גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סאני ממשיכה ליהנות מהפופולריות של סמסונג S8: זינקה פי 4

זינוק של קרוב לפי 4 ברווח הרבעוני ל-15 מיליון שקל ■ מניית סאני מובילה את טבלת התשואות בבורסה המקומית בשנה האחרונה, אחרי זינוק של 460%, המשקף לחברה שווי נוכחי של 520 מיליון שקל

יעקב לוקסנבורג / צילום:תמר מצפי
יעקב לוקסנבורג / צילום:תמר מצפי

הפופולריות של מכשירי הסלולר של סמסונג מסדרת S8, שהושקו בחודשים האחרונים, ממשיכה לתמוך בתוצאותיה הכספיות של היבואנית הרשמית שלהם בישראל, סאני תקשורת , שרווחיה לרבעון השלישי של השנה הוכפלו כמעט פי ארבעה ל-15 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בסיכום רבעוני נהנתה סאני משיפור של 17% בהכנסותיה, שהסתכמו ב-268 מיליון שקל - וזאת בהשפעת העלייה במכירות הסמסונג S8, בהשוואה למכירות מכשירי סמסונג S7 שנרשמו ברבעון המקביל של 2016.

בסאני מדווחים כי מאז השקת המכשיר במאי ועד סוף ספטמבר, היקף המכירות של ה-S8 גדל ב-15% ביחס למכשירי ה-S7, שהתחילו להימכר כבר במארס 2016. מחירי המכירה של סמסונג S8, מדווחת סאני, "שיקפו את הפחתת מסי הקנייה, ולפיכך נמכרו לציבור במחירים נמוכים ביחס למכשירי הפרימיום בשנים קודמות". הפחתת המסים, כחלק מהחלטת שר האוצר, משה כחלון, מאפריל האחרון, תמכה גם היא בעלייה במכירות.

העלייה במכירות באה לידי ביטוי באופן מובהק לקראת סיום הרבעון השלישי. בחמשת הימים האחרונים של ספטמבר, עם התחלת מכירות מכשיר הגלקסי NOTE 8, נמכרו כ-9,200 מכשירים בהיקף כולל של כ-28 מיליון שקל. בחודש שעבר עדכנה סאני כי מכירות ה-NOTE 8 הגיעו לכ-18 אלף מכשירים, בהיקף כספי כולל של כ-55 מיליון שקל.

סאני נהנתה גם מצמיחה במכירות של חלפים, אביזרים ושירות, כשלצד השיפור בפעילות השוטפת, מה שמשך את רווחיה כלפי מעלה, היא שחיקת הדולר ביחס לשקל - שתמכה בשורה הגולמית והתפעולית. כמו כן, החברה נהנתה מצמצום הוצאות המימון שלה.

המגמה הרבעונית ממשיכה את הכיוון שהציגה סאני מוקדם יותר השנה, ובסיכום שלושת הרבעונים האחרונים רווחיה עלו ב-185% ל-38 מיליון שקל, אחרי עלייה של 20% בהכנסות, שהצטברו ל-828 מיליון שקל. הונה העצמי מסתכם כיום ב-154 מיליון שקל, ובקופתה מזומנים בהיקף של 57 מיליון שקל. כמו כן, יש לה התחייבויות שוטפות בסך 160 מיליון שקל והתחייבויות לטווח ארוך של 125 מיליון שקל.

על רקע השיפור בתוצאותיה, מניית סאני מובילה את טבלת התשואות בבורסה המקומית בשנה האחרונה, אחרי זינוק של 460%, המשקף לחברה שווי נוכחי של 520 מיליון שקל.

היום נסחרה המניה בירידות קלות. מניית לפידות קפיטל, שבאמצעותה מחזיק היו"ר יעקב לוקסנבורג (לוקסי) בשליטה בסאני, הסתפקה בשנה האחרונה בעליות של כ-110%, לשווי נוכחי של כ-720 מיליון שקל.

עוד כתבות

פאנל ישראל 2048: "המדינה צריכה לעודד גם שכירות"

כך אמר מנהל אגף בכיר במשרד הבינוי והאחראי על יישום תוכנית מחיר למשתכן בוועידת הנדל"ן של "גלובס" ● מנכ"לית משרד התחבורה קרן טרנר: "רמת חיים גבוהה זה רכב פרטי" ● חן הרצוג: "העדר התכנון לטווח ארוך יצור את המשבר העתידי"

זאב בילסי, יו"ר מטה הדיור / צילום: שלמה יוסף

זאב בילסקי: "אנשים עזבו את ישראל כי קשה פה"

יו"ר מטה הדיור בהופעה פומבית ראשונה בתפקיד, במסגרת ועידת הנדל"ן של "גלובס": "ניתן להבחין באופן ברור במגמת ירידה במחירי הדיור מזה חמישה חודשים ברציפות. אבל הדברים לוקחים זמן ואלו תהליכים מאוד ארוכים"

משתתפי הפאנל: שירה ברנד, עודד גבולי, ננה חן, עו"ד זיו כספי, עו"ד ארז קמיניץ וח"כ רחל עזריה / צילום:

"התחדשות עירונית היא לא הפתרון למשבר הדיור"

רו"ח דן אטיאס, שותף וראש אשכול נדל"ן BD0, בפאנל "תמ"א 38: פתרון להגדלת היצע הדירות או בכיה לדורות?" בוועידת הנדל"ן של "גלובס": "צריך לשפר את הכדאיות הכלכלית לביצוע התחדשות עירונית, שכיום קיימת בעיקר בגוש" דן ● פנינה אלה, ראש סקטור נדל"ן במזרחי טפחות: "העסקאות בתחום ההתחדשות העירונית בשלות היום יותר מבעבר"

 

 

 

ניר בר-לב, מנכ"ל ומייסד Allegro.Ai / תמונה: Allegro.Ai

גיוס של 7 מיליון דולר לחברת הראייה הממוחשבת Allegro.AI

Allegro.AI היא חברה ישראלית שפיתחה פלטפורמה מבוססת למידה עמוקה לייעול הפיתוח של יישומי ראייה ממוחשבת ● יחד עם גיוס הסיד של החברה, גיוס זה מביא את כלל גיוסיה ל-11 מיליון דולר

וואטסאפ / צילום: שאטרסטוק

וואטסאפ מעלה את הגיל המינימלי לשימוש באפליקציה ל-16

המהלך של אפליקציית המסרים המיידיים הפופולרית בעולם מתבצע חודש לפני כניסתם לתוקף של כללי הפרטיות החדשים באירופה

בית המשפט העליון בארה"ב / צילום: שאטרסטוק

העליון בארה"ב: הבנק הערבי חסין מתביעות של קורבנות טרור

בית המשפט בוושינגטון דחה תביעה של כ-6,000 קרבנות טרור, רבים מהם ישראלים, נגד הבנק הערבי, בטענה כי הבנק מימן ארגוני טרור פלסטיניים ● דעת רוב השופטים: התובעים לא הצליחו להוכיח שלבנק הנתבע יש דריסת רגל משמעותית בארה"ב

משרדי חברת האינטרנט יאהו! / צלם: רויטרס

יאהו תיקנס ב-35 מיליון דולר עקב טיפול לקוי בפריצת אבטחה

מדובר בפריצת סייבר שהתרחשה ב-2014 ואפשרה להאקרים רוסים לגנוב נתונים אישיים ממאות מיליוני חשבונות של משתמשים ● לפי ה-SEC, יאהו לא חקרה כראוי את הנסיבות שהובילו לפריצה ולא בחנה בכובד-ראש אם יש לדווח עליה למשקיעים

מנכ"ל אפל, טים קוק / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

היום: פגישה בין מנכ"ל אפל טים קוק והנשיא דונלד טראמפ

לא ברור עדיין על מה ישוחחו השניים ● ייתכן כי הפגישה נוגעת להחלטת ממשל טראמפ להטיל מכסים על סחורות סיניות בשווי 150 מיליארד דולר, מכיוון שהמתח בין ארה"ב לסין בנושאי הסחר עשוי להשפיע על עסקי אפל באסיה ולגרום נזק גדול לחברה

ג'וליאן אסוס / צילום: איל יצהר

עובר לשותפת המיעוט: ג'וליאן אסוס מצטרף למגדל שוקי הון

מנכ"ל חבר הבורסה של אי.בי.אי מצטרף למגדל שוקי הון כמנכ"ל מגדל בנקאות השקעות

פעיל בוול סטריט /צילום: רויטרס

מגמה אדומה בוול סטריט; צ'ק פוינט נופלת בכ-7.2%

התפרסמו דוחות צ'ק פויינט, טוויטר ובואינג ● בהמשך המסחר: דוחות פייסבוק, איי.טי.אנד.טי, איביי וויזה ● אמש ננעל המסחר בירידות משמעותיות

מנכ"ל ומייסד טוויטר ג'ק דורסי / צילום: לוקס ג'קסון, רויטרס

טוויטר מכה את התחזיות; פרסמה מדיניות פרטיות חדשה

עברה את הערכות האנליסטים לגבי הכנסות ומספר המשתמשים הפעילים לחודש, בזכות האימוץ של מודעות הווידאו שהחברה מציעה באסיה ובשווקים נוספים מחוץ לארה"ב ● הרווח לרבעון הראשון של 2018 עמד על 61 מיליון דולר, לעומת הפסד של 61.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

גיל שרון / צילום: תמר מצפי

גלי הדף בשוק הסלולר: גולן טלקום מחריפה את התחרות

הודיעה היום על מבצע ללא הגבלת ג'יגות לתקופה של שנתיים תמורת 29 שקל בחודש ● יו"ר ומנכ"ל גולן טלקום, גיל שרון: "אין חבילה כזאת בעולם"

גל גדות בקמפיין לריבוק / צילום: קולין שור

גל גדות פרסמה מכשיר של וואווי, אך הציוץ נשלח דרך אייפון

אפילו לוונדר וומן קורות טעויות מביכות: הפרזנטורית של וואווי גל גדות העבירה פרסומת לחברה דרך טוויטר - אבל עשתה זאת דרך מכשיר אייפון ● ככל הנראה איש צוות יחסי ציבור מטעמה פרסם את הסרטון בשמה ממכשירו האישי

דני מריאן, גדיר ניקולא, הדס תגרי, אשר גרין ואלונה בר און / צילום: שלומי יוסף

פאנל פועלי הבניין: גם הקבלנים אחראים לתאונות

אהוד דנוך, מנכ"ל שיכון ובינוי סולל בונה, בוועידת הנדל"ן של "גלובס": "כדי להקטין באופן חד את מספר התאונות בעבודה יש לשנות את התרבות הארגונית של ניהול השמירה על הבטיחות בחברות"

זבל ברחובות תל אביב / צילום: תמר מצפי

מבסוטים באופן כללי, אבל לא מרוצים מהשלטון המקומי

סקר חדש שבחן את עמדות תושבי ישראל מגלה אדישות לאדריכלות הבניינים ולעיצוב ואי שביעות רצון ואפילו תחושת יאוש מתפקוד הרשויות המקומיות ●  פרויקט מיוחד לרגל ועידת ישראל לנדל"ן 

קמפוס הר הצופים, האוניברסיטה העברית / צילום: שאטרסטוק

דוח: הידרדרות בלימודי הכלכלה מסכנת את הביטחון הכלכלי

ועדה בינלאומית, שבחנה את לימודי הכלכלה בישראל לבקשת המועצה להשכלה גבוהה, קובעת בדוח חריף: "בלי כלכלנים שמכירים היטב את האופן שבו הכלכלה הישראלית עובדת, יהיה קשה להתמודד עם משברים לאומיים"

אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי טפחות / צילום: שלומי יוסף

אלדד פרשר: המדיניות לגבי הורדת מחירי הדיור מבלבלת

כך אמר היום מנכ"ל בנק מזרחי טפחות, אלדד פרשר, בוועידת ישראל לנדל"ן של "גלובס" ● עוד הוסיף כי: אם הממשלה תמשיך בפרויקט מחיר למשתכן "הוא יעלה 9 מיליארד שקלים"

אלונה בר-און / צילום: שלומי יוסף

אלונה בר און: "התכנון ארוך הטווח במוקד הסיקור שלנו"

אלונה בר און, יו"ר "גלובס", ציינה היום בוועידת ישראל לנדל"ן כי העיתון יפעל להביא את קולם של כל השחקנים הללו בתחום הנדל"ן, מבלי לפשט את המסרים בצורה מוגזמת

יונה יהב / צילום: שלומי יוסף

יונה יהב: "במדינת ישראל, פריפריה זו מילה גסה"

ראש עיריית חיפה בוועידת הנדל"ן של "גלובס": "מכירים דוגמה אחת של מדינה שמתבססת על מרכז כלכלי יחיד? חייבים לחזור לאתוס הציוני של ביזור האוכלוסייה"

חיים כץ / צילום: שלומי יוסף

חיים כץ: "מפקח בניין שמגיע לחצי שעה זו בדיחה"

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים אמר בפתח דיון בנושא "מחיר הדמים - מי שומר על פועלי הבניין?" בוועידת הנדל"ן של "גלובס": "מפקחים לא רוצים לקבל שכר של 5,000 שקל – ובצדק; פקחי בנייה נתנו מחודש ינואר קנסות בהיקף של 44 מיליון שקל"