גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עמוד הביתוידאונדל"ן ותשתיות

נדל"ן ותשתיות

רכבת ישראל/צילום: ליהי אליהו הקלק וצפיה בסרטון

רכבת ישראל, שוב שיבושי תנועה כבדים

בוקר ברכבת ישראל, הנוסעים נדחפים אל הקרונות המפוצצים והתחושה הכללית היא מדינת עולם שלישי

(משך הסרטון: 0:46 דקות)

התוכניות שלנו בגלובס טיווי

עוד במדור נדל"ן ותשתיות

סיפורי פינוי בינוי/ עיצוב תמונה אפרת לוי הקלק וצפיה בסרטון

פינוי בינוי ברמת השרון: 13 שנה חיכינו לדירה

מעט אנשים בשכונת מורשה ברמת השרון האמינו שהתכנית להרוס את הבניינים הישנים ברחוב החלוץ ולבנות במקומם דירות חדשות תצא לפועל. 'גלובס' יצא לפגוש את האנשים בשטח שאחרי עשרות שנים, רואים כיום בעיניים את המגדלים מתרוממים. צפו בפרק מס' 4 בסידרה "סיפורי פינוי בינוי" (משך הסרטון: 3:18 דקות)

אורנה הוזמן בכור/ עיצוב תמונה אפרת לוי הקלק וצפיה בסרטון

אורנה הוזמן-בכור: "נמל אשדוד יחתום על הסכם אסטרטגי בקרוב"

כך אמרה היום יו"ר נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס" • "אם רוצים שתהיה תחרות אמיתית, צריך שתהיה רפורמת ים פתוח כמו השמיים הפתוחים" (משך הסרטון: דקות)

עדיאל שמרון - מנהל רשות מקרקעי ישראל / צילום: איל יצהר
הקלק וצפיה בסרטון

מנכ"ל רמ"י לראשי הערים המתנגדים לבנייה: "גם בלוס אנג'לס יש פקקים"

כך אמר היום מנכ"ל רמי עדיאל שמרון בפאנל "מחברים את הפריפריה למרכז" בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס" • ראשת מועצת קדימה צורן קרן גרין: "לא ניתן לבנות יחידת דיור נוספת אחת בישוב ללא פיתרון תחבורתי, גם אם נצטרך לעצור את הבנייה בגופנו" (משך הסרטון: דקות)

ישראל כץ פקקים/ עיצוב תמונה אפרת לוי הקלק וצפיה בסרטון

ישראל כ"ץ: "איני מעורב בסכסוך בין דן הראל לשחר איילון"


כך אמר היום שר התחבורה והמודיעין בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס" • "הייתה התפתחות עם עומאן, שמוכנים לאפשר לאל על לטוס מעל למדינה" (משך הסרטון: דקות)

כמה עולה פקק/ עיצוב תמונה אפרת לוי הקלק וצפיה בסרטון

כמה עולה פקק? שי לינדנר: "פתחנו מקטע חדש ביקנעם לפני חודש והפקקים נעלמו"

כך אמר היום מנכ"ל כביש 6 חוצה צפון בפאנל בנושא פקקי התנועה בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס" • מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערב יעל רון: "בשנים הקרובות יתווספו בצפון 100 אלף תושבים ולצערי המשרדים שאמונים על תשתיות לאומיות לא איתנו" • בפאנל השתתפו ניצן יוצר - כלכלן, יוזם הפרויקט "נעים לירוק"; ליאור מנצר - מנהל מערך תשתיות ואנרגיה, בנק הפועלים; יעל רון - מנכ"לית אשכול רשויות גליל מערבי; ושי לינדנר, מנכ"ל כביש 6 חוצה צפון (משך הסרטון: דקות)

מלון הבוטיק החדש בשדרות ירושלים / צילום: יוסי כהן הקלק וצפיה בסרטון

הצצה למלונות הבוטיק של יפו

ל"גלובס" נודע כי בניין השירות הבולאי בשדרות ירושלים ביפו יהפוך למלון בוטיק של חברת מלונות אפריקה ישראל • בשבוע שעבר הופקדה תוכנית למלון בוטיק סמוך של ישרוטל • בעיר הוקמו עוד מלונות בוטיק בשנים האחרונות • צפו בתמונות מהמלונות החדשים (משך הסרטון: 0:59 דקות)

יצחק שפיר הדייר הסרבן/צילום: מתן פורטנוי הקלק וצפיה בסרטון

נתבע על סך 3 מיליון שקל: דייר שסירב להשתתף בתמ"א 38

חוק "הדייר הסרבן", זה שמפריע לכאורה לקידום פרוייקטים של תמ"א 38 ו"פינוי בינוי" אושר בכנסת ויכנס לתוקף בחודשים הקרובים. יצאנו לשטח כדי לבדוק מיהו באמת דייר סרבן ולמה במקרים רבים מדובר רק בניצול של אנשים חלשים וקשישים שאין בכוחם להילחם ביזם ובקבלן החזקים. פרק ראשון בסדרה סיפורי תמ"א 38 (משך הסרטון: 3:10 דקות)

סוניה גורודיסקי /  ועידת גלובס הקלק וצפיה בסרטון

בעיות התחבורה מחמירות - מה יהיה בעוד שלושים שנה?

ישראל היא המדינה הצפופה ביותר מבין מדינות ה- OECD עם המספר הגבוה ביותר של מכוניות לק"מ כביש. הממוצע בקרב המדינות המפותחות עומד על 780 מכוניות לק"מ ואצלנו - מעל 2,700. הבעיה היא שהמצב רק יילך ויחמיר. אנחנו פשוט גדלים מהר מדי ונוסעים בעיקר ברכב פרטי. בינתיים בונים מחלפים וגשרים אבל בעיות התחבורה רק הולכות ומחמירות. במונחי תשתיות שלושים שנה זה מחר בבוקר ולכן כבר היום חייבים לדאוג לפתרונות תחבורתיים בני קיימא.
גלובס מזמין אתכם לועידת ישראל לעסקים. בוחרים כלכלה. כי העתיד שלנו חשוב לא פחות ממערכות הבחירות (משך הסרטון: דקות)

גיא ליברמן/צילום:אורי סקופ הקלק וצפיה בסרטון

"היצע הדירות כה נמוך שגרירת הרגליים היא פשע חברתי"

אל תתחילו לדבר על תיכנון, ביורוקרטיה ובתי משפט – מדינה שיכולה להעמיד מערכות משוכללות כמו כיפת ברזל ומחסום תת קרקעי בדרום, בזמן שיא יכולה גם להוציא לפועל תוכניות בנייה הרבה יותר מהר. זה רק עניין של קבלת החלטות . גלובס מזמין אתכם לועידת ישראל לעסקים, לדון במנגנוני קבלת ההחלטות ובסדרי העדיפויות (משך הסרטון: 0:59 דקות)

טען כתבות נוספות