הנקראות ביותר

טורקיה על הבחירות בהולנד: "בקרוב - מלחמות קודש באירופה"

שר החוץ הטורקי צ'בושאלו אמר כי אין הבדל בין ראש הממשלה רוטה, ששמר על כיסאו, למועמד הימין הקיצוני "הפשיסט" וילדרס ■ "אירופה הולכת לאבדון", הזהיר מי שכניסתו להולנד נאסרה וגרמה למשבר בין אנקרה לאמסטרדם

רג'פ טאיפ ארדואן / צילום: רויטרס
רג'פ טאיפ ארדואן / צילום: רויטרס

שר החוץ של טורקיה מבלוט צ'בושאולו הזהיר היום (חמישי) כי אירופה תחווה בקרוב "מלחמות קודש", בתגובה לתוצאות הבחירות בהולנד, שבהן ניצח ראש הממשלה המכהן מארק רוטה. אנקרה ואמסטרדם שרויות בעיצומו של משבר דיפלומטי חריף, אחרי שבהולנד החליטו למנוע מצ'בושאולו ומשרת המשפחה הטורקית לקיים עצרות תמיכה במשאל העם להרחבת סמכויותיו של הנשיא רג'פ טייפ ארדואן.

"עכשיו הבחירות בהולנד הסתיימו, וכשמסתכלים על המפלגות שם אין הרבה הבדל בין הסוציאל-דמוקרטים לווילדרס הפשיסט", אמר שר החוץ. מפלגת השלטון הליברלית של רוטה גרפה 33 מושבים מתוך 150 מושבי הפרלמנט, ירידה של שמונה מושבים בהשוואה לבחירות הקודמות. מפלגת החירות של וילדרס, שבסקרים הייתה צמודה למפלגת השלטון ואף בחלקם עקפה אותם, קיבלה רק 20 מושבים, אולם הגיעה למקום השני.

"לכולם יש אותה מנטליות. לאן תלכו? לאן אתם לוקחים את אירופה? התחלתם למוטט אותה. אתם גוררים את אירופה לאבדון, בקרוב יתחילו מלחמות קודש", הזהיר צ'בושאולו. באנקרה זועמים על מדינות רבות באיחוד האירופי, שמונעות משרי הממשלה להופיע בפני בעלי זכות בחירה בטורקיה החיים בשטחן.

האדמה רועדת: אירופה תתפרק בקרוב וישראל ממש לא מוכנה

loading

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!