גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סמנכ"ל השיווק של נענע10: "היו טעויות בהשקה, אך נסיים את 2009 בחיוך ענק; נוויל ברודי היה ונשאר אליל"

בנענע10 מתקשים להתרומם מההשקה מחדש של האתר: הגולשים זועמים והטראפיק ירד ; בועז שובל, סמנכ"ל השיווק של האתר, מסביר מדוע המהלך היה נכון, אילו תיקונים נמצאים בדרך, ולמה העיצוב החדש שווה מיליון שקל

2008 הייתה שנת התארגנות מחדש בקרב האתרים הישראליים, ומרבית הפורטלים בחרו בדרך של השקה מחודשת של האתר ובעיצוב שונה של ממשק המשתמש. בין האתרים השונים שבחרו לעשות כך, כדוגמת ynet nrg ו-וואלה, בלט במיוחד הפורטל נענע10, שבחר להשיק מחדש את האתר, ולהציג לגולשים גרסה שונה לגמרי מהגרסה הקודמת.

האתר החדש, שהושק ביולי, לווה בקמפיין טלוויזיוני ואינטרנטי, ועורר ביקורות לא מעטות, הן בקרב בכירי התעשייה והן בקרב הגולשים שכתבו טוקבקים זועמים בפורומים רבים. מרבית הביקורות נבעו מהעיצוב החדשני של האתר, שעיצב נוויל ברודי, ו"זכה" לרקע אפור, צבע חריג בנוף האתרים הלבנים בישראל.

יש שיגידו שהייתה זו החלטה אמיצה. לעומתם, יש שיגידו שהייתה זו הטעות העיקרית של נענע10. בכל מקרה, בכירי נענע10 בחרו בשתיקה תקשורתית, ולא הסבירו את השיקולים שהובילו אותם לעיצוב הרדיקלי של האתר. בינתיים, התנהל מתחת לפני השטח דיאלוג עם הגולשים במטרה להרגיע אותם ולשמוע מהם ישירות את הביקורת.

שלושה חודשים לאחר ההשקה, בועז שובל, סמנכ"ל השיווק והמסחר של נענע10, שובר שתיקה בראיון ל"גלובס".

"השנה האחרונה הייתה קשה מאוד ואינטנסיבית, שבה התמקדנו בתפעול שתי מערכות במקביל", הוא אומר. "לתחזק אתר קיים ובו-זמנית לעבוד על אתר חדש זו משימה לא פשוטה, אבל בסופו של דבר הוצאנו אתר חדשני ושונה, שנמצא רק בתחילת דרכו".

- יד על הלב, ציפיתם לכזו ביקורת?

"התגובות היו פחות או יותר כפי שציפינו, אבל בעוצמות הרבה יותר חזקות ממה שחשבנו בתחילה. לא ציפינו שכולם יאהבו את האתר מהרגע הראשון, אבל אנחנו בתקופת בטא, וכשמה כן היא: היא נתונה לשינויים, ובשבועות הקרובים נעלה עם גרסה חדשה יותר".

- איך מתמודדים עם ביקורת כה חריפה?

"מיום ההשקה ועד היום, אנחנו מנהלים דיאלוג מלא עם הגולשים, מנטרים דעות בפורומים ובחלק מהמקרים אני שוחחתי ישירות עם הגולשים במטרה לשמוע מהם הצעות לשיפורים, ואפילו השארתי את הטלפון האישי שלי בפורומים. בסופו של יום, נראה שהרעש הגדול כבר מאחורינו. גם פייסבוק השיקה עכשיו גרסה מחודשת, ועל אף שמדובר במקרה שלה בשינויים מינוריים, עלתה צעקה אדירה מצד הגולשים".

- ובכל זאת, הביקורת השלילית הייתה חזקה יותר מהחיובית.

"ראשית, אנשים לא אוהבים שפוגעים להם בהרגלים, ושנית, אנחנו חיים במדינה שבה אנשים לא אוהבים לפרגן. חשוב לזכור שהיו גם תגובות טובות על האתר החדש, וחלק מהפניות של הגולשים סייעו לנו להבין מה יש לתקן. ידענו שזה לא יעבור חלק, שכן לא מדובר במתיחת פנים, אלא בשינוי רדיקלי ובשינוי קונספט".

- הולכים להיות שינויים בעקבות הביקורות?

"אנחנו שוקלים שיפורים ולא מתביישים להודות שטעינו בדברים מסוימים", מודה שובל. "אם היה משהו שטעינו בו זה שעלינו עם אתר שהביצועים שלו בעייתיים, ואת זה תיקנו במהרה. מעבר לזה, מוקדם מדי להגיד שטעינו לגמרי, וחשוב לציין שכל שינוי נעשה בשיתוף הגולשים. הם הצרכנים שלנו ואנחנו מקשיבים להם. עצם העובדה שהפנמנו שחייבים לעשות שינויים זה גם משהו, יש כאלו שהיו בוחרים לטמון את הראש באדמה. לגבי הרקע האפור - זה עתיד להשתנות, לצד שיפורים ושינויים נוספים".

ירידה בטראפיק

במהלך 2008, על-פי סקר TIM, אתר נענע10 לא מצליח לשפר ממש את מעמדו. מצד אחד, נענע10 כן הצליח להתרחק מהפורטלים הבינוניים כדוגמת nrg ותפוז, אך מצד שני, הוא לא מצליח עדיין להדביק את האתרים הישראליים המובילים: ynet ו-וואלה.

למרות זאת, שובל בטוח שנענע10 בדרך למעלה. "המטרה שלנו הייתה ועודנה להתרחק ממקומות 4 ודרומה, ולהתקרב למקומות 1-2 (לא כולל גוגל, נ' פ'), וזה מה שאנחנו עושים. אי אפשר לשנות את ההום-פייג' של מיליון גולשים ביום אחד, אבל אני מאמין כי ברבעון השני של 2009 נהיה קרובים יותר למספר 2".

עם זאת שובל לא מנותק מהמציאות ומודה כי "לא נעקוף את ynet בשנה הקרובה. היעד שלנו הוא להגיע ל-450 אלף גולשים שונים ביום".

בינתיים נאלצת הנהלת נענע10 להתמודד עם מציאות עגומה של ירידה בטראפיק, על רקע ההשקה המחודשת של האתר. "הייתה ירידה של בין 10% ל-15% בטראפיק שנבעה משני טעמים: הביצועיות של האתר לקתה בחסר וכן בשל העיצוב החדשני. בחודש וחצי האחרונים הסחף נעצר והאתר התייצב, לצד עלייה משמעותית בזמן השהייה של הגולשים. חשוב לזכור, שבספטמבר 2007 מספר הגולשים השונים עמד על 220 אלף ביום, ובערב ההשקה כבר הגענו ל-320 אלף".

* אולי היה כדאי לשנות את האתר בהדרגה כדי שלא להרתיע גולשים?

"אנחנו האמנו שצריך משהו חדש ורצינו להביא לגולש את כל הבשורה בבת אחת. אני מאמין, שאם הביצועיות הייתה טובה יותר מההתחלה היינו מצליחים יותר".

* לגבי השירות naname, שמאפשר לגולשים לעשות פרסונליזציה למידע שמעניין אותם ולהתקין וידג'טים שונים, הרי שהוא לא כל-כך צלח.

"זה עוד לא תפס כמו שציפינו. יש כמה אלפי משתמשים אבל המאסה עוד לא שם. מדובר בשירות חדש וגם יאהו עתידה להשיק מוצר דומה, כך שזה מהווה עבורנו מעין הוכחה לכך שהחשיבה שלנו הייתה מאוד מתקדמת וחדשנית. כנראה, יש עוד דברים שלגולש הישראלי קשה לאמץ".

עיצוב במיליון שקל

כשבוחנים את הביקורות השונות המושמעות בפורומים השונים נראה כי הגולש הישראלי נהנה להאשים את שובל ואת זאב חספר, מנכ"ל האתר, במהלך האחרון, אולם שובל סבור כי הכול נובע מאי-יכולת לפרגן. "באינטרנט כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה. אני קורא את זה ושואל את עצמי: מתי האנשים הללו לקחו החלטות מהותיות במישור המקצועי והובילו כאלו מהלכים. להשיק אתר חדש בעידן של אינטרנט מתקדם, זה לא פשוט. להסתתר מאחורי טוקבקים זה נחמד", הוא אומר, ושולח ביקורת מרומזת למתחריו. "רק אנשים קטנים מגיבים בעילום שם דברי הבל או השמצות".

שובל מצליח גם לראות בביקורת הזו סימן חיובי. "זה מחמם את הלב שלכל כך הרבה אנשים אכפת מנענע10. אם לא הייתה ביקורת היינו חושבים שהכול בסדר. העובדה שהרבה אנשים מגיבים מעידה על כך שמדובר במותג חזק שלגולשים אכפת ממנו".

גם ההודעה של רותי רודנר, סמנכ"לית פיתוח התוכן של האתר, על עזיבתה בשבוע שעבר לא מדאיגה אותו, אף שיש שמפרשים זאת כעדות למצוקתו של הפורטל. לטענת שובל: "רותי לא עזבה: היא נשארת עם הטלפון והמייל של נענע10, היא נשארת חברת הנהלה ותגיע למשרד. יש לה דברים אישיים שהיא רוצה לעשות ואין לזה קשר להשקה או לביקורת".

- איך האווירה במסדרונות נענע10?

"האווירה מעורבת. בכל חברה יש רגעים פחות טובים ויותר טובים. גם אם עכשיו מדובר בתקופה פחות נעימה, אנחנו מסתכלים קדימה". לגבי הפיטורים שנערכו כשבוע אחרי ההשקה, שובל אומר כי "זה חלק טבעי מסיום פרויקט גדול, וכן נערכנו לקראת התקופה השחונה שאנחנו רואים היום".

- מה לגבי הפרסום באתר? ישנה תחושה שאתם במצוקה ומפרסמים מפחדים לפרסם אצלכם.

"בצד המסחרי אין פאניקה. יש מציאות עגומה של דואופול (וואלה ו-ynet) שחייבים לפרק אותו, ונענע10 מציע אלטרנטיבה טובה מאוד. למפרסמים נוח לבחור בהם, אבל אין שום סיבה נראית לעין לכך, וברגע שיהיו לנו יותר גולשים - מאזן האימה הזה ישתנה, שכן הוא לא נכון לשוק ולא עבור המפרסמים".

"ברודי היה אליל ונשאר אליל"

שובל מוסיף, כי "הנהלת נענע 10 שמה לעצמה מספר מטרות ל-2009, שאחת מהן היא שינוי מודל המסחור: יותר מכירה ב-CPM (עלות פר 1,000 חשיפות, נ' פ') ופחות מכירה של זמן פר-מיקום פר-רוטציה. במקביל, נחזק את מכירת הווידיאו על-ידי שילוב מערכות מתקדמות לפרסום בשידורים חיים ו-VOD, וכן נעשה מאמצים לייצר כלים לפילוח קהלים מדויק. אני בעד מחירון גלוי ושקוף לכולם, שיקל בהבנת פריסת המדיה, כלי הפרסום והתוצאות".

שובל מודה כי היה מפרסם אחד שנבהל מהעיצוב החדש ודרש להפסיק את הקמפיין באתר, ולקבל את הכסף בחזרה, אולם "למעט המקרה הזה, כל מפרסם שהביע חשש כבר נרגע, ואף אחד לא נפגע מפרסם בנענע10. המילה פרגון היא משהו זר להרבה מאוד אנשים, והיו מפרסמים שניזונו מהשמועות, אך רוב המפרסמים נשארו ואלו שבחרו לעזוב כבר חזרו".

על עיצוב האתר חתום נוויל ברודי, מעצב האתרים שמרבים לשבח אותו, ושהיה אחראי, בין היתר, על עיצובו הפופולרי של ynet, ובחו"ל היה אחראי על עיצוב אתרים גדולים כדוגמת "הגארדיאן". תמורת העיצוב החדש קיבל ברודי כמיליון שקל.

"עבור קהילת המעצבים, ברודי היה אליל ונשאר אליל", מגן שובל על הבחירה במעצב האתר. "הוא קיבל את הסכום שדרש ושמגיע לו. גם כשהוא עיצב את ynet לא מעט אנשים הרימו גבה, כולל אני, והיום כבר אי אפשר להתווכח עם ההצלחה שלהם. לבנות מותג זו עבודה קשה והעבודה עם ברודי היא רק השלב הראשון בדרך ליצירת מותג מוביל".

מה חושב שובל על המתחרים?

על msn: "אני מקווה שהם יחזרו למשחק כי זה טוב לתחרות, אבל אני לא רואה אותם חוזרים למקום שבו הם היו, שכן צרכנים מחפשים תוכן ייחודי, בעוד שלאתר יש שותפויות תוכן. לדעתי זה היה מועד לכישלון כבר לפני 5 שנים - זה פשוט לקח יותר זמן".

על תפוז: "יהיה להם מאוד קשה להתמודד עם מה שהם מציעים היום. לולא חטיבת הסלולר שלהם לא ברור לי איזו זכות קיום יש להם. אני מעריך שבמהלך 2009 אחד מהשניים יקרה: או שתפוז תימכר או שהיא תתמזג לתוך אתר אחר".

על וואלה: "זו תופעה בעיני. וואלה נהנה בעיקר מראשוניות ומייל חזק. מוזר לראות כיצד בעזרת "הארץ", הופך האתר האליטיסטי להיות העיתון של העם מבלי שישימו לב. לא יהיה פשוט לפגוע במעמד שלה, אבל אפשר להגיד שפעילות הווידיאו שלהם לא מספיק טובה וזה פוגע בחוויית הגלישה".

על Ynet: "לא מעוניין להגיב" (שכן בעברו תיפקד כסמנכ"ל שיווק ומסחר של האתר במשך כ-5 שנים (נ.פ).

על קשת: "מה שמטריד אותי בקשת זו העובדה שיש לה הנהלה נחושה, אבל יהיה להם קשה מאוד לצאת מהתדמית של אתר עם שיאים. אני מניח שהם יישארו באותו המקום שבו הם נמצאים היום, ובכל מקרה אני לא רואה אותם מתברגים לחמישייה הראשונה. אני לא מכיר שם יותר מדי אנשים שגדלו באינטרנט".

על רשת: "מדברים הרבה אבל עושים מעט. הם אמנם מצהירים על ראייה של 360 מעלות, אבל בפועל הם עושים אולי 120: אין להם נוכחות אמיתית באינטרנט או בסלולר, והם חייבים להחליט מה הם רוצים לעשות באינטרנט".

על נענע10: "במהלך השנה האחרונה גדלו ההכנסות שלנו ב-40%, ולהערכתי זה גם בא על חשבון המתחרים שלנו. אני צופה שנגיע לאיזון במהלך החציון הראשון של 2009 ונסגור את השנה הבאה עם חיוך ענק. בכל מקרה, אין לנו חרטות".

עוד כתבות

המלכה דאינריז / צילום: באדיבות יס

אין גיבורים טובים? האכזבה מהפינאלה של "משחקי הכס" והלקח לפוליטיקה האמריקאית

האכזבה מן הפינאלה של "משחקי הכס" היא כמעט כללית – אבל אולי אין צורך למהר: למדנו שאין גיבורים טובים, ואלה המאמינים שנולדו לשלוט הם תמיד מסוכנים, אפילו כשהם מבטיחים לשחרר את העם. פוליטיקאיות אמריקאיות רצו פעם להיות כמו דאינריז טארגאריין. הן שינו את דעתן, בחריקת שיניים

השר לוין במו"מ הקואליציוני / צילום: הליכוד

ישראל ביתנו: יש התקדמות במו"מ הקואליציוני עם הליכוד

בישראל ביתנו סירבו לפרט איזה התקדמות חלה בנושא תיפקוד שר הביטחון והגעה להכרעה אל מול החמאס ● עוד היום נפגש בכנסת השר יריב לוין עם נציגי ש"ס ויהדות התורה, השר לשעבר אריאל אטיאס וח"כ אורי מקלב

קניון של ערביאן סנטרס בדהראן, סעודיה / צילום: Hamad I Mohammed, רויטרס

אחת מההנפקות הגדולות בערב הסעודית לא עמדה בציפיות

המניה של מפעילת הקניונים הסעודית ערביאן סנטרס, שהחלה להיסחר היום, יורדת במסחר ● המניה הונפקה במחיר של 26 ריאל, הרף הנמוך בטווח שאליו כיוונה החברה - 33-26 ריאל

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

נעילה שלילית בוול סטריט; קוואלקום צללה ב-10.8%

אורבן רשמה קיפאון בהכנסות, והאשימה את מדיניות המכסים של טראמפ במצב ● סייפצ'ארג' של טדי שגיא זינקה 22% בלונדון על רקע הצעת רכש ● קוואלקום צנחה ב-10.8% לאחר פסיקה בארה"ב לפי ענקית השבבים עברה על חוקי ההגבלים העסקיים ● טרגט עקפה את תחזית הרווח למניה ● נעילה מעורבת באירופה

מנכל יונייטד מדגים את שיתוף הפעולה עם ספיידרמן / צילום: מיכל רז חיימוביץ'

התחרות על הקווים לצפון אמריקה מתחממת: יונייטד תשיק קו חדש מת"א לוושינגטון

כיום מפעילה יונייטד טיסה יומית לסן פרנסיסקו ושתי טיסות יומיות לניוארק ● הטיסה לוושינגטון, שתופעל במטוס 777-200ER, תתקיים בתדירות של שלוש פעמים בשבוע

עירא פלטי/ צילום: אורה בשן

סרגון עוברת לראש העין: שכרה 6,000 מ"ר בפארק העסקים נצבא סיטי

ענקית הטכנולוגיה תשכור 2.5 קומות עליונות בפרויקט נצבא סיטי בראש העין ● על פי הערכות, תשלם סרגון סכום של למעלה מ-5 מיליון שקל לשנת שכירות, ועוד כ-100 אלף שקל בשנה בעבור דמי ניהול

חיים כצמן/ צילום: איל יצהר

הפסד ממכירת FCR הקנדית צמצם את הרווח הנקי של גזית גלוב

ההפסד ממכירת ההחזקה בחברה הקנדית עומד על 486 מיליון שקל ● מימוש קרן הון בגין התאמות צפוי להגדיל את ההפסד מהעסקה לכ-550 מיליון שקל ● החברה רשמה ברבעון הראשון רווח נקי של 42 מיליון שקל, לעומת הפסד של כחצי מיליארד שקל ברבעון המקביל

מרכז הסחר העולמי בבחריין / צילום: REUTERS/Hamad I Mohammed

דיל המאה של טראמפ: למה אנשי עסקים פלסטינים מפחדים להגיע לכינוס בבחריין?

בראש המסרבים איש העסקים הפלסטיני בשאר אל-מאסרי, המוכר כיזם של העיר החדשה רוואבי בגדה ● מקצתם הודיעו על כך ברשתות החברתיות תוך שהם מציגים את מכתב ההזמנה של שר האוצר האמריקני מנוצ'ין ונשבעים שלא יגיעו ולא יפרו את הקו הרשמי ואת הקונצנזוס הפלסטיני

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

עם רוח גבית מהצמיחה במשק, הריבית הנמוכה והרגולטור: דוחות חזקים לחברות המימון החוץ בנקאי

ארבע מחמש החברות הנסחרות בתחום, למעט האחים נאוי שטרם דיווחה, הציגו גידול חד ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2019 ● הרווח של פנינסולה צמח ב-45.6% וזה של אס.אר. אקורד קפץ ב-83% ● שוהם ביזנס, הקטנה בתחום, הציגה זינוק של 89% ואופל בלאנס הסתפקה בעלייה של 25%

אוריאל לין / צילום: תמר מצפי

אוריאל לין לכחלון ולדרעי: לשנות את השיטה לעדכון גובה הארנונה

תרעומת במגזר העסקי עקב החלטת משרד הפנים להעלות את הארנונה ב-2.58% לשנת 2020: בעקבות ההחלטה, נשיא איגוד לשכות המסחר קורא לשרי האוצר והפנים לפעול לשינוי השיטה שלפיה גובה הארנונה מתעדכן לפי נוסחה המתבססת על מדד השכר במגזר הציבורי ועל מדד המחירים לצרכן

מלון בקפריסין (לטיסות משדה דב) / צילום: יח"צ

מחפשים להתארח במלון לפי שעה? האתר Hotels By Day מגיע לישראל

האתר שהושק בארה"ב לפני 4 שנים מציע קונספט של הזמנת חדרי מלון לפי שעות ובאמצע היום ● השכרת החדרים מיועדת בין היתר לאנשי עסקים או לנוסעים שזקוקים ליתרונות של חדר מלון לכמה שעות באמצע היום - למשל נוסעים שמתבקשים לעשות צ'ק אאוט עד השעה 11:00 והטיסה שלהם היא רק בערב ● טווח המחירים נע בין 200 ל-700 שקל (לפי טווח שעות)

קוואלקום / צילום: מייק בלייק, רויטרס

ענקית השבבים קוואלקום צוללת 10% בצל פסיקה בארה"ב

קוואלקום מואשמת כי השתמשה בעמדה הדומיננטית שלה לגבייה של עמלת דמי רישוי מופרזים ● קוואלקום גבתה מיליארדי דולרים על ידי גביית תמלוגים באחוזים ממחיר הטלפון החכם

משה כחלון/ צילום:  איל יצהר

מחשש לעתיד הותמ"ל: קבינט הדיור אישר 7 מתחמי פינוי-בינוי חדשים לטיפול הוועדה

מדובר בשבעה מתחמי התחדשות עירונית חדשים בקריית גת, ראש העין, לוד, חדרה, יהוד-מונוסון ופתח-תקווה ● הישיבה נערכה על רקע עתידה המעורפל של הותמ"ל, שאמורה לסיים את פעילותה בסוף יולי

שלמה כפיר / צילום: איל יצהר

הוועדים בקבוצת בזק: סרצ'לייט לא תיכנס למשרדים עד שתדבר איתנו

הוועדים (מלבד yes) מאחדים כוחות כדי להבטיח זכויותיהם לפני השלמת העסקה לרכישת השליטה בבזק

עמוס שוקן/ צילום: יוסי כהן

הזוכים בפרס סוקולוב לעיתונות: רוני לינדר גנץ ויוסי ורטר

הפרס היוקרתי הוענק לכתבת הבריאות של דה מרקר והפרשן הפוליטי של עיתון הארץ ● השופטים נימקו את זכייתה של לינדר גנץ בסיקור מקצועי, ובכך שבמסגרת עבודתה העיתונאית לא הסתפקה בחשיפות ודיווחים אלא גם יצרה סיקור אינטנסיבי מכוון בניסיון להוביל שינוי ● ורטר זכה בפרס בעקבות פרסום סיפורים בלעדיים וחשיפות מאחורי-הקלעים של הסצינה הפוליטית

ברוריה לקנר / צילום: תמר מצפי

לצד מחאת עורכי הדין, נפתחה גם "מחאת המשפטניות" נגד פגיעה בביהמ"ש העליון

עשרות משפטניות בכירות פנו אמש במכתב דחוף לחברי כנסת בדרישה למנוע את חקיקת פסקת ההתגברות ● "אל תיתנו יד להרס הדמוקרטיה! החלשת ביהמ"ש - פגיעה בזכויות נשים ובשוויון המגדרי בישראל", כתבו המשפטניות

טדי שגיא / צילום: יונתן בלום

טדי שגיא לקראת עוד אקזיט: ימכור את חלקו ב-SafeCharge ב-570 מיליון דולר; המניה מזנקת בלונדון

הצעת הרכש לחברת סייפצ'רג', המספקת פתרונות סליקה ותשלומים, משקפת לה שווי של 889 מיליון דולר ● את ההצעה הגישה החברה הקנדית Nuvei Bidco, חלק מקבוצת Nuvei, שעוסקת גם היא בטכנולוגיית סליקה ● ההצעה משקפת פרמיה של 25% על מחיר המניה, שעולה בלונדון ב-22%

גאווה / צילום: שאטרסטוק

שינוי מדיניות וחקיקה: דרישות הקהילה הגאה לקראת מצעדי הגאווה

שבועיים לפני אירועי מצעד הגאווה, התאחדו הארגונים המייצגים את הקהילה הלהט"בית וחיברו מסמך דרישות לממשלה ● מתוך הבנה שהתנאים הפוליטיים הנוכחיים יקשו להשיג שינוי בתחום הפונדקאות למשפחות המורכבות משני אבות, נושא הפונדקאות לא כלול במכתב

פיגוע בצינור הגז של EMG / צילום: רויטרס

חברת החשמל: הדירקטוריון אישר את הסכם הפשרה עם חברות הגז המצריות

במסגרת הפשרה הסכימה חברת החשמל לוותר על חוב של כ-2 מיליארד דולר שנפסק לזכותה בבוררות בינלאומית, בתמורה לתשלום של כ-500 מיליון דולר ● דירקטוריון החברה החליט לאשר את ההסכם לאחר שדן בהסתייגויות רשות החברות שביקשה לבדוק האם התספורת של 85% על החוב לצרכני החשמל הייתה מחוייבת המציאות

בית המשפט העליון/ צילום: גיל יוחנן

כ-130 מומחי משפט מהאקדמיה מצטרפים למאבק נגד יוזמות החקיקה של הימין

אחרי ששלשום התכנסו עורכי דין מהשוק הפרטי ואיימו להשבית את מערכת המשפט במחאה על יוזמות החקיקה של הימין, היום הודיעו מומחי משפט מהאקדמיה על הקמת "הקואליציה של הפקולטות למשפטים למען שלטון החוק" ● מנגד, עורכי דין ומשפטנים שסבורים אחרת חתמו על עצומה בעד "חוקי המשילות"