הנקראות ביותר

משרד עו"ד דן להט מתמזג לתוך משרד אפרתי-גלילי

הנשמות הטובות מדברות על כך שצירוף להט נועד בעיקר כדי להרחיב את מסד הלקוחות

עכשיו זה רשמי: כפי שפורסם לראשונה ב"גלובס", משרד עורכי הדין אפרתי-גלילי ושות' מתמזג עם משרד דן להט. המיזוג ייכנס לתוקף החל מה-1 בינואר, ובמסגרת זו ישונה גם שם המשרד ל"אפרתי, גלילי להט", ובו השותפים הבכירים דוד אפרתי, אלון גלילי ודן להט.

במשרד המשותף יפעל צוות מקצועי המורכב מכ-20 עורכי דין המתמחים, בין היתר, בתחומי הפעילות המסחריים בארץ ובעולם: מיזוגים ורכישות, דיני חברות, ניירות ערך, מימון והיי-טק. משרדו של דן להט צפוי להעתיק את פעילותו מבית גיבור ספורט ברמת-גן, למעון החדש במשרד אפרתי גלילי, ברחוב ויסוצקי 6 בת"א.

דוד אפרתי ודן להט אמרו, כי "המשרד הממוזג ישלב ניסיון, מומחיות וסטנדרט גבוה של תרבות מקצועית בכל תחומי המשפט העסקי". לדבריהם, "בסיס הלקוחות המשותף של הפירמה החדשה יתרום לעומק וליכולות נוספים".

להט, נזכיר, פירק לפני כמה חודשים שותפות בת 16 שנים עם עו"ד יורם ל.כהן, במשרד כהן להט ושות'. להט הוא בנו של ראש עיריית ת"א לשעבר, שלמה (צ'יץ') להט, ובעלה לשעבר של יו"ר שטראוס-עלית, עפרה שטראוס. גם לאחר פרידת הזוג, המשרד טיפל עדיין כמעט בכל ענייני הקבוצה. לאחר פירוק השותפות, להט לקח עימו שלוש עורכות דין שכירות, כשבמשרד שותף גם עו"ד רענן קליר, המכהן גם כשותף במשרד קליר-בנימיני, עם אלון בנימיני שפרש עימו.

הצוות שעובר עם להט למשרד אפרתי-גלילי כולל את להט עצמו וכן את עורכי הדין רענן קליר, אלון בנימיני, אן נחום, יעל נווה וחמוטל בן-בסט. בנוסף, מצטרפות אליהם שתי מתמחות וכן מנהלת המשרד, שצמודה לדן להט כבר 9 שנים.

* דן להט, למה דווקא אפרתי-גלילי?

"חיפשתי לי בית נכון, חיפשתי מקום שבו תהיה לי יכולת להוות חלק מהותי. זה משרד שאני מאוד מעריך אותו, עם שני שותפים שאני מכיר הרבה שנים. יש להם תרבות מאוד דומה לשלי, ואני חושב ששלושתנו יחד יכולים להגדיל את השלם".

להט אומר, כי המו"מ "הלך חלק, הוא היה מאוד ענייני ולא קטנוני. לקחנו גורם שלישי, כלכלן, שבחן את פעילות שני המשרדים. ברגע שסיכמנו את העקרונות, כל השאר לא היה כבר רלוונטי ובסוף זה נגמר בתוך שלוש דקות. עד היום אפילו לא חתמנו עדיין על הסכם כתוב".

שני המשרדים המתמזגים יוצרים בסיס לקוחות רחב למדיי, ובהם חברות מובילות, ישראליות וזרות. עם הנדוניה שמביא עימו משרד אפרתי-גלילי ניתן למנות את קבוצת ברום ים המלח, אלוני חץ, בנק המזרחי, נוברטיס פארמה, Arrow, Tyco, קבוצת צור שמיר וביטוח שמיר וקבוצת השמירה. החתן להט מביא עימו קבוצה מכובדת לא פחות, ובראשה כמובן קונצרן שטראוס-עלית, גלידות שטראוס, קבוצת שרם-פודים-קלנר, קבוצת מקאן אריקסון, כיתן, משרד הפרסום ראובני פרידן, מיזם יונייטד (ראובני פרידן ושלמור-אבנון-עמיחי), פלרם ואחרים.

רק 14 עורכי דין מועסקים במשרד אפרתי-גלילי, שנוסד בשנת 73', מה שלא מונע ממנו להתברג כאחד המובילים בתחום העיסקאות ושוק ההון, בדירוגים המבוססים על היקף ומספר העיסקאות ולא על גודל המשרד. המשרד ייצג באחרונה את חברת התרופות האמריקאית IVAX, בעיסקת המיזוג עם טבע.

בנוסף, היה המשרד מעורב בשורה של עסקאות מובילות במשק וביניהן ייצוג חברת סיקור בעסקת המיזוג עם טבע, ייצוג מספר רכישות וקניות של קרנות נאמנות עבור הבנקים הגדולים במשק והקבוצות הפיננסיות הגדולות במשק, ייצוג אלוני חץ נכסים והשקעות ברכישת אמות השקעות, הפרטת אל-על, הפרטת כימיקלים לישראל.

משרדו של דן להט מתמחה בדיני חברות, ני"ע, דיני תקשורת וליטיגציה. תחום עיסוקו כולל הקמת מיזמים משותפים (Joint Ventures) של חברות ישראליות בארץ ובחו"ל, מיזוגים ורכישות ושוק ההון. עיקר לקוחותיו באים מתחום התעשיה, הפרסום, מדיה ותקשורת ושוק ההון. באחרונה ייצג המשרד את אילן שילוח בכניסתו לערוץ 10 וביציאה ממנו, את חברת "פלרם" בהקמת מיזם בתחום הפלסטיקה בסין ואת "שרם-פודים-קלנר טכנולוגיות", בהכנת תשקיף החברה, ובהקמת קרן חדשה להשקעות ב-private equity.

ה"נשמות הטובות" מדברות על כך, שצירופו של להט לאפרתי-גלילי בא בעיקר כדי להרחיב את מסד הלקוחות של המשרד. לראיה, הן מצטטות דברים שאמר עו"ד דוד אפרתי ל"גלובס", עם הפרסום עם המגעים בין הצדדים. "לא היה לנו תכנון מיוחד להתרחב, דן להט הוא הזדמנות שיש בשוק. נפגשנו באיזה אירוע ושמעתי שהוא עוזב, אז דיברנו. אני ודן מכירים שנים על שנים, והיו בינינו דיבורים עוד לפני שהיה לו משרד".

עם זאת, כשנשאל אפרתי האם מה שמשך אותם הוא דן להט הפרקליט או נדוניית הלקוחות שהוא מביא עימו, השיב: "בגדול, האישיות של דן מאוד מתאימה לנו. הוא בחור סולידי, רציני, עוסק בתחומים דומים לנו ומבחינתנו זו תוספת כוח מאוד מעניינת". ייתכן שהאמת נמצאת אי שם באמצע.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!