גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אישום נגד ח"כ אורן חזן: מואשם בתקיפת מנכ"ל עיריית אריאל

לפי האישום, באוקטובר 2014, לאחר שנודע לחזן על עיקול שהטילה עיריית אריאל על חשבונה של אמו בשל חוב, הוא הגיע לעירייה ושם דחף וגידף את המנכ"ל ■ מואשם בתקיפת עובד ציבור ובהתנהגות פסולה במקום ציבורי ■ חזן: "רדיפה פוליטית אישית צרופה; דורש משפט פומבי שישודר בלייב בפייסבוק"

אורן חזן (צילום: אייל יצהר)
אורן חזן (צילום: אייל יצהר)

האופי "החם" - או יש שיאמרו "הסוער" - של חבר הכנסת אורן חזן מסבך אותו בפלילים: פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר (ה') לבית משפט השלום בפתח-תקווה כתב אישום כנגד ח"כ חזן, בגין עבירות של תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי, בעקבות אירוע בו לכאורה תקף את ראש עיריית אריאל ואת מנכ"ל העירייה, זאת טרם בחירתו לכנסת.

ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה על-ידי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בהתאם להמלצת פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, ולאחר שנדחו טענותיו של ח"כ חזן בשימוע שנערך לו.

האירוע המהווה בסיס לאישום אירע באוקטובר 2014. על-פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד ריקי גולדברג-סגל, בשנת 2014 הייתה בבעלות משפחת חזן מסעדת בשרים, "באבא גריל", בעיר אריאל. אביבה חזן, אמו של אורן חזן, הייתה רשומה בעיריית אריאל כמשלמת תשלומי הארנונה של הנכס בו פעלה המסעדה. על-פי האישום, ב-29 לספטמבר 2014 הוטל עיקול על חשבון הבנק של אביבה חזן, על רקע הטענה כי משנת 2006 ועד ליום הטלת העיקול, לא שולמו תשלומי הארנונה של הנכס.

בעקבות העיקול, כך על-פי האישום, החליט ח"כ חזן להגיע למשרדי העירייה. בדיוק באותו מועד, 2 באוקטובר 2014, נערכה ישיבה של ועדת מכרזים בחדר הישיבות בעיריית אריאל, בראשותו של מנכ"ל העירייה, אבי עזר.

על-פי האישום, סמוך לשעה 12:00, הגיע חזן למשרדי עיריית אריאל, "כשהוא נסער", וזאת זמן קצר לאחר תחילת התכנסות וועדת המכרזים, ובטרם הגיע המנכ"ל למשרדי העירייה. לאחר שפקד מספר משרדים שונים בעירייה, במטרה להבין מי עומד מאחורי ההוראה להטיל את העיקול, ומשהבין כי המנכ"ל היה זה שהורה על הטלתו, המתין חזן להגעתו של המנכ"ל למשרדי העירייה, "כשהוא כעוס" - לשון האישום.

בחלוף מספר דקות, נטען, הגיעו המנכ"ל ואלי שבירו, ראש עיריית אריאל, אל הרחבה שבה המתין חזן, וזה "ניגש אל המנכ"ל, הגיש לו מסמכים והחל לצעוק עליו". בתגובה אמר לו המנכ"ל "לא עכשיו", אך חזן לא חדל מצעקותיו והחל לגדף את המנכ"ל, באומרו, בין היתר: "כוס אמק, בן זונה גנב, אני אזרוק אותך מפה". המנכ"ל, שהתעלם מגידופיו של חזן לעברו, החל לפסוע לעבר חדר הישיבות אך אז - על-פי עובדות כתב האישום - נצמד אליו חזן עם גופו, ודחף אותו.

על-פי האישום, "בהמשך, ובעוד המנכ"ל עולה במדרגות לעבר חדר הישיבות, נצמד אליו הנאשם (אורן חזן, א' ל"ו) בשנית ודחף אותו בחוזקה, באמצעות ידיו, עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה. המנכ"ל, שהתעלם ממעשיו של הנאשם, נכנס לחדר הישיבות, ואילו הנאשם נכנס מיד אחריו, סגר את דלת החדר ואמר 'אף אחד לא יוצא מפה'".

בחדר הישיבות, נטען, המשיך אורן חזן לצעוק ולגדף את המנכ"ל, עד אשר הוצא מהמקום על-ידי גל עוז, ראש וועדת מכרזים, שנכח באותה עת יחד עם חברי ועדה נוספים בחדר הישיבות. עם יציאתו מחדר הישיבות, שם פעמיו לעבר לשכת ראש העיר, התפרץ לחדרו של ראש העיר, מבלי שקיבל לכך אישור, והחל לצעוק ולגדף את ראש העיר.

"ראש העיר הורה לנאשם לעזוב את לשכתו, ואולם הנאשם סירב, והמשיך לצעוק, תוך שהוא מאיים כי 'יטפל' בראש העיר, וכי ידאג שהאחרון לא 'ישב עוד בכיסא'. הנאשם חדל ממעשיו אלה רק לאחר מספר דקות, ורק עקב התערבותו של יחיאל טוהמי, סגן וממלא-מקום ראש העיר", נכתב באישום.

בעקבות הארוע מיוחסות לחזן עבירות של תקיפת עובד ציבור, הקשורה למילוי תפקידו של המותקף; הנאשם באופן פרוע במקום ציבורי.

ח"כ אורן חזן הואשם לאחרונה ב"התנהלות אלימה" בהקשר אחר. ביוני השנה הורחק חבר הכנסת חזן מישיבות מליאת הכנסת וישיבות הוועדות למשך שבוע ימים בעקבות תלונה שהגישה ח"כ מיכל רוזין (מרצ), על כך שהתנהג אליה באופן "אלים ומאיים" במהלך אירוע מחאה של מפלגתה וארגון "שוברים שתיקה" בקריית אונו.

חזן הופיע בתגובה בפני הוועדה וטען כי לא הייתה מצדו כל התנהגות אלימה או מאיימת, אך ועדת האתיקה של הכנסת, שהטילה עליו את העונש החריג, ציינה כי "אין זו הפעם הראשונה ואף לא השנייה שבה ועדת האתיקה דנה בקובלנות שעניינן התנהגותו של ח"כ חזן כלפי עמיתיו, כאשר בחלק מהמקרים אף הוטלו עליו סנקציות משמעתיות".

בעניין אחר, ביולי השנה פסל בית המשפט את רישיון הנהיגה של ח"כ חזן למשך חודש (זאת בחופף לפסילה המינהלית שכבר הוטלה עליו, ועל כן הרישיון לא נפסל בפועל לתקופה נוספת), והוטלו עליו 3 חודשי פסילת רישיון על-תנאי. זאת, בנוסף לקנס בסך 1,500 שקל שהוטל על חזן, לאחר שנתפס נוהג במהירות מופרזת של 142 קמ"ש בכביש הערבה, בדרכו לאילת. 

חזן: "רדיפה פוליטית אישית"

ח"כ אורן חזן בתגובה: "לי אין מה להסתיר. אצלי הכול שקוף. לכן הסרתי את החסינות שלי כחבר כנסת ודרשתי בשיחה עם פרקליט המדינה משפט פומבי שקוף לעיני העם, שישודר בלייב בפייסבוק. במשפט אוכיח את יושרי ואת העובדה שמדובר בעוד רשות מושחתת ובכתב אישום מופרך, המבוסס על תיק כמותו נסגרים אלפים בשנה כדבר שבשגרה - וכך גם יהיה גורלו של תיק זה. כל-כולו של התיק הנ"ל הוא רדיפה פוליטית אישית צרופה".

עוד כתבות

כדורגל / צילום: שלומי יוסף

כדורגל בשבת? המשחק הפוליטי הדו-פרצופי של מירי רגב

רק בשבוע שעבר רגב הצביעה בעד חוק המרכולים ■ אבל כשסוגיית הכדורגל הגיעה לפתחו של משרד הספורט, מיהרה השרה - באמצעות ועדה בין-משרדית - לממן חברת ייעוץ חיצונית שתבהיר עד כמה בלתי אפשרי לסגור את הכדורגל בשבת - בטענה לנזקים כלכליים חסרי תקדים

אוטובוס אגד / צילום: אריאל ירוזולימסקי

עקב האלימות כלפי הנהגים: קווי אגד יושבתו מחר לשעתיים

ההסתדרות: "לא יעלה על הדעת שנהגי התחבורה הציבורית יהפכו לשק חבטות של נוסעים אלימים. ככל שתופעת האלימות תגבר, המחאה שלנו תורחב" ■ אגד תפנה לבית הדין בבקשה לאסור על קיום השביתה

 חלום של כל גבר: מכונה שמקפלת בגדים ומכניסה למגירה / צילום: יחצ

חלום של כל גבר: מכונה שמקפלת בגדים ומכניסה למגירה

מכונה שמקפלת בגדים בשם foldimate ו-wi-charge, טכנולוגיה הקשורה לתחום הטעינה האלחוטית - שני סטארט-אפים ישראלים שזכו לפרסי הצטיינות בתערוכת CES שנערכה בלאס וגאס ■ הפרטים בווידאו

טוויטר / צילום: שאטרסטוק

טוויטר תזהיר כ-680 אלף איש: הייתם חשופים לתעמולה רוסית

הרשת החברתית תשגר מיילים לכל מי שנחשף לתכנים של התעמולה הרוסית בזמן המרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2016, שהועלו באמצעות חשבונות של "סוכנות המחקר האינטרנטית" ה-IRA

מארק צוקרברג / צלם: רויטרס

צוקרברג נלחם בפייק ניוז: מסנן חדשות לא אמינות מהפיד

מייסד פייסבוק נתן הוראה למפתחי המוצר ברשת החברתית לתעדף חדשות המגיעות ממקורות מידע אמינים - והגולשים עצמם יקבעו מה אמין ומה לא, לפי היכרותם עם המקור

התפלת מים/ צילום: איל יצהר

רשות המים אישרה הקמת מתקן התפלה בגליל המערבי

ההערכות של רשות המים לבצורת בישראל שנעשתה בשנים האחרונות נתקלה בהתנגדות תושבים ■ עפ"י רשות המים, בכוונתה למקם את המתקן באזור אשר "יפריע" לתושבים במידה הפחותה ביותר

מוחמד בן סלמן / צילום: רויטרס

מאפשר לנשים לנהוג: הכירו את יורש העצר הסעודי בן סלמאן

מוחמד בן סלמאן חתם עם ממשל טראמפ על עסקת נשק אדירה ■ עצר עשרות מבני משפחתו על שחיתות ■ פותח את שעריו לתיירות מערבית ■ נחוש להיגמל מהתלות בנפט ■ ולא מהסס לתת ביטוי פומבי ליחסים עם ישראל ■ ניתוח G

אריה דרעי אביגדור ליברמן / צילומים: איל יצהר

המתיחות בין דרעי לליברמן: אסקלציה פוליטית או הצגה

דרעי צוטט כמי שאמר לאנשים בסביבתו: "אני עם ליברמן גמרתי; הוא דרס את השבת ברגל גסה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

נתניהו: איננו פועלים נגד פליטים אלא נגד מהגרים בלתי חוקיים

רה"מ: "בניגוד לנטען, ההסדרים שקבענו עם המדינה השלישית מבטיחים ליוצאים מכאן שמירה על ביטחונם האישי" ■ גינה את התנהלות חברי הסיעה המשותפת בעניין ביקורו של מייק פנס הערב: "אני רואה זאת כחרפה שחברי כנסת מתכוונים להחרים את הביקור החשוב הזה בכנסת ואפילו מבקשים להפריע לו"

הפגנה מול ביתו של מנדלבליט / צילום: אביב חופי

המפגינים בפתח-תקווה הגיעו לבית הכנסת של מנדלבליט

ההפגנות בפ"ת נגד השחיתות הלכו הערב צעד אחד קדימה, כשמספר מפגינים הגיעו אל בית הכנסת של היועמ"ש ועוררו סערה ■ מנדלבליט נאלץ להימלט מהמקום, בטרם הספיק להתפלל קדיש על אמו שנפטרה ■ השרה שקד: "בריונות אלימה"

סטלה הנדלר / צילום: אביב חופי

בזק דורשת ממשרד התקשורת לתקן דיווח לוועדת הכלכלה

הדיווח נגע להיקף פריסת הסיבים של פרטנר וסלקום, שהוכפל מאז הותר לקבלנים חיצוניים לבצע עבודות השחלת סיבים ברשת בזק

אדוארדו אלשטיין / צילום: רוני שיצר

איכות השלטון לשקד: למנוע מאדוארדו אלשטיין לרכוש את בזק

טוענת כי אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, עושה שימוש בפירצה בחוק הריכוזיות

אריה דרעי אביגדור ליברמן / צילומים: איל יצהר

נתניהו: אשוחח בנפרד עם ליברמן ודרעי כדי להרגיע אותם

בשבת בבוקר ערך השר ליברמן קניות במרכז ביג באשדוד ואמר כי חוק המרכולים יוצר פילוג ומתח ■ בתגובה, השר דרעי צוטט כאומר לאנשים בסביבתו: "אני עם ליברמן גמרתי; הוא דרס את השבת ברגל גסה"

CIA / שאטרסטוק

נער בן 15 התחזה לראש ה-CIA ופרץ למאגרי המידע שלהם

גמבל בן ה-15 פרץ גם לאינטרנט הביתי של ג'יי ג'ונסון, מזכיר ביטחון המולדת של ארה"ב, הקשיב להודעות הקוליות שלו ושלח הודעות טקסט מהטלפון שלו ■ לפי האישומים, הוא התקשר אליו ולאשתו ללא הרף והשאיר לו הודעות בהן הוא מאיים ש"ישכב עם הבת שלו"

משפחה עזתית מתחממת / צילום: רויטרס, Ibraheem Abu Mustafa

במקום הכי נמוך בפלסטין: אבו מאזן מכביד את המיסוי

כך הופכים תושבי הרצועה, המשמשים כבר שנים ארוכות בני-ערובה של חמאס מול ישראל, לבני-ערובה גם של פתח מול חמאס

רמת השרון / צילום: איל יצהר

אין התנפלות: עשרות דירות ריקות ממתינות עדיין לשוכרים בפרויקטים להשכרה לטווח ארוך

3 הפרויקטים הראשונים מתמודדים עם מלאי גדול של דירות פנויות ■ ברמה"ש בפרויקט שכולל גם דופלקסים להשכרה ב–9,000 ש' לחודש, יש 86 דירות פנויות ■ הדירות שאינן מושכרות כולן במחירי שוק חופשי בעוד המוזלות מאוכלסות כולן

ליברמן בסיור באשדוד / צילום: ישראל ביתנו

ליברמן: "לצערי לחוק המרכולים יש משמעות מרחיקת לכת"

שר הביטחון בסיור באשדוד: "אישור החוק התקבל בכמה עיריות כפקודה להסתער - יוצר פילוג ומתח" ■ תקף את ההאשמות של רבנים כלפי הרמטכ"ל

אצטדיון כדור-רגל / צילום: שאטרסטוק

השורה התחתונה: אליפות כדורגל מביאה רווחים - והרבה

דוח של KMPG שבדק 11 קבוצות אירופיות שזכו בתואר, מצא כי כולן סיימו את העונה ברווח נקי, כולל ממדינות כמו רומניה, הולנד וסקוטלנד ■ האם מדובר בבשורה לבעלי ההון שמשקיעים בכדורגל הישראלי?

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

השבתת הממשל בארה"ב: "לדבר עם טראמפ - כמו לדבר עם ג'לי"

הרפובליקאים והדמוקרטים מתחפרים בעמדותיהם, בתקווה שהציבור בארה"ב יטיל את האחריות להשבתה על הצד האחר ■ טראמפ: "דמוקרטים שמתנגדים לנו יישאו בחלק מהאחריות לכל רצח שיבצעו מהגרים בלתי חוקיים"

מארק צוקרברג/ צילום: רויטרס Stephen Lam

פייסבוק מעלה הילוך נגד הפייק ניוז - אבל עלולה להסתבך יותר

ההכרזה של מארק צוקרברג, שלפיה הגולשים ידרגו את אמינות החדשות בפיד, מעוררת יותר שאלות מתשובות ■ האם האימפריה החברתית באמת יכולה לסמוך על העם? פרשנות