הנקראות ביותר

צפו: הוצג טיל מתוחכם שימנע שיגורי טילים מצפון קוריאה

בדרום קוריאה פורסם היום תיעוד מתרגול מוצלח של טיל מתקדם ששוגר ממטוס קרב, כשהוא משייט באוויר ואז צולל לעבר המטרה ומשמיד אותה ■ בסיאול טוענים שהטיל - "טאורוס" יכול להתחמק ממערכות ההגנה הצפון קוריאניות ומסוגל לחסל את משגרי הטילים של קים ג'ונג און - עוד לפני הפעלתם

loading

גם דרום קוריאה "עושה שרירים": על רקע הניסוי הגרעיני ושיגורי הטילים של השכנה מצפון, ערך אתמול (ד') הצבא הדרום קוריאני תרגול ראשון של טיל שיוט מתקדם, שנועד להשמיד מטרות צבאיות של הצפון על הקרקע כדי למנוע מתקפה. בסרטון שמתעד את התרגול נראה טיל ה"טאורוס" משוגר ממטוס F15 ואז משייט בגובה נמוך לפני שהוא צולל ופוגע במדויק במטרה.

הטיל שמיוצר בגרמניה על ידי חברת "טאורוס" מגיע לטווח של 500 ק"מ ובמשרד ההגנה הדרום קוריאני מאמינים שהוא מסוגל לחמוק ממערכות הרדאר של הצבא הצפון קוריאני. בסיאול מגבירים בחודשים האחרונים את תהליך ההתחמשות של המדינה בעקבות הניסוי בפצצת המימן ושיגורי הטילים של פיונגיאנג.

צפון קוריאה מצידה ממשיכה גם היום להתלונן על הסנקציות החדשות שהטילה עליה מועצת הביטחון של האו"ם ומבהירה כי תגביר את המאבק במה שהיא מגדירה כ"איום פלישה אמריקאית".

משרד החוץ בפיונגיאנג אמר שהחלטות האו"ם הן הפרה של זכותה הלגיטימית של צפון קוריאה להגנה עצמית ומטרתן "לחנוק לחלוטין את המדינה ואת העם באמצעות חרם כלכלי מקיף".

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!