גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פיצוץ בין ערוץ 10 ללרר: "פועל בעקביות לסיכול הסדר הביניים"

אחרי שהצדדים הגיע להסכמות זמניות לגבי ניהול עמוד הפייסבוק של "הצינור" שהבעלות עליו נמצאת במחלוקת, בערוץ 10 פנו לאחרונה לביה"ד בטענה כי גיא לרר מפר בבוטות את החלטותיו ופועל בחוסר תום-לב ■ לרר: "כנראה שלערוץ 10 חשוב לדאוג לפרנסתם של עורכי דין יוקרתיים"

גיא לרר / צילום: מיכה לובטון
גיא לרר / צילום: מיכה לובטון

ערוץ 10 פנה בימים האחרונים לבית הדין לעבודה בתל-אביב בבקשה שיורה לגיא לרר, כיום מגיש התוכנית "הצנרת" ברשת, להעלות בעמוד הפייסבוק של "הצינור" הודעה מוסכמת שמבהירה את מצבו הנוכחי של העמוד, ולחתום על הפנייה המשותפת לפייסבוק לשכפול העמוד.

כזכור, בתחילת אוקטובר נפגשו הצדדים בבית הדין לעבודה, ובמעמד זה הגיעו להסדר פשרה זמני, שכלל, בין היתר, הגשת פנייה משותפת לפייסבוק לשכפול העמוד שנמצא במחלוקת ופרסום פוסט שיבהיר את התנהלות העמוד בתקופת הביניים. על-פי הסיכום, הפוסט היה אמור לכלול נוסח שמוסכם על-ידי שני הצדדים ולעלות לעמוד בתוך 48 שעות, אולם עד כה הדבר לא קרה.

"החל מימים ספורים לאחר כריתת הסדר הביניים ומתן החלטת בית הדין, פעל המשיב (לרר) באופן עקבי לסיכולו של הסדר הביניים ונמנע מלבצעו", נכתב בבקשה של ערוץ 10, שהוגשה באמצעות עו"ד דרור ורסנו ממשרד יגאל ארנון.

בכל הנוגע לנוסח המוסכם שהיה אמור לעלות בעמוד, בערוץ 10 טוענים כי לרר העביר להם את הנוסח רק שבועיים מיום הדיון בבית הדין, והנוסח שהציע כלל את שמות ערוצי הטלוויזיה של התוכניות השונות, בניגוד להסכם. "הנוסח שהוצע על-ידי המשיב הפר את ההוראה באופן בוטה וללא כל הסבר", נכתב.

גם בהמשך, על-פי הטענות, התעקש לרר על נוסח שכולל את אזכור תוכניות הטלוויזיה וערוצי הטלוויזיה, כך שעד כה לא עלה נוסח מוסכם לעמוד.

"עמוד 'הצינור' עשה לייק לעמוד 'הצנרת'"

בנוסף, בערוץ 10 טוענים כי לרר ביצע עוד פעולות חד-צדדיות בעמוד הפייסבוק שנמצא בשליטתו. כך, באמצע אוקטובר הכריז לרר כי על רקע הסכסוך הוא יעניק את הזכות לניהול העמוד לארגונים חברתיים שונים - וזאת, לטענת הערוץ, ללא כל תיאום.

בנוסף, נטען, עמוד "הצינור" בניהולו של לרר "עשה לייק" לעמוד "הצנרת" השייך לתוכניתו החדשה של לרר ברשת. "כאשר עמוד פלוני עושה 'לייק' לעמוד אחר, גולשי העמוד הפלוני נחשפים לכך", נכתב בבקשה שהוגשה לבית הדין. "במצב דברים זה, עוקביו הרבים של עמוד 'הצינור' נחשפים, הלכה למעשה, לעמוד 'הצנרת'. התנהלות זו עומדת בסתירה בוטה להתחייבות המשיב בהסדר הביניים, לפיה תוכניתו (ואף תוכנית אחרת) לא תקודם בעמוד 'הצינור'".

הטענה השנייה שמפנים בערוץ כלפי לרר, נוגעת כאמור לכך שהוא מסרב לחתום על מכתב הפנייה המשותף לפייסבוק. טענה זו, צריך לציין, היא מעט מוזרה על רקע העובדה, שכפי שנחשף ב"גלובס", פייסבוק כבר הודיעה כי התקדים שעליו מסתמכת הפנייה - שכפול עמוד "האח הגדול" עם מעבר התוכנית מקשת לרשת - היה בגדר "טעות תפעולית מצערת".

יתרה מכך, על רקע הדיווחים בתקשורת כי הערוץ ולרר מתכוונים לבקש את שכפול העמוד, בפייסבוק כבר סגרו את "הפרצה" שעליה הייתה אמורה להסתמך הפנייה המתוכננת, ופיצול עמוד "האח הגדול" בוטל רטרואקטיבית, כך שמהעמוד שבניהול רשת נגרעו בן-לילה כ-400 אלף עוקבים.

בערוץ אמנם טוענים כי לרר הקשה על ניסוח הפנייה עוד לפני הפרסום על החלטת פייסבוק, ומקשה על הגעה לנוסח מוסכם גם כעת, אולם בכל מקרה ממשיכים לדרוש כי פנייה בנידון תוגש לפייסבוק. "אין זה סביר כי חברת פייסבוק שמושבה באירלנד גיבשה החלטה ביחס לפנייה שכלל לא בוצעה, על סמך כתבות בעיתונות הישראלית", נטען בבקשה לבית הדין.

לסיכום נטען כי התנהלותו של לרר היא "הפרה בוטה של החלטת בית הדין ושל הסדר הביניים, ולא פחות מכך - הפגנה מובהקת של חוסר תום-לב. בשלב זה ניתן להעריך במידה גבוהה של ודאות כי המשיב מחפש כל דרך על-מנת לסכל את הסדר הביניים ולא לקיימו - ומכאן הצורך בבקשה זו".

עוד נכתב כי "כבר עתה יצוין כי ההתנהלות המתוארת לעיל מצדיקה הגשת בקשה לפי פקודת בזיון בית משפט. יחד עם זאת, בשלב זה עותר הערוץ בבקשה מידתית יותר, לשם קידום יישומו של הסדר הביניים באופן מהיר וענייני".

לרר מסר ל"גלובס" בתגובה: "ערוץ 10 כנראה פספסו את הסקופ שלך על כך שפייסבוק לא תשכפל את העמוד. ביקשתי מהם לוותר על הפנייה, כיוון שאני מאוד עסוק בעשיית טלוויזיה, אבל כנראה שחשוב להם להמשיך לדאוג לפרנסתם של משרדי עורכי דין יוקרתיים, אז נשלח את הפנייה המיותרת ברגע שנגיע לסיכום על הנוסח - כנ"ל לגבי פוסט ההבהרה".

עוד מסר לרר כי "בזמן הביניים, ולאור ההגבלות, אנחנו מאפשרים לארגונים חברתיים להעלות פוסטים דרכנו באופן שאינו מפר את תנאי הפשרה - לא מבין למה זה כואב להם. חוץ מטרחנות איומה יש בהתנהלות המשפטית שלהם גם עקביות: אחרי התביעה בדיוק ביום ההולדת שלי, הגיעה הפנייה הזו והצורך להגיב עליה בדיוק ביום לידתה של בתי. מקווה שעד בת-המצווה הם יפנימו שהעמוד שלי".

עוד כתבות

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

תמה השבתת הממשל, אך השבתה חדשה ממתינה מעבר לפינה

מחוקקים דמוקרטים ורפובליקאים הסכימו לממן את פעולות הממשל עד 8 בפברואר ■ הדמוקרטים הסכימו לתמוך בסיום ההשבתה, אך אין ודאות שטראמפ יסכים לתת הגנות ל"חולמים"

משה כחלון / צילום: עיריית ראשון לציון

"נמשיך בכל הכוח": סיור התחלות בנייה של מחיר למשתכן

"זה אחד הפרויקטים הגדולים שהמדינה ידעה", אמר שר האוצר כחלון בסיור אתרי הבנייה של פרויקט מחיר למשתכן בראשון-לציון ■ למעלה מ-116 אלף משקי-בית הוציאו עד היום תעודות זכאות למחיר למשתכן

מפעלי ים המלח / צילום: איל יצהר

פרשנות | חידוש זיכיון הכרייה בים המלח: קודם צריך לשקם

יש להציג לציבור תוכנית לטיפול בבולענים, בקציר המלח והפנטזיה של התעלה לים

נוחי דנקנר / צלם: תמר מצפי

נפטרה עדה שהייתה אמורה למסור עדות נגד נוחי דנקנר

העדה הייתה אמורה למסור עדות במסגרת תביעה אזרחית שהוגשה נגד נוחי דנקנר וחברת אי.די.בי בגין חלוקת דיבידנדים אסורים ■ השופטת רות רונן החליטה כי הדיונים בתיק ימשיכו להתקיים כסדרם

פועלים באתר בנייה / צילום: Bernadett Szabo, Reuters

ההצעה לבניית דירות להשכרה אושרה בוועדת הרפורמות

הצעת החוק מאפשרת שילוב דירות להשכרה בבניינים חדשים אושרה לקראת קריאה שנייה ושלישית בכנסת

רועי כהן/ צילום: יחצ

"נטו עסקים קטנים": העצמאים דורשים יותר ממיליארד שקל

נשיא להב, רועי כהן: "אנו דורשים שהמדינה תעניק לעסקים הקטנים והבינוניים בדיוק את אותו הסכום שהעמידה לתעשיינים במסגרת תוכנית 'נטו תעשייה', שזה סכום של 1.15 מיליארד שקל. על כל שקל שהמדינה תשקיע במגזר זה - המשק כולו ירוויח 3 שקלים"

הפגנה / צילום: מטה מאבק תושבי פ"ת-סירקין

תושבים מפתח-תקווה וכפר סירקין מפגינים נגד תוכנית הותמ"ל

תחת הכותרת "נטו כחלון נטו פקקים" הפגינו תושבי פתח-תקווה וכפר סירקין ■ בעקבות המחאה נרשמו באזור עומסי תנועה

חדר המסחר של הבורסה לניירות ערך בניו-יורק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

מגמה חיובית בוול סטריט; GE ממשיכה לתקן לקראת הדוחות

אמש הסתיימה השבתת הממשל בארה"ב, 3 ימים לאחר תחילתה ■ הנשיא טראמפ יעלה את המסים על לוחות סולאריים שיוצרו מחוץ לארה"ב ■ ג'ונסון אנד ג'ונסון, פרוקטור, ורייזון ועוד יפרסמו דוחות כספיים היום

הסמיטרלר של טסלה/ צילום: טסלה

צפו: נסיעת מבחן לסמיטריילר החשמלי והעתידני של טסלה

טסלה אומנם לא צפויה להתחיל בפיתוח הסמי טריילר החשמלי שלה עד שנת 2019, אולם בווידאו שהועלה לרשת לפני כשבוע ניתן לצפות במה שנראה כאבטיפוס מתקדם למשאית

הפרסומת של סלקום / צילום מסך

2018 נפתחת בסערה: חברות הטלוויזיה יצאו בקמפיינים במקביל

הוט, yes, פרטנר וסלקום עלו עם תחילת השנה בקמפיינים לשירותי הטלוויזיה שלהם, דבר לא שגרתי שמעיד על התחרות הגוברת בתחום ■ בתוך כך, המהלך הנרקם של כניסת בזק בינלאומי לשוק רק יחריף את התחרות

העובדות לא משקרות השכר במשק עולה / גיל ג'יבלי

העובדות לא משקרות: השכר במשק דווקא עולה

נתוני חברת מס"ב, שמעבירה משכורות ל-85% מהשוק, חושפים: ב-2017 חל גידול בשכר במשק, בעיקר בזכות תוכנית "נטו משפחה"

בדרך המשחררים בשכונה ה' / צילום: איל יצהר

כמה זמן עמדה למכירה דירה חדשה בבאר-שבע

הדירה, בת 5 חדרים בשטח 150 מ"ר, עמדה למכירה במשך שנה ונמכרה ב-1.65 מיליון שקל

שי ניצן / צילום: איל יצהר

תאונות בטיולי תלמידים: לא יינקטו הליכים פליליים נגד מורים

זאת אם פעלו לפי נוהלי משרד החינוך ■ לראשונה, הפרקליטות לא תאשים בגין גרימת מוות או חבלה לתלמידים אם המורה נהג באחריות ■ "קיום הנוהל אינו פוטר מהפעלת שיקול-דעת"

עוד פודקאסט / צילום: באדיבות "עוד פודקאסט לסטארט-אפים"

האזינו: איך לגייס 5 מיליון דולר לפני גיל 19

אידו ג'ינו, מנכ"ל ומייסד הסטארט-אפ RapidAPI, גייס 5 מיליון דולר וגם קיבל מענק של 100 אלף דולר ממייסד פייפאל ■ איך הוא עשה זאת? האזינו לפרק השני בעונה השנייה של "עוד פודקאסט לסטארט-אפים"

אפי נוה / צילום: תמר מצפי

נוה יוכל לדון בקידום שופטים שאנשי משרדו מופיעים בפניהם

בג"ץ קבע כי ראש לשכת עוה"ד, אפי נוה, יוכל להמשיך לדון בקידומם של שופטים שאנשי משרדו הפרטי מופיעים בפניהם במסגרת חברותו בוועדה לבחירת שופטים ■ השופט יצחק עמית: "דומה כי העותר חוטא באי-הכרה של הדנ"א השיפוטי וחוטא אף ביושרתם של עורכי הדין"

יריב לוין /  צילום: איל יצהר

המענקים לטיסות הישירות מחו"ל לאילת יימשכו עד יוני

זאת לאור הצלחת המהלך ■ המענקים שמשרד התיירות העניק לחברות התעופה שהטיסו נוסעים ישירות לאילת הגדיל את מספר התיירים בכ-70% ■ גם המלונאים שסבסדו חלק מהמענק מרוצים: "כמעט כל תקציב התאחדות המלונות באילת הלך על הסבסוד הזה, שהצדיק את עצמו"

גוררת ואוניית מטען בנמל אשדוד / צילום: איל יצהר

"שהיית יתר של אוניות תבואה בנמלים השפיעה על מחירי המזון"

יו"ר איגודי יבואני התבואות, אלי סיון: "1.5 מיליארד שקל שולמו על פני עשור" ■ משך השהייה הממוצע של אוניות גרעינים בישראל הוא 6 ימים, גבוה בהרבה בהשוואה לחו"ל

פשעי סייבר, האקר בפעולה / צילום: Shutterstock ארטם אולשקו

פירצת אבטחה באפליקציית ההיכרויות טינדר

חברת הסייבר צ'קמרקס (Checkmarks) מדווחת על פרצות אבטחה חמורות באפליקציה הפופולרית ■ הפירצה מאפשרת לתוקף הנמצא על אותה רשת של משתמש באפליקציה לצפות בכל פעולה שהוא מבצע ואף להחליף תמונות ללא ידיעתו

מוטי בן משה / צילום: תמר מצפי

רשות המסים דורשת מאפריקה ישראל 245 מיליון שקל

ההחלטה החדשה של רשות המסים עלולה להוות מכת מוות לאפריקה ישראל במצבה הנוכחי ולסגור את האפשרות להציל את החברה במסגרת של הסדר חוב

כריות נוגט של תלמה / צילום: אתר החברה

עוד לפני סימון המזון: החברות יקבלו ציון על מוצריהן?

פרופ' איתמר רז, יו"ר המועצה הלאומית לסוכרת, מקדם דוח רבעוני שיסקור את פעילות חברות המזון, לצד אפליקציה שתחשוף את המוצרים שיזכו לסימון אדום