גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עו"ד ציון אמיר: "למה טופז נכנס מחייך לבית המשפט? גם אנתוני הופקינס מ'שתיקת הכבשים' חייך לפעמים"

גלובס tv (עדכון) - כתב האישום נגד דודו טופז כולל עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה, שיבוש הליכי משפט וסחיטה באיומים ■ הפרקליטות: טופז דרש ממנכ"ל קשת, אבי ניר, לבטל את "כוכב נולד"; "הוא רב-עבריין חסר גבולות" ■ טופז: "אני לא מסוכן"

"דודו טופז הוכיח במעשיו כי הוא 'רב-עבריינים', אדם מסוכן, אלים וחסר גבולות, שבמשך חודשים ארוכים תיכנן בקפידה את נקמתו בעולם התקשורת רק משום שחש שכוכבו דעך. הוא לא גילה חמלה כלפי קורבנותיו" - כך טוענת פרקליטות המדינה בבקשתה לעצור את טופז עד תום ההליכים המשפטיים, עם הגשת כתב האישום נגדו.

כתב האישום, שהוגש היום (ה') על-ידי עו"ד ענת בן-זאב מפרקליטות מחוז תל-אביב, מייחס לטופז מספר אישומים של קשירת קשר לביצוע פשע ותקיפה הגורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, ניסיון לגרום חבלה, סחיטה באיומים ושיבוש מהלכי משפט.

זאת, בגין תקיפתם של מנכ"ל זכיינית ערוץ 2 קשת, אבי ניר; המשנה למנכ"ל רשת, שירה מרגלית; וסוכן השחקנים שלו לשעבר, בועז בן-ציון; ותכנון תקיפתו של עורך "ישראל היום", עמוס רגב.

כתב האישום אינו מייחס לטופז את תכנון תקיפתם של אנשי התקשורת אברי גלעד, ארז טל וצביקה הדר, וכן אינו מייחס לו את תכנון תקיפתה של גרושתו, רוני חן.

טופז הודה ב-3 התקיפות ובשיבוש החקירה. יחד עם טופז נאשמים המתווך דניאל זנקו ותוקפיה של מרגלית, איימן זבידאת וסלימאן חיאדרה. תוקפיו של בועז בן-ציון טרם אותרו.

דודו טופז / צלם: אבשלום ששוני

נכנס מחויך לבית המשפט

לאחר שהארכת המעצר הקודמות נערכו בוועידת-וידיאו, טופז הופיע היום לראשונה בבית המשפט והיה מחויך למדי. בראיון לרשת ב', נשאל היום פרקליטו של טופז, עו"ד ציון אמיר, מדוע מרשו נכנס לאולם בית המשפט כשהוא מחייך. עו"ד אמיר ענה: "גם אנתוני הופקינס מ'שתיקת הכבשים' חייך לפעמים".

טופז ביקש מהשופט גלעד נויטל לאפשר לו לראות את ילדיו בביתו. "זה משהו שהשתלט עליי, משהו פסיכיאטרי, לקחתי המון כדורים. אני לא מסוכן לציבור", אמר. כן ביקש את סליחתם של נפגעי התקיפות.

השופט קיבל את בקשת פרקליטו של טופז לערוך לו בדיקה פסיכיאטרית.

בתום הדיון אמר טופז: "ניסיתי להתאבד לפני 3 ימים, הישיבה במעצר היא עונש נפשי, לא פיזי".

"באש ובמים בית"ר ירושלים"

לטענת הפרקליטות, טופז גמר אומר בליבו לנקום בבכירים ובבעלי מעמד והשפעה בתחום התקשורת, על שדחו את הצעותיו להפיק תוכניות, סדרות וכתבות בהן יהיה מעורב. הוא פנה לשכנו, דניאל זנקו, ששכר אנשים לביצוע התקיפות.

לפי כתב האישום, טופז מסר לזנקו את כתובתו של מנכ"ל קשת, אבי ניר, ושילם לו 8,000 שקל לפני התקיפה ו-5,000 נוספים אחריה. תקיפתו של ניר גרמה לו לשברים רבים וכן לחתכים בפנים ובמצח, והוא נזקק לאשפוז ולניתוחים. כדי ליצור רושם כי אוהדי בית"ר אחראים לתקיפה, שלח טופז לניר בדואר מעטפה ובה 4 גפרורים ומכתב ובו נכתב: "באש ובמים בית"ר ירושלים".

טופז גם הודה כי בהמשך הכתיב לסוכנת-הבית שלו מכתבים ששיגר לניר, ובהם רמזים לגבי זהות תוקפיו כביכול: "זה אדם שאתה איתו בקשר יומיומי כמעט, הוא נראה לך סימפטי ותמים, אבל יש לו קשרים עם גורמים בעולם התחתון". במכתב אחר ששלח לניר נכתב: "אני במקומך הייתי דורשת מהמשטרה לעצור את בועז בן-ציון, טמירה ירדני, יואב גרוס ומוזי ורטהיים - אין לך מושג כמה הם מסוכנים לך ולחייך".

ניר נסחט כשנדרש לעצור את התוכנית "כוכב נולד" ולשלם מיליון שקל שיועברו לחשבון בנק בחו"ל, תמורת קבלת מידע על תוקפיו - אחרת "יהא צפוי לאירוע טראומתי נוסף".

"לא מספיק חזק"

כחודש לאחר שבן-ציון הפסיק לייצג את טופז, הוא הפך לקורבן הבא. טופז כעס על האופן בו ניהל בן-ציון את ענייניו, והורה לזנקו לתת לו "כמה סטירות". תמורת 12 אלף שקל שלח זנקו בריונים, שהלמו באגרופים בבן-ציון וגרמו לו חבלות.

טופז אמר לזנקו כי התקיפה "לא היתה מספיק חזקה", שילם לו 20 אלף שקל נוספים, וביקש לדאוג כי בו-ציון יותקף שוב באופן חמור יותר. התקיפה לא יצאה לפועל בשל מארב משטרתי, שהביא למעצר התוקפים.

טופז הורה לזנקו לגרום "חבלה חמורה" למשנה למנכ"ל רשת, שירה מרגלית, ושילם לו 30 אלף שקל. זנקו הורה לחיאדרה לתת למרגלית שתי סטירות, כך "שתשב בבית-חולים". הוא הלם בה באגרופים עד שהתמוטטה, וכשהגיע למקום בן-זוגה, אילן שילוח, הוא ריסס את פניו בגז פלפל ונמלט. למרגלית נגרמו שברים באף ובארובת העין וחבלות בפנים.

בסוף מאי ביקש טופז מזנקו לדאוג לתקיפת עורך העיתון "ישראל היום", עמוס רגב, משום שסירב לפרסם מאמרים שכתב. "תבהיל אותו, תן לו סטירה". אולם בטרם הדבר בוצע, החל גל השמועות על מעורבותו של טופז, והוא שלח הודעת טקסט לזנקו בה הורה לו להקפיא את התוכנית. בידי הפרקליטות הקלטות שיחות, בהן הזמין טופז את תקיפתו של רגב.

מחשבות על רצח

בביתו של טופז נמצאה חשבונית של חברת חקירות, ובה כתובותיהם של צביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד. טופז הודה כי תיכנן לשלוח להם מכתבי איומים (לדבריו, כדי להסיט את החשד ממנו), ובפרקליטות טוענים כי אלמלא נעצר - יש להניח כי היה תוקף גם אותם.

כמו כן הודה טופז כי הוא וזנקו הפליגו במחשבות אודות ביצוע מעשי רצח של גרושתו, רוני חן, ובעלה הנוכחי, השחקן חיים זנאתי.

בתוך כך, בית משפט השלום בתל-אביב האריך היום ב-8 ימים את מעצרם של שלושה מהמעורבים בפרשה: אופיר סספורטס, החשוד בתיווך בין טופז לבין תוקפיו של ניר; וכן האחים יאיר ונועם עואמי מכפר-סבא, החשודים בביצוע התקיפה - חשד אותו הם מכחישים.

מיקי גולדנברג: סיקור לא הוגן

אחיו של טופז, מיקי גולדנברג, התלונן לאחר הדיון על כך שהתקשורת אינה מסקרת את הפרשה באופן הוגן. "אם תגיד מלה טובה על דודו, הבוסים שלך יפטרו אותך", אמר לכתב חדשות ערוץ 2.

דירקטוריון קשת מסר את הערכתו למשטרה והביע תקווה כי "המערכת המשפטית תדע לפעול בנמרצות כדי למנוע הישנות מקרים אלה".


עוד כתבות

האלגוריתם של Skyline AI / הדמיה: יח"צ

הסטארט-אפ Skyline AI רואה בקורונה הזדמנות צמיחה

עד היום גייסה החברה 25 מיליון דולר בשני סבבי ההשקעה ● "התקופה הזו יצרה עבורנו הזדמנות צמיחה אדירה והוכחת היתרון הבולט של הטכנולוגיה, בתקופה שבה שוק הנדל"ן בארה"ב קפא והשתנה בפרק זמן קצר מאוד"

ההתנחלות אפרת ביו"ש / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

כמה ישפיע סיפוח? תלוי אם את ישראלית או פלסטינית

החלת החוק הישראלי על חלקים משטח C לא תהיה רק פעולה סמלית ● הניהול באמצעות צווים צבאיים יפנה מקום לרשויות אזרחיות, ולמשטר שבו קל יותר להפקיע קרקע פרטית ● ההשפעה על חיי היומיום תהיה מוגבלת אצל מתנחלים, אבל מהפכנית לפלסטינים במקרה שיקבלו תושבות

אילן פז מנכ"ל ברקליס ישראל / צילום: יוסי זליגר

"אימצתי רעיונות טובים מהקולגות באסיה, שהתחילו את המשבר לפנינו"

אתגר המנכ"ל עם אילן פז, מנכ"ל ברקליס ישראל, על ההתמודדות עם משקיעים שצריכים לקבל החלטה מרחוק, על ההתייעצויות עם קולגות בעולם ועל "שעת הקפה" שעברה לזום ● ויש גם טיפ: אחרי מי כדאי לעקוב

רשף לוי בקמפיין לתנובה / צילום: יח"צ

הפרסומות הזכורות והאהובות: הטבלה לא משקרת - אבל לא תמיד חושפת הכול

נתוני מדד הפרסומות הזכורות והאהובות של גיאוקרטוגרפיה ו"גלובס" מחמשת החודשים האחרונים מאפשר לסמן את המנצחים הגדולים של התקופה הזו, בהיבטים של חשיפה ואפקטיביות של ההשקעה בפרסום ● מנכ"ל גיאוקרטוגרפיה עם התובנות והממצאים

פרופ' אילן דינשטיין, ראש המרכז הלאומי לחקר האוטיזם באוניברסיטת בן גוריון בנגב / צילום: דני מכליס

"יש כנראה המון סוגים של אוטיזם שאנחנו לא מצליחים לאפיין"

התסכול מהדמיות מוח ומהמחקר הגנטי, והתקווה שבמעקב אחרי תנועות עיניים ● פרופ' אילן דינשטיין, ממובילי המכון הלאומי לחקר אוטיזם, הגיע למסקנה כי יש לחקור אוכלוסיות גדולות, באופן הוליסטי ולאורך זמן - ושואף לעקוב אחר שלושה מכל ארבעה אנשים עם אוטיזם בישראל לאורך כל חייהם

שי לי שפיגלמן - ראש מטה המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית שמוביל המשרד לשוויון חברתי - יח"צ

"היא נחמדה מדי": גבר ואישה מונו באותו היום למנכ"לים של משרד ממשלתי. נחשו מי חטפה מקלחת קרה

שלוש נשים בלבד מונו למנכ״ליות של אחד מ-34 המשרדים בממשלה הנוכחית. הן זכו לקבלת פנים צוננת על אף שפע התארים, הניסיון וההצלחות המוכחות שהביאו עמן. למה זה עדיין קורה?

שי באב"ד / צילום: איל יצהר

"סגרתי לאנשים את העסק ביום אחד": מנכ"ל האוצר מסכם קדנציה סוערת בראיון מפויס

שי באב"ד, מנכ"ל האוצר היוצא, מודה בראיון פרידה שהסיוע שהמגזר העסקי נזקק לו בשל הקורונה לא הגיע בזמן, ומסכם קדנציה של עשייה ופעילות ענפה לצד עימותים ומאבקים, בטון מפויס ומפתיע ● "הלב שלי נמצא במגזר הציבורי, אשמח להיות מנכ"ל משרד הביטחון"

סניף איקאה אשתאול - כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / צילום: שלומי יוסף, גלובס

איזה שיא נדל"ני נשבר השבוע והתסבוכת של איקאה באשתאול. כותרות הנדל"ן

איפה יפצו יזמי פינוי בינוי את השכנים במיליון שקל ומדוע ● מה עומד מאחורי התסבוכת של סניף איקאה החדש ● מכת הביורוקרטיה של היתרי הבנייה בישראל, ועסקת הנדל"ן של רומן אברמוביץ' שהדהימה את עולם הנדל"ן

איור: חן ליבמן

עולם בהפרעה: ה"אסים" של המנהיגות העסקית החדשה

תשכחו ממה שהכרתם לפני הקורונה ● העולם הארגוני החדש ייראה אחרת לגמרי, והעשייה הניהולית תושפע בהתאם ● חשוב שתשחקו נכון עם הקלפים שבידיכם

לן בלווטניק, בעלי כלל תעשיות / צילום: יח"צ

הכול בגלל מכתב? בלווטניק עצר הזרמת כסף ל"רשת 13"

בעל השליטה בערוץ היה אמור להזרים 15 מיליון שקל, שהיו מיועדים, בין השאר, לתשלום משכורות לעובדים ● ועד עובדי "חדשות 13" שלח השבוע מכתב לרשות השנייה, שבו התריע כי "רשת 13" משלב בניגוד לחוק תכנים המקדמים את תוכניות הערוץ בשידורי החדשות

זאב פרבמן, מנכ"ל לייטריקס / צילום: איל יצהר, גלובס

מה מניע יזמים, האם יש דבר כזה יותר מדי כסף ולאן לוקחים חברה שכבר שווה מיליארד ד'? שיחה עם אחד שיודע

זאב פרבמן גדל בסיביר, עשה דוקטורט בירושלים ועזב את האקדמיה כדי להקים את לייטריקס, שפיתחה אפליקציה לעיבוד תמונה למובייל ● לאחר שהביא את החברה לשווי של יותר ממיליארד דולר הוא תוהה איך ממשיכים מפה, ומתעמק בשאלות כמו מה מניע יזמים והאם ההשקעות בהייטק זורמות למקום הנכון

מחאת המסעדנים שנפגעו ממגפת הקורונה מול הבונדסטג בברלין / צילום: DPA, Associated Press

השיטה הגרמנית להשתקמות מהקורונה: לשפוך כסף ומהר

גרמניה החליטה על חבילת תמריצים נוספת במסגרתה היא תוציא 130 מיליארד אירו שיתווספו ל־50 מיליארד אירו לעצמאים ובעלי עסקים – פי ארבעה משיעור ההוצאה כחלק מהתמ"ג בישראל ● זאת בנוסף להלוואות וערבויות בשווי 1.5 טריליון אירו לחברות גרמניות

איגרא רמא, ת"א / צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איגרא רמא

60 אלף עסקים עשויים להיסגר בחודשים הקרובים. אלו סיפוריהם של 40 שכבר נסגרו

עסקים קטנים ובינוניים בכל המדינה, מחיפה ועד אילת, ספגו מכה קשה עם פרוץ משבר הקורונה ● עשרות אלפים מהם עוד עשויים להיסגר בקרוב ● הנה אלה שכבר לא הצליחו להיאבק במצב הכלכלי ● סגרתם? פנו אלינו: i-can-help@globes.co.il

נתב"ג ריק בצל סגירת השמיים עקב הקורונה / צילום: יוסי פתאל

לאחר שנקבעה פגישה עם האוצר, ועד רש"ת הפסיק את השבתת נתב"ג

ועד העובדים מחה על כך שאין מתווה לתוכנית חזרה ואין אופק לפתיחת השמיים ● הפגישה עם שרי התחבורה והאוצר צפויה להתקיים ביום שני

טים דרייפר / צילום: STEPHEN LAM, רויטרס

המיליארדר טים דרייפר יחלק ביטקוין בשווי יותר ממיליון דולר

בניסיון למשוך משתתפים לכנס הבלוקצ'יין שתערוך באוקטובר בלוס אנג'לס, מציעה קרן ההון סיכון של דרייפר מתנת ביטקוין בשווי 100 דולר לכל לקוח חדש בבורסת הקריפטו של eToro בארה"ב, שישקיע לפחות 50 דולר ברכישת מטבעות דיגיטליים

סוחרים בוול סטריט / צילום: Brendan McDermid, רויטרס

וול סטריט ננעלה בעליות; מדד נאסד"ק נשק לשיא

המדדים דאו ג'ונס, ו-S&P 500 קפצו ב-3.15% ובכ-2.6%, בהתאמה ● כ-2.5 מיליון אמריקאים חזרו לשוק העבודה בחודש מאי ● ראלי בענף התעופה: מניית אמריקן איירלינס זינקה בכ-7% בואינג הוביל את העליות בדאו ג'ונס עם תוספת של 10% ● מחיר הנפט מתקרב ל-40 דולר ● הזהב יורד בכ-2.3%

האחים רפי וג'ו נקש  / צילום: רוני שיצר

ביהמ"ש: האחים נקש לא רשאים להקים מלון בוטיק בבית אגאבאבא בת"א

האחים וואליד ועבד אבולעפיה פנו לבית המשפט בבקשה למנוע מחברה בבעלות האחים נקש לבצע עבודות שיפוץ במבנה, בדרך להופכו למלון בוטיק ● החברה שבבעלות האחים נקש הינה דיירת מוגנת במבנה ● אחרי קרב משפטי ארוך קיבל בימ"ש את הבקשה

קנצלרית גרמניה והזוג הנשיאותי האמריקני בטקס לציון 100 שנים למלחה"ע הראשונה / צילום: רויטרס

הידרדרות ביחסי גרמניה-ארה"ב: טראמפ הורה להוציא אלפי חיילים אמריקאים מהמדינה

אחת מהסברות לתזמון הנוכחי הוא כעס בבית הלבן על קנצלרית גרמניה, שסירבה להגיע באופן אישי לפסגת ה-G7 שתתקיים באמצע החודש בארה"ב● טראמפ איים לעשות זאת כבר בעבר, במהלך העימותים הכלכליים עם גרמניה ואירופה ועל רקע מלחמת הסחר וכן אי-נכונותה של גרמניה להגדיל את תקציב הביטחון שלה כחלק מנאט"ו

ליאור רביב / צילום: איל יצהר

מנכ"ל ישרוטל מחזיר 3,500 עובדים מחל"ת ורוצה לגייס עוד 700. האם גם התיירים יחזרו?

מנכ"ל רשת מלונות ישרוטל, ליאור רביב, בשיחה אישית ומקצועית: על העובדים מירדן שלא יכולים לחזור לעבוד, על הירידה הדרסטית בפעילות, ועל הצורך לפתוח שוב את שדה דב עד שתהיה רכבת מהירה לאילת

דירת 3 חדרים בנהריה נמכרה ב-778 אלף שקל / צילום: יח"צ

באיזה סכום נמכרה דירת 3 חדרים בנהריה?

מדובר בדירת 80 מ"ר, בקומה ראשונה מתוך חמש, עם מעלית, מחסן וחניה