גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פיצוץ בין ערוץ 10 ללרר: "פועל בעקביות לסיכול הסדר הביניים"

אחרי שהצדדים הגיע להסכמות זמניות לגבי ניהול עמוד הפייסבוק של "הצינור" שהבעלות עליו נמצאת במחלוקת, בערוץ 10 פנו לאחרונה לביה"ד בטענה כי גיא לרר מפר בבוטות את החלטותיו ופועל בחוסר תום-לב ■ לרר: "כנראה שלערוץ 10 חשוב לדאוג לפרנסתם של עורכי דין יוקרתיים"

גיא לרר / צילום: מיכה לובטון
גיא לרר / צילום: מיכה לובטון

ערוץ 10 פנה בימים האחרונים לבית הדין לעבודה בתל-אביב בבקשה שיורה לגיא לרר, כיום מגיש התוכנית "הצנרת" ברשת, להעלות בעמוד הפייסבוק של "הצינור" הודעה מוסכמת שמבהירה את מצבו הנוכחי של העמוד, ולחתום על הפנייה המשותפת לפייסבוק לשכפול העמוד.

כזכור, בתחילת אוקטובר נפגשו הצדדים בבית הדין לעבודה, ובמעמד זה הגיעו להסדר פשרה זמני, שכלל, בין היתר, הגשת פנייה משותפת לפייסבוק לשכפול העמוד שנמצא במחלוקת ופרסום פוסט שיבהיר את התנהלות העמוד בתקופת הביניים. על-פי הסיכום, הפוסט היה אמור לכלול נוסח שמוסכם על-ידי שני הצדדים ולעלות לעמוד בתוך 48 שעות, אולם עד כה הדבר לא קרה.

"החל מימים ספורים לאחר כריתת הסדר הביניים ומתן החלטת בית הדין, פעל המשיב (לרר) באופן עקבי לסיכולו של הסדר הביניים ונמנע מלבצעו", נכתב בבקשה של ערוץ 10, שהוגשה באמצעות עו"ד דרור ורסנו ממשרד יגאל ארנון.

בכל הנוגע לנוסח המוסכם שהיה אמור לעלות בעמוד, בערוץ 10 טוענים כי לרר העביר להם את הנוסח רק שבועיים מיום הדיון בבית הדין, והנוסח שהציע כלל את שמות ערוצי הטלוויזיה של התוכניות השונות, בניגוד להסכם. "הנוסח שהוצע על-ידי המשיב הפר את ההוראה באופן בוטה וללא כל הסבר", נכתב.

גם בהמשך, על-פי הטענות, התעקש לרר על נוסח שכולל את אזכור תוכניות הטלוויזיה וערוצי הטלוויזיה, כך שעד כה לא עלה נוסח מוסכם לעמוד.

"עמוד 'הצינור' עשה לייק לעמוד 'הצנרת'"

בנוסף, בערוץ 10 טוענים כי לרר ביצע עוד פעולות חד-צדדיות בעמוד הפייסבוק שנמצא בשליטתו. כך, באמצע אוקטובר הכריז לרר כי על רקע הסכסוך הוא יעניק את הזכות לניהול העמוד לארגונים חברתיים שונים - וזאת, לטענת הערוץ, ללא כל תיאום.

בנוסף, נטען, עמוד "הצינור" בניהולו של לרר "עשה לייק" לעמוד "הצנרת" השייך לתוכניתו החדשה של לרר ברשת. "כאשר עמוד פלוני עושה 'לייק' לעמוד אחר, גולשי העמוד הפלוני נחשפים לכך", נכתב בבקשה שהוגשה לבית הדין. "במצב דברים זה, עוקביו הרבים של עמוד 'הצינור' נחשפים, הלכה למעשה, לעמוד 'הצנרת'. התנהלות זו עומדת בסתירה בוטה להתחייבות המשיב בהסדר הביניים, לפיה תוכניתו (ואף תוכנית אחרת) לא תקודם בעמוד 'הצינור'".

הטענה השנייה שמפנים בערוץ כלפי לרר, נוגעת כאמור לכך שהוא מסרב לחתום על מכתב הפנייה המשותף לפייסבוק. טענה זו, צריך לציין, היא מעט מוזרה על רקע העובדה, שכפי שנחשף ב"גלובס", פייסבוק כבר הודיעה כי התקדים שעליו מסתמכת הפנייה - שכפול עמוד "האח הגדול" עם מעבר התוכנית מקשת לרשת - היה בגדר "טעות תפעולית מצערת".

יתרה מכך, על רקע הדיווחים בתקשורת כי הערוץ ולרר מתכוונים לבקש את שכפול העמוד, בפייסבוק כבר סגרו את "הפרצה" שעליה הייתה אמורה להסתמך הפנייה המתוכננת, ופיצול עמוד "האח הגדול" בוטל רטרואקטיבית, כך שמהעמוד שבניהול רשת נגרעו בן-לילה כ-400 אלף עוקבים.

בערוץ אמנם טוענים כי לרר הקשה על ניסוח הפנייה עוד לפני הפרסום על החלטת פייסבוק, ומקשה על הגעה לנוסח מוסכם גם כעת, אולם בכל מקרה ממשיכים לדרוש כי פנייה בנידון תוגש לפייסבוק. "אין זה סביר כי חברת פייסבוק שמושבה באירלנד גיבשה החלטה ביחס לפנייה שכלל לא בוצעה, על סמך כתבות בעיתונות הישראלית", נטען בבקשה לבית הדין.

לסיכום נטען כי התנהלותו של לרר היא "הפרה בוטה של החלטת בית הדין ושל הסדר הביניים, ולא פחות מכך - הפגנה מובהקת של חוסר תום-לב. בשלב זה ניתן להעריך במידה גבוהה של ודאות כי המשיב מחפש כל דרך על-מנת לסכל את הסדר הביניים ולא לקיימו - ומכאן הצורך בבקשה זו".

עוד נכתב כי "כבר עתה יצוין כי ההתנהלות המתוארת לעיל מצדיקה הגשת בקשה לפי פקודת בזיון בית משפט. יחד עם זאת, בשלב זה עותר הערוץ בבקשה מידתית יותר, לשם קידום יישומו של הסדר הביניים באופן מהיר וענייני".

לרר מסר ל"גלובס" בתגובה: "ערוץ 10 כנראה פספסו את הסקופ שלך על כך שפייסבוק לא תשכפל את העמוד. ביקשתי מהם לוותר על הפנייה, כיוון שאני מאוד עסוק בעשיית טלוויזיה, אבל כנראה שחשוב להם להמשיך לדאוג לפרנסתם של משרדי עורכי דין יוקרתיים, אז נשלח את הפנייה המיותרת ברגע שנגיע לסיכום על הנוסח - כנ"ל לגבי פוסט ההבהרה".

עוד מסר לרר כי "בזמן הביניים, ולאור ההגבלות, אנחנו מאפשרים לארגונים חברתיים להעלות פוסטים דרכנו באופן שאינו מפר את תנאי הפשרה - לא מבין למה זה כואב להם. חוץ מטרחנות איומה יש בהתנהלות המשפטית שלהם גם עקביות: אחרי התביעה בדיוק ביום ההולדת שלי, הגיעה הפנייה הזו והצורך להגיב עליה בדיוק ביום לידתה של בתי. מקווה שעד בת-המצווה הם יפנימו שהעמוד שלי".

עוד כתבות

חברת חשמל / צילום: שאטרסטוק

חברת החשמל תשלם עיצום כספי בסך 3 מיליון שקל

זאת בעקבות הודאתה כי לא העבירה מסמכים לרשות ההגבלים העסקיים כפי שנדרשה במסגרת בדיקה שנערכה לפני כשנה ● ההודאה ניתנה במסגרת צו מוסכם שנחתם מול הרשות

איצטדיון מונדיאל 2018 ברוסיה / צילום: שאטרסטוק

אתגר המונדיאל של פרטנר וסלקום: תשלום גבוה לבזק

חודש וחצי לפני פתיחת המשחקים, לפחות אחת מחברות הסלולר ביקשה ממשרד התקשורת לטפל בסכום הגבוה שהיא תצטרך להעביר לבזק ● אלא שהמשרד הוא זה שקבע את המחיר, וכעת הוא שוקל איך לטפל בסוגיה הנפיצה

נוחי דנקנר איתי שטרום / צילום: איל יצהר (ללא קרדיט צלם)

התביעה בבעיה: המטוטלת עברה מעט לטובת דנקנר ושטרום

עם זאת, לא היינו ממליצים להם לצאת בחגיגות עדיין: היסודיות של השופטים והשאלות "הקשות" יכולות להעיד רק על כך שהם רוצים תמונה מלאה, אך זו לא בהכרח תצא מחמיאה לנאשמים ● פרשנות

אורנה הוזמן בכור / צילום: שלומי יוסף

המנוף ששבר את גב הנמל: עימות בהנהלת נמל אשדוד

ויכוח פרץ בין יו"ר ומנכ"ל חברת נמל אשדוד, לאחר שהאחרון לא ידע לספק תשובות בנוגע לתוכנית ההצטיידות ● בעקבות דברי המנכ"ל  בלומנטל הודיעה היו"ר הוזמן-בכור כי הישיבה הסתיימה ויצאה מהחדר

ניר בר-לב, מנכ"ל ומייסד Allegro.Ai / תמונה: Allegro.Ai

גיוס של 7 מיליון דולר לחברת הראייה הממוחשבת Allegro.AI

Allegro.AI היא חברה ישראלית שפיתחה פלטפורמה מבוססת למידה עמוקה לייעול הפיתוח של יישומי ראייה ממוחשבת ● יחד עם גיוס הסיד של החברה, גיוס זה מביא את כלל גיוסיה ל-11 מיליון דולר

כרטיסי אשראי / צילום: שאטרסטוק

שוק כרטיסי האשראי יעבור לסליקה יומית בעוד 3 שנים

רשות ההגבלים החליטה כי החל מיולי 2021 בתי העסק יקבל את הכספים מחברות כרטיסי האשראי יום לאחר ביצוע העסקה

ליאת שוחט, יאיר מעיין, הרב חנוך זייברט ואבירמה גולן / צילום: יוסף שלומי

אבירמה גולן: "איחוד רשויות מקומיות זה אשליה"

"אם חריש היתה חרדית, אז כל אזורי התעשיה מסביב היה שייך לעיריות אחרות", טען הרב זייברט, ראש עיריית בני ברק ● הדברים נאמרו בפאנל שעסק בשאלה אם צריך ערים קטנות, כחלק מוועידת הנדל"ן של גלובס

איביי/ צילום: שאטרסטוק

מסכמות רבעון: פייפאל עקפה את התחזיות; איביי לא מפתיעה

פייפאל דיווחה הערב על עלייה של 24% בהכנסותיה ורווח מותאם של 57 סנט למניה, לעומת הערכות ל-54 סנט למניה ● איביי סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 407 מיליון דולר או 40 סנט למניה

חיים כצמן - גזית גלוב / איל יצהר

שכר של עד 5.8 מיליון שקל בשנה לכצמן בקבוצת גזית גלוב

אספת בעלי המניות של חברת הנדל"ן תתכנס בחודש הבא לאשר את תנאי ההעסקה של כצמן ● בגזית גלוב ציינו כי חבילת התגמול של כצמן "נמוכה בכ-30% מעלות חבילת התגמול של קודמו בתפקיד"

איצטדיון מונדיאל 2018 ברוסיה / צילום: שאטרסטוק

"מתנגדים להתחדשות עירונית - בתמורה לרווח פוליטי"

כך אמרה ח"כ רחל עזריה, יו"ר ועדת הרפורמות, בפאנל "תמ"א 38: פתרון להגדלת היצע הדירות או בכיה לדורות?" בוועידת הנדל"ן של "גלובס" ● מהנדס עיריית ת"א עודד גבולי: "טוב מאוד שלא בונים בדרום, לא צריך לבנות בפרפריה; אם אתה בונה בפריפריה אתה לעולם לא תצליח להתגבר על סוגיית התשתיות והתעסוקה"

משרד החקלאות ופיתוח הכפר

בכיר במשרד החקלאות פוטר בשל שימוש במידע לא כדין

מיכאל לנקרי, ראש ענף מודיעין ביחידת הפיקוח של משרד החקלאות, פוטר בשבוע שעבר במסגרת הסדר טיעון ● לנקרי הואשם ששלף מידע שלא כדין על קציני משטרה, על ידוענים ועל החוקר שחקר את פעולותיו ● במסגרת ההסדר לנקרי גם ננזף והורחק ממשרד החקלאות למשך 3 שנים

יעקב קוינט / צילום: שלמי יוסף

קוינט: "מחיר למשתכן מקפיאה ביקושים ויוצרת ודאות"

כך אמר היום בוועידת הנדל"ן של "גלובס" מנהל רשות החברות יעקב קוינט בהופעה הפומבית הראשונה שלו בתפקיד ● "בסופו של דבר יצרנו יותר הנחה בפריפריה"

ישראל כ"ץ / צילום: שלומי יוסף

ישראל כץ: "כשנכנסתי לתפקיד קיבלתי מצב מפגר"

שר התחבורה בוועידת הנדל"ן של "גלובס": "אני מוביל את המהפכה הכלכלית-חברתית הגדולה מזה עשרות שנים במדינת ישראל, באמצעות חיבור הפריפריות וירושלים למרכז ברשת תשתיות כבישים ורכבות"

פקקים / צילום: איל יצהר

איך לעקוף את הפקקים (ואת משרד התחבורה)

משרד האוצר מקדם רפורמה של ביטוחי רכב בהתאם להיקף הנסועה בפועל ● השיטה תוזיל את הביטוח של רוב הנהגים ותפחית את הגודש בכבישים, אבל תייקר את הביטוח של נהגי הרכב הצמוד - מקבוצות הלובי החזקות בישראל - מה שמעלה ספק לגבי סיכויי יישומה בישראל

מתחם איירפורט סיטי / צילום: איל יצהר

"איירפורט סיטי 2": נצבא מקימה פארק עסקים חדש

עלות הפרויקט, שנקרא "נצבא סיטי", בהיקף בנוי מתוכנן של כ-330 אלף מ"ר, צפויה להגיע לכ-1.8 מיליארד שקל ● במסגרת פרויקט "נצבא סיטי" הסמוך לראש העין מתוכננת בנייה של 330 אלף מ"ר למסחר ומשרדים ● מנכ"ל נצבא: "מיקום ונגישות יוצאי דופן"

משה כחלון בשדרות / צילום: אמיר כהן, רויטרס

כחלון מודה בפייסבוק: "אין לי רוב להעביר את מס דירה שלישית"

שר האוצר ענה לשאלות הגולשים בפייסבוק ● כחלון מתח ביקורת על החלטת בג"צ לפסול את החוק: "בית המשפט העליון קיבל החלטה מוטעית"

יאיר כץ / צילום: יוסי זליגר

סוער בתע"א: יו"ר ועדת הבחירות התפטר במפתיע

יוסי מנדלוביץ', יו"ר ועדת הבחירות, התפטר במפתיע שבוע בלבד לפני הבחירות לתפקיד יו"ר הוועד ● ברקע: האשמות הדדיות בסביבת המועמדים מוטי פרץ ויאיר כץ על איומים כלפי עובדים בחברה ● מנדלוביץ בשיחה עם "גלובס": "לא איימו עלי. התפטרתי בגלל עומס בעבודה"

תמ"א 38. לא תמיד יש התאמה בין התוכניות לחוזה / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

ארגון "לובי 99" מגייס לוביסטית רביעית: עו"ד ימית ינאי-מלול

ינאי-מלול, לשעבר אחראית מחקר ברשות לפיתוח הגליל, עבדה בעבר בצוות כתיבת התוכנית הממשלתית-לאומית לצפון

רון חולדאי / צילום: איל יצהר

רון חולדאי: "המדינה הופכת את ת"א לעיר לעשירים"

ראש עיריית תל אביב אמר בוועידת הנדל"ן של "גלובס": "יש בתל אביב מחסור בשוטרות ומורים ועובדים סוציאליים כי הם לא גרים בעיר ולא רוצים לבלות שעה בכביש. הדיור הציבורי נועד גם לשמר בעיר אוכלוסיות חיוניות"

מימין: דוד קנפו, אברהם קוזניצקי, דפני ליף, תמיר דגן, אורי יוניסי ויגאל דמרי / צילום: שלומי יוסף

בונים על שיח אפקטיבי: כל מה שהיה בוועידת הנדל"ן