גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אפל תשיק אייפד חדש שיכלול מערכת זיהוי תווי פנים

אפל עדיין מחשיבה את האייפד למכשיר שבו טמון עתידה בתחום המחשוב המיינסטרימי ■ הדגמים החדשים של המכשיר יכללו, בין היתר, תכונות מפתח של מכשיר הדגל החדש - האייפון X

הלוגו של אפל / צילום: רויטרס
הלוגו של אפל / צילום: רויטרס

אפל  מפתחת אייפד איכותי בעיצוב חדש שישוחרר לשוק כבר ב-2018, ויכלול תכונות מפתח של אייפון X, כגון שוליים דקים יותר ומערכת זיהוי תווי פנים, על פי מקור יודע דבר.

הגרסה החדשה של הטאבלט תכלול גם צג OLED שמספק צבעים חיים יותר ורזולוציה חדה יותר, לדברי המקורות, שביקשו לשמור על עילום שם מכיוון שמדובר בפיתוח חסוי של מוצר.

דגם אחד לפחות של האייפד החדש שגודל הצג שלו יהיה דומה לזה של אייפד פרו בן 10.5 האינץ' יכלול מערכת זיהוי תווי פנים לפתיחת המכשיר וביצוע תשלומים. מערכת זיהוי הפנים תחליף את כפתור הבית של האייפד, שפועלת מ-2014 באמצעות סורק טביעות אצבע, לדברי אחד המקורות. הטאבלט המשודרג ישוחרר בהמשך השנה הבאה, קצת יותר משנה לאחר שדרוג האייפד פרו האחרון, לדברי המקורות.

באמצעות הסרת כפתור הבית מתכננת אפל להקטין משמעותית את גודל השוליים בחלקו העליון והתחתון של המכשיר לראשונה מאז השקתו. יהיה זה הלוק המשודרג הראשון של אייפד פרו מאז השקתו ב-2015. אחת מדוברות אפל סירבה להגיב.

ב-2015 ניצב האייפד במקום השני ברשימת המוצרים הנמכרים ביותר של אפל, אך הביקוש נחלש, ובשלוש השנים האחרונות צנחו מכירות הטאבלטים בעולם ב-17%. אפל לא ניצלה ממגמה כללית זו, והכנסות האייפד פיגרו אחר הכנסות המכירה של חטיבת השירותים של החברה ושל מוצרי מקינטוש.

אך ייתכן שהאייפד מתחיל להתקמבק. בשבוע שעבר דיווחה החברה, הפועלת מקופרטינו בקליפורניה, כי הכנסות האייפד קפצו ב-14% ל-4.8 מיליארד דולר ברבעון הפיסקלי האחרון, וכי במונחי יחידות גדלו המכירות ב-11%.

אפל עדיין מחשיבה את האייפד למכשיר שבו טמון עתידה בתחום המחשוב המיינסטרימי, והיא שדרגה את יכולות המכשיר מדי שנה כדי למשוך לקוחות עסקיים ומקצועיים.

אחד השיפורים המרכזיים ביותר באייפון X שיעשה את דרכו גם לאייפד בשנה הבאה הוא צג OLED, או דיודה אורגנית פולטת אור, לדברי מקורות מעורים בשרשרת האספקה של אפל. צגי OLED משכפלים צבעים באופן מדויק יותר, אך קשה יותר לייצרם בכמויות גדולות בהשוואה לצגי LCD. סמסונג אלקטרוניקס, המספקת לוחות OLED לאייפונים, היא ספקית הצגים היחידה שיש לה את היכולת לייצר את הצגים החדשים למכשירי האייפד ב-2018, אך מגבלות טכניות ופיננסיות יהפכו אופציה זו לבלתי סבירה, לדברי מקור שמכיר את פעילויות הצגים של סמסונג.

גם לספקיות אחרות, כולל LG אלקטרוניקס, Japan Display, Sharp Corp וחברות סיניות קטנות יותר כמו BOE Display ו-Tianma Microelectronics, לא תהיה ככל הנראה היכולת לספק לאפל צגי OLED לטאבלטים בשנה הבאה, לדברי מקורות יודעי דבר אחרים.

מערכת זיהוי תווי הפנים - התכונה החדשה העיקרית של אייפון X שתועתק לאייפד הבא - מאפשרת למשתמשים לפתוח את המכשיר באמצעות תווי הפנים שלהם והפניית העיניים למכשיר, במקום באמצעות סיסמה או טביעת אצבע. תגובת הלקוחות הראשונית לתכונה זו היתה חיובית. מכיוון שדגם האייפד החדש ישוחרר לשוק בעוד כשנה, עשויות התוכניות להשתנות בהתאם להיצע ולמגבלות הייצור על רכיבי מערכת זיהוי תווי הפנים, לדברי המקורות שביקשו לשמור על עילום שם.

עוד כתבות

דלק / צילום: thinkstock

רשות ההגבלים בוחנת - הסרת הפיקוח על מחיר הבנזין

בדיקות שבוצעו מצאו כי 84% מענף התדלוק מוחזק בידי 4 חברות ■ על רקע זה הורחב השימוע בנושא הריכוזיות בדלק, כך שיעסוק לא רק בבנזין אלא גם במחירי הסולר

אביחי מנדלבליט / צילום: אבי אוחיון - לע"מ

היועמ"ש נגד הפשרה בתביעה הנגזרת נגד הדירקטורים בדסק"ש

לאחרונה נודע כי נוחי דנקנר והדירקטורים בדסק"ש מוכנים לשלם 100 מיליון שקל לסגירת התביעה הנגזרת שהוגשה נגדם בגין רכישת "מעריב" ■ מנדלבליט: "מתן יכולת לחברה להתערב בניהול התביעה הנגזרת, ובמיוחד בשלב הפשרה, עלולה ליצור 'אפקט מצנן' לבעלי מניות"

מיקו צרפתי חברת חשמל / צלם: איל יצהר

ועד המהנדסים של חברת החשמל: "מוכרים את העובדים"

חברי ועד המהנדסים: "לא נהיה מוכנים לעבור בכל תנאי, מבלי שידונו איתנו על תנאי המעבר, תוך שמירה על מלוא זכויותינו, תנאי הפרישה והביטחון התעסקותי שלנו"

אריק שור / צילום: תמר מצפי

אריק שור ואיל ארד מקימים תאגיד מזון חדש שיתחרה בתנובה

התאגיד נכנס כשותף ב"מעדני מיקי", שיהווה את פלטפורמת ההפצה הראשונית ■ צפוי להפיץ את מוצרי מחלבות רמת הגולן ומחלבות תבור

יעקב ליצמן / צלם: איל יצהר

כץ: נמשיך להעסיק יהודים ברכבות בשבת למרות איום ליצמן

שר הרווחה חיים כץ: "אנחנו כל שבוע עושים דיונים מה הכרחי ומה לא הכרחי לעבודה בשבת, אך אין ברירה, ימשיכו לעבוד יהודים בשבת, אני מבין שזה חורה למפלגות החרדיות, אבל אני לא מוכן לקחת על עצמי סיכונים בטיחותיים" ■ מעריך שהממשלה לא תיפול

מפעל טבע / צילום:רויטרס Ronen Zvulun

ללא סיבה נראית לעין: מניית טבע זינקה ב-8%

בסך-הכול עלתה מניית טבע ב-23% מאז השפל אליו הגיעה לאחר פרסום דוחות הרבעון השלישי

מתקן חולות / צילום: פלאש 90

מתקן חולות ייסגר; המסתננים ייכלאו או יוצאו מהארץ

המתקן יישאר פתוח למשך שלושת החודשים הקרובים ■ המסתננים ומהגרי העבודה שמוחזקים בו יידרשו לבחור האם להיכלא או לצאת מן הארץ ■ נתניהו: "ההוצאה הזאת מתבצעת תודות להסכם בינלאומי שהשגתי, שמאפשר לנו, מתוך 40 אלף המסתננים שנותרו, להוציא אותם ללא הסכמתם"

חנן מור / צילום: איל יצהר

"קטסטרופה בשוק הנדל"ן; נוצרו ביקושים כבושים שיתפרצו"

חנן מור, שמניית חברת הבנייה על שמו זינקה ב-800% ב-5 השנים האחרונות: "שר האוצר לא יכול לשלוט במחירים ע"י הגבלת ביקוש, כי מדובר בכוחות שהרבה יותר גדולים ממנו"

אטלס גלובל/ צילום: יח"צ

אטלס גלובל מגדילה את תדירות הטיסות בקו ת"א-איסטנבול

הודיעה כי מתחילת דצמבר 2017 תגדיל את פעילותה, מ-4 טיסות שבועיות לטיסה יומית ■ בשלב זה מפעילה אטלס טיסות לאיסטנבול בלבד, אולם ייתכן כי בעתיד תפעיל טיסות ליעדים נוספים

בנימין נתניהו / צילום: יחצ

נתניהו בישיבת הממשלה: לא מתייחס לשמועות על תוכנית שלום

רה"מ: "היחס שלי לנושא ייקבע בהתאם לאינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל. האמריקאים יודעים זאת"

משרדי מס הכנסה / צילום: משה שי

רשות המסים: הקלות להורים לילדים בעלי מוגבלויות

קצת פחות ביורוקרטיה בהליך קבלת נקודות זיכוי על טיפול בילדים בעלי מוגבלויות: רשות המסים מפשטת את הליך קבלת נקודות זיכוי להורים לילדים "נטולי יכולת" (עפ"י ההגדרה בסעיף 45 לפקודת מס הכנסה)

הכוכב הבא לאירווויזיון / צילום: אוהד רומנו

שבועיים וחצי מפיצול ערוץ 2: הקרב בין רשת וקשת הופך צמוד

רשת התאוששה השבוע, ונתוני הפריים-טיים שלה דומים בממוצע לאלה של קשת - אך קשת עדיין מובילה בזכות היתרון בחדשות המשותפות

זוהר לוי / איור: גיל ג'יבלי

הסיבוב של זוהר לוי: "רווח של 200 מיליון מוחק את הדמעות"

אחרי שרכש את חייל אחזקות הקורסת, אסף נכסים בשוק הגרמני והפך אותה לאימפריית הנדל"ן המניב סאמיט, זוהר לוי מחפש הזדמנויות בישראל ■ פרופיל G

בנימין נתניהו / צילום: יחצ

החלה חקירתו השישית של ראש הממשלה נתניהו

(עדכון) - נתניהו נחקר היום באזהרה בפעם השישית במעונו בירושלים בשני התיקים שבהם הוא חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירה על חוק המתנות – תיק 1000 ותיק 2000

מסעדת פסקדו / צלם: חיליק גורפינקל

טבח, אוהב דגים: ביקור במסעדת פסקדו באשדוד

למסעדת פסקדו באשדוד יש קשרים מיוחדים עם הדייגים, והיא מקבלת סחורה שאחרים רק חולמים עליה. השף זינו יודע מה לעשות איתה ■ מיסטר G

ReWalk / צילום: יחצ

ReWalk גייסה 7.2 מיליון דולר בדיסקאונט - והמניה צללה ב-15%

עיקר הסכום מיועד למימון הניסוי הקליני המתקרב במוצר החברה לטיפול בנפגעי שבץ

הנסיך הסעודי  מוחמד בן סלמאן / צילום: רויטרס

מחיר החופש: ערב הסעודית מציעה דילים לעשירים העצורים

עפ"י הדיווחים חלק מאנשי העסקים, הנסיכים ובעלי המשרה שנעצרו במסגרת מהלך מקיף נגד השחיתות כבר הסכימו למסור חלק מהונם תמורת שחרורם

מינהל מקרקעי ישראל  / צילום: איל יצהר

נדחתה תביעת פיצויים שהגישו פולשים לקרקע בטענה להשבחה

מדובר בשטח של כ-1.3 דונם בדרום ת"א הממוקם בין דרך חיל השריון ורחוב גולומב ■ ביהמ"ש המחוזי דחה את התביעה נגד רמ"י וקבע כי התובעים לא הוכיחו שקיבלו הסכמה לשימוש בקרקע

אל על נחיתה  787 / צילום: סיון פרג'

אל-על לא דאגה לנוסעים שנתקעו בציריך - ותפצה ב-100 א' ש'

חברת התעופה תפצה 10 נוסעים ב-10,000 שקל כל אחד, אחרי שטיסתם מציריך לת"א המריאה בעיכוב של כ-15 שעות ■ הפיצוי נפסק לאחר שנקבע כי אל-על לא סיפקה לנוסעים תנאי המתנה ניאותים, לרבות לינה ומזון

ח"כ חיים כץ / צילום: איל יצהר

משניים יוצא אחד? הפרקליטות בוחנת איחוד התיקים הפליליים בהם נחקר השר חיים כץ

ל"גלובס" נודע כי המצב החריג של השר כץ הוליד בצמרת הפרקליטות את הרצון לאחד תיקים ■ כץ יזומן לשימוע לפני העמדה לדין בתקופה הקרובה ■ לשכת השר: "מאסנו בהדלפות מגמתיות"