ועידת ישראל לעסקים
ועידת ישראל לעסקים 2006
מרצים
מאמרים ומצגות
כל הועידות
מרצים
רשימת מרצים מחו"ל ועידת ישראל לעסקים 2006

הרשימה לפי סדר א"ב:

ניקש ארורה
ניקש ארורה - גוגל

סגן נשיא ממונה על פעילות החברה באירופה. מרחיב שותפויות אסטרטגיות באירופה, מתוך מטרה לשפר את השירות שמספקת החברה למספר גדל והולך של גולשי אינטרנט ומפרסמים.
אנליסט בהכשרתו, רכש ניסיון בייעוץ, טכנולוגיית מידע, שיווק ופיננסים. קודם להצטרפותו לגוגל, שימש כמנהל שיווק ראשי וכחבר במועצת המנהלים של T-Mobile. בתפקיד זה הוביל את כל פעילויות פיתוח המוצרים, המסופים, המותגים והשיווק של החברה באירופה. ב-1999 הצטרף לדויטשה טלקום, והקים את T-Motion PLC, ספקית שירותי מולטימדיה ניידים וחברה-בת שלT-Mobile International.
קודם לכן שימש בתפקידי ניהול בחברות ההשקעה פאטנם אינווסטמנטס ופידליטי אינווסטמנטס בבוסטון. בעל תואר מוסמך במנהל עסקים (בהצטיינות) מאוניברסיטת נורת'ווסטרן. במסגרת עבודתו כמרצה בבוסטון קולג' ובאוניברסיטת נורת'ווסטרן, פיתח ולימד קורסים בתחום הבראת חברות, ארגון מחדש של תאגידים וניהול פיננסי.


דייויד ארקלס
דייויד ארקלס - מנפאואר

סגן נשיא בכיר לעניינים תאגידיים וחבר בצוות הניהול הביצועי של החברה. הצטרף לחברה ב=1992 לתפקיד סגן נשיא, ושירת בחטיבות השיווק הגלובלי והשירותים האסטרטגיים. ב=1999 הקים את אמפאואר גרופ, חברה בת של מנפאואר לענייני ייעוץ.
תפקידו כיום כולל אחריות לעניינים ממשלתיים ובינלאומיים ולקשרים אסטרטגיים עם ארגונים מובילים - הפורום הכלכלי העולמי, המרכז ללימודי מדיניות אירופית, מרכז המדיניות האירופי, משרד החוץ של ארה"ב, ממשלת שנחאי ונציב האו"ם לענייני פליטים.
מכהן כדוברה הבינלאומי של החברה ומייצג את מנפאואר כחבר במועצות המנהלים של מספר קרנות. מחזיק בתפקיד מוביל ביוזמה הגלובלית נגד סחר בבני אדם.
לפני הצטרפותו למנפאואר ביצע משימות בינלאומיות שונות עבור היולט=פקארד, והקים חברת שירותי ייעוץ משלו בשם קאדן קורפוריישן, שסיפקה שירותים לחברות הנדסת חשמל מובילות.

דייויד ל. ברדפורד
דייויד ל. ברדפורד - אוניברסיטת סטנפורד

מרצה בכיר להתנהגות ארגונית בבית הספר לעסקים של אוניברסיטת סטנפורד, ודיקן תוכנית סטנפורד למנהלים בנושאי מנהיגות ועוצמה. ב-1960 קיבל תואר ראשון בפסיכולוגיה מקולג' אוברלין, וב=1966 קיבל תואר דוקטור בפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת מישיגן. בשנים 1966-1969כיהן כפרופסור עוזר במחלקת הפסיכולוגיה באוניברסיטת וויסקונסין, מדיסון. ב-1969 הצטרף לסגל בית הספר לעסקים באוניברסיטת סטנפורד.
מחקריו ושירותי הייעוץ שלו מתמקדים בשאלה כיצד להבטיח ביצועים מעולים אצל היחיד ואצל הצוות. שאלה זו הובילה לפיתוח גישות חדשות לנושא המנהיגות, שנועדו לשחרר את הפוטנציאל הטמון בארגונים שונים. בנוסף למאמרים הרבים שפרסם, חיבר יחד עם אלן ר. כהן, ארבעה רבי-מכר, ביניהם, ניהול למצוינות: המדריך לפיתוח ביצועים גבוהים בארגונים בני-זמננו (1984) והשפעה ללא סמכות (1990).
נחשב לאחד המובילים בפיתוח גישות חדשניות ללימודי ניהול והתנהגות ארגונית. הקים את האגודה ללימוד התנהגות ארגונית, והיה עורכו הראשון של כתב העת EXCHANGE. סיפק שירותי ייעוץ לכמה חברות מובילות במגזר הפרטי, כולל פריטו-ליי, היולט-פקארד, יבמ ולוי שטראוס.

בועז ברק
ד"ר בועז ברק - קרדיט סוויס, שוויץ
חבר ההנהלה הבכירה של הבנק הוותיק ביותר בשוויץ, הנמנה על הבנקים המובילים בעולם. מופקד על נושאים הקשורים בניהול נכסי לקוחות אמידים, באיתור מגמות פיננסיות ובפיתוח מוצרי השקעה אטרקטיביים.
סיים לימודי דוקטורט בקמברידג', אנגליה, במסלול של משפט בינלאומי וכלכלה. בעל דיפלומה ללימודים אירופיים מבית הספר של השוק המשותף בברוג', בלגיה. בעל דיפלומה מהאקדמיה למשפט בינלאומי בהאג, הולנד. בוגר אוניברסיטת תל אביב בתואר מוסמך במשפטים ובמינהל עסקים וחבר לשכת עו"ד בישראל.
פרסם מספר רב של מאמרים וספרים בנושאי סחר והשקעות בינלאומיות. שימש כמרצה באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית בירושלים. מאמריו מתפרסמים בעיתון "גלובס".

מתיו ברונפמן, יו"ר BHB הולדינגס
משמש כיו"ר של מספר חברות, ביניהן BHB הולדינגס, יו"ר דיסקאונט בנקורפ, ומנכ"ל חברת השקעות פרטיות הפועלת מניו יורק, ACI קפיטל. מחזיק בגרעין השליטה של דיסקונט, הבנק השלישי בגודלו בארץ, וברשת הסופרמרקטים הריבוע הכחול, השניה בגודלה בארץ. כמו כן מחזיק בזיכיון להפעלת סניפי איקאה בישראל.

תומס גלוסר
תומס ה. גלוסר - רויטרס
מנכ"ל קבוצת רויטרס, ספקית המידע העולמית לתאגידי, שירותים פיננסיים ולמדיה.
פעיל בכמה ארגונים המייצגים את תעשיית המידע, וכן בארגונים הפועלים בתחום החברה האזרחית. חבר במועצה המייעצת שלBritish American Business , במועצה המייעצת של מכון ג'דג' למינהל באוניברסיטת קיימברידג', במועצה המייעצת התאגידית של Tate Britain ובמועצת מדיסון של ספריית הקונגרס. כמו כן פועל לקידום יוזמות בתחום החינוך הציבורי בניו יורק ובלונדון.

אלן גרינספן
אלן גרינספן - לשעבר יו"ר מועצת הנגידים של הבנק המרכזי של ארה"ב (1987 עד 2006)
במשך חמש תקופות כהונה שנמשכו 18 שנים תמימות, שימש גרינספן כיו"ר מועצת הנגידים של הבנק המרכזי של ארה"ב (Federal Reserve). ד"ר גרינספן כיהן גם כיו"ר ועדת השוק הפתוח הפדרלית (FOMC), הגוף הקובע את מדיניותו המוניטרית של הבנק.
בשנים 1977-1974, במהלך תקופת נשיאותו של פורד, שימש גרינספן כיו"ר מועצת היועצים הכלכליים של הנשיא, ובשנים 1983-1981 כיו"ר הוועדה הלאומית לרפורמה בביטוח הסוציאלי.
קודם למינויו כיו"ר ה- Federal Reserve, כיהן גרינספן כמנהלם של תאגידים רבים, כולל ג'יי. פי. מורגן ושות, מוביל קורפוריישן, אלומינום קומפני אוף אמריקה (אלקואה) וקפיטל סיטיס/איי.בי.סי.
כיום עומד גרינספן בראש חברת שירותי הייעוץ הוושינגטונית, גרינספן אסוסיאייטס.

רוברט גהורסם, פורטרה סיסטמס
יו"ר החברה וחבר במועצת המנהלים של מקנה טכנולוג'יס, מפעילת העולם הווירטואלי There.com. בעל ניסיון ניהולי של יותר מ-20 שנה בשוק המשחקים המקוונים ושירותי הבידור. נעזר בניסיון זה להעברת טכנולוגיית המשחקים המסחרית לשימוש ביישומים לשמירה על הביטחון הלאומי. השתתף בכמה מחקרים שערכה הממשלה בנושא זה.

פיליפ דייבי
פיליפ דייבי - לנובו
סגן נשיא לפיתוח בריתות אסטרטגיות בנושאי חילופי מידע טכנולוגי, פיתוח מוצרים ושיווק משותף עם לקוחות וספקים.
בתפקידו הקודם כיהן כסגן נשיא אחראי על פעילויות השיווק הכרוכות בחסות שהעניקה לנובו למשחקים האולימפיים.
קודם לכן שימש כסגן נשיא לענייני אסטרטגיה, מידע שוק, ניהול מותג ועיצוב בחטיבת המחשבים האישיים של יבמ. לפני הצטרפותו ליבמ עבד דייבי במשך חמש שנים בתעשיית הנפט, כמהנדס בפרויקטים לקידוח ימי וכצוללן לעומק רב.
מהנדס טלקום בהכשרתו, מחזיק גם בתואר שני במנהל עסקים. מתגורר בראליי שבצפון קרוליינה.

דונאלד טראמפ
דונלד טראמפ - מייסד ומנכ"ל תאגיד טראמפ העולמי

יזם נדל"ן בולט בארצות הברית שהקים את תאגיד "טראמפ" העולמי. הוא ידוע בעיקר בזכות הקמת מגדלים רבים ברחבי ארצות הברית ובעיר ניו-יורק בפרט אשר נושאים את שמו, שהפך למותג עולמי. המפורסמים ביניהם, "מגדל טראמפ" ו-"מגדל טראמפ העולמי" ממוקמים במרכז מנהטן. מגדל נוסף עתיד לקום ברמת-גן וישא את השם "טראמפ פלאזה טאוור".

איבנקה מ. טראמפ, Trump Organization
הצטרפה ל Trump Organization ב-2005 כחברה בצוות הפיתוח. משתתפת באופן פעיל בכל תחומי פיתוח הנדל"ן, החל משלב ההערכה, דרך שלבי הניתוח והתכנון, וכלה בשלבי הבניה, השיווק, התפעול, המכירה וההחכרה. הרחיבה את פעילותה הבינלאומית של דה טראמפ אורגניזיישן, והביאה לשוק הגלובלי את מותג טראמפ אינטרנשיונל הוטל אנד טאואר היוקרתי. הפרויקטים הנוכחיים שבהם היא מעורבת כוללים את טראמפ אינטרנשיונל הוטל אנד טאואר בפאלם ג'ומיירה בנסיכות דובאי, שבאיחוד הנסיכויות הערביות. הפרויקט עתיד להפוך לבניין הדגל במדינה זו. במקביל היא משתתפת בפרויקט טראמפ אושן קלאב בפנמה סיטי, פנמה, ובפרויקטים אחרים ברחבי אירופה, דרום אמריקה ואסיה. השקיעה עבודה רבה גם בשני פרויקטים נוספים - טראמפ אינטרנשיונל הוטל אנד טאוארס בשיקגו ובלאס וגאס.


דונלד טראמפ הבן, Trump Organization
משמש בתפקיד סגן נשיא ביצועי, פיתוח ורכישות. לאחר הצטרפותו לחברה ב-2001, השתתף בפרויקט הפיתוח של טראמפ פלייס, שכלל 17 גורדי שחקים בווסט סייד של מנהטן. אחר-כך הוביל את פרויקט טראמפ פרק אווניו, בניין דירות קונדומיניום יוקרתי ברחוב איסט 59. ב-2003 נבחר לנהל את פיתוח טראמפ אינטרנשיונל הוטל אנד טאואר, שיקגו, בניין ובו 90 קומות, הכולל 472 דירות קונדומיניום וארבע קומות מסחריות.
הוא בעל תואר ראשון בפיננסים ונדל"ן מבית הספר וורטון לפיננסים באוניברסיטת פנסילבניה.

אריק יאנג
אריק יאנג - קיינן פרטנרס
נחשב לאחד מבכירי תעשיית ההון סיכון האמריקנית. שותף בכיר בקרן קיינן פארטנרס, המסווגת כאחת מעשר הקרנות המובילות בארה"ב, המנהלת נכסים פיננסים בהיקף של 2.5 מליארד דולר.
נחשב לאחד מחלוצי ההשקעות בתחום האנרגיה החלופית וביצע השקעות רבות בתחום. חבר במועצות המנהלים של חברות רבות בתחום האנרגיה החלופית.
קודם להצטרפותו לקיינן שימש בתפקיד סגן נשיא בכיר ב-GE ונצ'ר קפיטל. במהלך כהונתו יזם מספר השקעות מוצלחות בין השאר, בנלקור, ובאוקטל קומיוניקיישנס.
נמנה על המשתתפים בסבב ההשקעות הראשון של קפסטון טורביין, המובילה בתחום טכנולוגיית הטורבינות הקטנות.
כיהן חמש שנים כחבר במועצת Listing and Hearing Review של הנאסד"ק. מכהן כחבר במועצה המייעצת של אוניברסיטת קורנל שמטרתה לקדם את תחום היזמות.


גרד לאונהרד
גרד לאונרד,
עתידן מדיה ומוזיקה, מנכ"ל סוניפיק.קום
מומחה ועתידן למוזיקה דיגיטלית ולמדיה. קנה לעצמו שם כחדשן בתחום תעשיית המוזיקה והמדיה, כמנהיג צוותי חשיבה וכיועץ אסטרטגי. לאונרד, יליד גרמניה, עוסק כבר קרוב לעשרים שנה בתעשיות טכנולוגיית המוזיקה וטכנולוגיית הבידור. לאונרד הוא אחד ממחברי רב המכר "עתיד המוזיקה".

אוגוסטו לופז קלרוס
אוגוסטו לופז קרלוס - הפורום הכלכלי העולמי
הכלכלן הראשי של פרויקט התחרותיות הגלובלית של הפורום הכלכלי העולמי. בעבר כיהן כפרופסור באוניברסיטת סנטיאגו, צ'ילה. בין 1992-1995 ייצג את קרן המטבע הבינלאומית בפדרציה הרוסית. קודם לכן שימש בתפקיד מנהל ביצועי וכלכלן בינלאומי בכיר בסניף הלונדוני של בנק ההשקעות האמריקני, ליהמן ברדרס.
חיבר מאמרים רבים על כלכלה בינלאומית, כולל "החיפוש אחר יעילות בתהליך ההסתגלות - ספרד בשנות השמונים", "סוגיות במדיניות הפיסקלית במהלך תקופת המעבר של רוסיה", "10 שנים של רפורמה כלכלית רוסית", "כיצד לבצע רפורמה בקרן המטבע הבינלאומית" ועוד.
במאמריו הוא מתמקד בנושאי התלות ההדדית ושיתוף הפעולה בהיווצרותם של מוסדות גלובליים, התורמים לגישה יעילה בתחום הפיתוח הכלכלי והיבטי הניהול בתהליך הגלובליזציה.

לינונג לי, JVP סין
עומד בראש פעילות JVP בסין ומייעץ לחברות הפורטפוליו שלה בכל הקשור לאסטרטגיה בתחום המוליכים למחצה, חומרים חדשניים ותקשורת רשתות.
בטרם הצטרף ל-JVP, ייסד וניהל במשך שש שנים את החברה הראשונה בסין למסחר מקוון במניות, פרוספריטי סיסטמס, אחת מחברות ההזנק הראשונות שהוקמה בגיבוי הון סיכון. תחת ניהולו כבשה החברה למעלה מ-50% מנתח השוק של 20 חברות הברוקרים המקוונות המובילות וצמחה לעסק המעסיק 150 עובדים. מ-1990 ועד 1996, החזיק במספר משרות טכניות וניהוליות בקוויקטורן דיזיין סיסטמס ומילא תפקיד מכריע בהצלחת החברה באסיה. בהנהגתו עברה החברה את יעד המכירות השנתי באזור במשך שלוש שנים רצופות. תרם להקמת השלוחה האירופית של החברה באמצעות גיוס והקמת חברות בנות בבריטניה, גרמניה וצרפת. הוכתר בתואר נציג הדור השלישי של מנהיגי טכנולוגיית המידע בסין על ידי מגזין סיני יוקרתי.

רוברט מרקהאם, ג'טיקס אירופה
אחראי על פיתוח פלטפורמות ETV ופלטפורמות ניסיוניות בחברה. מפיק ביצועי ETC ומפקח על כל הניסויים הטכנולוגיים הנערכים באירופה. לפני הצטרפותו לחברה, ניצח על השקת שירותים אינטראקטיביים בבריטניה ובמדינות סקנדינביה. האתר Star Ticket Archive שפיתח, זכה במקום הראשון בקטגוריה האינטראקטיבית בפסטיבל האקדמיה הבריטית לאומנויות הקולנוע והטלוויזיה (BAFTA).

סטפן סטרן, פייננשל טיימס
כותב טור שבועי בנושא ניהול עבור עיתון העסקים הבריטי. מזה 15 שנה כותב מאמרים בנושאי עסקים, פיננסים וניהול. החל את הקריירה שלו בעיתון יורומאני. לאחר מכן עבד ברשות השידור הבריטית, בי.בי.סי ובשבועון מנג'מנט טודיי. הארגונים הבריטיים וורק פאונדיישן ומנג'מנט קונסלטנסיס אסוסיאיישן העניקו לו פרסים כהוקרה על עבודתו.

אריק סלאמה
אריק סלאמה - קנטר גרופ
יו"ר ומנכ"ל קנטר, חטיבת המידע, פיתוח הפתרונות ושירותי הייעוץ של WPP, שהכנסותיה מסתכמות בכ-1.5 מיליארד דולר. לקוחות קנטר כוללים את מרבית החברות המופיעות במדד פייננשל טיימס 100 ופורצ'ן 100, שלהן מספקת החברה שירותי פיתוח מוצרים חדשים, אופטימיזציית השיווק ומדידת שיעורי הצפייה בטלוויזיה. ביניהן, AGBNielsen, Added Value, BMRB, BPRI, ואחרים.
בין אפריל 1994 לאוקטובר 2002 כיהן כדירקטור במועצת המנהלים של חברת התקשורת הגדולה בעולם, WPP גרופ, ובתפקיד המנהל האסטרטגי של הקבוצה. במסגרת תפקידו היה אחראי על פיתוח עסקי לקוחות, רכישות ומיזמים משותפים, פיתוח נהלים עסקיים, שיתוף מידע, פיתוח הצעות חדשות והקמת צוותים משולבים עבור לקוחות.
קודם לכן שימש כמנהל בפועל של חברת שירותי הצרכנים המובילה באירופה, הנלי.
בעל תואר ראשון במדעי המדינה, פילוסופיה וכלכלה מטריניטי קולג' באוניברסיטת אוקספורד, ובעל תואר שני בכלכלה, בהצטיינות, מקולג' בירבק בלונדון. משמש גם כיועץ לממשלת בריטניה במגוון נושאים.

מרטין פלטשר - NBC News
מנהל משרד NBC בתל אביב, וכתב חדשות. כיסה את כל האירועים החשובים במזרח התיכון, כולל הסכסוך הישראלי-פלשתיני והמשבר במפרץ הפרסי.
הצטרף ל-NBC בתפקיד צלם באוגוסט 1977עבד ביוהנסבורג, פריס ובפרנקפורט, ב-1982 החל לעבוד ככתב בתל אביב ובנובמבר 1990 מונה למנהל משרד NBC ניוז בעיר.
זכה בארבעה פרסי אמי. את הפרס הראשון קיבל ב-1988, עבור כיסוי האינתיפאדה. את פרס האמי השני קיבל ב-1994, בעקבות כיסוי המלחמה ברואנדה. את השלישי ב-1999, עבור כיסוי האירועים בקוסובו. עבור כיסוי זה קיבל גם את פרס מועדון עיתונות החוץ.
ב-2002 זכה בפרס האמי הרביעי, בפרס דופונט היוקרתי, ובפרס מועדון עיתונות החוץ עבור כיסוי ההתקוממות הפלשתינית. ב-1988 זכה בפרס למצוינות ממועדון עיתונות החוץ של אמריקה עבור כיסוי האינתיפאדה הראשונה. ב-1994 זכה בפרס זה בעקבות כיסוי מלחמת בוסניה. ב-2001 עבור כיסוי האינתיפאדה השנייה.

רוברט פרידמן
רוברט פרידמן - פורצ'ן
העורך הבינלאומי וממונה על מהדורות אירופה ואסיה של המגזין שתפוצתו כ-185 אלף עותקים. לפני הצטרפותו לפורצ'ן, ביוני 2000, כיהן כעוזר העורך הכללי של לייף, וכממונה על חדשות החוץ והרפואה. כמו כן ערך שש מהדורות מיוחדות של לייף, ושני ספרים: The Beatles: From Yesterday to Today (בולפינץ', 1996), ו-The LIFE Millennium: The 100 Most Important Events and People of the Past 1,000 Years (בולפינץ', 1998). בין 1986-1995 כיהן כעורך פרויקטים מיוחדים בניו יורק ניוזדיי, ועמד בראש צוות כתבים שהפיק מספר רב של סדרות עטורות פרסים. קודם לכן שימש כעורך דה וילג' ווייס, ככתב בעיתון העסקים האמריקני וול סטריט ג'ורנל, שבו כיסה את תחומי המדיה והמשפט, וככתב פרי לאנס עבור אסקווייר, אינסייד ספורטס, רולינג סטון, ניו יורק, אמריקן הריטג' ושבועונים נוספים.

עלי פרמאווי
עלי פרמאווי - מיקרוסופט

סגן נשיא ואחראי על פעילות מייקרוסופט במזרח התיכון ובאפריקה, החל מאפריל 2004. אזור הכולל למעלה מ-70 מדינות ונחשב לשוק מהיר הצמיחה והדינמי ביותר של החברה.
במהלך 18 שנותיו בתעשייה פעל בתחומי הטכנולוגיה, המכירות והניהול בחלקים שונים של המזרח התיכון ואירופה.
הצטרף למיקרוסופט באוקטובר 1997 כמנהל הפעילות במצרים. במאי 2002 קודם לתפקיד מנהל אזורי.


ריצ'רד קווסט - CNN
מהבולטים בקרב הכתבים ומנחי תוכניות החדשות הכלליות והכלכליות של CNN בלונדון. מנחה את המהדורה האירופית של עסקים בינלאומיים, תוכנית ראיונות חודשית בשם "קווסט", ששידוריה החלו ביולי 2005, ותוכנית-נושא חודשית - הנוסע העסקי של CNN.
ב-2005 כיסה את הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, הנחה את שידור הלוויית האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, מלחמת המפרץ, הלוויית המלכה-האם בבריטניה, נישואיו של החיפושית לשעבר, פול מקארטני, להת'ר מילס, מהומות ה-1 במאי בלונדון, והשקת האירו בפרנקפורט. ב-2004 סיפק דיווח שוטף על מותו והלווייתו של יאסר ערפאת.

ג`ורג` קוקס
סר ג'ורג' קוקס - מועצת העיצוב של בריטניה
מונה לתפקיד מנהל המועצה ב-2004. קודם לכן כיהן בתפקיד המנהל הכללי של מכון הדירקטורים, המייצג 45 אלף אנשי עסקים מובילים בבריטניה.
קוקס, מהנדס איירוספייס בהכשרתו, צבר ניסיון בינלאומי ביזמות ובניהול תאגידי. את מרבית הקריירה שלו עשה בתחום טכנולוגיית המידע שעוד היה בחיתוליו, בשנות ה-60'.
ב-1977 השתתף בהקמת חברת הייעוץ והמחקר בטלר קוקס, וכיהן כמנהל בפועל במהלך התפתחות החברה, הרחבת פעילותה לזירה הבינלאומית, והנפקתה בבורסת לונדון. לאחר מכן ניהל את כל פעילות השירותים של יוניסיס באירופה.
ב-2005 ערך את "סקר קוקס" עבור ממשלת בריטניה, ובדק דרכים להגברת היצירתיות במגזר העסקי. המלצותיו התקבלו, וכעת ננקטים צעדים ליישומן.
כיהן כדירקטור עצמאי בבנק הבריטי, ברדפורד אנד בינגלי, וכחבר במועצה המפקחת של הבורסה האירופית יורונקסט. ב-2005 זכה לתואר אצולה כאות הוקרה על שירותיו למגזר העסקי.

נוריאל רוביני
פרופ' נוריאל רוביני - NYU
חוקר בכיר במקרו-כלכלה בינלאומית באוניברסיטת ניו יורק, ואחד ממייסדי רוביני גלובל אקונומיקס, המספקת מידע וייעוץ כלכלי וגאו-אסטרטגי.
כיהן ככלכלן בכיר לעניינים בינלאומיים במועצת היועצים הכלכליים של הבית הלבן וכמנהל המשרד לפיתוח ובחינת מדיניות במשרד האוצר האמריקני.
השבועון הבריטי אקונומיסט דירג את אתר הכלכלה העולמית שלו, http://www.regemonitor.com, כמוביל בעולם בתחום. לאחרונה דורג הבלוג שלו על-ידי הוול סטריט ג'ורנל, בין עשרים הבלוגים המובילים ברשימת החובה העולמית של העיתון.
מחזיק בתואר ראשון מאוניברסיטת בוקוני במילאנו, איטליה. ב-1988 השלים תואר שלישי בכלכלה באוניברסיטת הרווארד. בשנים 1995-1988 נמנה על סגל ההוראה במחלקה לכלכלה באוניברסיטת ייל,
וכיהן ככלכלן בכיר לעניינים בינלאומיים במועצת היועצים הכלכליים של הבית הלבן, ב-1999-2000 שימש כיועץ בכיר לתת השר לעניינים בינלאומיים וכמנהל המשרד לפיתוח ובחינת מדיניות במשרד האוצר של ארה"ב.

ביל רוזנבלט
ביל רוזנבלט - ג'יאנט-סטפס מדיה טכנולוג'י סטרטג'יס

נשיא חברת שירותי הייעוץ שלקוחותיה כוללים ספקי תוכן וחברות טכנולוגיית מדיה דיגיטלית. מגשר על הפערים בין התחום העסקי והתחום הטכנולוגי בעולם המדיה הדיגיטלית. מציע לספקי תוכן את מומחיותו בנושאים כגון ניהול זכויות יוצרים בתחום הדיגיטלי, וניהול והפצת תוכן. משמש כעורך בפועל של כתב העת DRM ווטש, ומחבר הספר ניהול זכויות דיגיטליות: עסקים וטכנולוגיה (ג'ון וויילי ובניו, 2001).
לפני שהקים את ג'יאנט סטפס ב-2000, כיהן כמנהל הטכנולוגי הראשי של חברת תכני אינטרנט ושירותי חינוך, פאת'ום, שפעלה בתמיכת אוניברסיטת קולומביה ומוסדות השכלה אחרים. כמו כן ניהל את תחומי הטכנולוגיה והמדיה החדשה בחברת ההוצאה לאור מאקגרו היל ובטיימס מירור קומפני, וכמנהל שיווק אסטרטגי לענייני מדיה והוצאה לאור בסאן מייקרוסיסטמס.
נחשב לאחד הארכיטקטים של דיג'יטל אובג'קט איידנטיפייר (DOI), סטנדרט לזיהוי קניין רוחני מקוון. מחזיק בתואר ראשון בהנדסת חשמל ובמדעי המחשב מאוניברסיטת פרינסטון, ובתואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטת מסצ'וסטס.


נלסון ד. שוורץ
נלסון שוורץ - פורצ'ן

עורך אירופה של המגזין, אליו הצטרף ב-1977. מכסה נושאים שונים, בין השאר, בריטיש פטרוליום, נוקיה, עליית הוגו צ'אבז לשלטון בוונצואלה והעפלת אקסון למקום הראשון ברשימת פורצ'ן 500.
מכסה לעתים קרובות את המזרח התיכון. פרסם דיווחים מישראל, כוויית, עיראק ולוב.
במאי 2005 פרסם כתבה שעסקה בהתאוששות הכלכלית של ישראל. בכתבה קודמת, שהתפרסמה ב-2001, בחן מה יכולה ארה"ב ללמוד מישראל בתחום הביטחון בעקבות מתקפת הטרור על ארה"ב בספטמבר ב-2001.
לפני הצטרפותו לפורצ'ן עבד בסמארט מאני ובבולטימור סאן.

הרשמה לועידת ישראל לעסקים
שם: טלפון: חברה:
כותרות גלובס
קישורים
סיקור מתוך ועידות
אות גלובס
ועידות גלובס
צור קשר
מעוניין/ת להירשם לוועידה
שם:
טלפון:
דוא"ל:
חברה:
מעוניין לקבל מידע נוסף על ארוע או כנס?
רוצים להמליץ לנו על מרצים או על נושאים?
צור קשר לגבי חסויות
חסויות
סלקום חסות ועידה 2006
אלעל
בנק הפועלים
בנק הדואר חסות ועידה 2006
מיקרוסופט
וינר חסות ועידה 2006
אפריקה ישראל
מרצדס
נוקיה
תפן
נטוויז'ן חסות
נס טכנולוגיות
לנובו חסות ועידה 2005 מסגרת
ארנסט יאנג
לוצאטו ולוצאטו חסות ועידה 2006
ניופאן
נשיץ ברנדס
שטראוס - עלית
כלל
You 2006
מלון דיוויד אינטרקונטיננטל
עיריית תל אביב
*22