גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כל מה שרציתם לדעת על הגנגסטר היהודי ולא העזתם לשאול

אגודת ידידי בית התפוצות ערכה השבוע ערב בשם "קווים לדמותו של הגנגסטר היהודי", בהשתתפות פרופ' רוברט רוקאווי, מומחה לתולדות גנגסטרים יהודים באמריקה, ועו"ד ציון אמיר, שהציג סקירה מקומית על ארגוני הפשע בארץ

ציון אמיר רוברט רוקוואיי ועדי אקוניס / צילום: אביב חופי
ציון אמיר רוברט רוקוואיי ועדי אקוניס / צילום: אביב חופי

כוכב רשת 1 - הקול הודות ללארי קינג

שדרן הטלוויזיה המפורסם לארי קינג אמנם כבר בן 84, אך הוא פעיל נלהב בטוויטר עם כ-2.8 מיליון עוקבים, ובנוסף הוא פעיל גם בפייסבוק. כעת ישתמש קינג גם בפלטפורמה החברתית של חברת HearMeOut הישראלית.

החברה, אותה ייסד מורן צ'מסי, המכהן כמנכ"ל, נסחרת בבורסה האוסטרלית והיא מעין רשת חברתית מבוססת קול, שמאפשרת להעלות ולהאזין לפוסטים קוליים. HearMeOut הודיעה אתמול (ב') על שיתוף-הפעולה עם קינג, וקינג מסר "אני גם שמח ונרגש לעבוד עם HearMeOut. בעוד שתמיד נהניתי מהיכולת 'לדבר' ישירות עם הקהל באמצעות הרשתות החברתיות, אני מאמין שהפלטפורמה של HearMeOut תאפשר לי לעשות זאת באופן שלא עשיתי בעבר - באמצעות הקול שלי".

קינג ידוע בעיקר כמגיש תוכנית הטלוויזיה "Larry King Live" ברשת CNN, במשך 25 שנה. לאחרונה הוא הקים חברה העוסקת בתחום הסטרימינג ומספקת תוכן טלוויזיוני, Ora TV, שם הוא מגיש תוכניות אירוח.

בהודעת החברה נכתב שקינג היה חלוץ בתחום הרשתות החברתיות, הרבה לפני האימוץ הנרחב לו הן זוכות היום: ב-2009, קינג התחרה רשמית בשחקן אשטון קוצ'ר מי יהיה הראשון שיגיע למיליון עוקבים בטוויטר (קוצ'ר ניצח).

"לארי הוא אחד מהקולות המוכרים ביותר בעולם ואנו מתרגשים מכך שהוא מצטרף למשפחת HearMeOut", מסר .

החברה נסחרת באוסטרליה שבה הונפקה לפני כשנה. שווי השוק שלה הוא 12.5 מיליון דולר אוסטרלי (כ-33 מיליון שקל), כשמנייתה נסחרת היום נמוך ממחיר ההנפקה.

לארי קינג / צילום: סיוון פרג

כוכב רשת 2 - התחבורה של מארק צוקרברג

הסטארט-אפ הישראלי תגה (TAGA) המתמחה בתחבורה ירוקה קלה, התחדש באחרונה בלקוח חדש ומוכר יחסית - מארק צוקרברג, נשיא ומנכ"ל פייסבוק הנמנה עם מייסדיה.

בחברה מסרו כי עם עליית קמפיין גיוס ההמונים בפלטפורמת המימון הישראלית פיפלביז, קיבל חגי ברק, מנכ"ל החברה, פנייה באי-מייל מצוקרברג ובו בקשה להזמנת אופניים למשפחתו (צוקרברג הוא אב לשתיים). כדי להסיר ספק, מנהלת שירות הלקוחות הבינלאומית של תגה בארה"ב וידאה מול משפחת צוקרברג שהאופניים אכן הגיעו בשלום ואולי בקרוב נוכל לצפות בכל בני המשפחה מדוושים להנאתם ברחובות פאלו אלטו.

בינתיים, בכדי להמחיש את היתרון יצא ברק לסיבוב יחד עם עילם אוסרי, מנהל הקשרים העסקיים של פיפלביז.

תגה מפתחת אופניים ידידותיים המשמשים בעיקר להסעת ילדים. החברה גייסה עד היום 5.1 מיליון דולר בגיוס המונים שבו הוצעו המוצרים שלה במכירות מוקדמות. בימים אלה היא יוצאת כאמור לגיוס נוסף, באמצעות פלטפורמת פיפלביז, כאשר הפעם החברה מציעה להמונים לרכוש מניות בה, ולא רק את מוצריה. מטרתה כעת לגייס 1.5 מיליון שקל לטובת פיתוח קו מוצרים חדש.

חגי ברק ועילם אוסרי  / צילום: דוד ברקוביצי

משנות את התמונה

וגם: מי מצלם יותר - נשים או גברים?

הרשתות החברתיות סוערות לפרקים (ובצדק) בשל מקרים של הדרה ואי-שוויון מגדרי, ועם זאת משמח לראות גם מקרים אחרים שחותרים לשנות את התמונה. ביום ראשון השבוע ערכו מיקרוסופט, ארגון קמא-טק, הפועל לשילוב חרדים בהייטק וקמפוס לוסטיג של המרכז האקדמי לב, האקתון לנשים חרדיות, במתחם Wework בתל-אביב. נראה שההאקתונים, אירועי התכנות המשותפים, כבר הפכו לעניין שגרתי, כאשר באחרונה הם הפכו לאירועי קונספט.

בצוות השיפוט ניתן היה לפגוש בין היתר את יורם יעקבי, מנכ"ל מו"פ מיקרוסופט ישראל; מרב דודזון, CTO מחקר ופיתוח בחברה וד"ר לימור לחיאני, ראש תחום שיתופי-הפעולה הטכנולוגיים; את פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב; אריה טייטלבוים, הראש האקדמי של מכון לוסטיג במרכז האקדמי לב; ואחרים.

האתגר שעמד בפני המתכנתות היה קשור לתחום שמעניין, כנראה, את כולם - צילום באמצעות הסמארטפון. הוא התבסס על מחקר שנערך במרכז האקדמי לב, בו גילו הסטודנטיות שגברים שומרים בסמארטפון יותר מ-900 תמונות, כאשר במכשירן של נשים תמצאו כ-1,700תמונות. עוד נמצא כי רובנו מצלמים יותר מ-50 תמונות מדי חודש, אולם לא עושים שימוש בחלק גדול מהן מרגע שצולמו. משה פרידמן, מנכ"ל קמא-טק, ציין באירוע כי ההאקתון הוא חלק מתהליך רחב אותו הארגון מנסה להוביל יחד עם מיקרוסופט. סוקניק סיפר כי "במרכז האקדמי לב יש 53% נשים, רובן חרדיות. נשות המגזר החרדי מבינות כי הדרך להתפרנס בכבוד עוברת דרך מקצועות העתיד - עולם ההייטק והטכנולוגיה".

עם זאת, למרות שמדובר היה באירוע שהתמקד בפופולריות של עולם הצילום, רבות מהמשתתפות ביקשו שלא להצטלם כשפניהן למצלמה.

מרב דודזון יורם יעקביואריה טייטלבוים  / צילום: דור מרקוס

כל מה שרציתם לדעת על הגנגסטר היהודי ולא העזתם לשאול

אגודת ידידי בית התפוצות בישראל ערכה השבוע ערב בשם "קווים לדמותו של הגנגסטר היהודי", וזה בדיוק הנושא בו הוא התמקד.

את הערב הובילו פרופ' רוברט רוקאווי, מומחה לתולדות גנגסטרים יהודים באמריקה, ועו"ד ציון אמיר, שהציג סקירה מקומית על ארגוני הפשע בארץ.

השניים, אגב, הופיעו בהתנדבות.

כך, עסק הערב בשמות כגון: מאיר לנסקי, בנג'מין "בגסי" סיגל, ארתור "דאץ'" שולץ ועוד, שהגיעו לארה"ב כמהגרים ובהמשך הפכו לדמויות מוכרות בתחומן.

הנוכחים שמעו על מאבקי השליטה בין המהגרים שהגיעו מהשטעטל (אלה שקידשו את השבת ולא יצאו למשימות חיסול בשבת) לבין הקוזה נוסטרה.

הקשיבו והשכילו: אירינה נבזלין, יו"רית מוזיאון העם היהודי בית התפוצות ונשיאת קרן נדב; דנה ודן תדמור מנכ"ל בית התפוצות; עדי אקוניס, מנכ"לית אגודת ידידי בית התפוצות ובעלה אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה; אלוף במיל' איתן בן אליהו, יו"ר חבר הנאמנים של המוזיאון ורוית טרלובסקי; איש העסקים ומייסד קרן נדב לאוניד נבזלין ורעייתו טאטיאנה גרינברג; רוני רוס, מנכ"לית פנורמה; גבי רביד, אשת עסקים ובכירה בשוק ההון; רותי ואברהם (לולו) אסף, מנכ"ל אמנת; ואחרים.

ציון אמיר רוברט רוקוואי ועדי אקוניס   / צילום: אביב חופי

חגיגת כדורגל מחשמלת בתיאטרון

גיא אדרי, גדי אנג'ל והאחים בלינקס נערכים למונדיאל

את השבוע פתחה חברת מוצרי האלקטרוניקה והחשמל הייסנס ישראל במועדון התיאטרון בתל-אביב. במוקד האירוע עמדה השקתו של מהלך במסגרתו יוכלו לקוחות המותג לזכות קיץ הקרוב בטיסה למשחקי המונדיאל ברוסיה.

גיא אדרי, מבעלי אקזיט אלקטרוניקה, זכיינית מותג הייסנס בישראל, קיבל יחד עם גדי אנג'ל ורן וגל בלינקס את פניהם של המוזמנים - רובם קמעונאים מעולם האלקטרוניקה ומוצרי החשמל וגם, איך לא, כמה כדורגלנים.

בפוקדים את המועדון: אביבה ואבי סופר, רשת אבי סופר; רונן ועודד בזזי, מבעלי טורנדו מזגנים משווקי מזגני הייסנס בישראל; יורם בדש ושמוליק מנדזיצקי, לשעבר בעלי מחסני חשמל לשעבר ומנכ"לים משותפים בהווה; יוסי סרודי, בעלי קבוצת ח.י שותפתה של הייסנס בישראל על קטגוריית המקררים (ומתחרתה בעולם המסכים); בן מנספורד, מנכ"ל מועדון הכדורגל מכבי תל-אביב; ודניאל לוי המנהל המסחרי של המועדון.

אדרי עלה במהלך הערב על הבמה שם ציין כי בקהל יושבים גם שניים שכבר הבטיחו את מקומם במונדיאל - השוער הסרבי פרדרג ראיקוביץ', והחלוץ האיסלנדי וידאר קיארטנסון שישחקו בו במדי הנבחרות שלהם. השניים הם גם שחקני מכבי תל-אביב. ועוד בענייני כדורגל - שחקן העבר שייע פייגנבוים שחוגג בדיוק היום יום הולדת, הופתע מבעוד מועד בעוגה.

לאירוע הגיעו גם אורחי כבוד בדמותם של נציגים מסין, בהם אלכס זהאו, מנהל המחקר והפיתוח של הייסנס ונציג האזור ג'ק קיקסהאן.

שייע פיינגנבאום   / צילום: שוקה כהן

עוד כתבות

איתמר בן מאיר / צילום: יונתן בלום

האיש שאחראי על הפקק של המדינה: נטשו את הפרייבט

תושבות ותושבי גוש דן שתקועים בפקקים, למנכ"ל נתיבי איילון, איתמר בן מאיר, יש חדשות בשבילכם: זה לא הולך להשתנות בקרוב, אלא אם תשנו את הרגלי הנסיעה ■ ראיון

ניר חפץ ושאול אלוביץ'/ צילום: אמיר מאירי

האם ניר חפץ סידר לחברה-בת של תנובה הקלות בפיקוח?

חברה בת של תנובה שולטת בשוק הבשר ■ חפץ קידם במשך כחצי שנה רפורמה במשחטות ■ משרד החקלאות: חפץ לא היה מעורב בתהליך ■ תנובה: מדובר בפעילות של חפץ עבור חברת א-ת בשליטה משותפת של תנובה עם חברת אמבר

פייסבוק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

כך דואגות חברות הטכנולוגיה שאף אחד בעולם לא יביס אותן

ענקיות הטכנולוגיה חוששות למעמדן ופועלות בכל דרך לחסל כל סיכוי לתחרות ■ הבעיה טמונה בריכוזיות של אותן חברות, שעושות הכל כדי להמשיך לשלוט במידע - ממנועי החיפוש ועד לקמעונאות ורכבים אוטונומיים

שר האוצר, משה כחלון / צילום: משה מילנר, לע"מ

הפחתת מסים? הכלכלנים מתנגדים אבל כחלון צריך את הזיכרון של הבוחרים

שר האוצר פחות מתעניין בשיקולי המאקרו - מה שהוא רוצה להשיג בהפחתת מס נוספת הוא את הכרת תודה של הבוחר ■ סליחה האזרח הקטן

200-פינגווינים.jpg

מה אנטארטיקה הפרה-היסטורית יכולה ללמד על העתיד?

אנטארקטיקה הפרה-היסטורית הייתה חמימה, מיוערת ומלאה בדינוזאורים, אבל גם בפינגווינים ■ פרופ' ג'יין פרנסיס, ראש צוות המחקר הבריטי לאנטארקטיקה, חוקרת את העבר של היבשת ■ ראיון

קידוח נפט / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

וירצבורגר: החזקה של גבעות עולם באזור ראש העין תבוטל

הממונה על הנפט: זאת במידה ולא ימולאו דרישות הממונה ■ על החברה להציג תכנית הפיתוח ותכנית המימון מחדש עד התאריך 10 לאפריל

אייל ידווב, יובל ברק (משמאל)/ צילום: איל יצהר

נא להכיר: השחקנים החדשים בשוק ההשקעות המקומי

מדנקנר ועד פישמן, מאלשטיין ועד בן משה, מסיידוף ועד נוימן - השינויים הטקטוניים במפת הבעלויות במשק יצרו גם זן חדש של בנקאי השקעות: יועצים פיננסיים שמלווים את העסקות מלידתן ועד הרבה אחרי הסגירה

Audi a3 / צילום: שאטרסטוק

אאודי A3 פלאג-אין: ההפתעה בסיבובים

גרסת הפלאג-אין הנמרצת והנגישה יחסית של אאודי A3 ממחישה שטכנולוגיה סביבתית ומתקדמת אינה חייבת לבוא על חשבון הנאה מנהיגה ■ היא אמנם דורשת כמה פשרות באגף השימושיות, אבל מהווה קדימון חשוב למה שעתיד לבוא בתעשיית הרכב

קניות לחג, פסח, מצות / lerner vadim שאטרסטוק

איפה אפשר למצוא את הסל הזול ביותר לחג הפסח?

השוואת המחירים של המועצה לצרכנות כללה 18 רשתות והיא התבססה על סל המכיל 70 מוצרים ■ ההשוואה מציגה פער של 36% בין הסל הזול שמחירו עמד על כ-660 שקל ובין הסל היקר שמחירו הגיע לכ-900 שקל

טקס שבת האור האורתודוקסי בכנסיית הקבר / צילום: יותם יעקבסון

החג האחר בי-ם: פסח והפסחא נופלים השנה באותו שבוע

בעוד המוני ישראל יחגגו את הפסח, מיליוני נוצרים יציינו את הפסחא ■ חלקם יעשו זאת בירושלים, בסדרת טקסים צבעונית ומרשימה, שתיירים מכל העולם נוהרים כדי לראותם

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

טראמפ חתם על חוק התקציב וימנע השבתת הממשל

קודם לאישור צייץ הנשיא כי יטיל וטו על הצעת החוק מפני שאין בה תקצוב לבניית החומה לאורך הגבול עם מקסיקו ■ אנליסטים: סימן נוסף לאנדרלמוסיה בבית הלבן

פדינגטון 2 / צילום: באדיבות בתי קולנוע לב

קולנוע | "פדינגטון 2" הוא המלצה חמה לבילוי לכל המשפחה

הסרט "פדינגטון 2" הוא שילוב נפלא של קומדיה מתוקה והרפתקנית עם רגעים מרגשים ומלבבים במיוחד ■ ביקורת

חברת חשמל / צילום: שאטרסטוק

ששינסקי: הסכם חברת החשמל - החטא הקדמון של משק הגז

"אין דוגמה לחוזה כזה בעולם, שמצמיד את המחיר של הגז במדינה מסויימת למדד מחירים אמריקאי" אמר ששינקי ■ "מה שקרה הוא הגרוע מכל כי מחיר הגז בעולם ירד בגלל פצלי השמן ואנחנו הולכים ועולים"

ספורט אמריקני קלאסי

הזדמנות הקנייה של חובבי רכבי האספנות הגיעה

אחרי רצף של עליות מחירים, עד כדי בועה, נראה ששוק רכבי האספנות מתחיל לחזור לגבולות ההיגיון ■ תמונת מצב

9 מיתוסים על זיכרון / צילום: שאטרסטוק

בכל דור ודור: 9 מיתוסים על זיכרון ועל פעילות המוח האנושי

כמה הטכנולוגיה באמת שוחקת לנו את פעילות המוח? למה חשוב לגוון כמה שיותר את תחומי העניין? האם אפשר למחוק זיכרונות בלתי רצויים? ולמה חושבים שהמבוגרים זוכרים פחות טוב מהצעירים?

רמי לוי / צילום ארכיון: תמר מצפי

האם רמי לוי יצליח לחולל מהפכה גם בתחום הפארם?

המהלכים האחרונים של רמי לוי - רכישת השליטה ברשת גוד פארם ורכישת 20% מקופיקס - משקפים התרחבות תזזיתית, בתחומים חדשים עבורו ■ אלו יתרונות שמנסה להשיג לוי, מהם הסיכונים הגלומים בקצב המהיר, והאם מלך הדיסקאונט הישראלי יצליח לחולל מהפכה גם בשוק הפארם התחרותי?

מארק צוקרברג / צלם: רויטרס

מאסק מחק את חשבון הפייסבוק שלו ושל החברות בבעלותו

מניית הרשת החברתית לא מפסיקה לצנוח בעקבות פרשית האבטחה שנחשפה השבוע, ועכשיו מזומן המייסד והמנכ"ל להעיד מול בית הנבחרים האמריקאי ■ אלון מאסק מחק את חשבון הפייסבוק שלו

העולם שאחרי: הכחדה / צילום: נטפליקס פרמונט - Peter Mountain

קולנוע | "העולם שאחרי: הכחדה" הוא סרט מד"ב משובח

הסרט החדש, שדילג על ההפצה בקולנוע ועלה ישירות בנטפליקס, הוא סרט מד"ב שכדאי לראות ■ ביקורת

מטוס על מסלול ההמראה / צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

חברות התעופה בארה"ב מבקשות לבטל את שקיפות המחירים

הכוונה היא לבטל את חובת הצגת המחיר המלא בפרסום – כלי שהוא ראשון במעלה עבור הצרכנים

מרצדס   / צילום :יחצ

מיני-מבחן: מרצדס S AMG63 - מוטיבציה להתעשרות

גרסת ה-AMG63 של מרצדס S קופה ■ היא מקבילת הכביש של האוריינט אקספרס: אולטרה מהירה, נוחה, מפנקת את החושים ולא מיועדת להמונים