הנקראות ביותר

האתר הפיננסי ביזפורטל הרוויח אשתקד 760 אלף שקל

כך עולה מדוחות קו מנחה, בעלת האתר ■ שוויו של האתר הכלכלי בספרים הוא 5.8 מיליון שקל

הדוחות השנתיים של חברת המידע קו מנחה, שבשליטת משפחת בגס, חושפים לראשונה את תוצאותיו של אתר האינטרנט הפיננסי "ביזפורטל", שבו מחזיקה החברה 100% מהמניות. מהדוחות עולה, כי האתר הכלכלי סיים את שנת 2012 עם רווח של 760 אלף שקל אחרי מס, ושוויו בספרי החברה מסתכם ב-5.8 מיליון שקל.

קו מנחה, שבניהולו של אבי בגס, עוסקת באספקה והפצה של מידע בורסאי לגופים מקצועיים ולציבור. כמו כן, היא מחזיקה בחברות מידע ותוכן בתחומים הפיננסי, המשפטי ועוד. את הרבעון הרביעי של 2012 סיימה החברה עם הכנסות של 21.3 מיליון שקל, ובשורה התחתונה הרוויחה 1.8 מיליון שקל.

קיטון בהכנסות מפעילות שוק ההון

בכל שנת 2012 הסתכמו הכנסות החברה בכ-83 מיליון שקל, רמה דומה לזו שנרשמה ב-2011, והרווח הנקי הסתכם ב-10.9 מיליון שקל - ירידה של 63% לעומת 2011, שבה נרשם רווח הון חד פעמי.

אתר ביזפורטל מספק חדשות כלכליות שוטפות, וכן מידע עדכני ונתונים היסטוריים על חברות הפועלות בשוק ההון ועל ני"ע שהנפיקו. הקיטון ברמת העניין בשוק ההון המקומי, שבאה לביטוי בין היתר גם בהתכווצות מחזורי המסחר, השפיע גם על קו מנחה, והכנסותיה מתחום זה ירדו ב-2012 ב-15% לעומת 2011, לרמה של 51.7 מיליון שקל.

עוד בנושא שוק ההון


דירקטוריון החברה תלה את הקיטון בהכנסות בשלוש סיבות: ירידה בביקושים למערכות המידע של החברה, נוכח הצטמצמות הגופים המוסדיים הפעילים בשוק ההון ומהלכי הקיצוצים שגופים אלו נקטו; השנייה היא ירידה בהכנסות ממכירת פרסום בשל היקפי תקציבי שוק הפרסום שהצטמצמו מאז פרוץ המחאה החברתית בקיץ 2011 ; והירידה בהכנסות משירותי המידע לחברות הסלולר והיקף הפרויקטים שהחברה ביצעה ללקוחות בתחום, חלקם פרויקטים חד פעמיים.

בשנה שעברה נרשם מאבק סביב ניסיונה של החברה לאשר שכר לגבי בגס, אחיו של המנכ"ל, שמשמש יועץ טכנולוגי בחברה. החברה ביקשה לאשר לגבי שכר של 34 אלף שקל עבור 50 שעות עבודה בחודש (680 שקל לשעה), אולם בלחץ הגופים המוסדיים וחברת עילדב, המחזיקה ב-16% ממניות קו מנחה, ירד הנושא מסדר היום. עלות שכרו של בגס המנכ"ל, הסתכמה בשנה החולפת ב-2.2 מיליון שקל.

בקופת החברה היו בתחילת 2013 מזומנים בהיקף של 13.8 מיליון שקל, ללא חוב. מתחילת 2012 ועד היום איבדה מניית קו מנחה 21% מערכה, והיא נסחרת היום לפי שווי של 121 מיליון שקל.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!