אימפקט אחריות תאגידית
צילום: שי-לי שינדלר

צילום: שי-לי שינדלר

להציל דבורים ולמחזר בגדים: הקיימות האישית של שי-לי שינדלר

מחזיקה מגדיר צמחים בנייד, קונה לילדים בגדי ידי שנייה, ולא מוותרת על פילאטיס. שי-לי שינדלר אוהבת את החיים ומאמינה שהם מחזירים לה אהבה

צילום: מאיר כהן13.10.2021 | שי-לי שינדלר

1. אחת הנשים שהשפיעו עליי במיוחד היא חברתי הטובה אבישג, מעצבת אופנה לשעבר שחיה כיום חיים מינימליסטיים בטבע ובין השאר מגדלת דבורים. בזכותה גיליתי את חשיבות הדבורים בעולם, התוודעתי לסכנת ההכחדה שלהן והפנמתי שלעזור לדבורה אחת קטנה יכול להיות עולם ומלואו. יום אחד נתקלתי בדבורה תשושה. במקום לפחד העדפתי להניח שבמצבה, הדבר האחרון שהיא רוצה לעשות עכשיו זה לעקוץ אותי. אז נתתי לה טיפת דבש ועזרתי לה להתאושש ולהמשיך בעבודת הקודש שלה. והילדים שלי, והאמת שגם אני, התרגשנו מאוד לראות אותה מחלימה וחוזרת לעוף.

2. כמו כולם, גם אני השתניתי קצת אחרי מה שעבר ועדיין עובר עלינו בתקופת הקורונה. אני משתדלת לראות, באמת לראות, את מה שפעם עבר לידי מבלי שאבחין בו. שבירה של אור , למשל, זה משהו שעושה לי נעים בגוף, שלמדתי ליהנות ממנו ולבהות בו במשך זמן ארוך. אני משתדלת לא לקחת אף פעם את האור - או דברים אחרים - כמובן מאליו.

צילום: שי-לי שינדלר
 צילום: שי-לי שינדלר

3. אני אדם של מילים, של שפה. אני אוהבת את השפה העברית ומאמינה שיש למילים כוח, ובכל זאת אף פעם לא ממש קראתי שירה. בשנים האחרונות זה השתנה - התחלתי ממיקה בן־שאול, צללתי עד יונה וולך וגיליתי שאני מתחברת מאוד לשירה. אני אוהבת את הטקסט הזה על רוחניות כי זה חלק מתהליך שעברתי בשנתיים האחרונות. יש לפעמים נטייה לקחת את המושג "רוחניות" למקומות סטריאוטיפיים, אבל כאן נמצא ההסבר המדויק למהות הרוחניות - להתחבר לעצמך וליהנות מהדברים הפשוטים והקטנים.4. אני והפילאטיס זה סיפור אהבה. הגוף שלי הוא מכונה שהבנתי שאני חייבת לדאוג לה, כי אף אחד אחר לא יעשה את זה עבורי. אחרי כל לידה קשה להתאושש ולחזור לשגרת אימונים. כשילדתי בפעם השלישית היה בדיוק סגר, ומכיוון שבבית קשה יותר להתאמן ולשמור - זה גרם לי לרצות לעשות שינוי. בשנה האחרונה ירדתי 14 קילו בזכות המון ספורט ותזונה מאוזנת, אבל בעיקר התגעגעתי לתחושת התזוזה של הגוף. ועכשיו אני אוהבת את עצמי יותר.

5. השמירה על הטבע חשובה לי מאוד. גם אם זה אומר לעצור ולאסוף ג'אנק שאחרים השאירו. אנחנו משפחה שמטיילת הרבה. אני מטיילת גם עם חברות. ואהבתי את זה כבר בילדות, כי אבא שלי נעשה מדריך טיולים וטיילנו המון ביחד. לא מזמן הייתי בצפון, כל המשפחה נשארה בצימר, יצאתי לטייל לבד, ראיתי את הקוצים האלה ופשוט נהניתי מהם. להתפעל מהטבע, ממה שיש לנו כאן בארץ, זה מבחינתי דרך להחזיר לטבע על כל מה שהוא נותן לנו. גם קוצים הם דבר יפהפה, כל עוד אין עליהם אריזות של חטיפים.

6. יש לי ארבעה עצי פיטנה בחצר. יש להם ריח משגע שמזכיר לי את תאילנד. אני מחזיקה בטלפון מגדיר צמחים וקשה להתקיל אותי בתחום. לאחרונה רצו בווטסאפ כל מיני אזהרות מפני הפיטנה. נכון, הפרח עלול להיות רעיל אם אוכלים אותו, אבל זה נכון גם להרבה דברים אחרים. אני חושבת שהשמועות וההפחדות עשו לא מעט עוול לעץ היפהפה הזה.

צילום: שי-לי שינדלר
 צילום: שי-לי שינדלר

7. יש לי עבר ברישום, אבל לא עסקתי בזה מאז שסיימתי ללמוד בשנקר. לא מזמן חברה טובה חגגה יום הולדת, הביאה מודליסטית עירום וכולנו ציירנו יחד. זו הייתה חוויה כיפית שפגשה אותי אחרי המון שנים וגרמה לי להתגעגע ולרצות לשמר את זה - מפגש חברות, רישום ויין.

צילום: שי-לי שינדלר
 צילום: שי-לי שינדלר


8. הגורם המזהם מספר אחת בעולם זה טקסטיל. אני קונה לילדים יד שנייה ושואלת מחברות - אין סיבה שלא. יש לי המון בגדים בארון שהם בני למעלה מעשור. אני לא קונה בגדים, לא יוצאת למסעות שופינג והחלטתי למחזר את הבגדים כדי לתרום לסביבה.

9. כשהייתי ילדה, אמא שלי נהגה לכתוב ולשים לי פתק קטן עם הכריך , מה שזכור לי כחוויה מאוד נעימה ללכת איתה לבית הספר. המשכתי את המסורת עם הילדים שלי ואני מקפידה על מסרים קטנים, מחכימים ומעצימים כל הזמן. יש אפילו כמה הורים אחרים שראו ואימצו את המנהג.

צילום: שי-לי שינדלר
 צילום: שי-לי שינדלר

10. לולי שלי, אהבת חיי, מבחינתי הילדה הבכורה שלי. מהילדה הגדולה והמרדנית היא הפכה להיות אחות לילדיי. אני אוהבת לסיים איתה את היום - היא ישנה איתי במיטה בלילה - וגם להתחיל אותו איתה. היא בת תשע עם אנרגיות של גורה, מכניסה אור ורגישות לחיי. יותר רגישה מהרבה מאוד בני אדם שאני מכירה.

צילום: שי-לי שינדלר
 צילום: שי-לי שינדלר

כתבות נוספות

חקלאי קפה / צילום: נספרסו

בשיתוף נספרסו

השרשרת האנושית של נספרסו מייצרת שינוי

צילום: באדיבות YES

אל תקרא לי בייבי: מה למדתי מצפייה מחודשת ב"ריקוד מושחת"?

לילך וולך / צילום: באדיבות המצולמת

לילך וולך

הרשמו לניוזלטר נשים בהייטק
נרשמת בהצלחה לניוזלטר