גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

איך מנהלים ישיבת דירקטוריון בנוכחות 600 עובדי החברה

מייסד ומנכ"ל רובריק, חברת סטארט-אפ לניהול נתונים בעמק הסיליקון, מיישם מודל קיצוני של שקיפות בחברה ■ "אם אתה מטפח תרבות שבה אנשים שואלים שאלות לא נוחות, זה מרחיב את החשיבה שלך"

מנהל עיזבון דואג לשמור על ערך הנכסים/   צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
מנהל עיזבון דואג לשמור על ערך הנכסים/ צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אין דבר כזה ימ"מ - יותר מדי מידע - בחברת רובריק. הסיבה: המייסד והמנכ"ל ביפול סינהא מנהל את חברת ההזנק לניהול נתונים תחת קוד קיצוני של שקיפות מלאה.

סינהא גלוי לגמרי כלפי המנהלים חברה ביחס למצבה ופתוח בפני העובדים בנושאי עסקים וביצועים כספיים. הוא מאמין שהיושרה הקיצונית הזאת מסייעת ליצור תרבות ארגונית חזקה. "הרגעים האלו יכולים להיות מפחידים, אבל אם אתה אתה אמיתי ושקוף, זה יוצר אמון", הוא אומר. "זה מעצים".

סינהא, מהנדס לשעבר באורקל, שהפך לאחר מכן לאיש כספים בחברת הון הסיכון לייטספיד ונצ'ר פרטנרז, מצפה לאותה כנות מצד חברי מועצת המנהלים של רובריק מפאלו אלטו (עמק הסיליקון), קליפורניה. כל ישיבה של מועצה פתוחה בפני כל 600 עובדי החברה, ורובם אכן נוכחים בה באופן אישי או באמצעות טל-וידאו. מעודדים אותם לבדוק ולאתגר את הדירקטורים של רובריק. שום נושא עסקי רלוונטי אינו נדון מתחת לשולחן, מלבד מידע שמור על הלקוחות.

"אם אתה מטפח תרבות שבה אנשים שואלים שאלות לא נוחות, זה מרחיב את החשיבה שלך", הוא אומר, "זה הופך אותך למנהל-מנהיג טוב יותר".

- מה היה מקור הרעיון של ישיבות דירקטוריון פתוחות, ולמה חשבת שזה יהיה טוב לרובריק?

"כשאנשים נוטשים את הקריירות המבוססות שלהם וקופצים ראש כדי לבנות את המסד של חברה צעירה חדשה, הם צמאים לתוכן, למידע. אבל ברוב המקומות הללו, אנשים אוהבים לשלוט במידע או בכוח. אנחנו רצינו ליצור ברובריק פלטפורמה שבה אנשים יכולים לממש את שאיפות הקריירה שלהם, וחשבנו שאם ניצור שקיפות קיצונית, זה יחזיק את החברה בעליות ובמורדות הבלתי נמנעות בכל סטארט-אפ".

- איך נפתחים בפני העובדים לגבי, נניח, רבעון כספי גרוע, ובו זמנית שומרים על ההתמקדות שלהם בעבודה והמעורבות בחברה?

"לשקיפות יש צדדים טובים ורעים. המטרה שלנו היא ליצור מוסד שמשתמר. אם ניצור אמון, אנשים יקבלו גם חדשות טובות וגם רעות באופן מידתי, מפני שהם יידעו שזהו חלק מסיפור גדול הרבה יותר שמתרחש. כשאנחנו מספקים מידע, טוב או רע, אנחנו יוצרים סביבו הקשר. כשהעובדים מבינים את ההזדמנויות והאתגרים, הם חשים העצמה. הם יודעים, והם גם יכולים אולי לעזור לפתור חלק מהאתגרים שאינם במסגרת התפקיד שלהם".

- איך אתה יכול לתת הקשר לבשורות רעות במפגש עם העובדים? אתה יכול לתת דוגמה?

"לפני כמעט שנתיים, פיתחנו מוצר יישום מסד נתונים חדש. הצוות ההנדסי שלנו השקיע שעות ארוכות בבניית המוצר, וצוותי השיווק והמוצר עבדו על אסטרטגיית שיווק עולמית. החלטנו שהפונקציונליות של המוצר לא עמדה בתקנים של רובריק.

"בישיבת הדירקטוריון, אמרנו שאנחנו לא מוציאים את המוצר הזה בשני הרבעונים הבאים לפחות, מפני שהוא לא עומד בסטנדרטים. רבים התאכזבו כי הם השקיעו שעות ארוכות בבנייה שלו. אבל אנחנו צירפנו הקשר למידע הזה כשאמרנו שכמיזם סטארט-אפ, אנחנו צריכים לבנות יחסי אמון עם הלקוחות. אנחנו לא יכולים סתם כך לדחוף מוצר החוצה מפני שאנשים עבדו עליו זמן רב. נוכל לדחוף רק מוצר שנותן ערך אמיתי ללקוח. כשאנשים מקבלים מידע, הם יכולים להבין טוב יותר למה קיבלת החלטה, גם אם הם לא משלימים איתה".

- האם יש דוגמאות לעובדים שתורמים לפתרון אתגרים שהיו מחוץ לסמכויותיהם כתוצאה ממשהו שהם שמעו בישיבות?

"יש לכך כמה דוגמאות. כשהשקנו את החברה, היה דיון על אופן ההקמה של אתר האינטרנט הראשון שלה. העניין היה באחריות מחלקת השיווק, ואז בישיבת מועצת מנהלים, אחד המהנדסים הרים את ידו ואמר, 'אני רוצה להיות האחראי האמיתי על האתר, ואני הולך לבנות אותו עבור צוות השיווק'. הוא יצר בעצמו את האתר הראשון, ווידא שהוא הושק כמו שצריך".

- בישיבות מועצת המנהלים, האם לעובדים יש הזדמנויות להגיב למה שהם שומעים? מהם חוקי המשחק?

"בכוונה לא הגדרנו חוקי משחק. באופן שבו אנחנו מתבוננים על החברה, המשקיעים הם קבוצת בעלי עניין אחת, הדירקטורים שלנו הם בעלי עניין אחרים, והעובדים הם בעלי העניין הנוספים. הדבר היחיד שאמרנו הוא, שאם שאלה היא יותר לימודית מטבעה, נוריד אותה מהרשת, אבל אין שאלות שאי-אפשר לשאול. בהתחלה, העובדים שאלו הרבה שאלות למידה, אבל אחר כך הם החלו לסנן את עצמם, וכעת יש לנו יותר שאלות מעמיקות על אסטרטגיה".

- האם התהליך הפתוח מאריך את ישיבות מועצת מנהלים?

"ישיבות הדירקטוריון נמשכות בדרך כלל שעתיים וחצי. לעתים הן מתארכות ב-10-15 דקות".

- מה לגבי שאלות קשות?

"לעתים מאתגר להשיב עליהן. בישיבה האחרונה, מישהו שאל אם מנהל מסוים בדרג ביניים יוכל להפוך לבכיר. רציתי להיות שקוף לגמרי, ולכן התשובה שלי הייתה שאנחנו לא יודעים אם אותו מנהל יכול להפוך לבכיר, אבל מה שאנחנו רואים הוא שהאדם הזה עושה עבודה מצוינת ומראה את כל הסימנים שהוא יכול לצמוח לתפקיד".

- אותו אדם נכח בישיבה?

"כן, והכול מתועד בכל הישיבות. חשבתי אז שזה דבר ממש מפחיד מבחינתו לשמוע, אבל רציתי להיות אמיתי. אחרי הישיבה, אותו אדם בא אליי ואמר, 'ביפול, אני ממש מעריך את השקיפות מפני שלרובריק מגיע את האדם הטוב ביותר לתפקיד הזה, ואמרת שאתה לא יודע אם זה אני או לא, אבל היית ברור מאוד שאתה רואה את כל הסימנים שהאדם הזה הוא אני'. כך הענקנו מוטיבציה חזקה מאוד לאותו אדם".

- האם אי פעם הועלו נושאים שאילצו אתכם לסגור את הישיבה?

"לא. אנחנו מבינים שיש עלויות לשקיפות, ואנחנו מוכנים לשאת בהן. כשאתה סוגר דברים זה מדרון חלקלק, מפני שאם אתה מתחיל לומר שאתה לא יכול לדבר על הא ועל דא, לבסוף אתה חוזר למקום שבו אתה מסתיר מידע".

- לדעתך, ישיבות מועצה פתוחות כאלה יכולות לעבוד גם בחברות שאינן סטארט-אפ?

"ישיבות פתוחות בונות אמון בין העובדים, והן יכולות לעבוד בחברות מבוססות. אם חברה היא בורסאית, יש כמה חלקים במידע הלא-פומבי שיכולים להיחשב מידע פנימי. אבל אני מאמין שבעידן שלנו, שבירת גבולות מידע ובניית אמון הן הדרך ליצור חברה שתחזיק מעמד בטווח הארוך".

- מלבד ישיבות מועצת המנהלים, יש דברים נוספים שאתם עושים בשם השקיפות?

"גם היומן שלי פתוח, כדי שכל אחד יוכל לראות איך אני מנצל את הזמן. גם זה מעצים בני אדם, מפני שאם הם רוצים לדבר איתי, הם יכולים להציע מועד לפגישה על פי היומן, ולמצוא זמן לשוחח איתי".

עוד כתבות

גדי לסין / צלם: תמר מצפי

רומניה הוציאה לשטראוס שומות מס; נבחן חשד לעבירה פלילית

היקף השומות הוא כ-12.5 מיליון שקל, והחברה צפויה לקבל שומות מס נוספות בסך 4 מיליון שקל ● לפי הודעת שטראוס, "במקביל להנפקת השומות, רשות המסים הרומנית העבירה את הממצאים למשרד התובע הרומני לשם בחינה האם הם עולים כדי עבירה פלילית; מדובר בהליך סטנדרטי" ● "לא צפויה השפעה מהותית על הדוחות"

אנטנת סלולר במצפה רמון / צילום: שאטרסטוק

לקראת הדור החמישי בסלולר: ניסוי ברעננה עבר בהצלחה

במסגרת הניסוי הוטמעו תאים סלולריים זעירים על עמודי חשמל במטרה לשפר את קצבי הגלישה

עמי דניאל, הלורד ג׳ון בראון, מתן פל

מנכ"ל BP לשעבר ג'ון בראון מצטרף לדירקטוריון Windward

החברה הישראלית עוסקת בניתוח סיכונים ימיים, באמצעות מיפוי של כל המידע על התנועה הימית באוקיינוסים ובימים

הפגנה נגד גירוש הפליטים / צילום: Corinna Kern, רויטרס

המדינה: גירוש מבקשי המקלט למדינה שלישית - לא על הפרק

המדינה הודיעה לבג"ץ כי היא מפסיקה לערוך שימועים בהתאם לנוהל ההרחקה, וכי החלטות ההרחקות שניתנו עד כה – מבוטלות ● כמו כן, יחודש רישיונם של מבקשי המקלט שתמה להם תקופת אשרת השהייה ולא חודשה בגלל הניסיון לגרשם ● נתניהו ודרעי סיכמו להיערך מיד לפתיחה מחדש של מתקני המעצר למסתננים ולקדם את פסקת ההתגברות כדי לאפשר את הפעלתם

דורית סלינגר / צילום ארכיון: איל יצהר

"הדברים של נוה על סלינגר מקוממים ומוטב אם לא היו נאמרים"

הממונה על רשות שוק ההון זוכה לתמיכה מהחשכ"לית לשעבר ויו"ר פסגות, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, לאחר שהותקפה מילולית בכנס לשכת סוכני הביטוח ● סגן שר האוצר, יצחק כהן: "מעניק גיבוי מלא לממונה על שוק ההון" ● בנק ישראל: "מגנים בחריפות את הביקורת הלא ראויה"

אוריאל לין / צילום: איל יצהר

המדינה תשיב עד 24/6 לעתירה נגד פטור ממע"מ לקונים אונליין

בג"ץ הורה למדינה להשיב עד 24 ביוני לעתירה שהוגשה אתמול ע"י איגוד לשכות המסחר, התאחדות בעלי המלאכה והתעשייה ולה"ב, בטענה לאפליה בחסות המדינה בכל הנוגע לפטור ממע"מ בקניות באינטרנט

CARDROID / צילום: יחצ

לא רק אמצעי תחבורה: החידושים הטכנולוגיים בעולם הרכב

גם מכוניות שכבר רשמו קילומטרז' מכובד על הכביש יכולות ליהנות מסייענים חכמים, ניתוח ביצועים, אבטחה דרך הסמארטפון ושאר הפיצ'רים של עידן הקישוריות

נשים וייטנאמיות / צילום: רויטרס

וייטנאם ביצעה רפורמות כלכליות חשובות, והמשקיעים נוהרים

הקלות שניתנו על בעלות בחברות גדולות מושכות גופי השקעה לרכוש נכסים במדינה

גונן אוסישקין / צילום:סיוון פרג'

איפה ואיפה: ילדים לא ביולוגים של עובדי אל-על לא יהיו זכאים יותר להטבות טיסה

עד כה ילדיהם של עובדי אל-על היו זכאים לטיסות חינם עד גיל 50, אלא שעתה הגבילה החברה את ההטבה מגיל 21 ומעלה לילדים ביולוגיים בלבד ● אל-על: החברה מקפידה על קיום דיאלוג ענייני ורצוף בכל סוגיה שעולה, תוך הקפדה ושמירה על נהלי החברה

איתן אורנשטיין / צילום: דוברות בתי המשפט

אורנשטיין לילדי פישמן: "תגיעו להסדר, אל תיקחו סיכון"

השופט שלח את ילדיו ואת רעייתו של אליעזר פישמן להגיע לפשרה עם הנאמן, עו"ד יוסי בנקל, ומינה את נשיא העליון בדימוס, אשר גרוניס, למגשר בין הצדדים ● אורנשטיין: "אלה הכספים שלכם, הבתים שלכם והגורל שלכם, ואני כשופט אומר לכם שיש פה סיכון"

אפי נוה / צילום: תמר מצפי

מה מפריע לאפי נוה - ולמי הוא באמת פנה כשתקף את סלינגר?

אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין, אמר אתמול על הממונה על שוק ההון והביטוח שהיא "הגרועה בעולם", ושלכנס סוכני הביטוח הבא הוא יגיע רק כדי לוודא שפרשה ● מה בעצם מפריע לנוה? ● פרשנות

יחיאל (חיליק) טפירו / צילום: שלמה שוהם

"קרן אור" של יחיאל טפירו ואמיר בירמן הורשעה בעבירות ני"ע

חברת ט.ב. מתקדמים בכספים בע"מ, הידועה כחברת "קרן אור", הורשעה היום בגניבה, מרמה ועבירות של הצעת ניירות ערך ללא תשקיף, זאת עפ"י הודאתה במסגרת הסדר טיעון ● ביהמ"ש הטיל על החברה קנס בסך 70 אלף שקל

פטריק דרהי / צילום: רויטרס

קנס של 125 מיליון אירו לאלטיס במסגרת רכישת פורטוגל טלקום

נציבות האיחוד האירופי הטילה את הקנס על אלטיס, חברת-האם של הוט שבשליטת פטריק דרהי, לאחר שלא המתינה לאישור על השלמת העסקה לרכישת פורטוגל טלקום ב-2015 ● אלטיס דיווחה כי בכוונתה לערער על ההחלטה

כרמינה מנדולה / צילום: גיא אסאייג

שינוי בשוק ביטוח האשראי: כלל ביטוח אשראי עקפה את בססח

החברה הוותיקה בשוק, בססח שבשליטת היולר הרמס והראל, ירדה בשנה האחרונה לנתח שוק של פחות מ-44%, בעוד שכלל ביטוח אשראי צמחה נתח שוק של כמעט 46% ● ב-2017 חזר השוק לרמת הפרמיות שרשם לאחרונה ב-2013

הפגנת עובדי טבע אשדוד / צילום: דוברות ההסתדרות

"התנהלות טבע בעניין המפעל באשדוד נעשתה בחוסר תום-לב"

כך טוענת ההסתדרות, שפנתה היום לביה"ד לעבודה בדרישה לבטל את פיטורי עשרות עובדי מפעל טבע באשדוד ולמנוע את סגירתו

הדמיה מתוך אתר הפרויקט

סיפור "הדגל הגדול במדינה": מימון בעייתי ואישור שטרם ניתן

פרויקט מימון המונים חדש מבקש לגייס כ-2 מיליון שקלים להקמת "התורן והדגל הגדולים ביותר בתולדות מדינת ישראל" ● רוב הכסף מיועד בכלל להוצאות נלוות כגון אתר האינטרנט ועמלות סליקה, מה שמעלה מספר תהיות ● צחי שובל, היזם: "אין ולו סעיף אחד שמחירו גבוה יותר ממחיר השוק"

דוד פתאל / צילום: רפי דלויה

מניית פתאל במסלול המהיר למדד ת"א 35, אחרי זינוק מההנפקה

בעקבות העלייה במניה, חברת המלונות כבר שווה כ-5.8 מיליארד שקל ● שוויה הנוכחי ימקם את פתאל החזקות כחברה ה-25 בגודלה בין חברות המדד

עיריית ראשון לציון / צילום: אמיר גוטפריד

המשטרה: להעמיד לדין את סגן ראש עיריית ראשל"צ לשעבר

עפ"י החשד, בהיותו ראש האגף לתרבות חרדית בעיריית ראשל"צ, אריה כהן אישר הזמנות להפקת אירועי תרבות והציג לעירייה חשבוניות בסכומים גבוהים מאלה שהוצאו בפועל ● חשוד בקבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור ורישום כוזב במסמכי תאגיד

דירוג אג"ח/ צילום: שאטרסטוק

ההיסטוריה חוזרת: הפחתת דירוג לחברת ההלוואות מדלי

S&P מעלות: "הורדת הדירוג משקפת את המשך החולשה בביצועי תיק ההשקעות של מדלי, המשתקפת בשיעור גבוה של חובות שאינם צוברים הכנסה"

משרדי להב 433 / אייל פישר

פלסטיני חשוד בניהול אתר המשמש להונאות כרטיסי אשראי

משטרת ישראל עצרה חשוד בניהול אתר אינטרנט בינלאומי ששימש להונאות שונות באמצעות כרטיסי אשראי ● המעצר נעשה במסגרת מאמצי המשטרה להגנה על חברות פיננסיות וחשבונות בנק של אזרחים מפני פגיעות באמצעות הרשת ● בעקבות המעצר - קבלו מספר המלצות למניעת גניבת נתוני כרטיס אשראי