גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אי.אס.סי רוכשת את תעשיות לייזר תמורת כ-280 מיליון דולר במניות

המיזוג ייצור את החברה המובילה בעולם בתחום יישומי הלייזר, עם מחזור מכירות שנתי של רבע מיליארד דולר ושווי שוק של 1.1 מיליארד דולר * בעלי תעשיות לייזר יחזיקו %25 מהחברה הממוזגת. הפרמיה לבעלי המניות - %35 * מנכ"ל תעשיות לייזר, יאשה סיטון: החברה המשותפת צפויה להרוויח בשנה הבאה יותר מ-50 מיליון דולר

שתי הנציגות הישראליות בתחום מכשירי הלייזר לשימושים קוסמטיים ורפואיים, אי.אס.סי מערכות רפואיות ותעשיות לייזר, החליטו להתמזג. אי.אס.סי תרכוש את תעשיות לייזר תמורת כ-280 מיליון דולר, והעיסקה תבוצע באמצעות החלפת מניות.

שווי השוק של אי.אס.סי עומד כיום על 873 מיליון דולר, ואילו שווייה של תעשיות לייזר מסתכם ב-205 מיליון דולר. מניותיה של תעשיות לייזר יימחקו מהמסחר עם השלמת המיזוג.

על פי העיסקה המתגבשת יקבל כל אחד מבעלי המניות של תעשיות לייזר 0.75 מניות של אי.אס.סי. נכון להיום עומד מחיר המניה של אי.אס.סי על 42 דולר, ומכאן שכל מניה של תעשיות לייזר "שווה" כעת 31.5 דולר. מניית תעשיות לייזר עצמה סגרה ביום שישי על 23.25 דולר, ומכאן שהפרמיה לבעלי המניות עומדת על כ-%35 ממחיר המניות בבורסה. יחסי מיזוג אלו יהיו תקפים כל עוד תימצא מניית אי.אס.סי בטווח המחירים שבין 30 ל-60 דולר. לאחר המיזוג יחזיקו בעלי המניות של אי.אס.סי כ-%75 ממניות החברה ובעלי תעשיות לייזר יחזיקו בכ-%25.

המיזוג יבוצע בשיטת ה-POOLING, שמשמעו הצגת תוצאותיהן של שתי החברות כאילו היו ממוזגות מאז ומעולם. ברבעון הראשון של 98' תרשום אי.אס.סי הוצאה חד-פעמית בשל הוצאות המיזוג.

בעל המניות העיקרי בתעשיות לייזר הוא אריה גנגר, המחזיק בה, באמצעות חברת חיפה כימיקלים וחברה נוספת, כ-%17 מהמניות. לאחר העיסקה יחזיק גנגר כ%4 ממניות אי.אס.סי ויהיה זכאי לנציגות בדירקטוריון החברה. בעלת מניות גדולה אחרת היא קרן פידליטי האמריקנית, המחזיקה כ-%8 מהמניות, וכ-%25 נמצאים בידי משקיעים מוסדיים שונים.

בעלי המניות הגדולים באי.אס.סי הם המייסדים שמעון אקהויז (%7) והלל בכרך (%4), וכן קרן ההון סיכון מדמקס (%7). קרן הון סיכון נוספת שהיתה מעורבת בחברה עד לפני כשלושה חודשים, ניצנים, מכרה את מניותיה, לא לפני שרשמה מהן רווח כולל של כ-60 מיליון דולר. מימוש מוצלח ביצעה גם קרן וריטס.

אי.אס.סי ולייזר הציגו שתיהן תוצאות שיא ברבעון השלישי של השנה. אי.אס.סי, שמיזגה לתוכה בתחילת השנה את חברת לוקסאר האמריקנית, רשמה בחודשים יולי-ספטמבר הכנסות של 30 מיליון דולר ורווח נקי של 8 מיליון דולר. בתשעת החודשים הראשונים של 97' הציגה החברה הכנסות של 78.5 מיליון דולר ורווח של 15.6 מיליון דולר.

מאז הקמתה והנפקתה בוול-סטריט בינואר אשתקד, מציגה אי.אס.סי צמיחה מואצת. צמיחה זו מבוססת הן על טכנולוגיית פולסי האור שבה התמחתה, והן על טכנולוגיית הלייזר אותה רכשה לאחר ההנפקה על ידי מיזוג עם חברות אחרות בתחום.

מאז רכישת לוקסאר, המתמחה אף היא בתחום הלייזר, נחשבת אי.אס.סי לבעלת נוכחות חזקה בשוק האמריקני. השנה השיקה מספר מוצרים חדשים בארה"ב, ביניהם מכשיר להחלקת קמטים וחידוש העור (DERMA K) ולפני כשלושה חודשים קיבלה את האישור המיוחל לשיווק מכשיר להסרת שיער מהגוף בטכנולוגיית הלייזר. עיקר כוחה של אי.אס.סי הוא בתחום הקוסמטי ובפריסה בארה"ב.

תעשיות לייזר היא חברה ותיקה, שעסקה בעבר ביישומים שונים לטכנולוגיית הלייזר, בעיקר לתחום הרפואי. בשנים האחרונות מציגה החברה צמיחה מחודשת, בעיקר על רקע כניסתה לתחום הקוסמטי, וגם היא משווקת מוצר המיועד להסרת שיערות מהגוף.

הכוח העיקרי שתעשיות לייזר מביאה למיזוג הוא קו מוצרים הכולל כ-20 סוגי מוצרים שונים, ומספר פיתוחים חדשים למגזר הרפואי, כמו יישומים לתחום הדנטלי, הגינקולוגי ולתחום ניתוחי הלב, בו היא משתפת פעולה עם חברת ביוסנס. כמו כן מביאה תעשיות לייזר למיזוג נוכחות בבתי החולים, מגזר המהווה כיום כמחצית מהכנסות החברה.

את הרבעון השלישי סיימה תעשיות לייזר עם מכירות בהיקף של 21.1 מיליון דולר ורווח נקי של 2.8 מיליון דולר. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו מכירותיה ב-56.7 מיליון דולר, והרווח עמד על 8.2 מיליון דולר.

המיזוג הנוכחי אמור ליצור חברה ישראלית גדולה, עם שווי שוק של כ-1.1 מיליארד דולר ועם מכירות שיגיעו בשנת 98' ל-250 מיליון דולר.

מנכ"ל תעשיות לייזר, יאשה סיטון, מסביר כי מערכי התפעול והייצור הנפרדים של שתי החברות יישארו על כנם. לדבריו, גם מערכי השיווק של שתי החברות ימשיכו לפעול במקביל וימשיכו למכור מוצרים מתחרים המיוצרים על ידי שתי החברות, תוך מתן אפשרות ללקוח לבחור את המוצר אותו הוא מעדיף.

סיטון העריך עוד כי החברה הממוזגת תהיה הגדולה והמובילה בעולם בתחום הלייזר ליישומים קוסמטיים ורפואיים. המתחרות העיקריות שלה הן בעיקר חברות אמריקניות כמון קוהרנט, שמכירותיה בתחום הלייזרים הרפואיים מגיעות אמנם ל-200 מיליון דולר בשנה, אולם כמחצית מהסכום מיועד לתחום האופטלמי (עיניים), בו אי.אס.סי ותעשיות לייזר אינן פעילות.

מתחרות נוספות הן פלמר, שהיא בעלת מחזור של 100 מיליון דולר בשנה, לייזר סקופ, שמחזור המכירות שלה עומד על כ-70 מיליון דולר, וטרמולייז, הפועלת יותר במתן שירותים בקליניקות ופחות בייצור מוצרים.

סיטון הוסיף כי להערכתו, הרווח למניה של אי.אס.סי לא ייפגע, ורווח הנקי המשותף לשתי החברות בשנה הבאה יהיה גבוה מ-50 מיליון דולר. «מאת עמי גינזבורג «אי.אס.סי רוכשת את תעשיות לייזר תמורת כ-280 מיליון דולר במניות «המיזוג ייצור את החברה המובילה בעולם בתחום יישומי הלייזר, עם מחזור מכירות שנתי של רבע מיליארד דולר ושווי שוק של 1.1 מיליארד דולר * בעלי תעשיות לייזר יחזיקו %25 מהחברה הממוזגת. הפרמיה לבעלי המניות - %35 * מנכ"ל תעשיות לייזר, יאשה סיטון: החברה המשותפת צפויה להרוויח בשנה הבאה יותר מ-50 מיליון דולר

עוד כתבות

בלקברי / צילום: Mark Blinch, רויטרס

בלקברי סוגרת את מרכז הפיתוח בישראל; 40 עובדים יפוטרו

החברה הקנדית הקימה פעילות פיתוח בישראל ב-2015, על בסיס הסטארט-אפ Watchdox ● המוצר של Watchdox ימשיך להיות מתוחזק על ידי צוות של 20 עובדים בארה"ב

יגאל דמרי / צילום:איל יצהר

המכרז לרכישת הבעלות על חברת אפריקה ישראל עובר לסיבוב השני

ספירת קולות המצביעים האסיפות מחזיקי האג"ח של החברה עולה, כי שתי הצעות הרכישה שקיבלו את ערב הקולות הן אלו שהגישו חברת י.ח דמרי שבשליטת יגאל דמרי וחברת לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג

אוהד דנוס / צילום: איל יצהר, גלובס

ירידה של 8% במחירי הדירות בתל אביב בתוך שנה? המדד שמראה כי המחירים בסך הכול יציבים

לפי מדד מחירי הדיור של יו"ר לשכת השמאים לשעבר אוהד דנוס, המחירים בשוק הדיור בישראל בסך הכול יציבים - חוץ מאשר בעיר אחת: תל אביב ● פרשנות

גיא סלע / צילום: סיון פרג'

מייסד חברת סולאראדג' גיא סלע נפטר לאחר מאבק במחלת הסרטן

סלע (54), יוצא יחידת הטכנולוגיה של חיל המודיעין, הקים יחד עם שותפים את סולאראדג' בשנת 2006 ● לפני קרוב לשנתיים עדכן סלע את בעלי המניות של סולאראדג' כי הוא חולה בסרטן

שבי שמר / צילום: שלומי יצהר

בדרך למיזוג? אגוד במגעים לרכישת תיק אשראי לרשויות מקומיות מדקסיה ודיסקונט

רשות התחרות אישרה את בנק אגוד כרוכש פוטנציאלי של תיק האשראי, שהרשות הכריחה את דיסקונט ואת דקסיה למכור על מנת שתתיר להם להתמזג ● אגוד בעצמו נמצא במאבק משפטי על מיזוגו לתוך מזרחי טפחות

מנכ"ל מימון ישיר, ערן וולף  / צילום: מימון ישיר

בנק ההלוואות לרכב של משפחת שנידמן ממשיך לצמוח: מימון ישיר מציגה רווח של 73.5 מיליון שקל במחצית, גידול של 44%

ברבעון השני השנה הרווח הסתכם בכ-38.7 מיליון שקל, גידול של כ-191% ביחס לרבעון המקביל ● המנכ"ל ערן וולף: "אנו פועלים למעלה מעשור למיצוב כחברה המובילה בענף האשראי הצרכני ומתחרה משמעותית בבנקים, ותוצאות הרבעון מהוות עבורנו עדות לכך שאנו מממשים בהצלחה אסטרטגיה זו"

עבודות סלילה/ צילום: שאטרסטוק

כביש משנות ה-50 יפונה לאחר שהעירייה לא השלימה את ההפקעה

בית המשפט הורה על פינוי כביש שנסלל בשנות ה-50, לאחר שעיריית יהוד-מונוסון לא השלימה את הליכי ההפקעה שלו ● העירייה חויבה לפנות את הכביש ולשלם לבעלי הזכויות כמיליון שקל דמי שימוש

שלמה רודב / צילום: רמי זרנגר

מחיקות הענק של בזק יובילו את החברה לגירעון בהון העצמי; המניה צנחה 50% בשנה האחרונה

ההחלטה על הפחתת שווי הפעילות של פלאפון תביא למחיקה של 951 מיליון שקל בשווייה של חברת הסלולר בספרי החשבונות של בזק ● ברשות ני"ע הודיעו לבזק כי לא נוצרו התנאים להכרה בנכס מס בסך 1.2 מיליארד שקל, שנבע לחברה כתוצאה מרכישת מניות yes מידי אלוביץ'

סוחר מודאג בוול סטריט

מלחמה שכל הצדדים מפסידים בה

הבעיה עם מלחמות סחר, כמו עם מלחמות של יריות, היא שכשהן מתחילות, אף פעם לא יודעים איך הן יסתיימו. וכן, גם לאויב יש זכות פעולה ● פרשנות

ברוך מרזל / צילום: איל יצהר

בית המשפט העליון: מרזל וגופשטיין לא יתמודדו בבחירות

בית המשפט העליון קבע הערב כי בנצי גופשטיין ו ברוך מרזל לא יוכלו להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-21 ● ממפלגת "ימינה" נמסר: "שוב מסתבר שהגנה על מיעוט, ערך השיוויון והזכות לבחור ולהבחר שמורים רק לחברי הכנסת הערבים שונאי ישראל ותומכי טרור"

הונאה, תרמית, זיוף, עוקץ / שאטרסטוק

כתב אישום נגד אדם שהתחזה לכדורגלנים מליגת-העל ומשך כספים מחשבונם

על פי כתב האישום, זיו ברמי זייף תעודות זהות של עשרה כדורגלנים מליגת העל והצליח למשוך במרמה סכום של 52 אלף שקל

דוד פתאל / צילום: רפי דלויה

פתאל החזקות כבר שווה 7 מיליארד שקל: המניה הגיבה בחיוב לתוצאות חזקות ברבעון השני

הכנסות ממלונות שנוספו לפורטפוליו במחצית השנייה אשתקד סייעו לחברת המלונאות להציג שורה עליונה של כ-1.5 מיליארד שקל ברבעון השני, צמיחה של 74% ● יישום תקן 16 IFRS גרע כ-56 מיליון שקל מהשורה התחתונה שהציגה ירידה של 35% ברווח הנקי

 בניין בנק ישראל \ צילום:Shutterstock ס.א.פ קרייטיב

בנק ישראל לא צריך ולא יכול להילחם נגד מגמות השוק

האירועים הכלכליים של השבועיים האחרונים - ובראשם הפיחות המשמעותי והפתאומי של היואן הסיני מול הדולר האמריקאי והייסוף בשער החליפין של השקל מול אותו דולר - מעלים כמה שאלות ● האם מלחמת הסחר עלתה מדרגה? איך זה קשור אלינו? ולמה בנק ישראל לא מתערב במסחר במט"ח?

הבורסה בתל אביב / צילום: תמר מצפי

סגירה צורמת בבורסה: ת"א 35 צנח ביותר מ-3%, בזק ב-5.5%; האג"ח הממשלתיות הארוכות זינקו

בורסות וול סטריט צנחו ביום שישי בעד 3% בצל העלאת מכסים הדדית מצד סין וארה"ב, לצד החרפת הטון של טראמפ נגד יו"ר הפד פאואל ● בזק צללה על רקע מחיקה של נכס מס בגובה 1.2 מיליארד שקל שלא יתקבל כפי שציפתה מעסקת yes ● איי.די.או ופתאל זינקו כנגד המגמה לאחר פרסום הדוחות

ענת גואטה / צילום: איל יצהר

רשות ני"ע מקדמת: חברות ת"א 125 יורשו להנפיק אג"ח היברידיות עם גמישות במועד פירעון החוב

הרשות הפיצה מסמך היוועצות להערות הציבור בדבר התרת מכשיר פיננסי חדש, שיאפשר דחייה בתשלום ריבית או קרן, ושנמצא במעמד נחות לאג"ח רגילות

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה

גנץ: "לא נוסעים לאוקראינה לביקור שלא קשור למה שקורה כאן"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, התראיין היום לתוכנית "פגוש את העיתונות" והתייחס למתיחות בדרום ולאירועים הפוליטיים האחרונים ● באשר לאפשרות לשבת עם המשותפת בממשלה, אמר גנץ: "אני רוצה לשרת את כל אזרחי ישראל, אך נשב רק עם אנשים שמכירים בישראל כיהודית ודמוקרטית, ויש בתוך המשותפת מי שמערערים על כך"

תביעה, אילוסטרציה \ צילום: שאטרסטוק

"גלובס" תובע את העיתונאי מתי גולן על תשלומי יתר שקיבל וטוען כי התבטא באופן לא הולם "כלפי נשים, חרדים, נבחרי ציבור, מצביעי ימין ועוד"

בחודש מאי האחרון הגיש גולן כתב תביעה נגד העיתון לאחר שהסתיימה ההתקשרות עמו, וטען שמדובר בפיטורי "השתקה" פוליטיים ● בכתב ההגנה טוען "גלובס", בליווי דוגמאות, כי כתיבתו של גולן לא עמדה ברף המקצועי והאתי של ההנהלה הנוכחית ● כמו כן הוגש כתב תביעה שכנגד על סך 2.4 מיליון שקל ● גילוי מלא

שיגורי רקטות מרצועת עזה על ישראל / צילום: REUTERS/Amir Cohen

שלושה שיגורים לעבר ישראל מרצועת עזה; יירוט מעל פסטיבל בשדרות

התרעת צבע אדום נשמעה בשדרות ובישובים בשער הנגב, ולאחריה הודיע צה"ל כי זוהו 3 שיגורים מהרצועה לעבר ישראל וכי כיפת ברזל ביצעה שני יירוטים ● שריפה פרצה בכביש בעוטף עזה כתוצאה מנפילת רקטה ● בעקבות ההתרעה בוטל פסטיבל שהתקיים בשדרות, "אנשים רצו והיה מפחיד"

שוק ברמאללה. / צילום: Shutterstock ס.א.פ קריאייטיב

חבית חומר נפץ? הכלכלה הפלסטינית בגדה דווקא משגשגת

הקיצוצים במגזר הציבורי שעליהם הכריז ראש הרשות אבו מאזן לא מבשרים את קריסתה של הכלכלה הפלסטינית ● למרות סירובו לקבל את כספי המסים המקוצצים מישראל, לכלכלה הפלסטינית יש מקורות כספיים אחרים, כמו למשל עבודת הפועלים בתוך ישראל ובהתנחלויות

דונלד טראמפ ובוריס ג'ונסון מתבדחים בפסגת G7 / צילום: דילן מרטינז, רויטרס

הבית הלבן מבהיר: "טראמפ לא מתחרט על הטלת המכסים, אלא שלא העלה את התעריפים גבוה יותר"

לאחר העלאת מכסים הדדית בסוף השבוע האחרון, הנשיא האמריקאי אומר כי עדיין מתנהל שיח מול הסינים, וכי הם מעוניינים בעסקה יותר מהאמריקאים ● בניגוד לכותרות לפיהן טראמפ מתחרט על הטלת המכסים, בבית הלבן מבהירים אחרת: "תשובתו לא הובנה ראוי"