בחסות
x

שיתוף

סגירה

07

Own Backup

גיבוי אוטומטי להגנה מפני טעויות ונוזקות

מייסדים:

אריאל ברקמן, אורי ינקילב וסם גוטמן

משקיעים:

אינסייט פרטנרס, אינוביישן אנדבורס, ורטקס, סיילספורס ונצ'רס ועוד

שנת הקמה 2015
עובדים 280
גיוסי הון 100 מיליון דולר
"היעד שלנו הוא להפוך לפלטפורמת גיבוי ה-Saas המובילה בעולם"
אופיר דור

מי שאחראי בעקיפין להקמתו של הסטארט-אפ OwnBackup הוא רועי מן, מייסד ומנכ"ל חברת מאנדיי, שחיבר בין שניים ממייסדיו - אריאל ברקמן ואורי ינקילב. ברקמן ניהל במשך שנים מעבדה לשחזור והצלה של מידע מכרטיסי זיכרון, דיסקים קשיחים וקלטות גיבוי ללקוחות פרטיים ועסקיים. עם הזמן, הוא גילה שהביקוש מצד לקוחות הלך וגדל דווקא לסוג אחר של שירות שהוא לא נתן - שחזור מידע שנמחק מתוכנות מקוונות (Saas) הפועלות בענן.

לאור הביקוש, הוא פיתח מערכת לגיבוי מידע מתוך פייסבוק, ג'ימייל, לינקדאין, טוויטר וסיילספורס (תוכנה עסקית לניהול מכירות, שיווק ושירות בארגונים). גיבוי של תוכנות מקוונות כאלו אינו עניין פשוט, כיוון שהוא צריך להיעשות מרחוק, ללא גישה פיזית לשרתים שמאכסנים של המידע.

ינקילב, בן להורים ישראלים שעזבו לארה"ב, גדל בבוסטון ועבד בתעשיית ההון סיכון האמריקאית. ב-2014 הוא החליט לעלות לארץ לאחר שנישא לישראלית, ופנה למרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב כדי שיעזרו לו למצוא עבודה. במרכז חיברו אותו עם מן, שבתורו הפנה אותו להיפגש עם חברו הוותיק ברקמן. ינקילב הביא איתו לפגישה צלע נוספת, סם גוטמן, יזם אמריקאי שהקים ומכר חברה קודמת בתחום הגיבוי. "היה לנו מוצר בסיסי עם מעט לקוחות. ינקילב וגוטמן באו ובנו חברה סביב זה", מודה ברקמן.

שני מייסדים נוספים, ערן כהן ודניאל גרשוני, עזבו את המיזם בשלבים מוקדמים, כאשר גוטמן (מנכ"ל), ינקילב (סגן נשיא למכירות גלובליות) וברקמן (סמנכ"ל טכנולוגיות) ממשיכים להוביל את החברה. מתחילת הדרך נמצא מטה החברה בארה"ב, כאשר בישראל נמצאת פעילות הפיתוח ומועסקים בארץ 80 עובדים (מתוך 280 עובדי החברה).

בהשפעת גוטמן וינקילב, ההחלטה האסטרטגית הראשונה של OwnBackup הייתה לנטוש את הגיבוי של שאר היישומים, ולהתמקד אך ורק בסיילספורס. "הניסיון שלי ושל גוטמן לימד אותנו שסטארט-אפים נכשלים כי הם לא מתמקדים", מסביר ינקילב.

"אם מהיום הראשון היינו מנסים לגבות את כל התוכנות, לא היינו יכולים לעשות אף אחד מהדברים האלה ברמה שבה אנחנו נמצאים היום. זה מה שנותן לנו את היתרון האיכותי מול חברות אחרות שעושות גיבוי ושחזור ליותר מפלטפורמה אחת, אבל לא עושות את זה מספיק טוב".

מכפילים את המכירות

הגיבוי האוטומטי של OwnBackup מגן על חברות מאובדן מידע חיוני כתוצאה מטעויות אנוש או נוזקות שונות. "אני מכיר חברת תעופה בריטית שרצתה להעביר את כל תהליכי העבודה שלה לסיילספורס. הם השקיעו בזה חצי שנה של עבודה מאומצת ומאות אלפי דולרים. בשלב מסוים אחד המתכנתים לחץ בטעות על רענון בזמן הלא נכון, וכל העבודה שלהם בבת אחת ירדה לטמיון", מספר ינקילב.

הם מסרבים לחשוף את הכנסות החברה, אך ינקילב מוכן לומר כי "מאז 2015 אנחנו לפחות מכפילים את המכירות של החברה מדי שנה. היעד שלנו הוא להמשיך בקצב הזה עוד שנתיים, ולהפוך לפלטפורמת גיבוי ה-Saas מספר אחת בעולם". 70% מהלקוחות של החברה נמצאים בארה"ב, ו-30% מחוצה לה.

wnBackup - הצוות / צילום: איל יצהר, גלובס"

קראו עוד
סגור