צו עיקול זמני על אחזקותיה של שובל שדמה מבית גבור ספורט בחברות סגיאל השקעות ומ.ז.פ.ק

צו העיקול הוטל עד לסכום של 10.15 מיליון שקל, סכום התביעה שהגיש הבנק לפיתוח התעשייה כנגד שובל שדמה

בית המשפט המחוזי בת"א הוציא, לבקשת הבנק לפיתוח התעשייה, צו עיקול זמני במעמד צד אחד על אחזקותיה של חברת שובל שדמה מימון וסחר מבית גבור ספורט בר"ג, בחברות סגיאל השקעות (החברה האם של גבור ספורט אחזקות) ומ.ז.פ.ק, הקשורות לקבוצת גבור ספורט אחזקות.

צו העיקול הוטל עד לסכום של 10.151 שקל, סכום התביעה שהגיש הבנק כנגד המשיבה.

בית המשפט הורה עוד להטיל עיקול זמני על גובה סכום זה על נכסיהם של יצחק איזו שלומוביץ` ויעקב לוי מבת-ים שערבו ללא הגבלה בסכום לכל חובות המשיבה לבנק.

בבקשת העיקול שהוגשה באמצעות עו"ד אייל תושייה טען הבנק כי ללא עיקול זמני על המניות המוחזקות על ידי המשיבה בחברות הקשורות לקבוצת גבור ספורט אחזקות לא יהיה סיכוי לבנק לגבות את החוב בבוא העת.

לדברי הבנק, הסדרי הנושים של קבוצת גבור ספורט עלולים להביא לדיספוזיציות שונות של המניות, כך שאם יתגבש הסדר הנושים, מניות אלה יהיו כבר בידי צד ג' ואם לאו, הן תהפוכנה לניירות חסרי ערך. מכאן שאם לא יינתן צו העיקול לאלתר, עלול הבנק למצוא עצמה מול חברה ריקה מתוכן.

הבנק טען עוד, כי המשיבה צברה הפסדים בסכומים גבוהים מאוד והיא בעלת הון עצמי שלילי ולאחרונה ביטל מס הכנסה שומות הפסדים שהגישה, דבר שיגדיל עוד יותר את חובה וגם מלמד על מצבה כחברה מפסידה.

לדברי הבנק, על פי המידע שבידו, אין לחברה נכסים מלבד המניות שלמעשה אין להן ערך כאשר מדובר בחברות המצויות בקשיים.

(ת.א. 1352/03).

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988