הנקראות ביותר

סקוויז בנעילה: מדד המעו"ף עלה 0.6%; טבע זינקה 11.7%

טבע מגיבה לניצחון בתביעה שלה נגד מיילן בנוגע לקופקסון ■ זיו סגל: מדד ת"א 25 נמצא במגמת ירידה, מהלך מתחת ל-1060 נקודות יאשר במידה רבה את הטיעון הזה

סקוויז בסיום המסחר היום (א') בבורסה בת"א: לאחר התנהל בירידות שערים של עד כ-1% במהלך היום, ב-15 הדקות האחרונות של המסחר התבצע סקוויז שהוביל לנעילת המעו"ך בעליות של כ-0.6%. במהלך היום, הגיבו המשקיעים בת"א להודעת מנהיגי ארבע הכלכלות הגדולות ביותר בגוש האירו על כוונתם לגבש תוכנית צמיחה בהיקף של 130 מיליארד אירו ועל רקע הודעת הפדרל ריזרב מיום רביעי על הארכת ה-Operation Twist. בנוסף לכך, השוק ממתין בדריכות להחלטת הריבית של בנק ישראל לחודש יולי, כשעל פי ההערכות ייתכן מאוד שהבנק יודיע על הורדת הריבית במשק.

שבוע המסחר בבורסה ננעל ביום חמישי בירידות שערים, כשמדד ת"א 25 רושם ירידה של כ-0.5% לרמה של 1073.46 נקודות. המנתח הטכני של "גלובס" זיו סגל מעריך שלמרות התנודתיות שנרשמה במדד במהלך השבוע, הכיוון הכללי של המדד הוא עדיין כלפי מטה.

"בסה"כ, אני עדיין סבור שת"א 25 נמצא במגמת ירידה, מהלך מתחת ל-1060 נקודות יאשר במידה רבה את הטיעון הזה. מהלך מעל 1080 נקודות יערער אותו", כך כתב סגל בסקירה שלו. "פריצת התחום של 1060-1080 תלמד על הכיוון הכללי. אני הייתי נותן משקל להסתברות לירידה".

האם הריבית תרד?

המשקיעים בתל אביב ממתינים בדריכות לקראת פרסום הודעת הריבית של בנק ישראל לחודש יולי, כשברק עומדים הפרוטוקלים של דיוני הריבית של הבנק לחודש יוני, שפורסמו לפני כשבועיים והצביעו על חשש גובר מהחרפת המשבר באירופה, ומדד המחירים לצרכן של חודש מאי שהפתיע ונותר ללא שינוי מה שנותן לבנק מרווח תמרון להורדת הריבית.

עוד בנושא שוק ההון


לפי סקר בלומברג הנערך בקרב 22 כלכלנים, 14 מעריכים כי הבנק יוריד את הריבית מחר ב-0.25% לרמה של 2.25%, והשאר מעריכים כי הריבית תיוותר על כנה. ההאטה הכלכלית הגלובלית, התמתנות האינפלציה ופעולות הרחבה מוניטרית בהם נקטו בנקים מרכזיים בעולם - כל אלה מספקים לבנק ישראל, בראשות הנגיד סטנלי פישר, מקום להוריד את הריבית.

"לאור המדד הנמוך וסימני התמתנות, גם בפעילות הכלכלית וגם באינפלציה, בנק ישראל צפוי להוריד את הריבית", כך כותבים הבוקר יונתן כץ והכלכלנים של חברת לידר שוקי הון. "בנק ישראל צפוי להוריד את הריבית מחר ב-0.25% ועשוי לרמוז על אפשרות של המשך הורדת ריבית בתרחיש של החרפת משבר החוב באירופה".

האם יהיו בשורות בפסגת מנהיגי אירופה?

באירופה, התקיימה שלשום פגישה בין מנהיגי ארבע הכלכלות הגדולות ביותר בגוש האירו. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, ראש ממשלת איטליה מריו מונטי וראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי נפגשו שלשום ברומא על מנת לתאם עמדות לקראת פסגת מנהיגי אירופה שתתקיים ב-28 וב-29 ביוני.

אחד הרעיונות שהועלו וקיבלו הסכמה הוא שיתוף פעולה בתוכנית צמיחה בהיקף 130 מיליארד אירו עבור גוש האירו. "130 מיליארד אירו זה סימן חזק", אמר הולנד במסיבת העיתונאים לאחר הפגישה. מרקל אמרה כי "אנחנו צריכים עוד אירופה".

על פי דיווחים שמתפרסמים באירופה, אמורה הממשלה הספרדית לפנות ביום שני הקרוב לאיחוד האירופי בבקשה רשמית לסיוע למערכת הבנקאות שלה. זאת לאחר שביום חמישי קיבלה את הדוח הראשוני של שני המבקרים החיצוניים שמהדינה שכרה וקבעו שהבנקים במדינה זקוקים לקצת יותר מ-60 מיליארד אירו. נזכיר ששר האוצר של האיחוד האירופי אישרו למדינה סיוע של עד 100 מיליארד אירו למערכת הבנקאות.

ניצחון לטבע במשפט של הקופקסון - המניה מזנקת

בית המשפט הפדראלי במנהטן קבע אתמול לפנות בוקר כי חטיבת סנדוז של חברת התרופות השוויצרית נוברטיס, חברת מיילן, וחברת התרופות מומנטה הפרו את הפטנטים של טבע בנוגע לתרופת הדגל שלה לטיפול בטרשת נפוצה - הקופקסון. בטבע מעריכים שבעקבות הפסיקה תהיה להם בלעדיות על שיווק התרופה עד ספטמבר 2015.

האנליסטית סבינה פודבל מלידר שוקי הון מציינת כי מדובר בגלגל הצלה מאוד חשוב לחברה, שמתמודדת כיום עם בעיות רבות בפעילויות הליבה שלה, השוק הגנרי בארה"ב ובאירופה. "נציין כי השוק נתן הסתברות של 70%-75% זכייתה של טבע במשפט, ולכן במובן הזה החלטת בית המשפט גלומה, באופן חלקי לפחות, במחיר המניה".

אלביט מערכות הודיעה היום כי זכתה בחוזה בהיקף של 62 מליון דולר להשבחת מטוסי תובלה מסוג C-130 של חיל האוויר הקוריאני. במסגרת החוזה יותקנו במטוסי הC-130 מערכות אוויוניקה מתקדמות מסוגים שונים. בנוסף, אלביט מערכות תסב את הקוקפיט האנאלוגי הקיים במטוס לקוקפיט זכוכית (Glass Cockpit), באמצעות מערכות תצוגה דיגיטליות מתקדמות. הפרויקט, שיתפרס של פני ארבע שנים, יבוצע בשיתוף פעולה עם התעשייה האווירית של קוריאה.

אילן בן דב פועל נמרצות להשיג את הסכמת המוסדיים למתווה מכירת סקיילקס להאצ'יסון. ל"גלובס" נודע, כי בעל השליטה בפרטנר נפגש בימים האחרונים באופן אישי עם כמה ממחזיקי האג"ח הגדולים של סקיילקס (החברה השולטת בפרטנר ) במשרדי חברת הייעוץ גיזה זינגר אבן שברמת גן, אשר ככל הנראה מעורבת בגיבוש העסקה עם האצ'יסון. במניות התקשורת נרשמות ירידות חדות, ביניהן סלקום ובזק .

החברת מודיעין יהש והכשרה אנרגיה פרסמו במוצאי שבת הודעה לבורסה לניירות ערך וממנה עולה שאסדת הקידוח "הומר פרינגטון" של חברת Noble International הגיעה לאזור של רשיון תמר והיא תחל את עבודות קידוח האקספלורציה בימים הקרובים.

נובל אנרג'י השלימה את פיתוח מאגר הגז הטבעי נועה צפון ואתמול החלה הזרמת הגז ממנו. כך דיווחו הבוקר שותפותיה של נובל במאגר, אבנר ודלק קידוחים מקבוצת דלק של יצחק תשובה.

עוד בתחום הנפט והגז, בהמשך לפרסום דוח המשאבים של רישיונות פלאג'יק, הודיעה חברת ההשקעות הקנדית Senvest כי הגדילה את השקעותיה בשותפות הזדמנות ישראלית . סנווסט השלימה ביום ה' האחרון רכישה של כ-5 מיליון יחידות השתתפות של הזדמנות ישראלית בכ-1.1 מיליון שקל, והגיעה להחזקה של כ-47 מיליון יה"ש הזדמנות בהיקף של כ-10.5 מיליון שקל, המהווים כ-6.3% משווי השותפות.

החברה לישראל הודיעה שלשום לבורסה על כך שמשקיעים מוסדיים הסכימו לקנות אגרות חוב של החברה בהיקף של 570 מיליון שקל. בהודעה של החברה נכתב כי בשני מכרזים שנערכו ביום חמישי לקבלת התחייבויות מוקדמות מצד משקיעים מוסדיים, הסכימו המשקיעים לקנות אג"ח סדרה 7 ב-303.3 מיליון שקל ואג"ח סדרה 9 בכ-184 מיליון שקל.

[לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח][לאתר קרנות]

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!