בחסות
x

שיתוף

סגירה

09

Snappy

פלטפורמה להענקת מתנות לעובדים

מייסדים:

חני גולדשטיין ודביר כהן

משקיעים:

Hearst Ventures, GGV Capital, סבן ונצ'רס, 83North

שנת הקמה 2015
עובדים 100
גיוסי הון 35 מיליון דולר
"הקורונה הביאה לעלייה בכמות המתנות שארגונים גדולים נותנים"
שירי דובר

הדיונים סביב המעבר של עובדים לעבודה מהבית עוסקים בדרך כלל בפרודוקטיביות שלהם - האם צוותים מסוגלים לעבוד ביחד, לסנכרן ביניהם משימות ולשמור על ההפריה ההדדית גם מרחוק. קושי נוסף הוא לשמור על האווירה הטובה. במשרד זה יותר קל - אפשר לאכול ביחד, לחגוג ימי הולדת, לציין הישגים בהרמות כוסית או כל דבר אחר שיגרום לעובדים להרגיש שהם מחוברים למעסיק ולמקום העבודה.

בימי הקורונה, מדובר באתגר לא קטן. זאת אחת הסיבות לזינוק בפעילות של חברת סנאפי, שפיתחה פלטפורמה המאפשרת לארגונים להעניק מתנות לעובדיהם. לא מדובר במתנה גנרית, גיפט קארד או בקבוק יין, אלא בהיצע מגוון, באמצעות ממשק מעוצב, ולא פחות חשוב - באופן שכולל גם פנייה אישית, ואולי אפילו רגש.

כך, למשל, היצע המתנות שעובד רואה קשור להשתייכותו לדרג או לקבוצה מסוימים. הוא יכול לקבל לינק שכולל פנייה אישית, ממשק של כרטיס גירוד (תחליף לאריזה הקלאסית) המאפשר לו לגלות מה בפנים, ואפשרות לבחור אלטרנטיבות. וזוהי רק דוגמה אחת לשלל פיצ'רים ואפשרויות.

"בלי קשר לקורונה הרגשנו את הצמיחה, אבל המגפה תרמה מאוד. היא הביאה לעלייה בכמות המתנות שארגונים גדולים נותנים. אם פעם היו שני אירועים שנתיים שבהם עובדים קיבלו שי, היום רואים כבר שלושה וארבעה", מספרת חני גולדשטיין, 35, מנכ"לית החברה, שייסדה אותה יחד עם דביר כהן, 35, סמנכ"ל הטכנולוגיות.

לחברה יש 800 לקוחות, בהם זום, סיילספורס, סוני מיוזיק, אובר ומיקרוסופט, והם מתכננים לסיים את השנה עם 1,000 לקוחות. בסך הכול שלחה השנה החברה 500 אלף מתנות. במהלך השנים גויסו 35 מיליון דולר מהקרנות 83North, סבן ונצ'רס, GGV Capital ו-Hearst Ventures. החברה מעסיקה כיום 100 עובדים, לאחר שלפני שנתיים וחצי העסיקה 10 עובדים בלבד.

את הצמיחה ניתן לראות גם בהכנסות. גולדשטיין אינה מספקת נתונים מדויקים, אך בחודש החולף הן היו גבוהות פי 7 מאלו של נובמבר 2019. במהלך השנה כולה הן צמחו פי 5.

יותר מגיפט קארד

לגולדשטיין וכהן שני אין רקע טכנולוגי - היא עורכת דין, שלמדה משפטים, מינהל עסקים ופסיכולוגיה, והוא שירת ביחידת המודיעין 8200 ולאחר מכן עבד במשרד ראש הממשלה. אולי דווקא בגלל זה, תחום הפעילות שלהם לא בדיוק מוגדר. "זה משהו היברידי - תוכנה, מרקט פלייס, ואם צריך עוד תיוג, אז אנחנו פועלים בתחום ה-HR", אומרת גולדשטיין. לדבריה, התחרות בארה"ב היא מול חברות גדולות ומיושנות. "מדובר בעיקר בחברות קטלוגים כמו O.C Tanner שנוסדה ב-1927, או Terryberry Gift card שנוסדה ב-1918. יש גם את Work Human שנוסדה ב-1999.

"סנאפי התחילה את דרכה בשנת 2015 כאפליקציה למתנות בין חברים ובני משפחה", מספרת גולדשטיין, שחיה ועובדת בניו יורק, שם ממוקם מטה החברה. "כשהשקנו את האפליקציה המטרה הייתה לעזור לאנשים לייעל את התהליך המורכב הזה שבו את יוצאת מהבית, מחפשת מתנה למישהו, קונה, והוא לפעמים מחזיר אותה כי הוא לא אהב את הבחירה שלך.

nappy - הצוות / צילום: Snappy"

קראו עוד
סגור