המו"מ על "מעריב": בן-צבי דורש הפחתת מחיר

למרות הפערים במו"מ, הצדדים מקווים בכל זאת לחתום עד ראש השנה ■ גורמים בסביבת בן-צבי טוענים כי יש פער של 1,000% בין העיתונאי המרוויח ביותר ב"מעריב" ובין העיתונאי הזוטר ביותר, וכי תידרש הפחתה במשכורות

נוחי דנקנר שלמה בן צבי / צילום: איל יצהר ישראל הדרי
נוחי דנקנר שלמה בן צבי / צילום: איל יצהר ישראל הדרי

מספר ימים בלבד לאחר ההסכמה בעל-פה על מכירת עיתון "מעריב ", נתגלעו פערים במשא-ומתן בין אנשיו של הקונה המיועד שלמה בן-צבי ובין אנשי אי.די.בי .

על-פי גורמים הקשורים במשא-ומתן, לאחר עיון בנתונים, תחזיות התקבולים של אנשיו של בן-צבי, מו"ל "מקור ראשון", נמוכות בכ-25% מהתחזית שנתנו אנשי אי.די.בי.

לאור הדברים צפוי בן-צבי לבקש התאמה בתמורה בעבור העסקה. למרות זאת, אין חשש ממשי כרגע עדיין לביטול מוחלט של העסקה, אלא בתהליכים מקובלים בתוך משא-ומתן מורכב.

נושא נוסף שעומד על הפרק הוא כוח-האדם. ל"גלובס" נודע כי בניגוד להערכות קודמות, שלמה בן-צבי הסכים לקלוט רק 250 עובדים אחרי השינוי. כיום המערכת העיתונאית של "מעריב" כוללת כ-350 עובדים, ויחד עם עובדי המינהלה, ההדפסה וההפצה מגיע כוח-האדם של "מעריב" לכ-2,000 עובדים.

מפרטי ההסכם המתגבש עולה כי בן-צבי ידרוש מדיסקונט השקעות להשלים את תהליך ההתייעלות - כלומר לפטר את העובדים שלא יקלטו - עד לביצוע העסקה.

על-פי הציפיות, העסקה אמורה להתממש בראשית אוקטובר, ואילו השאיפה לביצוע החתימה היא עד לראש השנה, כלומר סוף השבוע.

פערים דרמטיים בשכר העובדים

על-פי גורמים בסביבות המשא-ומתן, בן-צבי הביע מורת רוח ממנעד המשכורות ב"מעריב". על-פי אותם גורמים, במסגרת ההתייעלות יהיה צורך גם בהפחתה משמעותית של השכר, לאחר שנמצאו "אנומליות מדהימות" ופערים דרמטיים בשכר.

בין היתר נודע כי יש פער של 1,000% בין העיתונאי המרוויח ביותר בעיתון ובין העיתונאי הזוטר ביותר.

על-פי אותם גורמים, "עלות משכורות העיתונאים הבכירים יכולות להגיע ל-6 ספרות, בעוד עלות העיתונאים המרוויחים הכי פחות עשויות להגיע לשכר מינימום פלוס 20%".

על-פי הודעת דסק"ש לבורסה שפורסמה ביום שישי, אמור בן-צבי להשקיע 85 מיליון שקל ברכישת "מעריב". בין ההתדיינויות סביב העיתון עולה גם סוגיית העברת התשלומים על הרכישה ומועדם.

פירסומי
טוקבקים
נושא
"גלובס" מעודד שיח ראוי ומכבד. אנא הימנעו מתגובות מסיתות, משמיצות, גסות ו/או פוגעניות
טוען תגובות...טוען
טען תגובות נוספות
חזרה למעלה