נעצר חשוד מרכזי בפרשת הונאת הענק של ייבואני המזגנים

על פי החשד ייבאו לארץ מספר חברות של ייבואני מזגנים עשרות מכולות מסין עליהן הוצהר במכס כי מדובר בחלקי מזגנים החייבים במס מופחת

הבוקר הסגיר עצמו החשוד המרכזי בפרשת הונאת הענק של רשויות המס על ידי ייבואני מזגנים תוך התחמקות מתשלום מיסי קנייה במיליוני שקלים.

כזכור, נעצר בפרשה זו בסוף השבוע שעבר החשוד בפרשה וצפויים מעצרים נוספים.

מממצאי החקירה עד כה עולה כי על פי החשד ייבאו לארץ מספר חברות של ייבואני מזגנים עשרות מכולות מסין עליהן הוצהר במכס כי מדובר בחלקי מזגנים החייבים במס מופחת. בפועל, יובאו אלפי מזגנים שלמים החייבים במכס ומס קנייה. הייבואנים שילמו כעשירית מהמס שהיה צריך להיות משולם בפועל ובכך ניסו להתחמק מתשלום מיסי קנייה הנאמדים במיליוני שקלים.

הפרשה נחשפה באמצעות שימוש מודיעיני של מחלקת החקירות של המכס בת"א והמרכז במערכת הפרופייליג הממוחשבת במסגרת הפעילות לאיתור הברחות טובין עתירי מס.

לאחר שהועלה באמצעות המערכת חשד לגבי משלוח של 14 מכולות, הועבר הטיפול ליחידת בקרת הייבוא בבית המכס באשדוד, שהפנתה את המכולות לבדיקה באמצעות משקף המכולות.

בבדיקה הסתבר כי מדובר במזגנים שלמים ואז הוחלט לפתוח בחקירה משותפת עם בית המכס באשדוד.

בשלב זה מעוכבות בנמלים כ-50 מכולות לגביהן יש חשד כי הובאו לארץ באותה שיטה. כמו כן, נבדקים עשרות משלוחים נוספים ששוחררו כבר מהמכס ולגביהן על פי החשד, התחמקו הייבואנים מתשלומי מס קנייה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

החשוד המרכזי שהסגיר עצמו הבוקר, יובא בשעות הקרובות לבית משפט השלום בת"א לשם הארכת מעצרו.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988