הנקראות ביותר

נעילת מסחר מעורבת בוול סטריט; טבע איבדה עוד 0.9%

ברננקי: "סימנים מעודדים משוק העבודה האמריקני אולם שיעור האבטלה בארה"ב נמצא עדיין ברמה גבוהה מדי" ■ קוקה קולה הציגה תוצאות טובות - המניה עלתה

וול סטריט נסחרה במשך מרבית היום (ד') בירידות שערים קלות לאחר נעילה חיובית אמש. בסיום הצליח מדד הדאו ג'ונס לטפס ולסגור בעלייה קלה ואילו ה-S&P 500 והנאסד"ק סגרו בירידות קלות. עיני המשקיעים היו נשואות היום לעבר נאומו של יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, בפני בית הנבחרים היום. זאת, על רקע הביקורת הגוברת כנגד תוכנית ההקלה הכמותית של ה'פד'.

למרות העליות אמש, האנליסטים חוזרים על הערכתם גם היום כי השוק מצפה לתיקון "המשקיעים עלולים לראות היום הזדמנות למכירה", אמר בן קריטקלי, סוחר ב- IG Index. "לעומת זאת, עונת הדוחות הנמצאת בעיצומה עשויה לספק את האנרגיה הדרושה ולהמשיך לדחוף את המדדים מעלה עד סוף השבוע הזה", אמר.

בינתיים נמשכים המיזוגים בין בורסות מרכזיות ברחבי העולם. NYSE Euronext (סימול: NYX) ודוייטשה-בורסה הכריזו היום כי הן מנהלות מגעים מתקדמים למיזוג שעות בלבד לאחר שהבורסות של לונדון וטורונטו הכריזו על "מיזוג של שווים". שווי השוק של NYSE Euronext, הכוללת את הבורסה של ניו-יורק, פאריס, בריסל, אמסטרדם וליסבון, וגם את בורסת הנגזרים של ניו-יורק, עומד על כ-9.85 מיליארד דולר. שוויה של הדוייטשה-בורסה הגרמנית עומד על ב-10.9 מיליארד דולר והיא כוללת את שוק המניות של פרנקפורט וחצי מ- Eurex - שוק נגזרים מפותח.

ברננקי: התאוששות שוק העבודה לא מספקת

גם היום זירת המאקרו הייתה דלילה מאוד ובהעדר נתוני מאקרו, דברי יו"ר ה'פד' ברננקי משכו את תשומת הלב המשקיעים. יו"ר הפדרל ריזרב שב והזהיר היום מפני הגרעונות הגדולים של הממשל האמריקני וההשפעות שלהם על הכלכלה האמריקנית ועל הצמיחה העתידית שלה. בנאום שנשא בפני ועדת התקציב של הקונגרס אמר ברננקי כי יש "סימנים מעודדים משוק העבודה האמריקני כולל ירידה חדה באבטלה מ-9.8% בנובמבר ל-9% בינואר אולם שיעור האבטלה בארה"ב נמצא עדיין ברמה גבוהה מדי".

עוד בנושא גלובלי ושוקי עולם


"הכלכלה יצרה רק כמיליון מקומות עבודה מאז החל השיפור אולם איבדנו 8 מיליון מקומות עבודה במשבר ומקומות העבודה החדשים שנוצרו אינם מספיקים עבור זרם של מבקשי עבודה חדשים שיוצאים מהאוניברסיטאות ומגיעים ממקומות אחרים", אמר ברננקי. בנוגע לרמת האינפלציה שב ברננקי וציין כי רמת האינפלציה נמוכה והעריך כי היא "צפויה להמשיך להיות נמוכה" למרות עליית מחירי הסחורות.

שני ראשי 'פד' מרכזיים בארה"ב בריצ'מונד ובדאלס, הביעו ספק בנוגע להצלחת תוכנית ההקלה הכמותית על רקע החשש מפני האצת הלחצים האינפלציוניים במדינה בעקבות התוכנית. "יהיה קשה להתווכח על כך שההקלה הכמותית פשוט הרגה את החששות הדפלציוניים בארה"ב. מאז גיבוש התוכנית, בסביבות אוג' 2010, זינקו הציפיות האינפלציוניות לשנה בארה"ב מ- 0.01%- ל-1.82% היום", אמר אמיר כהנוביץ', כלכלן ראשי בכלל פיננסים.

טבע ממשיכה לאבד גובה

ענקית ציוד התקשורת, חברת סיסקו , תציג לאחר סיום המסחר את תוצאותיה לרבעון האחרון. האנליסטים המסקרים את החברה מצפים להכנסות של כ-10.2 מיליארד דולר ורווח של 35 סנט למניה.

קוקה קולה דיווחה לפני פתיחת המסחר כי הרווח הנקי זינק ל-5.77 מיליארד דולר או 2.64 דולר למניה. בנטרול סעיפים חד-פעמיים הסתכמו רווחי החברה ב-72 סנט למניה, בדומה לציפיות האנליסטים בשוק.

אפל ריכזה עניין לאחר שדווח היום ב"וול סטריט ג'ורנל" שהחברה החלה בייצור הגירסה השנייה של מחשב הלוח (טאבלט), ה-iPad.

מניות הדשנים רשמו עליות לאחר שאגריום דיווחה על תוצאות חזקות לפני פתיחת המסחר. החברה דיווחה על רווח נקי של 158 מיליון דולר ברבעון הרביעי לעומת 30 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות זינקו ב-60% ל-2.35 מיליארד דולר.

טבע המשיכה לאבד גובה לאחר יום דרמטי שחוותה המניה אמש. היום דווח ב"גלובס" כי חברת הביוטכנולוגיה האמריקנית, מומנטה בשיתוף עם סנדוז, היא אחת מהחברות שמאתגרות את הפטנט של הקופקסון, ומפתחות "קופקסון גנרי".

חברת קליקסופטוור דיווחה היום כי ההכנסות ב-2010 הסתכמו ב-71 מיליון דולר, גידול של 16% בהשוואה להכנסות של 61.1 מיליון דולר ב-2009. ברבעון הרביעי של 2010 נרשמו הכנסות שיא של 18.5 מיליון דולר, עלייה של 8% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד בו הסתכמו ההכנסות ב-17.2 מיליון דולר. ברבעון הרביעי הסתכם הרווח הנקי ב-1.6 מיליון דולר, 5 סנט למניה, בהשוואה לרווח נקי של 3.8 מיליון דולר, 12 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד.

מג'יק הודיעה היום על שיתוף-פעולה אסטרטגי עם חברת הייעוץ העולמית דלויט. במסגרת ההסכם, דלויט תשלב את פלטפורמת האינטגרציה iBOLT של מג'יק במסדי הנתונים שלה.

קומטאץ' דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של 2010. ברבעון הרביעי רשמה החברה עלייה של 29% ברווח הנקי ל-1.4 מיליון דולר או 6 סנט למניה, החברה הגדילה את הכנסותיה הרבעוניות ב-34% ל-5.4 מיליון דולר, כשההכנסות השנתיות עלו ב-20% ל-18.2 מיליון דולר.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!