תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

"רובע הים" בחדרה: "מעוניינים להגיע לדירה במחיר הזול ביותר? תתחילו בקרקע"

כך אומרת רינה צלליכין מנכ"לית חברת ריף נדל"ן, המשווקת יחידות קרקע באזור רצועת החוף של חדרה, בו מתוכנן לקום רובע מגורים ומסחר • "לפי דוח השמאי הבנייה בחלקת הקרקע שלנו צפויה להתחיל בעוד כשלוש שנים"

רובע הים בחדרה. כ- 10,000 יחידות דיור חדשות  צפויות להיבנות באזור / הדמיה: לייטרסדורף בן דיין
רובע הים בחדרה. כ- 10,000 יחידות דיור חדשות צפויות להיבנות באזור / הדמיה: לייטרסדורף בן דיין

הכתבה מטעם ריף נדל"ן

נהוג לציין את גבולות מרכז הארץ כשטח המשתרע בין גדרה לחדרה. אזור רחב זה נחשב לאזור בו הביקוש לנדל"ן הוא הגבוה במדינה, וכאשר מתלווה לעסקאות בו קרבה רבה לרצועת חוף הרי שהמחירים רק הולכים ומטפסים. זוהי כנראה אחת הסיבות להתעניינות משקיעי הנדל"ן בתוכנית המתאר חד/2020 אשר אושרה בתחילת 2016. במסגרת התוכנית מתוכנן לקום רובע מגורים ומסחר ענקי בשם "רובע הים", ברצועת החוף הצפון מערבית בחדרה, בין שכונת גבעת אולגה בדרום ובין נחל חדרה מצפון.

על פי התכנון עתידים להיבנות ברובע הים כ-10,000 יחידות דיור חדשות, אזור מלונות רחב היקף ובו למעלה מ-1,000 חדרי מלון חדשים, פארק אזורי גדול אשר ישתרע על פני שטח של למעלה מ-600 דונמים וטיילת מרשימה. כמו כן, כולל התכנון החדש של מערב העיר מתחם רחב היקף של תעסוקה, מסחר ועסקים אשר ישתרע על שטח של 500 אלף מ"ר. פיתוח אזור זה יתרום רבות לעיר חדרה ויאפשר לה לנצל את משאבי הטבע שלה בצורה הטובה ביותר, תוך השלמת המרקם העירוני הקיים. השטח עצמו משיק מצד אחד לאזור שכבר עבר פיתוח עירוני ומנגד לשטחים פתוחים מגוונים מצדדיו האחרים. המשמעות היא שילוב של טבע ירוק לצד נוחות אורבנית.

לדברי רינה צלליכין, מנכ"לית ריף נדל"ן, אחת החברות הבולטות המשווקות קרקעות באזור המדובר: "כאשר התוכנית לפני היתרי בנייה אנו קונים חלקות קרקע יקרות יותר, אשר יהיו חלק ממקבץ המגורים הראשון לפי תוכנית המאושרת. החלקה אותה אנו משווקים כעת נמצאת בקו ראשון לים, כאשר במרחק אווירי של 400 מטר משמאל לה נמצא פרויקט 'החוף הלבן', בו על פי התקן השמאי עומד שוויין של דירות בנות 5 חדרים על כ-3-3.5 מיליון שקל. דירות נוספות בפרויקטים באזור נמכרות בעלות של כ-30,000 שקל למ"ר.

"יחידות הקרקע שלנו נמכרות כעת במחיר של 470 אלף שקל, כך שמדובר על הזדמנות השקעה ברובע החדש שעל פי התחזיות ימשוך אליו קרוב ל-40,000 תושבים חדשים וצפוי להפוך לאחד מאזורי המגורים האטרקטיביים ביותר בישראל. התושבים ייהנו מחיים בסביבת מגורים איכותית ליד חוף הים של חדרה".

רובע הים בחדרה, יחידות קרקע בקו ראשון למים / הדמיה: לייטרסדורף בן דיין
 רובע הים בחדרה, יחידות קרקע בקו ראשון למים / הדמיה: לייטרסדורף בן דיין

צלליכין מוסיפה כי "טומי לייטסדורף, שנבחר לתכנן את פרויקט רובע הים, תכנן בעבר את פרויקט 'עיר ימים' בנתניה שנחל הצלחה רבה וכן את שכונת נווה ים ושכונת פרס נובל בראשון לציון ועוד כמה שכונות שהוקמו בסמוך לחופי מדינת ישראל. עיר ימים לדבריה, דומה במאפייניה לרובע הים בחדרה, והפכה בשנים האחרונות לאחת המבוקשות בשרון.

לפרטים על תוכנית רובע הים, חדרה הקליקו כאן>>

מתי עתידה הבנייה לצאת לדרך?

"נכון לעכשיו הקרקע אינה זמינה לבנייה, אך הצפי של התקן השמאי אומר שניתן יהיה לצאת לבנייה תוך 36 חודשים. המשמעות היא שבתוך 6 שנים מהיום יוכלו הקונים לקבל מפתח לדירה שתהיה שווה פי 7 ו-8 כסף מהשקעתם הראשונית".

מה מייחד את ההצעה שלכם למשקיעים?

"אנחנו מציעים חלקות קרקע בקו הראשון לים. שנית, וזה משהו שחשוב לזכור, אנחנו נכנסים לעסקה יחד עם הרוכשים וקונים בעצמנו יחידת קרקע במקום, דבר המעיד על האמונה הגדולה שלנו בשטח. לבסוף, במודל שלנו לעומת קבוצות רכישה, כל קונה מקבל את הטאבו שלו על הקרקע ואין הסכמי עודפים, כך שהכל מחולק שווה בשווה בין בעלי הקרקע".

פארק רחב ידיים מתוכנן לקום בשטח / הדמיה: לייטרסדורף בן דיין
 פארק רחב ידיים מתוכנן לקום בשטח / הדמיה: לייטרסדורף בן דיין

ותק ומוניטין בענף הקרקעות

משפחת צלליכין, בעלת חברת ריף נדל"ן, נמנית על אחת המשפחות הוותיקות ביותר בתחום שיווק הקרקעות בישראל. היא אחת מ-12 משפחות הבילויים אשר בנו את העיר ראשון לציון. אבי השושלת, יהודה אידל צלליכין, נולד ברוסיה, והצטרף בשנת 1882 אל קבוצת הבילויים ויחד איתם עלה לארץ. עם בואו לארץ ישראל, עבד יחד עם חבריו הביל"ויים במקווה ישראל בחקלאות ובשנת 1884 נשא לאישה את הביל"ויית חסיה בנינסון והשניים בנו את ביתם במושבת ראשון לציון. צלליכין היה מן הראשונים שקיבלו עליהם את הנתינות הטורקית ואדמות רבות נקנו על שמו בשל נתינותו - אדמות בן שמן, רוחמה, נחלת יהודה ועוד. נוסף על כך, בהיותו מומחה באבחון טיב הקרקע, שאלו רבים בעצתו לפני שקנו אדמה.

יהודה צלליכין אף נמנה עם חמשת הראשונים שהציעו לברון רוטשילד להתחיל להחזיר לו את כספי הסיוע שלו - במטרה להפוך לבעלי משק עצמאים. במשך הזמן הוא רכש בעצמו קרקעות והחזיק שדות, כרמים ופרדסים בראשון לציון, ברחובות ובגדרה.

גאולת אדמות ארץ ישראל בה החל אבי המשפחה יהודה, הפכה ברבות השנים לחברה משפחתית משגשגת ובעלת מוניטין. לאורך השנים המשפחה הפשירה ומכרה קרקעות ליזמים בלבד ולא לצרכן סופי. בשנים האחרונות היא החליטה כעיקרון אסטרטגי להפוך את הצרכנים הסופיים לסוג של יזמים בעצמם - והיא משווקת עבורם פרויקטים אטרקטיביים במיוחד, כאלו שלדברי אנשי משפחת צלליכין רק חברה עם ניסיון ומוניטין של קרוב ל-140 שנה בשוק יודעת לזהות ולאתר.

"משקיעים מומחים יודעים כי נקודת הזמן הטובה ביותר לרכישת הקרקע היא בשלב המקדמי טרם עליית המחירים", מסבירה רינה. " זהו בדיוק השלב בו נמצאת החלקה שלנו ברובע הים, אשר נבחנה על ידי שמאי מומחה לפי תקן 22, הידוע בתור תקן מחמיר מאוד. המשמעות היא שמדובר על השקעה שצפויה להניב למשקיעים מאות אחוזים".

"יתרה מכך, העובדה כי בשונה מדירות למגורים או השקעה במשרדים, לקרקע אין בלאי, שכירות, ארנונה והוצאות על היטלים שונים, הופכת אותה להשקעה בטוחה דווקא בתקופה זו של משבר הקורונה. בניגוד לשוק הנדל"ן המתנדנד, ערך הקרקעות באזורי הביקוש נותר יציב ואף המשיך לעלות מתחילת המשבר, כך שמדובר בעיניי על ההשקעה החכמה והמניבה ביותר בעת הזו", היא מסכמת.

לפרטים על תוכנית רובע הים, חדרה הקליקו כאן>>

צרו איתנו קשר *5988