תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

"בניגוד לכמה יעדים נדל"ניים החביבים על הישראלים, הממשל בדובאי יציב ומעודד השקעות"

כך אומרת מירי וסילבסקי-פינטו, מנכ"לית ומייסדת חברת דובאי הום, המשווקת נכסים באמירות • היא מסבירה כי המשקיע הישראלי נכנס בזמן ייחודי לאמירות - לשוק שמאופיין בהיצע שלוחץ את המחירים מטה וכן מדגישה את הצורך בהיכרות מוקדמת עם המנטליות המקומית לשם עשיית עסקים

פרוייקט Seven Golf Views המשווק על ידי דובאי הום / צילום: יח''צ
פרוייקט Seven Golf Views המשווק על ידי דובאי הום / צילום: יח''צ

הכתבה מטעם דובאי הום

סטודיו בפרויקט יוקרתי חדש עם נוף לאגם, בריכה וחדר כושר ב-110 אלף דולר או אולי יחידה מלונאית מפנקת עם 2 חדרים וגישה לחוף פרטי בכ-250 אלף דולר. לא, אין מדובר בפרויקטים שמשווקים בטבריה או אולי בתל אביב, כי בינינו לא קיימים בארץ נכסים במחירים כאלו, אלא באטרקציות הנדל"ניות שתוכלו למצוא בלא אחרת מאשר אמירות דובאי - אליה נהרו המוני ישראלים בימי טרום הבידוד.

דובאי היא אחת מבין שבע האמירויות שמרכיבות את איחוד האמירויות הערביות, והיא מהווה יעד תיירותי מרכזי במזרח התיכון. כלכלת האיחוד צומחת במהירות ובעשור האחרון שבין 2010 ל-2019 התוצר של המדינה עלה בכ-45%. מרבית הכנסות האמירות הן מאזור סחר חופשי בשם "ג'בל עלי" ולאחרונה, באופן הולך וגובר, גם מתיירות. ב-30 השנים האחרונות צמצמה איחוד האמירויות את דומיננטיות סקטור הנפט שלה. בשנת 2019 תרומתו לתוצר המקומי הגולמי עמדה על 25% בלבד, כאשר מגזרים אחרים דוגמת קמעונאות וסיטונאות, תיירות וביטוח ופיננסים החלו לצבור תאוצה, תוך משיכת חברות בינלאומיות לפעול במדינה.

כן ידועה דובאי בשל פרויקט "איי הדקל" השאפתני שלה, במסגרתו נבנים שלושה איים מלאכותיים לא הרחק מהחוף, המשמשים למגורים, קניות ונופש. על אחד מהאיים ניצב המבנה המוכר ביותר בדובאי - מלון ברג' אל-ערב, המתהדר בדירוג היחיד מסוגו בעולם של שבעה כוכבים. רק 1.4 מיליון מתוך 9.9 מיליון תושביה של איחוד האמירויות עליהן נמנית דובאי הם אזרחי המדינה, כשהשאר בעיקר עובדים זרים.

מירי וסילבסקי פינטו / צילום: מאיה רוקח ויסמן
 מירי וסילבסקי פינטו / צילום: מאיה רוקח ויסמן

"בניגוד ליעדים נדל"ניים החביבים על הישראלים דוגמת אוקראינה, הונגריה, פולין, יוון או גרמניה, הממשל בדובאי יציב ומעודד השקעות", אומרת מירי וסילבסקי-פינטו, מנכ"לית ומייסדת חברת דובאי הום בע"מ, המשווקת יחידות מגורים ומלונאות באמירות. "אם ניקח את אוקראינה כדוגמה - הרי שמדובר על מדינה שנמצאת בסכסוך מלחמתי עם רוסיה, בהונגריה ופולין הממשל יכול לעבור בנקל לשליטת הימין הרדיקלי, יוון נמצאת בחובות לאיחוד האירופאי וגרמניה מגבילה השקעות בתקרת שכירויות, כך שדובאי החלה להוות אטרקציה נדל"נית עבור הישראלים".

מה בנוגע לעיתוי כניסתו של המשקיע הישראלי למדינה?

"הישראלים נכנסים לשוק בדובאי בזמן ייחודי. מחירי הנדל"ן נמצאים בתיקון מתמשך משנת 2013, ואינדקס המחירים כרגע זהה כמעט לזה של 2008-2009. השוק מאופיין בהיצע רב, ובתחרותיות גבוהה שלוחצת את המחירים כלפי מטה. כך למשל, יחידה מלונאית בעלת שני חדרים נמכרת כעת במחירים נוחים של כ-250 אלף דולר ופוטנציאל התשואה שלה יכול להגיע ל-10 אחוזים. זאת לעומת אחוזי תשואה על נדל"ן בישראל הנעים בין 3-5 אחוזים".

לאתר חברת דובאי הום הקליקו>>

דינמיקה בין בעלי לאומים שונים

חברת דובאי הום נוסדה ומנוהלת כאמור על ידי מירי וסילבסקי-פינטו, אשר גרה בארצות המפרץ וארצות ערב שנים רבות. מאחוריה ניסיון ייחודי והיכרות עם דובאי והמנטליות המקומית שלה, המאפשרים לה לייצר שת"פים פוריים באמירות. אלו כוללים גישה לפרויקטי איכות בעלי תנאים ייחודיים למשקיעים, ופריסות תשלומים המגיעות לשנתיים אחרי המסירה. "בקרוב יציפו את השוק סוכנויות שישווקו פרויקטים בדובאי וחשוב לבחור פרטנר שבאמת מכיר את השוק ולא כזה שהרגע ביקר בה ומתחיל לעשות בה את צעדיו הראשונים", היא מסבירה.

דירה בפרויקט Emaar Beachfront המשווק על ידי דובאי הום / צילום: אמאאר יח''צ
 דירה בפרויקט Emaar Beachfront המשווק על ידי דובאי הום / צילום: אמאאר יח''צ

"בשנים בהן חייתי במפרץ הבנתי שעסקים ויחסים אישיים עבור המקומיים כרוכים זה בזה, והם מעדיפים בדרך כלל לעשות עסקים עם אנשים שהם מכירים, ומחבבים. כך למשל, שיחת חולין מהווה עבורם יותר מנימוס בסיסי, היא נועדה בעצם לבחון את ההתאמה שלכם אליהם מבחינה עסקית. לכן חשוב לשבור את הקרח די מהר.

"חשוב גם לזכור שהאמירתיים מהווים אחוז קטן מהאוכלוסיה. הם אמנם נמצאים בעמדות מפתח, אך במורד הפירמידה יש דינמיקה מאוד ייחודית בין הלאומים השונים החיים במקום", אומרת וסילבסקי-פינטו, "ניסיון העבודה שלי הוא מול שלל בעלי האזרחויות המרכיבות את כור ההיתוך של דובאי - ההודים, הפיליפינים, המצרים, הלבנונים והירדנים ועוד, והוא זה שמקנה לי את היתרון בעשיית עסקים שם.

"בנוסף, היכן שיש פער של ידע בין הלקוח למוכר, קיימת האפשרות לנצל אותו לרעה - ולכן אני ממליצה להיעזר בשירות של מקצוענים המכירים אישית את השוק".

דירה בפרויקט Address Jumeirah Beach המשווק על ידי דובאי הום / צילום: אדרס יח''צ
 דירה בפרויקט Address Jumeirah Beach המשווק על ידי דובאי הום / צילום: אדרס יח''צ

מהם היתרונות של דובאי מעבר ליציבותה הכלכלית-פוליטית שהופכות אותה ליעד השקעה נדל"ני?

"ראשית היא נמצאת מרחק שלוש שעות טיסה מישראל, כך שהמשקיע יכול להגיע אליה בתדירות גבוהה יחסית. שנית, האמירות מתאפיינת בסביבת מס אטרקטיבית ללא 'ארנונה' שנתית, ללא מיסוי על רווחי הון, הכנסות משכר דירה, ירושה, מיסי מתנה ועוד. שלישית, מתגוררת בה אוכלוסיית זרים איכותית עם דרישה מתמדת לשכירויות באזורי ביקוש ותשואות גבוהות מהממוצע של 8%, בהתבסס על הערכות מומחי נדל״ן בהתאם להתנהגות השוק בשנים האחרונות. ולבסוף תערוכת אקספו 2020, הגדולה בהיסטורית התערוכה שנדחתה לשנה הבאה, צפויה לחשוף את האמירות ליותר מ-25 מיליון מבקרים ולייצר כ-1.5% מהתוצר הגולמי השנתי. מטרתה האסטרטגית של התערוכה היא להשאיר חלק ניכר מהחברות המשתתפות בשטח האמירות, ולהגדיל את אוכלוסייתה ב-250 אלף איש עד 2030.

"כמו כן, לדעתי, דובאי הוכיחה את עצמה במהלך העשור האחרון, ועומדת בגאווה לצד הונג קונג וסינגפור כעיר עתידנית עם תשתיות מתקדמות, בעלת אוריינטציה עסקית. גם בהתנהלותה היעילה במשבר הקורונה, ובכלל, נראה שלשליטים יש חזון להפוך אותה לפלטפורמה גלובלית לעסקים מבוססי ידע, ברי קיימא ולמוקד חדשנות. רואים זאת גם בעוצמת החיבה כלפי ישראל לאחר חתימת הסכמי אברהם, שכן היא נתפסת בעיניהם כמעצמת חדשנות. אני שמחה שסוף סוף, משקיעים ישראלים בדובאי יוכלו ליהנות מאותן הזדמנויות שמשקיעים מכל העולם נהנים מהן מזה שנים".

לאתר חברת דובאי הום הקליקו>>

צרו איתנו קשר *5988