גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ורינט הודיעה רשמית על ההנפקה השנייה; קומברס טכנולוג'י לא תמכור מניות

בכוונת החברה להנפיק 5 מיליון מניות ולגייס כ-100 מיליון דולר

חברת ורינט מערכות (VRNT), חברה בת של קומברס טכנולוג'י (CMVT), העוסקת בפתרונות מבוססי תוכנה ליירוט תקשורת מהקלטות וידאו דיגיטליות לצרכי אבטחה ומעקב אחר חשודים, ובפתרונות מבוססי תוכנה למודיעין עסקי, הודיעה היום לראשות האמריקנית לניירות ערך (SEC) על רישום להנפקה של חמישה מיליון מניות רגילות. נזכיר, כי זוהי ההנפקה השנייה של ורינט. במסגרת ההודעה ל-SEC מציינת ורינט, כי הקצתה לחתמים אופציה לרכישה של עד כ-750 אלף מניות נוספות, לצורך כיסוי הקצאת יתר.

ביום ו' נסגרה המניה במחיר של כ-20 דולר, המשקף לחברה שווי של כ-476 מיליון דולר. כלומר על-פי השווי הקיים צפויה החברה לגייס כ-100 מיליון דולר.

מההודעה עולה, כי "המזומנים שיגוייסו בהנפקה השנייה, מיועדים למימון צמיחת החברה, ולמטרות ארגוניות כלליות. בין השאר, יתכן שהחברה תשתמש במזומנים שיגוייסו לצורך רכישות של חברות או לצורך השקעות אחרות".

ורינט מציינת, כי "קומברס טכנולוג'י, שהיא כיום בעלת המניות הגדולה בחברה (עם כ-79% מהמניות. ה.ג.) לא תמכור מניות בהנפקה".

עוד עולה מההודעה, כי החתם המוביל בהנפקה יהיה בית ההשקעות ליהמן ברדרס, וכי חתמי המשנה יהיו בתי ההשקעות JP מורגן, US בנקורפ פייפר ג'פרי, ומורגן קיגן אנד קומפני. ורינט הודיעה, כי ברגע שיושלם התשקיף, הוא יועבר ל-SEC על ידי ליהמן ברדרס.

כזכור, במאי אשתקד יצאה ורינט בהנפקה ראשונה, במסגרתה גייסה כ-72 מיליון דולר, לפי שווי של כ-374 מיליון דולר (מחיר המניה בהנפקה עמד על 16 דולר). נכון להיום, למשקיעים שרכשו את המניה בהנפקה הראשונה יש תשואה של כ-25%. אין ספק, שהעובדה שורינט יוצאת כעת להנפקה שנייה, מעידה על כך שראשיה משוכנעים, כי גם למשקיעים בהנפקה השנייה צפויה תשואה יפה על פני זמן. עד עתה הוכיח דן בודנר, נשיא ומנכ"ל ורינט, כי הוא מקיים את הבטחותיו. אפשר אם כן לשער, שורינט מכינה באמתחתה כמה התרחשויות מעניינות לשנה הקרובה. אין זה מן הנמנע, כי לפחות אחת ההתרחשויות הללו תהיה רכישת חברה. כעת, השאלה הגדולה היא איזו חברה תירכש, והאם אי.סי.טל, שבחלק מסוים ממוצריה מתחרה בורינט, תחזור לשולחן הדיונים?

כך או כך, המניות החדשות שיונפקו במסגרת ההנפקה השנייה יתווספו ל-23.5 מיליון המניות הנסחרות של החברה (ללא דילול מלא). היקף המזומנים בקופתה של ורינט הסתכם בסוף הרבעון הרביעי של 2002, בכ-134 מיליון דולר, או כ-5.7 דולר למניה. הגיוס הנוכחי יגדיל את היקף המזומנים לכ-234 מיליון דולר, או כ-8.2 דולר למניה.

לפני ההנפקה הראשונה, החזיק קובי אלכסנדר בכ-416.44 אלף מניות ורינט. דן בודנר החזיק בכ-115 אלף מניות. יגאל ניסים, סמנכ"ל הכספים של ורינט, החזיק בכ-58.5 אלף מניות, ודיוויד קריינברג, סמנכ"ל הכספים של החברה האם קומברס טכנולוג'י, החזיק בכ-4.9 אלף מניות. אחת הסוגיות העולות מההנפקה השנייה היא, האם ימכרו ראשי החברה מניות במסגרת ההנפקה, וכמה.

בסוף אפריל סגרה החברה את הרבעון הראשון של 2003, ובקרוב היא צפויה לפרסם את הדו"חות הכספיים. מהדו"חות הכספיים של ורינט לרבעון הרביעי של 2002 עולה, כי היקף ההכנסות של החברה ב-2002 הסתכם בכ-157.7 מיליון דולר, לעומת הכנסות בהיקף של כ-131 מיליון דולר ב-2001. הרווח השנתי של החברה ב-2002 הסתכם בכ-10.1 מיליון דולר, או 43 סנט למניה, לעומת הפסד של כ-4.6 מיליון דולר ב-2001.

במסגרת התחזית לרבעון הראשון של 2003 מסרה ורינט, כי היא צופה שהכנסותיה יסתכמו בכ-44 מיליון דולר, הרווח התפעולי יסתכם בכ-3.3 מיליון דולר, הרווח הנקי בכשלושה מיליון דולר, והרווח למניה בכ-13 סנט, על כ-25.2 מיליון מניות.

עוד עולה מהדו"חות, שכ-60% מהכנסותיה של ורינט נובעות משוק האבטחה, וכ-40% מהכנסותיה נובעות משוק הארגונים האזרחיים. ורינט מספקת יישומים של מודיעין עסקי ובטחוני, באמצעות הקלטות וידאו וקול דיגיטליות. בין השאר פיתחה החברה מוצרים לזיהוי פנים, המסייעים לאיתור פושעים וטרוריסטים בנמלי תעופה, באוטובוסים, בתחנות רכבת וכו'.

לאחר ההנפקה הראשונה אמר בודנר ל"גלובס", כי "אחד הנושאים שקיבלו לאחרונה הכרה ככלי אסטרטגי באיסוף מודיעין הוא האזנות לגורמים עויינים. בתחום זה פיתחה ורינט טכנולוגיה שמאפשרת להאזין לתקשורת המועברת בין גורמים עויינים, לאתר אותם, ולהתריע על כוונותיהם לפני התרחשות הארוע.

"עד ה-11 בספטמבר 2001, היו לארה"ב יכולות מרשימות של האזנות ואיסוף מידע הנוגע למדינות אויב. אבל המעקב אחר טרוריסטים שחיים בתוך המדינה נתקל במגבלות קשות, בעיקר בגלל חוקי הגנת הפרטיות. בנובמבר 2001 התקבל חוק הפטריוט-אקט, שמאפשר ליברליזציה משמעותית בתחום. בבד בבד, התקבל בארה"ב תקן בשם CALEA, שמחייב את כל מפעילי התקשורת למסור לרשויות החוק מידע בטחוני העובר ברשתות שלהם. במסגרת התקן מחוייבים מפעילי התקשורת לרכוש את ציוד האזנה".

כאמור, ורינט מפתחת כלים שמאפשרים האזנות לגורמים עויינים, וכלים שמספקים יכולת ניתוח של תכנים ומידע המגיעים מהקלטות דיגיטליות של קול ווידאו. בעת ההנפקה הראשונה, הצליחה החברה להראות למשקיעים שתחום זה, שנמצא כעת בתחילת דרכו, טומן פוטנציאל גדול מאוד.

בשיחת הוועידה שקיימה הנהלת ורינט עם האנליסטים לאחר פרסום הדו"חות ל-2002 היא מסרה, כי צמיחת החברה נבעה בעיקר מצמיחת תחום ה-DSS (השוק הבטחוני - Digital-Security-and-Survelience), וכי ברבעון הרביעי חלה עלייה בבקלוג שלה. מכירותיה לתחום ה-EBI (השוק האזרחי - Enterprise-Business-Intelegence) הסתכמו בכ-15 מיליון דולר, לעומת כ-14.7 מיליון דולר ברבעון הקודם. לתחום זה קשה יותר למכור כיום, וקשה לצפות להמשך צמיחה ממנו ברבעונים הבאים.

מהדו"חות הכספיים של 2002 עלה, כי הכנסות ורינט מתחום ה-DSS הסתכמו ברבעון הרביעי בכ-27.3 מיליון דולר ורשמו צמיחה רבעונית של כ-5.5%. ההכנסות מתחום זה היווו כ-65% מסך הכנסות החברה, לעומת כ-63.8% ברבעון הקודם. עם פרסום הדו"חות של 2002 אמרה הנהלת ורינט, כי מגמה זו צפויה להימשך, וחלקו של תחום ה-DSS מסך ההכנסות צפוי להמשיך לגדול. ההנהלה ציינה אז, כי היא מאמינה שחוק ה--HOMELAND SECURITY (בטחון פנים) בארה"ב, יחד עם העלייה במודעות לנושא הביטחון שם, מסייעים וימשיכו לסייע להגדלת המכירות של ורינט בארה"ב ברבעונים הקרובים.

בנוגע לתחום הקלטות הווידאו הדיגיטליות וניתוחי ההקלטות מסרה הנהלת החברה עם פרסום הדו"חות, כי מכירות המערכות לשוק הארגונים מתקדמות כמצופה. בתחום זה פונה החברה לשוק הקונטקט-סנטרס ולמודיעין עסקי. בתחום הקונטקט-סנטרס הכריזה החברה על גירסה חדשה של מוצר ה-ULTRA-9. כמו כן הכריזה החברה על חתימת חוזי הפצה כלליים עם אוויה, סימנס ובריטיש טלקום.

במהלך הרבעון הרביעי של 2002 קיבלה ורינט הזמנות למערכת הווידאו הדיגיטלית מגופים ממשלתיים, כמו צבא ארה"ב, שרכש את המערכת כדי להגביר את האבטחה בנמל ראשי בארה"ב.

מערכות הסטארגייט והריליינט של ורינט, שהן מערכות ההאזנה לגורמים עויינים, זוכות לאחרונה לביקוש רב מלקוחות קיימים וחדשים. בנוסף, הכריזה ורינט ברבעון הרביעי על השקה של מוצר בשם TELEFIND, שמשפר את היכולת לאתר אינפורמציה ספציפית מתוך מאגר ההקלטה הכללית.

עוד כתבות

 שי וינינגר ודניאל שרייבר- למונייד / צילום: שלומי יוסף

דיווח: למונייד דוחה את ההנפקה בעקבות נפילת WeWork

באפריל האחרון החברה גייסה 300 מיליון דולר בהובלת סופטבנק, לפי שווי של למעלה ממיליארד דולר ● הכנסותיה של למונייד הן אמנם גבוהות, אך כמו יתר חברות הפורטפוליו של סופטבנק היא עדיין חברה הפסדית

אלון מאסק. / MIKE BLAKE / צילום: רויטרס

"ברלין מגניבה": טסלה תפתח את המפעל האירופי הראשון שלה בבירת גרמניה

מאסק, שנמצא בימים אלה בבירת גרמניה כדי לקבל פרס יוקרתי ממגזין הרכב "אוטובילד", הודיע בציוץ בטוויטר כי טסלה תפתח מפעל בשם "ג'יגה ברלין", בו ייצרו בטריות לכלי הרכב של החברה, מנועים חשמליים ומודל Y

אייל רביד, בעלי ויקטורי / צילום: יח"צ

רשות התחרות אישרה לויקטורי ולפרשמרקט לרכוש סניפים מיינות ביתן

(עדכון) - רשת ויקטורי תרכוש 5 סניפים מקבוצת יינות ביתן ב-63 מיליון שקל; העסקה עדיין לא הגיעה לישורת האחרונה, כיוון שטרם הושגו הסכמות כתובות מכל בעלי הנכסים של הסניפים הנרכשים ● רשת פרשמרקט תרכוש 7 סניפים של יינות ביתן בגוש דן ב-110 מיליון שקל

פלורידה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

לא רק טראמפ עובר דירה: המיליארדרים של ניו יורק עוזבים אותה לטובת פלורידה

נשיא ארה"ב, שהכריז על אימוץ המדינה הדרומית כמדינת הבית שלו במקום ניו יורק, הוא רק האחרון ברשימה מתארכת של אנשי כספים ועסקים שכבר עשו זאת בזכות מדיניות המס הנוחה ומזג האוויר החם

מהדורת החדשות של ערוץ 12, אמש / צילום: צילום מסך

מרתון שידורי הטלוויזיה: זה לא סיקור, זה דברור

כשהתותחים רועמים, כל ערוצי הטלוויזיה מתגייסים לדובר צה"ל ומשאירים את הצופים עם שידורים חוזרים • התקשורת לא מעזה לבקר את פעילויות הצבא ואת מדיניות הביטחון של ממשלת ישראל, כל ממשלה, באופן מהותי • על התקשורת להיות ביקורתית ועניינית יותר

דונלד טראמפ / צילום: Leah Millis, רויטרס

טראמפ: "בתוך זמן קצר אוכל להיות ראש הממשלה בישראל"

נשיא ארה"ב אמר ליהודים אורתודוכסים בניו-יורק: "אצלנו לפחות יודעים מי הבוס; הישראלים בוחרים שוב ושוב ואיש לא נבחר" ● "98% מהישראלים תומכים בי" ● מחיר הכרטיס לנאום – 25 אלף דולר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ האמריקאי מייק פומפיאו / צילום: ג'ים יאנג, רויטרס

משרד החוץ האמריקאי: מוטרדים מאוד מהחלטת בית הדין של האיחוד האירופי

מחלקת המדינה בוושינגטון (המקבילה למשרד החוץ בארץ) שיגרה היום התייחסות רשמית להחלטת בית הדין האירופי בנוגע לסימון מוצרים ישראלים: "הנסיבות בנוגע לדרישת הסימון במקרה של יקב פסגות, כפי שהוצגו בפני בית המשפט, מראות שהיתה כאן הטיה נגד ישראל"

פאבל דורוב, מייסד טלגרם. המטבע הדיגיטלי התייקר עוד לפני שהונפק/ צילום: רויטרס

טלגרם כופרת באישומי ה-SEC שבגינם נדחתה הנפקת המטבע הדיגיטלי שלה

החברה, בעלת אפליקציית המסרים המיידיים, שביצעה בשנה שעברה מכירה מוקדמת של המטבע הדיגיטלי גרם בהיקף של 1.7 מיליארד דולר, מבקשת מבית המשפט בניו יורק להסיר את צו המניעה של רשות ניירות ערך האמריקאית, הטוענת כי המטבע נחשב לנייר ערך

אנטנת סלולר במצפה רמון / צילום: שאטרסטוק

מקורות בשוק התקשורת: יש ניסיונות לעסקאות נדל"ן על אתרי הסלולר

ל"גלובס" נודע שבשבועות האחרונים מנסה קבוצת יזמי נדל"ן לקדם עסקת ענק לרכישת אתרי הסלולר של חלק מהחברות והחכרתן מחדש לחברות לטווח ארוך

ניר ברקת, הליכוד / צילום: איל יצהר, גלובס

האם לשלושת תיקי נתניהו הפתוחים קדמו 16 תיקים שנסגרו?

מרוב רצון להוכיח שנטפלים לנתניהו, ניר ברקת תופר לו תיקים חדשים. פרמנו ● המשרוקית של גלובס

משה ממרוד / צילום: סיון פרג'

חם לכם? שיא במכירות המזגנים של תדיראן והמניה מגיבה בהתאם

בסיכום הרבעון השלישי עלו הכנסות החברה ב-16% והגיעו ל-270 מיליון שקל ● עוד טרם פרסום הדוחות העלתה חברת מידרוג את הדירוג של תדיראן "נוכח שיפור נמשך בביצועים העסקיים תוך שמירה על פרופיל פיננסי בולט לטובה"

פרופ' משה שהם, ד"ר קירה רדינסקי ויונתן עמיר, מקימי חברת דיאגנוסטיק רובוטיקס  / צילום: יח"צ

חברת דיאגנוסטיק רובוטיקס של קירה רדינסקי ומשה שהם גייסה 24 מיליון דולר

דיאגנוסטיק רובוטיקה עוסקת בניהול עומסים בבתי חולים ● בין משקיעי הסבב נמצאים כמה מן המשקיעים הבולטים בתחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי: קרן הון הסיכון של קבוצת אקסלמד בשיתוף עם מבטח שמיר, ד"ר קובי ויהודית ריכטר, דיויד ודניאל אריסון, קרן Maverick Ventures Israel, קרן Alpha Capital ומארק סיגל

קניון גינדי TLV ת"א / צילום: כדיה לוי

משפחת גינדי יוצאת מהאופנה: במו"מ מתקדם למכירת חלקה בקניון TLV למוטי בן משה

בן משה מחזיק כיום במחצית ממניות הקניון המדשדש באמצעות רבוע כחול נדל"ן ● מכירת חלקה של משפחת גינדי, המחזיקה במחצית השנייה של הקניון ופרויקט המגורים הצמוד לו, צפויה להחזיר לידיה הלוואות בעלים של מאות מיליוני שקלים ● הבנקים המממנים כבר אישרו את העסקה

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

למה החמאס יושב בצד ולא מצטרף לג'יהאד?

ישראל רושמת בינתיים הצלחה, כשהיא מצליחה לבודד את הג'יהאד האסלאמי שיכולותיו לפגוע קטנות יחסית

ערן יעקב/ צילום: רפי קוץ

ארבע חברות, 4 מיליארד שקל רווחים בקופה – כמה מס ישלמו?

בעלי השליטה בארבע חברות שצברו בקופתן 4 מיליארד שקל יידרשו לחלק כ-2 מיליארד שקל דיבידנד וימוסו במס גבוה בעקבות אי-חלוקת הרווחים - כך המליצה "וועדה מייעצת" למנהל רשות המסים בעקבות "מהפכת הדיבידנד הכפוי"

רפי סער / צילום:  שלומי יוסף

תמ"א אאוט, בנייה מתחמית אין: נעצרו פרויקטי תמ"א בכפר-סבא

באופן תקדימי החליטה הוועדה המחוזית מרכז לעצור שני פרויקטים שכבר החלו בהליכי תכנון ● בכך קיבלה הוועדה את עמדת עיריית כפר-סבא שיש לקדם באזור בנייה מתחמית על פני פרויקטים נקודתיים ● היזם: "הסיכוי להפלת הפרויקט הולך וגדל"

ירי רקטות לעבר מישראל לאחר חיסולו של בהאא אבו על-עטא / צילום: רויטרס

ירי לאשדוד ואשקלון; הג'יהאד: בשעות הקרובות התפתחויות חשובות

(עדכונים שוטפים) - הירי התחדש, ומטחי רקטות נורו לעוטף עזה, נתיבות, שדרות ואשקלון ● לא יתקיימו לימודים במרחק 40 ק"מ מהרצועה ● לפי סוכנות "סווא", גורם דיפלומטי אמר כי בשעות הקרובות יתקיימו "מאמצים מצריים אינטנסיביים להשגת רגיעה בעזה"

כחלון בביקור בפרויקט מחיר למשתכן בלוד /  צילום: יוסי אלוני

רמ"י החליטו להאריך את תוכנית מחיר למשתכן בעוד שנה

מנתונים של רמ"י עולה כי מאז הופעלה תוכנית מחיר למשתכן ב-2015 פורסמו מכרזי קרקע עבור 115,912 יח"ד ובוצעו עסקאות עבור קרקע לבניית 90,542 יח"ד

ניסים ברכה /  צילום: מתן נעים

טוגדר תגדל קנאביס עבור בעלי "גרין סמוק" לשעבר תמורת 192 מיליון שקל; יוניבו בדרך לרכוש בית מרקחת

ההסכם אמור להניב לטוגדר סכום של 192 מיליון שקל על פני חמש שנים, כש-5 מיליון שקל מתוכם ישולמו מיד ● בעקבות ההודעה זינקה מניית החברה בכ-24% לשווי של 195 מיליון שקל

מאגר הגז הטבעי "לוויתן" / צילום: אלבטרוס

"שומרי הבית" לליצמן: "תקופת ההרצה של 'לוויתן' - סכנה לבריאות הציבור"

הבוקר פנתה ח"כ חיימוביץ' בשאילתה לסגן השר ליצמן בנושא היתר הפליטה לאסדת "לוויתן" בתקופת ההרצה, בה מתוכננים להיפלט לאוויר חומרים מזהמים בכמות הגדולה פי 2.5 מזה שיותר לאסדה לפלוט במשך שנת פעילות שלמה ● ליצמן: "לא מכיר את הנושא"