גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דירוג D&B של משרדי עוה"ד הטובים ביותר: משרדי הכולבו מכים את משרדי הבוטיק

D&B דירגה את משרדי עורכי הדין הטובים ביותר בשוק, ב-19 תחומים שונים, לפי 3 דרגות איכות - מובילים, בולטים וידועים ; משרד גורניצקי ושות' - המוביל במיזוגים ורכישות ; שלמה נס ושות' - המוביל בכינוסים ופירוקים

אם אתה לא שם, אתה לא קיים? זו השאלה החמה שמשרדי עורכי-דין רבים ייאלצו לשאול את עצמם לאחר שיראו את דירוג משרדי עורכי-הדין על-פי תחומי התמחות לשנת 2009, שאותו מפרסמת היום (א') חברת דן אנד ברדסטריט במסגרת דירוג 'דנס 100'.

ומדוע השנה חשוב מתמיד להימצא שם? כי השנה, בפעם הראשונה מאז פורסם לראשונה דירוג הנישות של D&B, ב-2004, מדורגים המשרדים - "שכולם בולטים וידועים בתחומם", לדברי כלכלני D&B - בכל תחום ל-3 "קבוצות איכות" (TIER), כמקובל בדירוגים בינלאומיים. לאור השינוי, עשרות משרדים חדשים הצליחו לעבור את אחת מתוך 3 המשוכות ולהתברג לדירוג שנתפס כאחד המשפיעים והמשמעותיים המתפרסמים בארץ.

השנה דירגו ב-D&B את המשרדים ב-19 תחומי נישה, לעומת 17 אשתקד ו-16 בדירוג לשנת 2007. תחומי ההתמחות שדורגו גם אשתקד וגם השנה הם משפט פלילי, צווארון לבן, שוק ההון, תובענות ייצוגיות, תקשורת, דיני אישות, דיני מיסים, דיני מקרקעין תכנון ובנייה, דיני עבודה, דיני תחרות והגבלים עסקיים, לשון הרע, כינוסים ופירוקים, מימון פרויקטים ותשתיות ומשפט מינהלי.

התחומים החדשים שנוספו לדירוג 2009 הם איכות הסביבה (שהופך ליותר ויותר פופולרי בקרב משרדי עורכי-הדין ובחברה בכלל), משפט ימי, מיזוגים ורכישות, היי-טק וליטיגציה מסחרית. מנגד, תחומי בנקאות, קניין רוחני ונזיקין וביטוח יצאו השנה מהתמונה.

שינוי פנים בדירוג

המתודה היתה איסוף מידע ונתונים על תחומי הפעילות של המשרדים ששמותיהם נבחנו, לרבות פירוט של לקוחות גדולים בתחומים אלו, תיקים מהותיים שטופלו על-ידי המשרד, פסקי-דין תקדימיים שהיו בתחום פעילותם, פרסומים מקצועיים של המשרדים ומטעמם, ופרסומים על המשרדים הללו בספרות המקצועית.

בנוסף, נערכו ראיונות עם עורכי-דין מובילים בכל תחום, עם יועצים משפטיים של חברות ועם לקוחות פוטנציאלים משמעותיים לפי תחומי הפעילות השונים כגון בנקים, חברות ביטוח ועוד, וגורמים מקצועיים נוספים. כלכלני D&B עיבדו את הנתונים. הרבה עבודה היתה להם השנה לאור "שינוי הפנים" שעשה הדירוג.

בקבוצה הראשונה נמצאים משרדים שנתפסים כמובילים בשוק; בשנייה נמצאים משרדים שנתפסים כבולטים, ובשלישית המשרדים שנתפסים כידועים בתחומם. רשימת המשרדים המדורגים בכל דרגת איכות מוצגת לפי סדר הא"ב.

הגם שהשוואה בין דירוג הנישות אשתקד לדירוג 2006 מעלה כי בכל שנה ברוב התחומים נוספו משרדים, ובודדים בלבד נגרעו, השנה המגמה הזו חזקה במיוחד לאור דירוג האיכות. צפוף מאוד בצמרת השנה. כל המי ומי נמצאים באחת מדרגות האיכות. ובכל זאת, לא בטוח שהיוזמה החדשה תמצא חן בעיני כל המשרדים. בייחוד לא בעיני המשרדים שנמנו עם "המובילים" אשתקד, כשזו עוד היתה קבוצת הדירוג היחידה, ו"ירדו" השנה לדרגת "בולטים".

בתחום הכינוסים והפירוקים, למשל, הורדו דרגה 4 משרדי עו"ד: אביחי ורדי, איתן ש. ארז, יששכר בר הלל ופישר-בכר-חן-וול-אוריון. אליהם, לקבוצת הבולטים, הצטרפו הרבה פנים חדשים, שלא נמנו עם המדורגים אשתקד, בהם: ב. לוינבוק, גורניצקי, גרוס-קלינהנדלר-חודק-הלוי-גרינברג, יגאל ארנון, יהודה רווה, כהן-וילצ'יק-קמחי, פישר-בכר-חן-וול-אוריון, קנטור-אלחנני-טל, ש. הורוביץ ושביט-בר-און-צין-נוב-יגור.

משרדי הכולבו משתלטים

מלבד אלה, אין הרבה חדש בצמרת המפרקים והשמות המוכרים - ד"ר שלמה נס, חיים צדוק, ליפא מאיר, מטרי-מאירי ומשרד עו"ד יוסי כהן - שמרו על מעמדם כמובילים, וצירפו אליהם את משרד שמרון-מלכו-פרסקי, אולי בזכות הפרסום הרב שלו זכה עו"ד יצחק מולכו אשתקד בעקבות מינויו למנהל המיוחד של חברת חפציבה שקרסה.

בתחום שוק ההון, שסבל משנה קשה במיוחד בצל המשבר, הוגלו מ"המובילים" ל"בולטים" שמונה משרדים: גורניצקי, וקסלר-ברגמן, ד"ר זאב הולנדר, מ.זליגמן, מ. פירון, מישל אוחיון, שבלת, שניצר-גוטליב. אליהם הצטרפו, דווקא בשנה הקשה ביותר שידע שוק ההון זה כ-100 שנים, משרד נשיץ-ברנדס ומשרד קנטור.

המשרדים גולדפרב, גרוס-קלינהנדלר-חודק-הלוי-גרינברג, הרצוג-פוקס-נאמן, יגאל ארנון, מיתר-ליקוורניק-גבע&לשם-ברנדויין, סאמט-שטיינמץ-הרינג-גורמן, פישר-בכר-חן-וול-אוריון, רוזנברג-הכהן-גודארד-אפרת ושמעונוב-רוזנבוך, שמרו על ההובלה גם השנה. לעומתם, משרדי עוה"ד אפרתי-גלילי ואפרים אברמזון נגרעו משתי קבוצות האיכות הראשונות. נותר להם רק לקוות כי כשתתפרסם קבוצת האיכות השלישי - "הידועים" - הם יימנו עימה.

התופעה הזו חוזרת על עצמה במרבית תחומי הדירוג, אך ישנם תחומים שבהם התווספו פנים חדשים לדרגת ה"בולטים", בלי שהמובילים של אשתקד ייאלצו לוותר על מעמדם. כך למשל בתחום הפלילי, צוינו כבולטים עוה"ד בני נהרי, ירום הלוי, מרוז משה ורוויטל סוויד, בשעה שאביגדור פלדמן, דוד יפתח, יאיר גולן, משה שרמן, ציון אמיר וששי גז נותרו המובילים הבלתי מעורערים של התחום.

השינוי נולד, בין היתר, על רקע הלחצים שמופעלים על החברה המדרגת. אחרי דירוג 2005 התקבלו תלונות על הדירוג, וחלקם אף איימו בהגשת תביעות דיבה. (ראו מסגרת).

נדמה, כי משנה לשנה משתלטים על הדירוג, בעיקר על התחומים הכלכליים ובעלי הזיקה לשוק ההון, משרדי הכולבו הגדולים. כך, בקטגוריה החדשה - מיזוגים ורכישות - אין בקרב המובילים אף לא משרד בוטיק קטן אחד. המשרדים שדורגו בקבוצת האיכות הראשונה, כולם, נמנים עם רשימת 20 המשרדים הגדולים בארץ (רובם בעשירייה הראשונה).

גם בתחום ההיי-טק קיימת תופעה דומה. יחד עם משרדי הבוטיק אורי רוזן, טולצ'ינסקי-שטרן ושריר-שיוו-קדוש, מככבים בצמרת משרד גולדפרב, גרוס-קלינהנדלר-חודק-הלוי-גרינברג, הרצוג-פוקס-נאמן, יגאל ארנון, מיתר-ליקוורניק-גבע&לשם-ברנדויין, נשיץ-ברנדס, פישר-בכר-חן-וול-אוריון ושבלת.

בדן אנד ברדסטריט מציינים, כי המשבר הכלכלי והמיתון הביאו בשנה החולפת לפגיעה קשה בהכנסות של משרדי עורכי-הדין בכמה תחומים. לא נפלנו מהרגליים. אחרי שנת משבר אחת, כמעט כולם בשוק יודעים למפות את אזורי הפגיעה המרכזיים. תחומי הפעילות העיקריים שנפגעו היו שוק ההון, היי-טק ונדל"ן. לפי ההערכות ב-D&B, בחלק מהתחומים הגיעה הירידה בהכנסות של משרדי עורכי-הדין ל-30% ואף יותר. עם זאת, מציינים כלכלני דן אנד ברדסטריט - שוב, נתון די ידוע - כי ישנם תחומי פעילות שבהם נרשמה דווקא עלייה בהכנסות, בהם כינוסים ופירוקים, דיני עבודה ותובענות ייצוגיות.

"לא ניסינו לרצות אף אחד"

ב-2004 החלה חברת המידע העסקי דן אנד ברדסטריט ישראל (D&B) לפרסם דירוג "איכותי" לפי תחומי העיסוק של משרדי עורכי-דין, בנוסף לדירוג המשרדים בהתבסס על מספר עורכי-הדין המועסקים בהם. הרעיון הגיע מעורכי הדין, שביקשו להציג הערכה המבוססת על האיכויות של המשרד, גם אם הוא אינו גדול מבחינת מספר העובדים. השנה, כאמור, התבצע שינוי נוסף: המשרדים דורגו ב-3 קטגוריות - המובילים, הבולטים והידועים.

לדברי מנכ"ל דן אנד ברדסטריט, ראובן קובנט, השינוי לא נולד על רקע לחצים מצד השוק. "הגענו למסקנה שדירוג המובילים בלבד עושה עוול לתמונה המלאה של השוק. לצד המובילים ישנם משרדים שמאוד בולטים בתחומים שונים והם בעלי השפעה באותו תחום".

* ההפרדה בין "מובילים", "בולטים" ו-"ידועים" נראית קצת מלאכותית.

"זה ממש לא מלאכותי. זו התמונה האמיתית. אנחנו לא המצאנו את השיטה. בעולם מקובל לדרג לפי 3 קטגוריות, כשלכל דרגת איכות קוראים TIER או המובילים והמומלצים ועוד. היתה דרישה של משרדי עורכי-הדין שאנחנו לא נמציא את הגלגל, נפנה את פנינו לעולם ונלמד ואנחנו לא התנגדנו. במקום לקרוא לזה TIER1, TIER2 ו-TIER3, קראנו לזה מובילים, בולטים וידועים".

* אי-אפשר שלא לתהות אם ביקשתם בעיקר "לצאת בסדר" עם כל המשרדים.

"הקשבנו לרחשי השוק, אבל לא ניסינו לרצות אף אחד. יש 15 אלף משרדי עורכי-דין מועמדים בדירוג, וכמה עשרות משרדים בלבד היו משמעותיים מספיק כדי להיכנס לאחת מתוך 3 הקטגוריות. צריך לזכור שהכול יחסי".

דירוג האיכות - המובילים

- כינוסים ופירוקים:

ד"ר שלמה נס ושות'

חיים צדוק ושות'

ליפא מאיר ושות'

מטרי, מאירי ושות'

משרד עו"ד יוסי כהן

שמרון, מלכו, פרסקי

- איכות הסביבה:

הרצוג, פוקס, נאמן

נייגר, לויצקי ושות'

פרופ' יובל לוי ושות'

צבי לוינסון, משרד עו"ד

- משפט ימי:

ש.פרידמן ושות'

- מיזוגים ורכישות:

גורניצקי ושות'

גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'

הרצוג, פוקס, נאמן

יגאל ארנון ושות'

מיתר, ליקוורניק, גבע&לשם, ברנדויין ושות'

נשיץ ברנדס ושות'

פישר בכר חן וול אוריון ושות'

- הייטק:

אורי רוזן ושות'

גולדפרב

גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'

הרצוג, פוקס, נאמן

טולצ'ינסקי שטרן

יגאל ארנון ושות'

מיתר, ליקוורניק, גבע&לשם, ברנדויין ושות'

נשיץ ברנדס ושות'

פישר בכר חן וול אוריון ושות'

שבלת

שריר, שיוו, קדוש ושות'

- ליטיגציה מסחרית:

ד"ר א.קלגסבלד ושות'

אגמון

ארדינסט, בן נתן ושות'

ברקמן וקסלר בלום ושות'

הרצוג, פוקס, נאמן

זאב שרף, משרד עו"ד

יגאל ארנון ושות'

כספי ושות'

פישר בכר חן וול אוריון ושות'

ראב"ד, מגריזו, בנקל, להב ושות'

ש. הורוביץ ושות'

שבלת

- שוק ההון:

גולדפרב

גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'

הרצוג, פוקס, נאמן

יגאל ארנון ושות'

מיתר, ליקוורניק, גבע&לשם, ברנדויין ושות'

סאמט, שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות'

פישר בכר חן וול אוריון ושות'

רוזנברג, הכהן, גודארד ואפרת

שמעונוב, רוזנבוך

- צווארון לבן:

אדרת, שמחוני ושות'

ד"ר י. וינרוט

יהודה וינשטיין

כספי שות'

ליבאי מן ושות'

שינמן-נגב

- משפט פלילי:

אביגדור פלדמן, משרד עו"ד

דוד יפתח, משרד עו"ד

יאיר גולן, משרד עו"ד

משה שרמן משרד עו"ד

ציון אמיר, משרד עו"ד

ששי גז, עו"ד

- משפט מנהלי:

אביגדור פלדמן, משרד עו"ד

אגמון

אליעד שרגא ושות'

הרצוג, פוקס, נאמן

יגאל ארנון ושות'

יהודה רסלר, משרד עו"ד

מ. פירון ושות'

מיתר, ליקוורניק ,גבע&לשם ,ברנדויין ושות'

ד"ר רענן הר-זהב ושות'

ש. הורוביץ ושות'

- מימון פרויקטים ותשתיות:

גורניצקי ושות'

הרצוג, פוקס, נאמן

יגאל ארנון ושות'

יהודה רוה ושות'

לוי, מי-דן ושות'

מ. פירון ושות'

ש. הורביץ ושות'

תדמור ושות'

- לשון הרע:

ליבליך-מוזר

- תקשורת:

ארדינסט בן נתן ושות'

גולדפרב

הרצוג, פוקס, נאמן

פישר בכר חן וול אוריון ושות'

רון גזית, רוטנברג ושות'

שמרון, מלכו, פרסקי

- דיני מקרקעין, תכנון ובנייה:

אברהם נאמן, משרד עו"ד

גולדפרב

המבורגר עברון ושות'

הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות'

הרצוג, פוקס, נאמן

וקסלר, ברגמן ושות'

יגנס, טויסטר, בירן ושות'

מ. פירון ושות'

פישר בכר חן וול אוריון ושות'

ש. בירן ושות'

שוב ושות'

- דיני תחרות והגבלים עסקיים:

אגמון

וינשטוק זקלר, משרד עו"ד

פישר בכר חן וול אוריון ושות'

תדמור ושות'

- דיני מסים:

אודי ברזילי, משרד עו"ד

אלתר, משרד עו"ד

גולדפרב

גורניצקי ושות'

גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'

ד. פוטשבוצקי, משרד עו"ד

הרצוג, פוקס, נאמן

יגאל ארנון ושות'

מאיר מזרחי ושות'

עמית, פולק, מטלון ושות'

שקל ושות' עו"ד

- דיני אישות:

אבנר זינגר, משרד עו"ד

אפי פרי, משרד עו"ד

זאב ולנר ושות'

יוסף מנדלסון, משרד עו"ד

יורם ירקוני ושות'

סידי, משרד עו"ד

פיני אביב, משרד עו"ד

פסח קניר, משרד עו"ד

פרימר גלמן ושות'

ציון סמוכה, משרד עו"ד

שמואל מורן, משרד עו"ד

- דיני עבודה:

אריאל שמר ושות'

ארנה לין ושות', משרד עורכות דין

אשר חלד ושות'

בנימין (בני) מ. כהן ושות'

הרצוג פוקס נאמן

חיים ברנזון, משרד עו"ד

נ. פינברג ושות'

נעמי לנדאו ושות', חברת עו"ד

סטריקובסקי, גל, ברוך, פורת ושות'-אמיר דוידוב

רובין-שמואלביץ

- תובענות ייצוגיות:

אגמון

יגאל ארנון ושות'

יוחי גבע, משרד עו"ד

כספי ושות'

פישר בכר חן וול אוריון ושות'

עוד כתבות

הפסל של השור מחוץ לבורסה של פרנקפורט / צילום: Michael Probst, Associated Press

עליות בוול סטריט: אמריקן איירליינס וטסלה מזנקות בכ-6%

חברת התרופות אסטרה זנקה ואוניברסיטת אוקספורד דיווחו כי היעילות בחיסון שפיתחו לקורונה עלתה ל-90% ● הפעילות העסקית בארה"ב צמחה בנובמבר בקצב המהיר ביותר מאז מארס 2015 ● מרק רוכשת את חברת התרופות הפרטית אונקואימיון (OncoImmune) תמורת 425 מיליון דולר

בני גנץ ובנימין נתניהו בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

"זו קטסטרופה": הרגולטורים הבכירים חושפים את מחיר האין תקציב

יכולנו לספר לכם על דיל המינויים הפוליטיים שאושר בממשלה, על השרים שהחרימו את הישיבה או על הסקרים האחרונים ● במקום זה החלטנו להביא שני מונולוגים של שני רגולטורים בכירים שמספרים לגלובס, בעילום שם ובגילוי לב, איך נראים משרדי ממשלה שלא מתפקדים

שירות משלוחים של יאנגו / צילום: מיכל גור

יאנגו נכנסת לשוק משלוחי המזון במחיר הפסד לאורך זמן, האם זה מה שיערער את שלטון האונליין של שופרסל?

יאנגו, שירותי המשלוחים של הענקית הרוסית, יציע ללקוחות בארץ משלוחים ב-15 דקות, ללא דמי משלוח ובלי הגבלת מינימום ● למרות התזמון הטוב - מגפה, חורף וישראלים שהתמכרו להזמנות - החברה תצטרך למצוא את האיזון העדין בין תמחור סל קניות קטן לעלות המשלוח

רחוב בתל אביב. גידול בכלי תחבורה זעירים / צילום: Shutterstock

מחקר חדש: למה הפקקים לא נעלמים בקורונה ומה יעלה בגורל התחבורה הציבורית?

ירידה של 30%-40% במספר האנשים בתחנות המרכזיות, עלייה בשימוש באופניים ובקורקינטים ונפח תנועה גדול בפריפריה - מחקר חדש מגלה כי הקורונה שינתה את דפוסי התנועה ● הילה חדד-חמלניק, סמנכ"לית אסטרטגיה בנתיבי ישראל, אומרת בראיון כי כל תוכנית החומש של החברה תצטרך להשתנות

ניר שטרן/ צילום: כדיה לוי

הפחתת ערך משמעותית בפז: תמחק כ-200 מיליון שקל משווי בית הזיקוק

שלא בדומה להפחתת מוניטין, שהינה חד כיוונית, במקרה זה מדובר בהפחתה ברכוש הקבוע שרשום בספרים ● בדירקטוריון פז התגלעו לאחרונה חיכוכים ומחלוקות בין החברים בנוגע למדיניות החברה

שילוט בתחנת דלק של דלק ישראל / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מקניונים לדלק: סמנכ"ל הפיתוח העסקי של מליסרון יעבור לדלק ישראל

פליקס שופמן עוזב את מליסרון לטובת תפקיד מנכ"ל דלק נכסים של דלק ישראל ● בכך יצטרף שופמן למנכ"ל חברת התפעול והקמעונאות של דלק ישראל, יורם איל, שמונה לתפקיד בשבוע שעבר

חיסון קורונה של אסטרהזנקה / צילום: שאטרסטוק

פחות יעיל מפייזר ומודרנה, אבל עם יתרונות בלוגיסטיקה ובמחיר: כל מה שצריך לדעת על החיסון של אסטרהזנקה

הוא צפוי להיות זול משמעותית מהמתחרות, ואם בוחנים רק את אחת מקבוצות המינון, החיסון של אסטרהזנקה מתגלה כיעיל ב-90%, בדומה ליעילות של החיסונים של פייזר ומודרנה ● כל הפרטים החשובים מהניסוי של ענקית הפארמה הבריטית

שר האוצר ישראל כ"ץ ויו"ר  ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: יניב לוי ויותם בן יצחק, יח"צ

פצצת השכר הממוצע של האוצר הצניעה חיסכון של 9-7 מיליארד שקל

הצעת החוק של האוצר להקפאת השכר הממוצע חשפה היקף השפעה מפתיע, בעיקר על שכר המינימום • בהסתדרות מבינים שהתנגדות לא אפשרית באווירה הציבורית

יאיר לוינשטיין, אלטשולר שחם / צילום: איל יצהר, גלובס

שנת המפנה בשוק הפנסיה: אלטשולר שחם הוא בית ההשקעות הגדול בתחום הצומח

בסוף אוקטובר נהפך אלטשולר שחם לבית ההשקעות הגדול בשוק קרנות הפנסיה החדשות ● כבר ביולי עקף הלמן אלדובי את פסגות, שנהפך לשחקן הקטן ביותר בשוק זה

משלוחים של יאנדקס / צילום: מיכל גור

יאנגו השיקה את משלוחי המזון שלה בישראל: "משלוח חינם תוך רבע שעה"

השירות החדש, שנקרא "DELI מבית יאנגו", יחל לפעול היום - בשלב הראשון בת"א, ברמת גן ובגבעתיים ● לתקופת ההשקה החברה מציעה משלוח חינם וללא מינימום הזמנה, כך שניתן יהיה להזמין אפילו מוצר אחד בודד

ח"כ איתן גינזבורג / צילום: דני שם טוב

אושרה הצעת החוק להקפאת שכר חברי הכנסת ב-2021

הצעת החוק של ח"כ איתן גינזבורג עברה בתמיכת 39 חברי כנסת וללא מתנגדים

האי המלאכותי Palm Jumeirah, המרינה של דובאי ומחוז JBR, דובאי / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מתחילת דצמבר: ישראלים יוכלו לטוס לאיחוד האמירויות

זאת עוד לפני שייכנס לתוקף ההסכם הרשמי על פטור הוויזות ההדדי ● משרדי החוץ של ישראל והאמירויות סיכמו על הסדר ביניים, שיאפשר אשרה אלקטרונית על ידי מילוי טופס מקוון לתייר לפני הטיסה

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

סלקום מסיימת את הרבעון השלישי של 2020 עם הפסד של 37 מיליון שקל

ההפסד קוזז בחלקו בעקבות איחוד הדוחות בחודש אחד בלבד עם גולן טלקום ● ההכנסות גדלו ב-3%

לוי הלוי / צילום: איל יצהר

שערוך מניות ויזה סייע לכאל לרשום רבעון חזק במיוחד

בשורה התחתונה רשמה החברה שבניהול לוי הלוי רווח רבעוני של 71 מיליון שקל, גידול של 22% ביחס לרבעון המקביל אשתקד ● בנטרול ההשפעות החד-פעמיות רשמה כאל רווח של 51 מיליון שקל ברבעון - שיפור של כ-13% ביחס לרבעון המקביל

ראש הממשלה ורעייתו שרה בכנסת / צילום: גלובס

ריח בחירות באוויר: נתניהו בעוד הופעה נדירה בכנסת

רה"מ ובכירי הליכוד ישתתפו היום בישיבה של ועדת המשנה לצמצום הפערים בתקצוב שירותי הרפואה בין הפריפריה למרכז בראשות ח"כ אופיר כץ ● הופעת נתניהו לצד בכירי הליכוד בישיבה מעבירה מסר שהבחירות בפתח ומהווה איתות לקהל היעד של הליכוד בבחירות: תושבי הפריפריה בצפון

מגמנט. טכנולוגיה להטענה אלחוטית של כלי רכב חשמליים / צילום: מצגת החברה

מזכר ההבנות עם מגמנט פקע ומניית איי.סי.בי צונחת ב-52%

מגמנט היא חברת סטארט-אפ מגרמניה, העוסקת בטעינה אלחוטית של מכוניות, ואילו איי.סי.בי (ישראל סין ביוטכנולוגיה), הנמצאת בשליטה סינית, משקיעה בחברות טכנולוגיה, ומצבה הפיננסי מאתגר

בדיקת קורונה בתחנת "הבדק וסע" באיטליה / צילום: Cecilia Fabiano/LaPresse, Associated Press

בדיקות קורונה המוניות גם באיטליה: 350 אלף נבדקו בסוף השבוע

מתוך חצי מיליון התושבים התייצבו לבדיקות, שהתקיימו במאות מרכזי בדיקה, כ-343 אלף בני אדם, מתוכם כ-3,200 קיבלו תשובות חיוביות ● שיעורי ההדבקה רושמים ירידה בימים האחרונים אחרי יישומו של סגר נוקשה הכולל את סגירת בתי הספר

עכו. בעיר טוענים ש־3,000 תושבים  עזבו בגלל ביטול הטבת המס / צילום: shutterstock

חוק עכו עבר בכנסת: 16 יישובים יקבלו הטבות מס

החוק מעניק לשורה של יישובים תוספת של 5% בהטבת המס והוא יהיה תקף למשך שנתיים ● ביולי 2018 קטנו ההטבות שקיבלו תושבי עכו לעומת השכנה נהריה והחוק של ח"כ מיכל שיר עבר גלגולים רבים עד לאישורו הערב

צוללת של טיסנקרופ בעיר הנמל הגרמנית קיל / צילום: רויטרס

לגרמנים לא אכפת מפרשת הצוללות, אבל ועדת חקירה עשויה לשנות זאת

ועדת חקירה ישראלית יכולה לחשוף כיצד מתנהלים עסקי הצוללות מאחורי הקלעים, אפילו יותר ממשפט שיתנהל ברובו מאחורי דלתיים סגורות, ואולי לשמש כנשק ברבות הימים בעבור מי שמעוניינים לשים קץ למערכת היחסים הזאת

חנן בן ארי ויהודה לוי בקמפיין החדש לפלאפון / צילום: הערוץ הרשמי של פלאפון

אחרי העלאת המחירים בדור 5: פלאפון מעדכנת מחירים גם בדור הרביעי

החברה מעלה מחירים למנויים בתוכניות הכוללות מספר קווים, אך לא למנוי הראשון ● כמו כן מעדכנת מחירים גם בתתי-המותגים שלה ● העלאות המחירים באות בעקבות התמשכות משבר הקורונה והמשך מגמת השחיקה בתעריפים בעקבות התחרות בשוק