גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אולמרט: רשת ביטחון לפנסיה - בתחילת השבוע הבא

אולמרט בדיון על התוכניות להצלת המשק: הנחה את האוצר, בנק ישראל והמועצה הלאומית לכלכלה לעבד את התוכנית שהציג האוצר אתמול, על מנת להגיע כבר בסוף השבוע לתוכנית הזוכה להסכמה רחבה

רשת ביטחון לפנסיה - בתחילת השבוע הבא: ראש הממשלה, אהוד אולמרט,הנחה את האוצר, בנק ישראל והמועצה הלאומית לכלכלה לעבד את התוכנית שהציג האוצר אתמול, על מנת להגיע כבר בסוף השבוע לתוכנית הזוכה להסכמה רחבה.

היום ומחר יקיים אולמרט התייעצויות בנושא עם שרים, עם יו"ר האופוזיציה, עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני ועם נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש. "נחיצותה של תוכנית כזו מובהקת", אמר ראש הממשלה. אחרי הצהריים כינס אולמרט במשרד ראש הממשלה את ראשי סיעות הקואליציה: ציפי לבני, אהוד ברק, אלי ישי, רפי איתן ואת יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, וכן את שר האוצר רוני בר-און ואנשי משרדו, מנכ"ל משרד רה"מ, אנשי בנק ישראל, הרשות לניירות ערך וראש המועצה הלאומית לכלכלה, לדיון על דרכי ההתמודדות עם המשבר הכלכלי.

בדיון הציגו שר האוצר ואנשי משרדו את התוכניות המרכזיות להתמודדות עם המשבר וכן פירטו את המודל הרעיוני להגנה על החסכונות הפנסיוניים. בתום הדיון הסכימו השרים כי יש לאשר במהרה את התוכניות כפי שהציע האוצר. יו"ר האופוזיציה אמר כי הוא וחברי סיעתו יתמכו בכך בהצבעה בכנסת. "אנחנו נאשר את התוכנית שהצגתם כי הדבר האחרון שצריך כעת הוא ריב בינינו על בסיס לא-ענייני. הדיון הזה הוא מעשה נכון וראוי, וטוב שהפורום הזה כונס".

בתום הדיון אמר אולמרט כי "אכן קשה להבחין מי מבין היושבים מסביב לשולחן הוא מהקואליציה ומי מהאופוזיציה ואני מאוד גאה על כך". הוא הוסיף כי "הדיון היום היה מקצועי ויעיל, ואני שמח על כך שהמחלוקות הפוליטיות והמפלגתיות נותרו מאחור, והמקצועיות וטובת המשק הישראלי הכריעו את הכף".

במהלך הדיון אמרה לבני כי "הממשלה צריכה לאשר באופן מיידי את התוכניות שכבר הוצעו להתמודדות עם המשבר ובכלל זה פתיחת החסמים הביורוקרטיים וזירוז ההליכים ליישום החלטות אלה." באשר לרשת הביטחון ביקשה לבני מהאוצר פרטים נוספים לגבי ההיקף הכולל של החשיפה והצגת טבלאות רגישות לגבי הרכב אוכלוסיות החוסכים שיזכו להגנה בכל אחד מהמודלים.

"המשבר העולמי הנוכחי מחייב שינוי אמיץ בדפוסי החשיבה שהיו נהוגים עד כה. הרפורמה העמוקה שבוצעה בקרנות הפנסיה ובקופות הגמל לא גובתה בתשתית רגולטורית מספקת שהייתה צריכה להתאים את עומק הסיכון למאפיינים הייחודיים של קבוצות החוסכים. את מה שלא נעשה במהלך הרפורמה צריך לעשות כעת ולהניח כבר עכשיו תשתית לשינוי של כללי ההשקעה בקרנות הפנסיה ובקופות הגמל כך שרמת הסיכון המותרת תקבע על פי מאפייני החוסך, גילו, הכנסתו ועיסוקו המקצועי. יש מקומות בהם פועלת שיטה דומה לזו המוצעת ובכל מקרה לא ניתן להמשיך במדיניות סיכונים בלתי מאובחנת ובלתי מאוזנת ביחס למצבו הייחודי של כל אחת ואחד מהחוסכים. אנחנו נקדם במקביל הן את הטיפול בנזקי המשבר הנוכחי והן את הפקת הלקחים הנובעת ממנו", אמרה שרת החוץ.

סגן ראש הממשלה, יו"ר ש"ס אלי ישי, אמר בישיבה כי צריך למקד את הסיוע הממשלתי בשכבות החלשות ובשכבות הביניים. "צריך להחיל את הסיוע לפי מבחן ההכנסה ולא לפי פרמטרים אחרים. תוצר הלוואי השלילי למשבר העולמי יהיה דחיקת מעמד הביניים אל עבר המעמד הנמוך. שמירה על מעמדות אלו תפעיל מנופי צמיחה. אילולא כן, נקבל התרחבות של השכבות החלשות", אמר ישי.

בתחילת הדיון בתוכניות הכלכליות המיועדות להתמודד עם המשבר במשק, אמר רה"מ אולמרט: "זימנתי את ראשי הסייעות לדיון הזה כדי שנוכל להגיע למידה מקסימלית של הסכמה, מאחר שמדובר בתוכניות בסדר גודל רחב והסכמה לאומית חשובה במקרה זה", אמר אולמרט בפתח הדיון. "אני מתכוון גם לקיים פגישות אישיות עם מס' שרים וכן עם יו"ר ההסתדרות ויו"ר התאחדות התעשיינים במטרה לייצר הסכמה רחבה ביותר על נושאים אלו החשובים למשק הישראלי".

אולמרט הודה ליו"ר האופוזיציה על תמיכתו בממשלה בנושא זה. "אין ספק שאנו צריכים להוציא את המחלוקות הפוליטיות מהדיון ולגבש עמדה מקצועית כדי לתת מענה יעיל ביותר לבעיות עימן מתמודד המשק הישראלי", אמר ראש הממשלה.

קודם לישיבה, נפגש ברק עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ועם נשיא הסתדרות התעשיינים, שרגא ברוש ודן עימם בעיקרי התוכנית הכלכלית. בסיום הפגישה נמסר כי ברק, עיני וברוש היו תמימי דעים כי נחוצה תוכנית רחבת היקף המעניקה רשת ביטחון לקרנות הפנסיה ולקופות הגמל לאוכלוסיה רחבה יותר מהמוצע כעת ושתיקח בחשבון את ההפסדים המשמעותיים השנה. השלושה הסכימו כי נחוצה הרחבה תקציבית לטיפול במשבר ומניעת אבטלה. עוד נמסר כי כפי שעשה לפני שלושה חודשים, קורא שוב ברק לשיתוף עיני וברוש בשולחן העגול לטיפול במשבר.

בתוך כך קיים השר לענייני גמלאים רפי איתן, שורה של התייעצויות דחופות לשם גיבוש פתרון להפסדים של עמיתיי קרנות הפנסיה וקופות הגמל. בין היתר איתן נפגש עם נגיד בנק ישראל לשעבר, מר משה זנבר, ששימש גם יושב ראש בנק לאומי, וכן התייעץ עם מנהלת קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, יעל אנדורן.

ביום ראשון הקרוב יציג איתן לממשלה תוכנית משלו להתמודדות עם משבר הפנסיה. על פי תוכניתו, הממשלה תמיר את אחזקות העמיתים בקרנות הפנסיה ובקופות הגמל לאגרת-חוב ממשלתית בלתי סחירה, הנושאת ריבית צמודת מדד בתוספת 2%. ההמרה תתבצע לפי מחיר אחזקות העמית ב-30 ביוני 2008. בנוסף, זכות ההחלטה בדבר ניצול הזדמנות המרה זו תהיה בידיו של העמית.

לטענת איתן, התכנית אינה כרוכה בהזרמת כספים מאוצר המדינה, מכיוון והממשלה תקבל ניירות ערך סחירים בתמורה לאג"ח ממשלתי, שמועד פירעונו בתוך מספר שנים לא מועט. התכנית מיועדת לעמיתים בני 55 שנה ומעלה.

טרכטנברג כועס

בניגוד להודעות אולמרט בעת שהייתו בוושינגטון כי בידיו תוכנית חלופית, טובה ונכונה יותר, לפריסת רשת ביטחון לחוסכים בקופות הגמל והפנסיה, לא הוצגה אתמול כל תוכנית שכזו. עם זאת הובע כעסו הרב של טרכטנברג, שטען כי אנשי האוצר אינם מספקים לו נתונים. "לא ראיתי נייר מסודר אחד", אמר בכעס והוסיף כי נאלץ ללמוד את פרטי התוכנית באמצעות העיתונים. שר האוצר רוני בר-און נשא נאום קשה בו הסביר כי לדעת האוצר לא נכון להתערב עכשיו בשוק הפנסיה ואין הצדקה להיות המדינה היחידה בעולם שתפרוס עתה רשת ביטחון. בר-און אמר כי בלחץ הפוליטיקאים וגורמים בעלי עניין בשוק, הכין האוצר תוכנית לרשת ביטחון ממוקדת ומגודרת, אותה הגדיר כ"מודל יום הדין". "אנחנו לא ממליצים להפעיל את התוכנית עכשיו", אמר, "היא מוכנה. נכון להפעיל אותה רק אם חלילה יידרדר המצב".

נציג בנק ישראל, המשנה לנגיד פרופ' צבי אקשטיין, המשיך בהצגת העמדה החמקמקה של בנק ישראל והנגיד סטנלי פישר בנוגע לרשת הביטחון. מצד אחד נראה כי פישר אינו תומכך בפריסת רשת ביטחון. התנגדותו כלכלית ותפישתית ומלווה בחשש שרשת ביטחון עלולה להטות לרעה את שיקולי ההשקעה. מצד שני נמנע בנק ישראל מלומר זאת במפורש.

גורמים בבנק ישראל טוענים כי בקרב ראשי הבנק נשמעת ביקורת על כך שהאוצר "נמנם בשמירה" בכל הנוגע להתנהלות הפיקוח על הגופים המוסדיים המנהלים את כספי הפנסיה. אולם בשל רצונו של פישר בשמירה על "שלום בית" בין בנק ישראל לאוצר לא נשמעות הטענות הללו בפומבי. הטענה היא כי במקום להחיל עקרונות נוקשים בפיקוח על השקעות הגופים החוץ-בנקאיים, התעכב האוצר בקצב הפיקוח. לפיכך, הוא ייאלץ לסייע לציבור שנפגע ממדיניות ההשקעה הבעייתית של גופי הפנסיה לסוגיהם. בכל מקרה, הבנק המרכזי סבור כי רשת הביטחון חייבת להיות מצומצמת ומוגבלת, מתאימה לזו שהאוצר גיבש.

כאמור, אולמרט וטרכטנברג טרם הציגו את מודל רשת הביטחון שלהם. ההערכה היא כי אולמרט, אם יישאר בתפקיד ויהיה זה שיקבל את ההחלטה הסופית בעניין רשת הביטחון, יבקש למצוא נוסחה שתרחיב את תחולת רשת הביטחון של האוצר ותהיה מודל פשרה בין רשת הביטחון של ההסתדרות לזו של האוצר מבחינת גיל הנהנים, מבחני הכנסה, גובה החיסכון, גובה ההפסד שיובטח לו כיסוי וכדומה.

"הדיון הוא שערורייה, הפורום מתכנס לצרכים אחרים"

ראשי המפלגות שהוזמנו היום לדיון בלשכתו של אולמרט בתוכניות הכלכליות של האוצר, הופתעו לגלות כי הפגישה לא תכלול דיון ברשת הביטחון לקרנות הפנסיה. אמש, לאחר דיון ממושך בתוכניות האוצר, הודיע אולמרט כי יכנס הבוקר את ראשי המפלגות לדיון בתוכניות, אולם הדיון יכלול רק את התוכניות שאושרו כבר - תוכנית ההאצה ותוכנית שוק ההון.

"הדיון הוא שערורייה, לא מנהלים דיון מקצועי על תוכנית שטרם הובאה לאישור הממשלה, בוודאי לא בנוכחות מי שאינם חברי קואליציה. הפורום הזה מתכנס היום כנראה לצרכים אחרים ולא לצרכים לאומיים של ישראל", אמר היום גורם בקדימה. "גם ההתנהגות של אולמרט בפני שר האוצר שלו מוכיחה שהשיקולים נגועים בפוליטיקה גם כאשר ראש הממשלה כבר התפטר".

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי בדיון, שאליו הוזמנו יו"ר קדימה ציפי לבני, יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, יו"ר העבודה אהוד ברק, יו"ר ש"ס אלי ישי ויו"ר מפלגת הגמלאים רפי איתן יציג שר האוצר, רוני בר-און, את שתי תוכניותיו ויפתח דיון בין הנוכחים "כדי ליצור הסכמה לאומית רחבה סביב התוכנית. ללא הסכמה כזו עלולות להיות תוצאות לוואי שאיננו רוצים להתמודד איתן. האחריות היא בסופו של דבר של הממשלה". בדיון צפויים להשתתף גם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ראשי אגפי האוצר, נציגי רשות ני"ע ויו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, פרופ' מנואל טרכטנברג.

באשר לרשת ההצלה לקרנות הפנסיה, הורה ראש הממשלה על המשך הדיון ואמר כי הוא סבור "שהמודל שהאוצר הציג מצריך עבודת מטה משולבת של האוצר, בנק ישראל והמועצה הלאומית לכלכלה".

נתניהו הביע היום תמיכה בתוכנית הכלכלית של הממשלה להתמודדות עם המשבר הכלכלי ואמר כי "אנחנו בעיצומו של משבר כלכלי חמור, זה לא הזמן לפוליטיקה. אני נותן היום תמיכה בתוכנית ראש הממשלה גם אם אני לא מסכים לכל פרטיה".

ועדת הכספים של הכנסת תתכנס ביום ראשון הקרוב כדי לדון בתוכנית ההאצה של האוצר. בדיון ישתתפו נציגי משרד האוצר, בנק ישראל, ההסתדרות, התעשיינים וגורמים כלכליים נוספים.

עוד כתבות

מיכה קאופמן, מנכ"ל פייבר / צילום: יחצ

הפוטנציאל של שוק העבודה העתידי והשאלות על תמחור ההנפקה: מה עומד מאחורי הזינוק של פייבר

חברת פייבר הישראלית ביצעה הנפקה ראשונית במחיר של 21 דולר למניה, אך סגרה את שני ימי המסחר הראשונים במחיר של 31.5 דולר ● האם מישהו פספס בתמחור, או שהמשקיעים מאוד מתלהבים משוק העבודה העתידי

גמלים עפים באוויר/ צילום: עיחצ שבוע העיצוב

שבוע העיצוב הבינלאומי בירושלים עם הפנים מזרחה: "יש בשכונה מסיבה מטורפת שאנחנו לא מוזמנים אליה"

מדור התרבות החדש של G: בשבוע העיצוב הבינלאומי בירושלים בולט הרצון להתחבר למזרח התיכון והמזרח הרחוק ולא לפזול לאירופה, גם אם סצנות העיצוב באזור פורחות בלעדינו ● למה מאבק משפטי מאיים על עזבונו של אמן הפופ ארט רוברט אינדיאנה ● בכמה נמכר פסל של סיגלית לנדאו

בית מרקחת / צילום: בריאן וולסטון, רויטרס

הכירו את מכרה הזהב של חברות התרופות האמריקאיות

איך קורה שמחירה של אותה תרופה גבוה יותר בארה"ב מאשר בכל מדינה אחרת, כיצד היצרניות דואגות להבטיח את שמירת המצב הקיים, ולמה לתושב ניו יורק, שידו אינה משגת, אסור לנהוג שעתיים לטורונטו שבקנדה כדי לקנות תרופה בזול ● כתבה שלישית על תחלואי מערכת הבריאות האמריקאית

חומר אפל / צילום: Shutterstock איי.אס.פי קריאייטיב

הכירו את הפרופ' לפיזיקה שטוען שהחומר האפל שמסביר חלק מהתעלומות הגדולות ביקום אינו קיים

פרופ' אשר יהלום טוען שהחומר האפל, אחד מהיסודות בפיזיקה שבעזרתם אנחנו מסבירים כבר 50 שנה חלק מתעלומות הגרביטציה, כלל אינו קיים ● אם התיאוריה שלו, שכבר זכתה לציון לשבח של הקרן למחקרי כבידה, תתקבל - זה עוד יכול להיגמר בפרס נובל ● אז ניסינו לקבל הסברים

בנייה בנתיבות, בשבוע שעבר / צילום: דייגו מיטלמן

מדד המחירים לצרכן זינק במאי מעל התחזיות ומחירי הדירות סוגרים עלייה של 1% ב-12 החודשים האחרונים

מחירי הפירות והירקות שוב הזינקו את מדד המחירים, שעלה ב-0.7% בחודש הקודם, בעוד ציפיות האנליסטים עמדו על עלייה של 0.45% ● מחירי הדירות במחוז צפון זינקו ב-3.5% לעומת מרץ-אפריל 2018

משחק NBA / צילום: Kyle Terada-USA TODAY Sports

הכדורגל פופולרי? הכסף הגדול של הספורטאים נמצא בארה"ב, ודווקא ב-NBA

רשימת 100 הספורטאים המכניסים בעולם של "פורבס" כוללת 35 שחקני כדורסל ומעט מאוד כדורגלנים ● 25% מהכסף של הספורטאים מגיע מהסכמי חסות ופעולות מסחריות ● ומה עם ספורט הנשים? לשם הכסף הגדול עדיין לא מחלחל

צפון אמריקה בסטיישן

מסוכן שם בחוץ: השבוע שבו החרדות התפרצו

טיול הוא כר פורה להתפרצות חרדות. מפחד גבהים דרך אימת סנאים, חשש מגשר לא יציב ועד לפחד הגדול מכולם: שלא תהיה קליטה סלולרית

נגוזי אוקונג’ו–איוולה  / צלם: ענבל מרמרי

"המושחתים לא יושבים בחיבוק ידיים כשנלחמים בהם. הם ינסו להכתים אותך, לפגוע בך, אפילו להרוג"

בקדנציה הראשונה שלה כשרת האוצר של ניגריה, הכלכלנית נגוזי אוקונג'ו-איוולה הצילה את המדינה הענייה מחובות עתק ● בקדנציה השנייה היא נלחמה בשחיתות, ולא נרתעה גם כשאמה נחטפה ● כעת מי שכיהנה כמנכ"לית הבנק העולמי, מבקרת בישראל ואומרת: "הממשלה שלכם צריכה לעזור לסטארט-אפים להיכנס לאפריקה. אתם עלולים להחמיץ הזדמנות גדולה"

אבי סינגולדה/ צילום: כפיר זיו

סינגולדה: “אני אומר לאצבעות שלי, לא תירגעו עד המוות. אני מנגן כל יום באולפנים, שומע כל דבר שיוצא"

אף על פי שכבר הגשים את החלום, אבי סינגולדה מוכרח להמשיך לנגן ● הגיטריסט הכי מפורסם בארץ מוציא אלבום סולו ולא שוכח את הילדות בירוחם ואת המחסור

מאיר יצחק הלוי ראש העיר אילת  / צילום: תמר  מצפי

בעקבות סירובו של ראש העיר אילת להגיע: בוטלה הפגישה שהייתה אמורה להתקיים מחר במשרד ראש הממשלה בעניין שדה דב

(עדכון): הפגישה שנקבעה למחר בעניין סגירת שדה דב במשרד רה"ב בוטלה ● זאת בעקבות סירובו של ראש עיריית אילת להגיע: "אמבוש, לא ממליץ לכם להיכנס לרשימת האנשים שהיו שותפים להרס /הרג/חיסול העיר אילת"

קארי לאם / צילום: REUTERS/Athit Perawongmetha

בעקבות הפגנות הענק: הונג קונג משעה את חוקי ההסגרה לסין

הסערה הציבורית עזרה: מנהיגת הונג קונג קארי לאם הודיעה על השעיית הצעת חוק ההסגרה, במסגרתה יוכלו רשויות החוק לשלוח לסין היבשתית כל אדם שמגיע להונג קונג, כדי שהוא יישפט בסין על עבירות מסוימות

לפרק את המיתוס

קיבוצניקים שמאלנים, חרדים מצביעים כעדר, וערבים נוהרים לקלפי? מפרקים את המיתוסים של הבחירות

לקראת בחירות 2019 צלל "גלובס" לעומק המיתוסים הגדולים של דפוסי ההצבעה בישראל, וגילה כי התמונה מורכבת בהרבה משחושבים ● הקיבוצים כבר לא בהכרח מזוהים עם מפלגת העבודה ● בחברה החרדית לא בהכרח מקשיבים לרבנים ● והמוני ערבים נמנעים כליל מהצבעה

מצעד הגאווה בתל אביב היום

"לא נרפה עד השוויון": 250 אלף משתתפים במצעד הגאווה בת"א

(עדכון) ● מאות אלפים משתתפים במצעד ה-21 בת"א שיצא לדרך מנקודת ההתכנסות בשדרות בן ציון וממשיך לבמה המרכזית בפארק צ'ארלס קלור ● באזורים רבים נאסרה החניה והרחובות נחסמים לסירוגין ● בין האמנים שיופיעו - מירי מסיקה, הראל סקעת ומאיה בוסקילה ● כל הפרטים

סטיקר של נתניהו מבחירות 2015 עם הסיסמה: "ליכוד גדול ישראל חזקה"/ צילום: רויטרס - Baz Ratner

בין ליברמן לנתניהו: איך הפך הקול הרוסי לסיפור מרכזי במערכת הבחירות הקרובה

החזית שפתח ליברמן נגד ראש הממשלה ואיומי הנקמה של הליכוד, הופכים את הקול הרוסי לאחד הסיפורים המרכזיים של מערכת הבחירות ששוב יוצאת לדרך ● מה הקשר בין הסכומים שנזרקו לאוויר לבין היקפי הקמפיינים בפועל, האם בליכוד מעודדים ריצה משותפת של סמיון גרפמן ורון קובי, ומה חושבים במגזר על יאיר נתניהו? ● עדכונים ראשונים ממגרש הרוסים

מכונית מדגם פג'ו / צילום: יח"צ

נוסעות עם הזרם: הדור הבא של המכוניות החשמליות

המכוניות החשמליות מהדור החדש כבר לא מיועדות רק ללקוחות מבוססים ● הן זולות יותר וצפויות לכבוש את ציי הרכב ואת ההמונים ● בקרוב הן ינחתו בישראל, וככל הנראה ישנו את פני התחבורה המקומית

כמה עולות 5 דקות בקלפי / איור: גיל ג'יבלי, צילום: shutterstock, עיצוב: טלי בוגדנובסקי

אנחנו באמת זקוקים ליום שבתון נוסף השנה? פרויקט מיוחד

ב-17 בספטמבר ייצא המשק הישראלי ליום שבתון שלישי בשנה אחת ● "גלובס" בדק איך מחשבים את העלות, מי הם הנפגעים העיקריים מהשבתת המשק ואם הגיע הזמן לוותר על המנהג הישראלי הייחודי לצאת לחופשת בחירות ● מצביעים. לא מבזבזים עוד יום עבודה. פרויקט מיוחד

אביגדור ליברמן במסיבת העיתונאים היום / צילום: שלומי יוסף

ח"כ אביגדור ליברמן: נעשה הכל כדי לחסום את החרדים, נכפה ממשלה של הליכוד, כחול-לבן וישראל ביתנו

"זו תהיה ממשלת חירום לאומית-ליברלית”, אמר ליברמן בתכנית "המטה המרכזי" ● ליברמן ציין כי עודד פורר יגיש בימים הקרובים בקשה לקיום דיון פגרה כדי לקבל מן האוצר תשובות ברורות על עומק הגירעון "קטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה"

בנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי

האם יהיה פוליטיקאי אמיץ מספיק להגיד "המסים יעלו"?

הגירעון הענק צפוי להחזיר את השיח הכלכלי לבחירות - אולי הפעם נציגינו בכנסת יהיו חייבים לתת תשובות עמוקות או לפחות לקמץ בהבטחות ● שר האוצר כחלון אולי מפנטז לנסוע לפסגה הבינלאומית בבחריין, אבל רק אם נתניהו לא יחטוף לו את הנסיעה הזאת ● נראה שמנכ"ל משרד רה"מ יואב הורביץ מעריך מאוד את ראש הממשלה - אז למה הוא עזב? ● פרשנות

ד"ר מיכאל שראל / צילום: אוריה תדמור

מצב אי-השוויון בישראל לא כל כך נורא כמו שמספרים לנו

מחקר חדש של  ד"ר מיכאל שראל, לשעבר הכלכלן הראשי באוצר, וגלעד גייבל מבקש לפוצץ אץ בועת הנתונים, לפני מצב האי-שוויוון בישראל חמור ואנחנו נמצאים בתחתית הדירוג של מדינות OECD ● שראל: "הנחות בנק ישראל לגבי מדד האי-שוויון בטעות יסודן" ● פרשנות

דב חנין/ צילום: ברק הימן

ביקורת קולנוע: "החבר דב" הוא מכתב אהבה לפוליטיקאי נערץ, שחושף את האבסורד שבכנסת

הח”כ לשעבר דב חנין מקבל טיפול קולנועי אוהב ומחבק, דבר שיוצר תחושה מגויסת מדי, ובכל זאת יש בסרט הזה רגעים עוצמתיים