בחסות
x

שיתוף

סגירה

06

Nym Health

מערכת ביג דאטה לבתי חולים

מייסדים:

עמיחי נידרמן ואדם רימון

משקיעים:

גוגל ונצ'רס, לייטספיד, בסמר ועוד

שנת הקמה 2018
עובדים 36
גיוסי הון 23 מיליון דולר
"אצלנו רופאים כותבים את הכללים. זה מוביל לדיוק מאוד גבוה"
גלי וינרב

למידת מכונה, או למידה עמוקה, הן מילות המפתח של התקופה. אבל חברת Nym הצליחה לתפוס לעצמה מובילות בתחום ניתוח הטקסטים הרפואיים, דווקא כשהלכה נגד האופנה הזו, וייצרה מערכת ביג דאטה שאין בה למידת מכונה בכלל. דווקא המערכת הזו מתאימה לצרכים של בית חולים או קליניקה רפואית, בבואם לגבות כסף מחברות ביטוח, והחברה הצעירה היא כבר גורם משמעותי בשוק.

עמיחי נידרמן, מייסד ומנכ"ל החברה (31) עשה את המסלול ההייטקי המלא של כיתת מחוננים, לימודי תואר במתימטיקה ומדעי המחשב כבר בתיכון, ושירות ביחידת הסייבר של 8200. "הייתי ביחידה 10 שנים. זו הייתה אחת התקופות היפות בחיי. פגשתי שם את החברים הכי טובים שלי, אבל מעבר לצד החברתי, זו הייתה תקופה מספקת, מבחינת האתגר ומבחינת האימפקט".

כשיצא לאזרחות, חשב על מסלול יזמי. "באותו הזמן אשתי נרין, שהיא רופאה, עסקה גם במחקר רפואי, והיא הייתה נעלמת לשעות לאיכילוב, כדי ללכת לחפש בתיקים את החולים שמתאימים לה למחקר. התיקים היו כבר ממוחשבים, אבל החיפוש היה לא אפקטיבי. כדי לחפש את החולים שעברו ניתוח מסוים, היא הייתה צריכה להשתמש בכל מיני טריקים, כמו למשל לחפש לפי שם של רופאה שהיא יודעת שאוהבת את הניתוחים האלה.

"אותי זה הטריד, כי הרעיון אצלנו ביחידה היה שכל מה שאפשר לעשות באוטומציה, עושים באוטומציה, וכל מה שאפשר לייעל מייעלים. גם מי שלא הגיע מעולם המחשבים וזה לא היה התפקיד שלו, למד לתכנת, והשתמש בזה. אז ביקשתי מאשתי ומאיכילוב אישור מיוחד להתחבר למערכת שלהם, וכתבתי להם אלגוריתם ניתוח שפה 'לעניים'.

"כתבתי את זה במהלך סופ"ש אחד וחג, וזה עבד. אשתי הייתה המתמחה הכי צעירה במחלקה, וזה עזר לה לייצר מחקרים ולהתקדם. אני נהניתי מכך שאני יכול לעשות משהו עם תרומה מהירה ומשמעותית כמו שהייתה לי בצבא, ומכך שאשתי יכולה לבלות יותר שעות בבית".

המחקרים כל כך הצליחו, שנרין החלה לנסוע לכנסים ולהרצות. "ואני נסעתי איתה, והתחלתי להבין קצת את עולם הבריאות. הבנתי מדוע היה קשה להביא אליו מוצרים כאלה. אם בתפקיד הצבאי שלי הוצאנו פרוטו-טייפים מאוד מהר, ואז עשינו להם התאמות למציאות בשטח, אז בעולם הרפואי אי אפשר לעשות את זה. מכל טעות אנשים יכולים למות. לכן המוצרים מפותחים בזהירות רבה, ומעגלי המכירה וההטמעה ארוכים מאוד. אבל זה לא חייב להיות המצב בצד האדמיניסטרטיבי של עולם הבריאות".

להבין את השפה

מעודד מההצלחה הראשונית, החליט ניידרמן להקים את Nym, יחד עם שותפו אדם רימון. "הוא חבר שלי מהיחידה, ואחרי השחרור מהצבא הוא למד בלשנות חישובית באוניברסיטת תל אביב. זה תחום שהקדים משמעותית את אלגוריתמי השפה הטבעית של החברות המסחריות, אבל הוא תמיד נשאר בגבולות האקדמיה, כשחלק מהמחקר היה סוגיות יסוד בשפה, כמו איך אפשר להבין סאבטקסט, סרקזם או תהיות היפותטיות שאינן בהכרח מסומנות בסימן שאלה.

ym - הצוות / צילום: איל יצהר, גלובס"

קראו עוד
סגור