הנקראות ביותר

דיווח: תוכנית להקמת רצועת ביטחון בסוריה הוגשה לנתניהו

עיתון ה"סאנדיי טיימס" הבריטי מדווח הבוקר כי תוכנית להקמת רצועת ביטחון בשטח סוריה הוגשה לראש הממשלה, לצורך הגנה מפני איומי טרור באזור ביום שאחרי נפילת משטר אסד ■ גורם צבאי: "אזור חיץ כזה הוא הכרחי"

הפתרון ליום שאחרי אסד? עיתון ה"סאנדיי טיימס" הבריטי מדווח היום כי ישראל שוקלת להקים רצועת ביטחון בתוך השטח הסורי, על מנת למנוע מפעילי טרור החברים בארגונים אסלאמיים שונים בסוריה לנסות ולפגע בישראל.

על-פי הדיווח, צה"ל הגיש לראש הממשלה נתניהו תוכנית לבניית רצועת ביטחון ברוחב 16 קילומטרים בשטח סוריה, שתתפרש לאורך הגבול בין המדינות. מטרתה של התוכנית הוא להבטיח את בטחון תושבי רמת הגולן ואזור הצפון ביום שלאחר נפילת משטרו של בשאר אסד בסוריה.

רצועת הביטחון המוצעת בתוכנית זהה במתכונתה לזו שהייתה קיימת בשטח לבנון בין 1985 עד לנסיגת כוחות צה"ל מלבנון במאי 2000. במידה וההצעה להקמת רצועת ביטחון תתקבל, הכוונה היא ליישם את התוכנית תוך שיתוף פעולה עם הכפרים הסוריים הסמוכים לאזור הגבול עם ישראל.

על-פי התוכנית, שתי חטיבות חי"ר וגדוד טנקים של צה"ל אמורים להיות מוצבים בשטח הרצועה החדשה. "אם אי היציבות הקיימת בסוריה תימשך, נראה שכוחות צה"ל ייאלצו לשהות ברצועת הביטחון שתוקם במשך שנים", כך מסר אחד מהמקורבים למתכנני התוכנית שהוגשה לממשלה.

בחודשים האחרונים הולכת ומוקמת גדר גבול חדשה בין ישראל לסוריה ברמת הגולן בגובה של 6 מטרים, שצפויה להחליף את הגדר הישנה המפרידה בין המדינות מאז ימי מלחמת יום הכיפורים, לפני 40 שנה. "הגדר החדשה תסייע בהתמודדות עם איומים מאזור סוריה, אבל ללא אזור חיץ, ירי של טילים ומרגמות על ישראל עשוי להפוך לשגרה", כך מסר לעיתון מקור בצה"ל.

קיראו עוד ב"גלובס"


עוד נמסר בדיווח של העיתון הבריטי כי מתקן מודיעיני אירני הממוקם בסמוך לעיר דרעא, המרוחקת 11 קילומטרים בלבד מהגבול עם ישראל, נמצא גם הוא "על הכוונת" וכי הגורמים שהתקיפו את מתקן המחקר הסורי ואת שיירת הנשק בשבוע שעבר, עשויים לשוב ולתקוף גם את אתר זה.

אמש חשפה סוריה תמונות מהמרכז למחקרים מדעיים שהותקף לכאורה על-ידי ישראל בשבוע שעבר. בתמונות ניתן לראות את האתר המופצץ, ונזק רב שנגרם למקום. בנוסף, תמונות רבות נחשפות בכלי התקשורת ברחבי העולם גם מן ההתקפה על השיירה הסורית שהתכוונה להוביל אמצעי לחימה וטילים מתקדמים מסוג SA-17 לידי חיזבאללה בלבנון.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!