טרגט מרקט; וקבוצה שבה לקחו חלק בעלי איירובוט.

טרגט זכו בתקציב, אולם לזכייה התלווה אקורד צורם, לאחר שפרחי הגיש עתירה מנהלית נגד ההליך המכרזי, בטענה שלחברה האם טרגט ספיריט יש ניגודי אינטרסים בגלל פעילויותיה בתחום הקד"מ. העתירה לא התקבלה, וטרגט אכן הקימה את המערך שעוסק בשיווק הפרסום של התאגיד.

ארומה מיוזיק, שזכתה בפעם הקודמת במקום הרביעי בלבד, מגיעה הפעם מצוידת יותר - את מקומו של מוטי בר זיו, שהוצע אז על ידי הקבוצה כמועמד למנכ"ל, תופסת הפעם ענת ארדיטי - מהנשים המנוסות ביותר בתחום שיווק הפרסום ברדיו, לאחר שכיהנה במשך 14 שנה כמנכ"לית שפ"א. הרוח החיה בקבוצה השנייה הוא אורי נצר - לשעבר מנכ"ל חברת המדיה רפיד, ומי שהוביל למעשה את הזכייה של טרגט ספיריט בסבב הקודם.

תקציב בורגראנץ' עובר למשרד הפרסום HapPpy

תקציב הפרסום של רשת בורגראנץ' עובר למשרד HapPpy. המשרד ירכז תחת טיפולו גם את תקציב הטלוויזיה והמדיה המסורתית, שעד כה טופל על פי פרויקטים במשרד הפרסום ענבר מרחב G, וגם את תקציב הפרסום לצעירים שטופל ב-FRESH.

עד לפני שנים אחדות נחשבו תקציבי המזון המהיר לאטרקטיביים למשרדי הפרסום הגדולים, שכן מדובר היה בהשקעה לא מבוטלת בבניית מותגים ובפרסום בטלוויזיה. כך, למשל, ברזומה של בורגראנץ' נמצאים משרדי פרסום כמו באומן ומקאן. עם זאת, בעשור האחרון התמונה השתנתה: בורגראנץ' וברגר קינג חוו טלטלות עסקיות משמעותיות ושינויי בעלות. בנוסף, גם הקהל שלהן נדד ברובו אל מחוץ לטלוויזיה, מה שהכריח את המותגים "לנדוד" לעולמות הדיגיטל.

כאמור, בשנים האחרונות משרד ענבר מרחב G היה אחראי על הקמפיינים הטלוויזיוניים הרשת. שיתוף הפעולה לא כלל עבודה שוטפת הכוללת ייעוץ אסטרטגי ומפגשים קבועים, אלא פעילות נקודתית מעת לעת לצורך יצירת קמפיינים. לפני כשנתיים החליטו ברשת לפנות במקביל גם באופן ייעודי לקהל הצעיר, והחברה התקשרה עם משרד הפרסום לצעירים FRESH, שפעל בין היתר באמצעות מהלכי דיגיטל ועבודה עם משפיענים.

כעת מבקשים ברשת לרענן את המותג, ולחזור לפרסום אינטנסיבי יותר בטלוויזיה, אך באוריינטציה צעירה ועם חיבורי תוכן המתאימים למטרה. משרד הפרסום HapPpy מטפל כיום בתקציבי פרסום הכוללים מדיה מכל הסוגים, אך התמחותו העיקרית מצויה בעולמות יצירת תוכן סושיאל ודיגיטל - האזורים העיקריים שבהם נמצאים הצעירים.

עוד כתבות

עדיקה. בדרך להפוך לחברה פרטית / צילום: ערן סלם יח''צ

המניה צנחה, עשרות מיליונים נמחקו ורגע לפני שהכסף נגמר: עדיקה מגיעה לסוף דרכה העצמאית

כארבע שנים לאחר שהונפקה כהבטחת אופנה מקוונת, במהלכן רשמה הפסד של עשרות מיליוני שקלים והמניה קרסה ב-85%, מגיעה עדיקה לסוף דרכה העצמאית ● בחברה מעריכים מעריכה כי בהעדר גיוס הון משמעותי בתקופה הקרובה היא לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה

מימין: דקל פרסי, ד''ר שירה ברזיס, חיים זילברשץ, גיא וולטש, ד''ר גיא נבון, נפתלי גיא, גיא ימין, עו''ד רז טפר, סא''ל מיל. זיוה שבתאי / צילום: נוי דקל

בוגרי מערך המבצעים המיוחדים של צה"ל משיקים מועדון יזמות ועסקים

מועדון היזמות והעסקים של בוגרי מערך המבצעים המיוחדים (מ"מ), מהיחידות המסווגות ביותר בצה"ל, הושק. בין החברים בו: מייסדי חברות הייטק, מנכ"לים ומשקיעים בקרנות הון סיכון ● וגם: עו"ד ארז קמיניץ, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עשוי לחזור בקרוב לתפקיד ציבורי ● אירועים ומינויים

משקאות של Molson Coors. תשואות דו־ספרתיות ב־2022 / צילום: Shutterstock

משקיעי ערך מאמינים שהעליונות שלהם כיום היא רק תחילת הדרך

מנהלי השקעות בכירים בארה"ב משוכנעים שלאחר המהלומה הקשה שספגו מניות הערך מאז פרוץ הקורונה, הן צפויות כעת להביס בשנים הקרובות את מניות הצמיחה בפער הגדול ביותר מאז 2001 ● "כשמניות ערך נעשות זולות מאוד, הזינוק חזרה עשוי להיות חזק ומהיר"

יצחק אברג'יל, בעת קבלת גזר הדין / צילום: ניצן שפיר

יצחק אברג'יל נדון לשלושה מאסרי עולם ו-30 שנה: "פעילותו העבריינית של הארגון שינתה את פני הפשיעה בארץ"

יצחק אברג'יל הורשע בין השאר בניהול ארגון פשיעה ורצח, ושבע שנים לאחר שהוגש כתב האישום, נגזר הבוקר עונשו: 3 מאסרי עולם ו-30 שנות מאסר מהם 15 בחופף ליתר המאסר ● השופטת גיליה רביד: "גזר הדין היום הוא אקורד הסיום של תיק עצום ומורכב"

מייסדי חברת גלואט / צילום: gloat

החברה הישראלית שעוזרת לספוטיפיי לשמר עובדים גייסה 90 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית גלואט, שפיתחה מערכת לניוד והשמה של עובדים בתוך הארגון, הודיעה על גיוס 90 מיליון דולר בסיבוב רביעי (D) בהובלת קרן ההשקעות של סגן נשיא ארה"ב לשעבר אל גור ● בין לקוחות החברה: שניידר, גולדמן זאקס וספוטיפיי

ניתוח באמצעות הרובוט של יומן אקסטנשנס

מועמדת להשתלטות: יומן אקסטנשנס משלימה התרסקות של 95% מההנפקה

חברת הרובוטיקה הרפואית דיווחה על הפסקת ההסכם עם המפיץ הבלעדי באירופה, על רקע צלילה חדה בהכנסות וזינוק בהפסדים ● בקופת החברה מזומנים בהיקף כ-90 מיליון שקל

מדד התחבורה הציבורית / צילום: תמר מצפי

עוד לפני גל ההשבתות: מאות אוטובוסים סבלו מירידה חדה בתדירות

בחודש מאי 45% מהאוטובוסים העירוניים איחרו לתחנת האמצע, כך עולה ממדד התחבורה הציבורית של גלובס ו־Moovit ● בעקבות עיד אל פיטר, שהחריף את המחסור הקיים בנהגי אוטובוס, השירות צומצם ב–30% בממוצע והתדירות של קווים רבים ירדה משמעותית

איסטנבול / צילום: Shutterstock

אזהרת המסע לאיסטנבול חוזרת לדרגה 3. ההזמנות לאנטליה מזנקות

האגף ללוחמה בטרור במל"ל החליט להחזיר את רמת אזהרת המסע לאיסטנבול בחזרה לרמה 3 (איום בינוני) ● ההמלצות לנוסעים לטורקיה הן להימנע מפרסום פרטי הנסיעה ברשתות חברתיות, לשמור על ערנות ולא להחצין סממנים ישראליים ● אורן כהן מגורי, סמנכ"ל השטיח המעופף: "המוקד שלנו מוצף בפניות של ישראלים שביטלו חופשתם כשאזהרת המסע הייתה תקפה וכעת הם מבקשים להחזיר את הזמנתם"

בועז טופורובסקי, יואב קיש וזאב אלקין / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

הפטור מוויזות לארה"ב בסכנה בגלל מאבק על תאריך הבחירות

מליאת הכנסת תתכנס היום בצהרים ליממה אינטנסיבית של חקיקה עד לפיזור הכנסת ● החוקים שצפויים לעלות היום: חלופת שקד לתמ"א 38, חוק המכר של שר השיכון, וחוק התחרות הכלכלית ● המחלוקת עם האופוזיציה לגבי תאריך הבחירות מאיימת על אישור חוק המטרו וביטול הוויזות לארה"ב

וול סטריט / צילום: Shutterstock, Lucky-photographer

נעילה אדומה בוול סטריט: נאסד"ק נחתך ב-3%, קוגנייט נפלה ב-29%

מדד S&P 500 נסוג 2% ומדד דאו ג'ונס נחלש 1.6%. ● נפט ברנט עלה 2.5% ● נעילה באירופה: מדד דאקס התקדם 0.3%, פוטסי 100 עלה 1% וקאק 40 התחזק 0.6% ● סרגון זינקה 20% לאחר ניסיון השתלטות על החברה

מוצרי חלב / צילום: גלובס

מחירי מוצרי החלב שבפיקוח יעלו ב-4.9%

לפי ההסכמות בין משרדי החקלאות והאוצר ונציגי ענף החלב, מחירי מוצרי החלב שבפיקוח יעלו ב-4.9%. לפי ההסכם, מחיר זה לא ישתנה במשך כשנה לפחות ● עוד הוסכם כי על גבינות קשות, כמו מוצרלה, חלומי וגורגונזלה יבוטל המכס באופן מיידי

חיים כצמן / צילום: עינת לברון

חיים כצמן: "בת"א אפשר לייצר היצע של עוד חצי מיליון דירות, פשוט"

מייסד ומנכ"ל חברת הנדל"ן המניב ג'י סיטי דיבר בוועידה הכלכלית השנתית של איגוד החברות הציבוריות ואמר כי "הממשלה צריכה להחליט אם היא רוצה מדיניות או רוצה לספסר בנדל"ן ● לדבריו, עליות המחירים הן כלל עולמיות, אך הוא צופה התאוששות מהירה בביקושים

דב בהרב / צילום: חברת החשמל

מנהלת רשות החברות לדב בהרב: לא תוכל לכהן כדירקטור בחברה ממשלתית

דוח הבודק בנוגע למינויים בחברת חשמל יופץ בקרוב למעורבים ● כפי שנחשף בגלובס, הדוח הודף טענות שהעלה היו"ר הפורש בנוגע להליך מינוי המנכ"ל ● בצעד חריג הודיעה מיכל רוזנבוים לבהרב כי הרשות לא תתמוך בו יותר לתפקיד דירקטור בחברות ממשלתיות

סצנה מתוך קמפיין מודיבודי / צילום: צילום מסך

מה אפשר ללמוד מהקמפיין לתחתוני מחזור שהסעיר את צופי הטלוויזיה

בשבוע שבו בית המשפט בארה"ב שינה את הפסיקה בנוגע להפלות, בישראל הושק קמפיין שמסמן עוד צעד בשחרור הנשי, ומציג לראשונה דם בזמן מחזור ● איך השתנה הייצוג של נשים בקמפיינים, עד כמה מותגי המיינסטרים הם גם חלק מהמהפכה, ומתי מה שנתפס כעת כפרובוקציה יהפוך לחלק מהתרבות הפופולרית

פרויקט פינוי בינוי ברמת גן / צילום: רמי חכם

המהפכה של פינוי בינוי: בקרוב תדעו כמה היזם שלכם מרוויח

המשנה ליועמ"שית הנחתה להפוך את תקן 21 - "בדיקה שמאית כלכלית לתוכנית פינוי־בינוי" לאחד ממסמכיה הרשמיים של כל תוכנית בעת הפקדתה, ושלל נתונים פיננסיים יהיו גלויים לציבור

דיסני פלוס. המשא ומתן על הסליקה יכול לקחת עד שנה / צילום: Shutterstock, DANIEL CONSTANTE

דיסני פלוס ו-yes הודיעו שהן מוותרות על הסכם הבלעדיות

בעקבות ההודעה הודיעה רשות התחרות כי היא מפסיקה את הבדיקה בעניין ● הסכם הבלעדיות לא חייב את דיסני פלוס לשווק את שירותיה רק דרך yes, אלא העניק ל-yes את הזכות לסלוק אותה בבלעדיות לתקופה של 3 שנים

שר האוצר, אביגדור ליברמן / צילום: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות

הוזלה נוספת מתעכבת, ומחיר הדלק צפוי לעלות לכ-8 שקלים השבוע

שר האוצר ליברמן הכריז לפני שבוע על הורדה נוספת של מס הבלו על הדלק שתימשך עד סוף אוקטובר, אך ספק אם יצליח להוציא לפועל את המהלך ● משרד האנרגיה צפוי לפרסם מחר את המחיר המעודכן לליטר בנזין. לפי ההערכות, התעריף יטפס לכ-8 שקלים לליטר

אנדרו ביילי, כריסטין לגארד, ג'רום פאוול, יי גאנג / צילום: Associated Press, Jose Luis Magana, Geert Vanden Wijngaert, Patrick Semansky, Tolga Akmen

בנקים מרכזיים צריכים להעלות ריבית בחדות או להסתכן בתקופת אינפלציה גבוהה

כך עולה מדוח חדש של הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים (BIS) שמוכר כ"בנק המרכזי של הבנקים המרכזיים" ● חוקרי הבנק מזהירים כי הצעדים הנחוצים לבלימת האינפלציה עלולים לגרום לעוד העלאות מחירים גלובליי

הבורסה בת''א / צילום: שלומי יוסף

הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 35 עלה 1.2%, מדד נפט וגז קפץ 3.2%

מדד ת"א 90 התחזק 0.9% ומדד ת"א 125 הוסיף 1.1% ● הדולר קפץ 1.1% ושערו היציג נקבע על 3.43 שקלים, אך לאחר מכן נחלש

בניין הפדרל ריזרב בוושינגטון / צילום: Shutterstock, Orhan Cam

המשקיע שחזה את משבר 2008 מזהיר שהפד עשוי לשנות מסלול

המשקיע ומנהל קרנות הגידור האמריקאי, מייקל בורי, שידוע בתור נביא המשבר של 2008, מעריך כי שינויים בביקושי קצה במגזר הקמעונאי עשויים להוביל לכך שהפדרל ריזרב ישנה את מדיניות העלאות הריבית שלו