גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

חברת שילוט החוצות כנען רוכשת מפולאר את מקסימדיה

כנען תרכוש את כל מניות מקסימדיה שמצויות בידי פולאר תקשורת, שהשלימה רק באחרונה את רכישת המניות מידי ניוז קורפריישן העולמית

חברת שילוט החוצות כנען רוכשת את חברת שילוט החוצות מקסימדיה - כך נודע ל"גלובס". כנען תרכוש את כל המניות שמצויות בידי פולאר תקשורת שהלימה רק באחרונה את רכישת המניות מידי ניוז קורפריישן העולמית.

כפי שנחשף לראשונה ב"גלובס", בחודשים האחרונים פנתה חברת פולאר למספר גורמים בארץ ובחו"ל בבקשה להגיש הצעת רכישה למניות מקסימדיה. בין הגורמים אליהם פנתה פולאר נמנים איזי קירש, בעלי פריים מדיה הדרום אפריקאית המחזיק בין היתר בבעלות על חברת השילוט כנען, רמי שביט בעלי המשביר החדש לצרכן וגורם מדיה בחו"ל שעדין איננו פעיל בישראל. פנייה נעשתה גם למספר חברות שילוט מקומיות ביניהם רפיד ויז'ן וברעם פרסום מקורי.

עם זאת, במשך תקופה מסויימת ולמרות שחלק מהגורמים אליהם פנתה פולאר הגישו הצעות רכש הייתה פולאר מנועה מלבצע עסקה כלשהי שכן עמד כנגדה צו מניעה ארעי האוסר עליה ועל ניוז אאוטדור להעביר את המניות לצד שלישי.

הצו ניתן לבקשת איש העסקים אלי עזור אשר כפי שנחשף לראשונה ב"גלובס" הגיע לפני מספר שבועות להסכם עם ניוז אאוטדור על רכישת מניות מקסימדיה.

הסיפור שגורמים בענף מתארים אותו כ"מוזר במיוחד" החל לאחר שעזור החליט לרכוש את מניות מקסימדיה שעמדה למכירה תקופה ארוכה.

על פי ההערכות בשוק, עזור אמור היה לקבל את החברה במחיר נמוך מאוד - לאור זה שלא נמצא עד עתה קונה.

עם זאת, הוא לא ידע וכפי הנראה בעת הסכם הרכישה לא הובהר לו כי לפולאר המחזיקה בשליש מהמניות יש זכות סירוב ראשונה על המניות. יש להניח כי בפולאר הניחו כי ייתכן שיוכלו לקבל על המניות מחיר טוב מזה שהציע עזור והחברה הפעילה את זכות הסירוב שלה והחלה במקביל לחפש קונה אחר. עזור פנה לבית משפט בבקשה לקבל צו מניעה שימנע מניוז אאוטדור להעביר את מניותיה לפולאר אך בבית המשפט נטען כי המהלך כבר התבצע ולכן הוצא צו מניעה ארעי שקבע כי המניות לא יועברו לצד שלישי.

לפני מפר ימים ביטל בית המשפט את הצו וקבע שמרקעי תקשורת לא הניחה תשתית ראייתית מינימלית לטענה שפולאר הייתה שותפה סמויה למו"מ והתנהלותה נגועה בחוסר תום.

פולאר החזיקה בעבר את מלוא מניות מקסימדיה שעברה בשנים האחרונות סדרת תהפוכות וטלטלות. מקסימדיה נמנית כיום על קבוצת ניוז אאוטדור, לאחר שלפני כ-3 שנים מכרה פולאר 67% ממניות החברה ל-NEWS OUT OF HOME BV, מקבוצת ניוז קורפ שבשליטת רופרט מרדוק, תמורת 4 מיליון דולר.

מקסימדיה עוסקת בשלושה תחומים עיקריים: ריהוט רחוב - שהוא החלק הגדול בפעילותה, בילבורדס ושלטי ענק. בשנה האחרונה איבדה החברה זיכיונות משמעותיים לפרסום - המרכזי בהם הוא מכרז שילוט החוצות בתל-אביב בו זכתה החברה הצרפתית ג'י סי דקו מצרפת. המכרז גבה מיידית מחיר מהחברה שנאלצה לפטר כ-25 עובדים.

התוצאה הייתה שמקסימדיה הושמה על המדף למכירה כשהקונה הפוטנציאלי העיקרי היא ג'י סי דקו המו"מ הגיע לשלבים מתקדמים אך נקטע בשל המשבר הכלכלי האחרון שקטע את השקעות החברה בעולם.

עתה כאמור תירכש החברה ע"י כנען באמצעות תאגיד המדיה הדרום אפריקאי פריים מדיה (Prime Media) . התאגיד רכש לפני חודשים ספורים 50% מחברת כנען שילוט בתנועה. כנען עוסקת בעיקר בפרסום על גבי אוטובוסים ובאחרונה זכתה מחדש בזיכיון לפרסום ע"ג אוטובוסים של דן. פריים מדיה נמצאת בבעלות אנשי העסקים היהודים וויליאם קירש ובנו ואיזי. איזי קירש הקים בארץ את רדיו תל אביב ומחזיק ב-50% ממניות התחנה. בנוסף מחזיקה החברה בבעלות מלאה על תחנת הרדיו המשדרת מרמאללה - RAM 93.6FM. בעבר הודיעה החברה רשמית כי בכוונתה להרחיב את עסקיה בישראל.

קובי כנען רב להגיב לידיעה.

עוד כתבות

מדד דופק התעסוקה של "גלובס"

רגע לפני החג והסגר: זינוק גדול במספר העובדים שהוצאו לחל"ת

המספרים של שוק התעסוקה בישראל מבלבלים, שלושה גופים רשמיים מפרסמים נתונים שונים, הפערים גדולים ובלתי מוסברים • "גלובס" מנסה לפזר את הערפל באמצעות מדד יומי חדש לבחינת "הדופק של שוק התעסוקה

הנפקת JFROG / צילום: SO&CO event management

חוזה חברתי חדש והעסקה שתזעזע את עולם השבבים: השבוע בהייטק

שלל ראיונות: מהמנכ"ל שאולפן ההקלטות שינה את חייו ועד נבחרת הכוכבים של Team8 והמנכ"ל שהנפיק השבוע את JFrog ● איך הקורונה פגעה בהשקעות בסטארט-אפים, עסקת טיקטוק יוצאת לדרך וקרן ההון סיכון של Wix ● וגם: עשר כתבות ההייטק שקוראי "גלובס" הכי אהבו ● השבוע שהיה בהייטק

מגדל הפיקוח בנתב"ג. חלוקת הכנסות של מאות מיליוני שקלים בשנה   / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מנכ"ל משרד הפנים במאמר מיוחד ל"גלובס" על פעילות הוועדות הגיאוגרפיות

בתגובה לכתבה "צדק חלוקתי? בעיקר במרכז הארץ ובעיקר ליהודים", שפורסמה בשבוע שעבר, מנכ"ל משרד הפנים בטור מיוחד ל"גלובס": "מאז 2016 הוועדות הגיאוגרפיות הן לא רק מגיבות, אלא גם יוזמות"

אבי יעקובוביץ/ צילום: איל יצהר

"בטווח הארוך אין תחליף למשרד. מרכזי הפיתוח לא יעברו לדירות 3 חדרים בפלורנטין"

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל חברת גב-ים, מצהיר שהחברה לא נפגעה עד כה ממשבר הקורונה, ושגם ענף ההייטק בישראל ממשיך כתקנו ● עם זאת, הוא מודה שהחברה זהירה יותר בהרפתקאות: "אם פעם היינו מהמרים ומתחילים לבנות בלי דייר, היום נעשה החלטות יותר מושכלות"

תור לבדיקות קורונה במדריד / צילום: Paul White, Associated Press

אירופה בדרך לעוד סגר? בריטניה "על סף גל שני", ספרד מבקשת מחלק מתושבי מדריד לא לצאת מהבתים

הרשויות במדריד ביקשו ממאות אלפי תושבים בעיר להישאר החל מהיום בבתיהם, ולא לצאת למעט לצרכים חיוניים או לעבודה ● השכונות העיקריות שבהן יחולו החוקים החדשים נחשבות לשכונות עניות יחסית; אתמול התקיימו הפגנות בבירה "נגד סגר על בסיס כלכלי" ● ומה קורה בצרפת ובגרמניה?

בורסת תל אביב / צילום: רויטרס

מגמה שלילית בבורסה; אלקטריאון עולה ב-5.5%, נייס ב-2.2%

ירידות חדות באירופה ● בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות של כ-1.8% ● אנלייט החלה בהקמת פרויקט גסמה בספרד

שופטת העליון רות ביידר גינסבורג / צילום: Charles Dharapak, Associated Press

האם הקרב על בית המשפט העליון יכריע את הבחירות לטובת טראמפ?

מותה של שופטת בית המשפט העליון האמריקאי, רות ביידר גינסבורג, הוא אירוע היסטורי שטורף את הקלפים במרוץ לנשיאות ● ד"ר אודי זומר, ראש המרכז לחקר ארה"ב באוניברסיטת ת״א, מתארח בפרק מיוחד של פודקאסט 'המדריך לטראמפיסט' כדי למפות את ההשלכות ● האזינו

תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי / צילום: אלון רון

שיכון ובינוי במו"מ לרכישת פרויקט אנרגיה סולארית בארה"ב

מדובר בפרויקט הנמצא בשלב טרום הקמה, בטכנולוגיה פוטו וולטאית, בהספק של מעל 250 מגוואט ● היקף עלויות ההקמה הצפויות בפרויקט מוערך בכ-900 מיליון שקל

חממות במושב. אח אחד קנה את הבית, השני את החממות / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הסכסוך המשפחתי שהוביל לקביעה תקדימית: משק נרכש על ידי שני אחים

אף שרמ"י מאפשרת לרשום רק בעלים אחד לנחלה, בית המשפט המחוזי קבע שמשק נרכש על שם האחים

אייל שרצקי, מנכ"ל משותף באיתוראן / צילום: תמר מצפי

מניית איתוראן צנחה בכ-60% מהשיא ונסחרת מתחת למחיר שבו נמחקה מת"א

חברת שירותי הרכב של משפחת שרצקי נפגעה מחולשה בשוקי הרכב של ברזיל וארגנטינה, כאשר פרוץ מגפת הקורונה הוסיף שמן למדורה ● כעת יש מי שמאתר הזדמנות במניה

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמוס בן גרשום/דוברות הכנסת, Associated Press

היום בישיבת הממשלה: מענקים, דמי אבטלה וקיצוץ שכר השרים והח"כים

בישיבת הממשלה שתתקיים היום ידונו, בין היתר, בהצעתו של שר האוצר להפחית את שכר הח"כים והשרים ב-10% ● והאם יועץ ראש הממשלה טופז לוק הפר בידוד?

ג'יין פרייזר. הגיעה לעמדה שאף אחת לא הגיעה אליה מעולם  / צילום: Erin Scott, רויטרס

כל הדרך לפסגה: יותר ויותר נשים מתמקמות בצמרת ענף הבנקאות

ענף הבנקאות, מגזר גברי מסורתי, עוקף כעת מגזרים אחרים בארה"ב בקידום נשים ● ההמחשה לכך באה כאשר סיטיגרופ מינה את ג'יין פרייזר למנכ"לית ● בכך היא תהפוך לאשה הראשונה שמנהלת בנק בוול סטריט ● למרות זאת, הדרך לשוויון מגדרי בענף הפיננסים עוד ארוכה ותלולה

ציפי רפאלי בבית המשפט. בר רפאלי אביה מאחוריהם. / צילום: כדיה לוי, גלובס

ציפי רפאלי הגיעה לנווה תרצה לתחילת ריצוי מאסרה

רפאלי החלה את מאסרה לאחר שבית המשפט אישר את העונשים עליהם הוסכם בהסדר הטיעון שנחתם עמה ועם בתה, הדוגמנית בר רפאלי ● ביולי האחרון הורשעו השתיים בהתחמקות מתשלומי מס בשווי מליוני שקלים

ארז רוזנבוך, יו"ר מגוריט  / צילום: עמית חכמוב

מגוריט רכשה 136 דירות בהיקף של כ-277 מיליון שקל בתוך כשבועיים, בשלושה פרויקטים שונים

קרן הריט למגורים מגוריט דיווחה על שלוש עסקאות רכישה חדשות באשדוד, בתל אביב וביהוד ● לפי דיווחי החברה, לאחר העסקאות האחרונות, מצבת נכסיה של החברה עומדת על כ-1,350 דירות המרוכזות ב-22 פרוייקטים באזורים בהם קיים ביקוש ער לשכירות ארוכת טווח

סאמר חאג' יחיא, יו"ר בנק לאומי, בסעודה חגיגית באיחוד האמירויות     / צילום: לאומי, יח"צ

לא פראיירים שיצאו מהמדבר: מה אפשר ללמוד מהביקור העסקי הראשון באיחוד האמירויות

המשלחת של אנשי העסקים הישראלים, שארגן בנק לאומי, חזרה עם הרבה אופטימיות מהביקור הראשון בדובאי ● "נוצר בסיס להרבה שיתופי פעולה ונפתחו הרבה דלתות, שאם החברות שהיו כאן יידעו למנף, זה יתורגם לעסקים משותפים"

ערן יעקב, רשות המסים / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המדינה לא רוצה שתשלמו לה מסים? תקלה באתר הרשות תוקעת השלמה של עסקאות נדל"ן

מזה כשלושה שבועות מייצגים בעסקאות מקרקעין לא מצליחים להשלים דיווחים על עסקאות ולשלם את המס הנדרש באתר רשות המסים ● התוצאה: מאות עסקאות נדל"ן שלא ניתן להשלים ● רשות המסים: "הרשות מבצעת בשבועות האחרונים החלפה של מערכת המחשוב הפנימית"

פרויקט מחיר למשתכן בשכונת הנוריות בראשל"צ / צילום: אורון נדל"ן

אורון נדל"ן מכרה שטחי מסחר ב-47 מיליון שקל במזרח ראשל"צ

החברה מכרה לחברה פרטית שטח בייעוד מסחרי בהיקף 2,850 מ"ר כחלק מפרויקט של מאות דירות מחיר למשתכן בשכונת הנוריות בעיר

גשר בידוול בר בקליפורניה, בשבוע שעבר צילום: AP-Noah Berger

מי אתה דונלד טראמפ: עושה שלום – או "מצית סדרתי"

מה מעניין יותר את האמריקאים 47 יום לפני הבחירות: דגל ישראל בבירת בחריין או אסון אקולוגי עצום ממדים בחוף המערבי ● שריפות כילו אדמות יערות בגודל מדינת ישראל ● מושלים דמוקרטיים מפצירים בנשיא להאזין למדע ● "זה יתקרר, תחכו ותראו", הוא אומר, "המדע לא יודע"

בהוטן. חשבה על מדידת האושר הרבה לפני שאר העולם / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

האם יש לנו הכלים הנכונים להעריך את האושר? התמ"ג הוא כבר לא הקריטריון היחיד

את תוכנית האושר של האו"ם יזמה בהוטן, הממלכה הנידחת במורדות ההימליה, שהקדימה את שאר העולם ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד 

מה נמכר לאחרונה ב-3 מיליון שקל  בגוש דן / עיבוד: טלי בוגדנובסקי , גלובס

מה נמכר לאחרונה ב-3 מיליון שקל באזור תל אביב?

דירת 2.5 חדרים בתל אביב, דירת 4 חדרים ברמת השרון או בקומה 30 ברמת גן, ודירת 5 חדרים בהרצליה