גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

5 מיתוסים שגויים על יצירתיות ארגונית - ואיך לגרום להם לעבוד

פרופ' פול פולוס, חוקר יצירתיות וחדשנות בארגונים מאונ' טקסס, יודע כי מרבית המנהלים שמדברים על "חשיבה מחוץ לקופסה" לא באמת מבינים את המשמעות שלה ■ כדי להעמיד דברים על דיוקם הוא מנפץ 5 מיתוסים נפוצים

פרופ' פול פולוס, חוקר יצירתיות וחדשנות בארגונים מאוניברסיטת טקסס, יודע כי מרבית המנהלים שמדברים על "חשיבה מחוץ לקופסה" - לא באמת מבינים את המשמעות האמיתת שלה.

כדי להעמיד דברים על דיוקם הוא משרטט 5 מיתוסים נפוצים - ושגויים - על יצירתיות ארגונית, ומסביר איך בכל זאת אפשר לגרום להם לעבוד.

מיתוס מס' 1: ככל שהשונות האנושית בצוות גבוהה יותר, הוא יצירתי יותר

הסיבה למיתוס: שונות היא ערך מצוין

"עניין של תרבות. אנו חיים בתקופה שבה המושג Diversity הפך למעין פתרון כולל שאנשים רוצים להאמין בו ולהצמיד אותו לכל בעיה אפשרית.

"היום גיוון אנושי נתפש כמענה הולם לכל דבר. ליצירת אושר ועושר, לחברה, לבריאות, לפירמה העסקית ולמה לא? שונות היא באמת ערך מצוין. אני לא נגדו, אבל נותנים לו משקל יתר - לפחות בהקשר של ניהול פירמה עסקית".

מה קורה בפועל: המשאבים מושקעים בהסתגלות

"אם לוקחים ומשקללים מחקרים אקדמיים שנעשו בשנים האחרונות על הומוגניות או הטרוגניות אנושית בצוותי עבודה, ובודקים את ההשלכות שלהם על רמות היצירתיות - מגלים שלשונות בצוותי עבודה יש לעתים השלכות שליליות על רמות היצירתיות שאותו צוות יניב.

"אותם מחקרים מראים, שאנשים בקבוצה מרגישים יותר בנוח עם אנשים שדומים להם. הם לא נדרשים להשקיע אנרגיה בהבנת חברי הצוות, בהסתגלות אליהם, בביצוע התאמות מנטליות והתנהגותיות. בתכלס - דמיון או רקע דומה בין חברי הצוות חוסך את המשאבים המושקעים בהסתגלות הנ"ל לטובת השקעה ביצירתיות עצמה".

איך גורמים לזה לעבוד: ממנים מנהיג אמיתי

"היזהרו. גם בהקשר של הרכבת צוותים עם רמות שונות גבוהות דרושה הקפדה על מידתיות, איזון ומתינות. כדאי להפנים את התובנה, שעבודה עם אנשים שונים מאוד היא לא טבעית. קבוצה הטרוגנית מאוד תייצר אולי בסופו של יום יצירתיות, אבל רק לאחר השקעת משאבי זמן ואנרגיה. בנוסף, אם כבר הולכים על הכיוון של בניית צוות הטרוגני, ודאו שאתם מעמידים בראשו מנהל בעל מיומנויות מנהיגות גבוהות מאוד, חייב להיות שם מנהיג שידע להנמיך את סף האנרגיה ההתחלתית עד להפקת רמות יצירתיות טובות מצוות הטרוגני".

מיתוס מס' 2: אנשים מניבים רעיונות יצירתיים יותר כשהם עובדים בקבוצה

הסיבה למיתוס: כמות הרעיונות שנזקרים באוויר

"כשקבוצת עובדים יושבת יחד ומגלגלת רעיונות, הרי שבאופן כמותי המנהל שומע הרבה מאוד רעיונות ש'מתגלגלים להם באוויר'.

"זאת לעומת מעמד שבו עובד אחד מתממשק איתו אחד על אחד, מגיע אליו ושוטח בפניו רעיונות חדשניים ויצירתיים משלו.

"מבחינת המנהל, באופן כמותי הוא מקבל מספר גדול הרבה יותר של רעיונות, כשמספר עובדים יושבים בצוותא ועורכים כביכול את 'סיעור המוחות'".

מה קורה בפועל: רוב הרעיונות לא יהיו חדשניים מספיק

"כמותית, ייזרקו לאוויר יותר רעיונות כשמדובר בצוותים או בקבוצות. אבל איכותית, מרבית הרעיונות הללו לא יהיו חדשניים או ישימים מספיק. למעשה, מחקרים שעשינו באחרונה הראו שחשיבה אינדיבידואליסטית מניבה פי-שניים רעיונות איכותיים - ישימים, שימושיים וחדשניים באמת; לעומת המקבילה של הפקת רעיונות בקבוצה.

"זה נובע מכך שמטבע הדברים קבוצה מייצרת הרבה רעשים ודינמיקות של 'ניהול רושם אישי'. עובדים בקבוצה יזרקו לאוויר הגיגים או רעיונות שמונעים על-ידי שיקולים פוליטיים. למשל, יזרקו רעיונות 'פליזריים' שיתקבלו בברכה על הבוס במקום להפיק רעיונות שלמים, אמיתיים, שמשפרים את מצב הפירמה. במילים אחרות, מתבזבזים בקבוצה המון משאבים על פוליטיקה ורושם. בלשון המעטה, זה לא מטפח יצירתיות אמיתית בארגון".

איך גורמים לזה לעבוד: נותנים לכל אחד מהם לחשוב לבד

"תן להם לחשוב לבד. תן להם לרוץ לבד. בפועל, הסיכויים הרבה יותר גבוהים כשעובד בודד שמגיע אליך עם רעיון חדשני, ערך עליו כבר אינקובציה, חשיבה וסגירת קצוות. בנוסף, קח בחשבון שאנשים יצירתיים באמת זקוקים למרחב פרטי יותר מבלי שיופרעו על-ידי רעשים מבחוץ, וכשאתה 'אונס' עליהם חשיבה של 'סיעור מוחות' בקבוצה, אתה עלול להחמיץ רעיונות טובים באמת. אם כבר קבוצה - כמות האנשים המקסימלית להפקת רעיונות עסקיים חדשניים היא גג של שני אנשים. לא יותר".

מיתוס מס' 3: אנשים לא מאושרים יהיו יצירתיים יותר

הסיבה למיתוס: אנשים שמחים יישארו באזור הנוחות שלהם

"אי שם עמוק בתודעה האנושית השתרשה הדוגמה הקלאסית של האמן המיוסר, ואן גוך כמשל. אנו סבורים בטעות שאדם סובל, אאוטסיידר, שאינו מרוצה מחייו, אולי אפילו מופרע נפשית, יידחף מן האומללות שלו לחיפוש פתרונות יצירתיים יותר. אנשים שמחים נתפשים בעינינו כאנשים שחיים בתוך אזור הנוחות שלהם, אנשים שלא יעשו את הצעד הבא מחוץ לגבול ויישארו שבעים ומנומנמים".

מה קורה בפועל: זה הפוך על הפוך

"זה הפוך על הפוך. מרבית המחקרים בתחום חקר היצירתיות מראים שאנשים שמחים חושבים יצירתי יותר לעומת אנשים בעלי רגשות שליליים. אחד ההסברים מונח בערך ההתמדה. כדי שיצירתיות באמת תקרום עור וגידים בארגון נדרשות כמויות אדירות של התמדה. אנשים לא יציבים מספיק לא יעברו את תקופת הדגירה כדי לנפק לפירמה רעיונות שווים באמת. יחד-עם-זאת, מצאנו שיש שני רגשות שליליים שהם טובים ליצירתיות: כעס ותסכול".

איך גורמים לזה לעבוד: מייצרים עובדים שמחים

"אתה חייב לייצר שמחה בעבודה לאנשים שלך, כדי להפוך אותם ליצירתיים באמת. היזהרו לא להטיל על אדם יצירתי מאוד עבודה אפורה לאורך זמן. במילים אחרות, התאימו את המשימה אל נקודות החוזק של העובד, למקומות שבהם הוא ירגיש 'אני אוהב את העבודה שלי, אני שמח בה'.

מיתוס מס' 4: חשיבה יצירתית היא "מחוץ לקופסה"

הסיבה למיתוס: דרווין, איינשטיין ופרויד

"המושג Out of the box הפך למן מטבע לשון פופולרית בשנים האחרונות, כשמרבית האנשים בכלל לא מבינים מה היא אומרת בדיוק: מהי בדיוק הקופסה, מה זה אומר לצאת ממנה, ולמה בכלל צריך לצאת ממנה?

"'לצאת מהקופסה' היא מטבע לשון שמצטלצלת יפה, ובאופן לא מוסבר נוצר בינה לבין יצירתיות לינקג' שגוי. אולי זה נובע מכך שגאונים כמו דרווין, איינשטיין ופרויד באמת חשבו מחוץ לקופסה ופרצו דרך. אבל זה לא אומר שדפוס חשיבה כזה בהכרח מתאים לארגונים".

מה קורה בפועל: הכי יצירתי הוא דווקא בתוך הקופסה

"מספר גדול של מחקרים שערכנו על הנושא מראים שהרעיונות הכי יצירתיים והכי ישימים הם דווקא אלה שמיוצרים 'בתוך הקופסה'. כלומר, בתחומים שאתה הכי מתמחה בהם, בנישות שלך, לא כשאתה הולך לרעות בשדות זרים ומנסה להחיל עולמות תוכן אחרים על השדה שלך.

"תובנה זו נכונה במיוחד לחברות כמו אפל, טויוטה או גוגל; חברות שבאופן קלאסי מזוהות עם חדשנות. כשחקרנו את המהלכים שלהם, ראינו שאפל הפכה לחדשנית כשהלכה והתמקדה בדברים שהיא יודעת לעשות - פיתוח מוצרים מעוצבים שלקוחות אוהבים; טויוטה (עד למשבר האחרון) הניחה את הפוקוס על מה שהיא מצטיינת בו - איכות וניהול רזה; "וגוגל התמקדה והעמיקה עוד יותר את הקופסא שלה - פיתוח אלגוריתמים.

"החדשנות והיצירתיות של הפירמות הללו נבעה דווקא מתוך כך שהם לא ניסו לברוח מחוץ לקופסה, התמקדו בדברים שהם הכי טובים בהם, ועשו שם יצירתיות 'אינקרמנטלית' - לא מהלכים גרנדיוזיים-דרמטיים בהכרח".

איך גורמים לזה לעבוד: השקעה גדולה מאוד, הבנה והתמדה

"הליכה בכיוון של Out of the box.העתקת קווים מעולמות תוכן אחרים מתגלה כבעלת עלויות גבוהות מאוד. אפשר אולי להצליח בה, אבל רק אחרי השקעה גדולה מאוד, הבנה והתמדה. אני מציע לזכור, שכאשר אתה יוצא מחוץ לקופסה שלך אתה עוסק בדברים שאתה לא מבין, ולכן מהלכים כאלה לא יתורגמו מיד לכסף.

"עוד משהו שכדאי לזכור, שהרבה פעמים רעיונות של מחוץ לקופסה מתגלים אולי כיצירתיים, אבל הם לא שימושיים. כלומר, מינון מסוים של רעיונות יכול להיות מחוץ לקופסה, אבל אל תתנו לו להשתלט על כל מהלכי בניית החדשנות בארגון".

מיתוס מס' 5: כדי להיות יצירתיים צריך לשבור את הכלים

הסיבה למיתוס: מערכת החינוך

"אנשים סבורים שחוקים, כללים, מבנה מסודר, נהלים מדויקים, הם המחסומים הגדולים של היצירתיות, ושכדי ליצור משהו צריך להתחולל קודם כאוס. מיתוס שגוי זה מגיע כנראה ממערכת החינוך. שם יש איזשהו קשר סמוי בין ילדים קריאטיביים לילדים שמשבשים תהליכים. ההנחה הרווחת בציבור היא שילדים בעייתיים שלא הולכים לפי הכללים - הם יצירתיים בטירוף. תפישה שגויה זו הגיעה גם לחיי הארגון".

מה קורה בפועל: אנרכיה הורסת יצירתיות

"אנרכיה של ממש הרסנית לטיפוח יצירתיות. מחקרים שערכנו בנושא מראים שארגונים עסקיים שהחילו על עובדיהם מתודולוגיה מדויקת, קווי הנחיה מדויקים והטלת משימות; השיגו תוצאות הרבה יותר טובות בהיבט של חדשנות ויצירתיות. הסיבה פשוטה מאוד וקשורה ל'פרדוקס הבחירה' - ככל שיש לעובדים יותר אופציות פתוחות להשגת המטרה, כך הם גם המומים מהגודש שמציף אותם. זה משתק אותם ומונע מהם להתמקד, הם נעשים מבולבלים, נסגרים ונמנעים מלקבל החלטות".

איך גורמים לזה לעבוד: מייצרם פוקוס וסדר

"היצירתיות של העובד מגיעה מאתגרים מובנים שאתה מציב לו. תן לעובד משימה להפיק עבורך פתרון יצירתי, אבל תכנן לו היטב את המבנה, את הסדר ואת מה שבא אחרי. למשל, לו בגוגל היו מעניקים לעובדים 100% זמן חופשי במקום 20% - האנשים שם היו מתקשים להגיע ליצירתיות בגלל היעדר הפוקוס והסדר".

פרופ' פול פולוס
תפקיד: חוקר יצירתיות וחדשנות בארגונים עסקיים ביה"ס למנע"ס באוני' טקסס
גיל: 66
מצב משפחתי: נשוי פלוס שניים
ארגונים מוכרים להם יועץ: ג'ונסון אנד ג'ונסון, CIA, ו-Union Pacific Resources
עוד משהו: פרופ' פול פולוס הגיע לארץ כאורח ביה"ס למנהל עסקים של אוניברסיטת בר-אילן, כדי להרצות על נושא התמחותו בכנס יצירתיות שנערך באחרונה

עוד כתבות

החלטה: בית שנהרס לא ישלם ארנונה / צילום: איל יצהר

החלטה: בניין שנהרס לא ישלם ארנונה גם בתום תקופת הפטור

ועדת הערר לקביעת ארנונה של עיריית תל-אביב קיבלה את עמדת גזית גלוב בעניין בית האיכרים ברחוב קפלן בתל-אביב, לפיה בתקופת השיפוצים הוא אינו מוגדר כ"בניין"

משה אשר / צלם: אוריה תדמור

רשות המסים תקצץ מיליוני שקלים מחובות נישומים למע"מ

בעקבות בקשה לאשר תביעה ייצוגית נגדה, הודיעה הרשות כי תחדל מגביית קנסות ביתר ותפחית חובות המע"מ הפתוחים שנקנסו ביתר ■ הגבייה העודפת נבעה מחישוב שגוי של הרשות

ארכיון רשות השידור / צילום מתוך "היום זה אנחנו"

מכרז הדיגיטציה של ארכיון ערוץ 1: הזוכה הוחלף, הפרויקט התייקר

לפני כחודשיים הסתיימה התסבוכת המשפטית שנוצרה בעקבות המכרז הבעייתי הראשון והזוכה המקורי נפסל, אך גם כעת הפרויקט החשוב עדיין לא יצא לדרך ■ תאגיד כאן: "התהליך מתעכב כי האוצר עדיין לא תקצב אותו; הצלת הארכיון היא פרויקט לאומי שיש לעגן בחוק"

שר הכלכלה אלי כהן / צילום: דודי ועקנין

בלעדי: מהלך רחב בממשלה לריסון הצעות חוק פרטיות

שר הכלכלה אלי כהן מקדם הצעה שתחייב בחינת ההשפעות הרגולטוריות של כל הצעת חוק פרטית על המגזר העסקי, בדומה להליך שנעשה בנוגע להצעות חוק ממשלתיות

שוק מזון בבנקוק / צילום: רויטרס ,Athit Perawongmetha

התחזקות הבאט מדאיגה את קברניטי הכלכלה התאילנדית

התוכנית הכלכלית החדשה של תאילנד מבקשת להפוך אותה מכלכלה מוטת יצוא סחורות לכלכלת שירותים

יפת 15 יפו/ צילום: איל יצהר

שווה קנייה או עסקה גרועה: איך תשקיעו 2.9 מיליון ש' בנדל"ן?

נתוני העסקאות נלקחו מאתר רשות המסים

 

יאיר שמיר / צלם: תמר מצפי

פרשת ישראל ביתנו: כתב אישום נ' יועצת שר החקלאות לשעבר

טלי קידר, ששימשה יועצת לשר החקלאות יאיר שמיר, מואשמת שלקחה שוחד בתקופה זו ■ קידר שימשה גם כיועצת לסטס מיסז'ניקוב בתפקידו כשר התיירות ■ כן מואשם רונן משה, יועץ תקשורת ובעל חברת שירותי ייעוץ אסטרטגי

רשות המיסים / צילום: איל יצהר

רשות המסים ומע' מחשוב: 40% מהעסקים לא רשמו הכנסות כחוק

רשות המסים ירדה שוב לשטח וביקרה בעסקים המשתמשים במערכות ממוחשבות לניהול חשבונותיהם ■ בעל אולם אירועים שלא רשם 80 אלף שקל ציין כי "התפקשש לי וגם יש לי עובדת חדשה"

קריית גת / צילום: אייל פישר

רמ"י תובעת את עיריית קרית גת על הפרת הסכמי הגג

ארבעה חודשים לאחר שעיריית קרית גת עתרה לבג"ץ נגד המדינה וטענה כי חסרים לה כספים ליישום הסכם הגג, טוענת רמ"י כי העירייה הפרה ברגל גסה את התחייבויותיה

תכנית הסיעוד הממלכתית  יצחק כהן יעקב ליצמן משה כחלון ואבי ניסנקורן / באדיבות דוברות ההסתדרות

תוכנית הסיעוד החדשה תצא לפועל רק ב-2019, אם בכלל

איך הגענו ממשבר הביטוחים הקולקטיביים לתוכנית החדשה? ■ על אילו מטופלים היא תשפיע ■ האם היא פוטרת את המגזר הפרטי מהצורך לעשות ביטוח סיעודי ■ ומי לא ימצא בה אף בשורה?

סנדקט, צילום: יח"צ

מתוצרת ישראל: רכב קרבי חדש לשימוש מבצעי מסביב לעולם

הרכב המבצעי החדש - SandCat של חברת פלסן הישראלית, שמיועד להפעלה במצבי חירום, אינו עולה בגודלו על רכב SUV משפחתי ממוצע ■ יחד עם זאת הוא ממוגן לחלוטין ומשלב את מרבית האמצעים המתקדמים ביותר המשמשים כיום לטיפול בהפרעות סדר תוך מזעור הפגיעה באזרחים תמימים ועוברי אורח

הונאה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

שי אבני הורשע בהונאת משקיעים ובניהול תיקים ללא רישיון

בית המשפט המחוזי הרשיע הבוקר את אבני במסגרת הסדר טיעון, בין היתר, בעבירות גניבה בידי מורשה, השפעה בדרכי תרמית על שערי ניירות ערך ■ בסך הכל הואשם אבני בכך שביצע למעלה מ-2,000 עסקאות שהניבו לו רווח של כ-340 אלף שקל

חלב טרה / צילום: עינת לברון

טרה נוגסת במכירות תנובה במגזר החרדי מאז שדרוג הכשרות

המכר המצטבר של טרה בשוק החלב החרדי גדל ב-2017 ב-11.2%, בעיקר הודות למבצעים אגרסיביים, אך לאחר שהפסיקה אותם חוותה ירידה בנתח השוק

ניר שטרן / צילום: סיון פרג'

סלקום: רווח נקי של 32 מיליון שקל והכנסות של 975 מיליון שקל

מדובר בירידה של 3% ברווח ושל כ-2% בהכנסות ■ הוסיפה 17,000 לקוחות לשירותי הטלוויזיה - 154,000 בתי אב מנויים לסלקום TV ■ ניר שטרן: "פעילות הטלוויזיה עברה לרווחיות"

אפליקציית Turo/ צילום::Turo

האפליקציה שתעזור לכם להגיע ברכב הנכון לפגישת המשקיעים

אפליקציית Turo מאפשרת לשכור רכבי יוקרה, אבל לא רק, מהבעלים, בדומה למודל airbnb, וליצור את הרושם המבוקש: מתוחכם, מצליח או ירוק

יהלום / צילום: הבורסה ליהלומים

היהלום הגולמי היקר בעולם הובא לליטוש ברמת גן

היהלום הנדיר, במשקל 813 קראט, נכרה בשנת 2015 במכרה בבוצואנה ■ היהלום נמכר בעבר ב-63 מיליון דולר

מרכז לוגיסטי של אמזון באנגליה / צילום: רויטרס

המנכ"לים בארה"ב מחפשים דרך להילחם במפלצות ההייטק

פעילות המיזוגים והרכישות בארה"ב נסקה לשיא של 200 מיליארד דולר בנובמבר, כאשר מנכ"לי חברות מסקטורים רבים מחפשים דרכים להיאבק בגורילות כמו אמזון, פייסבוק, גוגל ונטפליקס

הדמיה ברחוב הירקון / הדמיה  יניב פארדו אדריכלים

מול מלון דן בת"א: מגרש ברחוב הירקון נמכר ב-21 מיליון שקל

על המגרש, שרכשו חברות בבעלות איש העסקים ראובן זלוף, יוקם בניין בו 7 קומות ו-27 דירות

ד"ר וגמן־רטנר. ניהול סיכונים אפקטיבי / צילום: רן יחזקאל

הרשות לאיסור הלבנת הון פירסמה הנחיות לגופים פיננסיים

הרשות מאמצת גישה מבוססת-סיכון, שלפיה באמצעות כללים וכלים ברורים ניתן יהיה לזהות במהירות סיכונים להלבנות הון בקרב לקוחות

צינור גז במצרים. הממשלה יוצאת מגדרה כדי להביא למדינה יזמים זרים / צילום: רויטרס

ערוץ אלטרנטיבי לייצוא גז? קפריסין ומצרים דנים בצינור משותף

היום דווח כי מצרים וקפריסין סיכמו על תחילת הדיונים לבניית צינור הגז הטבעי מקפריסין למתקני ההנזלה במצרים ■ הצינור המתוכנן יתחבר למערכת צינורות הקיימת משדות הגז במצרים למתקני ההנזלה המצרים מהם יכול הגז הטבעי לשמש הן את מצרים והן לייצוא למדינות אירופה