גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

יו"ר מועצת הרשות השנייה: "ערוץ 10 הוא החמצה גדולה שכולנו אחראים לה"

נורית דאבוש בראיון פרידה ל"גלובס": "לצערי, החוק בנושא ערוץ 10 לא השאיר לנו גמישות חוקתית שתאפשר לנו את המשך קיומו של ערוץ 10 ומצד שני עמידה במחוייבויות" ■ וגם - 4 תרחישים אפשריים לעתיד ערוץ 10

אחרי קדנציה של 5 שנים, מתוכן 4 שנים כיו"ר ושנה אחת כחברת מועצה, מרגישה יו"ר הרשות השנייה, נורית דאבוש, שהפספוס האמיתי שלה - או "ההחמצה" כדבריה - הוא משבר ערוץ 10.

בראיון פרישה ל"גלובס" אומרת דאבוש כי לדעתה "ישראל 10" צריכה להמשיך להיות הזכיינית של הערוץ, וכי כל אופציה אחרת לא תשרת את המטרה. "לו היתה ניתנת למועצה גמישות חוקתית, מועצת הרשות השנייה לא היתה מפרסמת מכרז חדש לערוץ 10", טוענת דאבוש. "לא מצפונית, לא מקצועית ולא ציבורית - יציאה למכרז בעיתוי הזה היא החלטה לא נכונה. להחלטה הזו אגב שותפים כולם במועצה, והיא עמדה בבסיס כל הפעילות של המועצה בשנה האחרונה".

למרות ה"גמישות החוקתית" שדאבוש רוצה, בימים הקרובים תצטרך המועצה להכריע אם הערוץ יצא למכרז חדש, ולהתחשב בחוות-דעת הרבה פחות גמישה חוקתית של היועץ המשפטי של הרשות השנייה, דורון אבני, שקובע כי מתווה ההסכם הקיים עם ערוץ 10 כיום אינו עומד במסגרת החוק.

* טוענים כי נושא ערוץ 10 הפך עם השנים להיות המלחמה העיקרית שלך, שאת מוכנה לעשות הכל כדי שישראל 10 ימשיכו להחזיק בזיכיון לערוץ 10.

"ערוץ 10 הוא החמצה גדולה. זו החמצה שכולנו אחראים לה. תחושת ההחמצה שלי נובעת מזה שלמעשה זיהינו את כשל השוק ביחס לערוץ 10 כבר לפני שנתיים. התרענו, הפכנו כמעט כל אבן כדי שיאמצו את הגישה שלנו. לצערי זה לא קרה, ולכן זו תחושת החמצה. ערוץ 10 הדיר שינה מעיניי ב-8-9 החודשים האחרונים. אך אני חייבת להודות כי כל מי שהיה קשור לערוץ 10 הכיר בעובדה שבנסיבות הנוכחיות של שוק הטלוויזיה צריך לפעול כדי להגיע איתו להסדר. כולם הגיעו למסקנה כי יש אחריות ציבורית לזה שערוץ 10 ימשיך לשדר וכי זה נושא שחשוב מאוד לפלורליזם, לתחרות וליצירה הישראלית. מצד שני, כל הגורמים הם גם אנשים שומרי חוק, והחוק לצערי בנושא ערוץ 10 לא השאיר לנו גמישות חוקתית שתאפשר לנו מצד אחד את המשך קיומו של ערוץ 10 ומצד שני עמידה במחוייבויות. לכן הגענו למצב הזה".

"הרמנו את המסך מעמלות הפרסום"

דאבוש הטביעה חותם משמעותי על שוק הטלוויזיה בארץ. גם אם מהלכים רבים שקידמה לא קרמו עור וגידים, המועצה בראשותה לא נחה לרגע: מיקוד רגולציה, מכרזי רדיו אזוריים, ניסיון לגעת בפרה הקדושה - "עמלות הפרסום", ניסיון לבצע רפורמה בתוכן השיווקי - אלה ועוד היו חלק מהמהלכים אותם ניסתה דאבוש להוביל. כאמור - חלקם הצליחו, חלקם פחות.

דאבוש, המשמשת כמרצה לתקשורת במספר מוסדות להשכלה גבוהה, הגיעה למועצה אחרי ששימשה במשך שנים רבות כדוברת האגודה למען החייל. כשהגיעה למועצת הרשות השנייה, היו אלה ימי מכרז ערוץ 2, ודאבוש התבלטה במהרה וכעבור שנה מונתה ליו"ר המועצה על-ידי דליה איציק, שרת התקשורת דאז.

כשדאבוש נשאלת מה ההישג הכי גדול שלה היא מונה שורה של הישגים. היא בוחרת לפתוח דווקא בנושא הטלוויזיה הדיגיטלית (ה-DTT), רעיון שהחל ב-2002 בתקופה ששמואל שם-טוב כיהן כמנכ"ל הרשות השנייה, ויצא לפועל בימים אלה. "זהו ההישג הכי גדול. הקמנו את הטלוויזיה הדיגיטלית מתוך תפיסה צרכנית-חברתית, והיום זה כבר באוויר. בנוסף, ביצרנו את העצמאות של תחנות הרדיו האזוריות, הקמנו 2 תחנות אזוריות חדשות, החלפנו את קברניטי חברות החדשות של 2 ו-10 שמביאים עימם סדר יום חדש, יש יותר רב-תרבותיות על המסך והשקעה יותר גדולה של הרשות בהפקות על המסך. מיקוד הרגולציה זה הישג גדול שניסה ליצור רגולציה הרבה יותר אפקטיבית ונתן מענה מידתי לתנודות השוק. אך מבחינתי, ההישג הגדול ביותר שלי כיו"ר המועצה זה שיתוף-הפעולה בין חברי המועצה עצמה. זו מועצה ציבורית מקצועית עם יחסים מצוינים בין חבריה".

* איפה פספסת?

"יש כמה דברים שעדיין נמצאים בדרך. אנחנו הצבענו על הצורך לבצע רפורמה שתעשה בעצם את ההתאמה שבין הרגולציה לבין שוק התקשורת, והיום אנו רואים שהיא נמצאת בשלבי חקיקה מתקדמים. מבחינתנו זה הישג, אך לא בלעדי שלנו. בנוסף, קיצצנו בתקציב הרשות מ-100 מיליון שקל ל-60 מיליון שקל, ואם היה לנו יותר זמן - היינו עושים קיצוץ מאסיבי יותר. תקציב הרשות מבחינתי עומד על 30 מיליון בשנה, מאחר ש-30 מיליון שקל אחרים מיועדים לצרכים טכניים שקשורים בחדרי שידור. התקציב של הרשות יכולה להיות גם 20 מיליון שקל בשיטת רישיונות".

* ובכל זאת, על מה את מצטערת?

"אין לי משהו כזה".

* את נושא התוכן השיווקי לא ממש הצלחתם להעביר למרות ניסיונות רבים.

"עשינו כברת-דרך משמעותית בתוכן השיווקי. יש את דו"ח אסא כשר, שלצערי לא מיושם. במקום שהיה לנו גמישות חוקתית - יכולנו להעביר מדיניות לרמה של ביצוע, ובמקומות בהם נידרש שינוי חקיקה - שם לא הצלחנו. התוכן השיווקי ודו"ח אסא כשר היא דוגמה לכך".

* גם בנושא השקיפות בכל הקשור לעמלות היתר, לא הצלחתם להותיר חותם.

"אחד ההישגים הגדולים של המועצה הוא דו"ח שטרום שעסק בעמלות היתר. בפעם הראשונה רגולטור עשה הרמת מסך - נושא שאף אחד לא נגע בו, ואנו באומץ-לב לקחנו יועץ מקצועי עם הרבה ניסיון, ועצם העובדה שאנו הובלנו את זה יצר שינוי מהותי בשוק".

* אבל זה לא יצר - הזכיינים התנגדו להתערבות, הפרסומאים התנגדו להתערבות. לא יצא מזה כלום.

"בטח שכן. עמלות היתר ירדו מ-15% ל-7%-%10. כולם הבינו שנגענו בזה, ושאנו לא חוששים להפוך כל אבן ולהביא יותר כסף ליצירה. אני לא אטעה אם אומר שזה נושא שנוי במחלוקת שיש בו הרבה אגו, אך היתה הכרה של כל השחקנים כי בעקבות דו"ח שטרום השינוי מתבקש, והוא נעשה".

* ואיזה מסך את רואה היום כשאת מסתכלת על ערוצים 2 ו-10, עליהם את מפקחת?

"מסך שאני לא יכולה להגיד שאני גאה בו. אך אני יודעת להגיד כי במציאות שנוצרה, ללא מועצת הרשות השנייה ששימשה לעיתים כנביא בשער כדי למנוע הזניה משמעותית של המסך - היינו מקבלים מסך הרבה יותר גרוע. פה צריכה להיות הרגולציה האמיתית - על התוכן ועל התמהיל הנכון".

"חוות-הדעת של אבני היא משפטית גרידא"

נושא ערוץ 10 חוזר כחוט השני בשיחה. בסוף השבוע פרסם היועמ"ש של הרשות השנייה חוות-דעת הגורסת כי ההסדר עם הערוץ אינו עומד במבחן החוק. דאבוש, כך מתרשמים, היתה מעדיפה אולי לא לפרסם את חוות-הדעת הזו - בייחוד בעת הזו, בישורת האחרונה לפני ההחלטה: הסדר או מכרז.

* את מאמינה שיושג פיתרון בנושא ערוץ 10?

"אני יכולה להגיד לך לגבי ערוץ 10 דבר אחד. הבסיס לקבל ההחלטה בעניינו של הערוץ על-ידי חברי המועצה יהיה הבסיס הציבורי. בסופו של תהליך אנו צריכים לראות את כל התמונה. מצד אחד הרפורמה בפתח, הכנסת והממשלה הודיעו כי הן בעד רישיונות, ועתה נותרה שאלה העיתוי. יש לנו אחריות לשוק היצירה, שבעיניי חשוב שימשיך ויפעל עם הפקות ראויות ועם ערוץ שיספק להם את ההפקות. יש לנו חובה כלפי עובדי הערוץ, חובה כלפי הפלורליזם והתרבות - את כל אלה נצטרך לשקול. יחד עם זאת, יש בסיס חוקתי שמחייב את כולנו, וכל פיתרון שלא יהיה - יהיה חייב לעמוד במבחן החוק.

* ובכל זאת, להערכתך: הסדר או מכרז חדש לערוץ 10?

"שרי התקשורת והאוצר הנוכחיים עושים מאמצים מאוד גדולים להביא לפיתרון במשבר ערוץ 10, אך קשה למצוא פיתרון בפרק זמן כל-כך קצר. אם לא יימצא פיתרון שיבטיח עמידה במחוייבויות מצד אחד ומצד שני מתבסס על מענה חוקתי - לא תהיה ברירה אלא לפרסם מכרז".

* אם אכן תפרסמו מכרז, יש מתמודדים?

"מי שיתנבא עכשיו מסתכן. אין ספק כי שוק התקשורת במדינת ישראל נמצא במשבר. המכרז החדש שגובש על-ידי מועצת הרשות הוא מכרז שעשוי להתאים מאוד לעידן החדש בשוק, ולכן יכול מאוד להיות שיהיו מתמודדים".

* היועץ המשפטי של הרשות, דורון אבני, פרסם בימים האחרונים את חוות-הדעת המשפטית הקובעת כי יש לפרסם מכרז. הוא שותף לדעה הזו?

"ודאי. גם ההחלטה לדחות את מועד פרסום המכרז במהלך כל תקופת המשא-ומתן שניהל מנכ"ל הרשות היתה על דעתו של אבני. ואגב, חוות-הדעת שלו לא סותרת את זה".

* נוצר הרושם שאת לא מאושרת מחוות-הדעת של אבני.

"חוות-הדעת של אבני מבוססת על תפיסה משפטית גרידא. נקודה. ישנם משפטנים בכירים אחרים שחושבים שמעבר להיבט המשפטי, על המועצה מוטלת אחריות לשקול היבטים נוספים כמו אחריות לשוק היצירה, לעובדי הערוץ והרפורמה שבשער. כל אלה יעמדו לנגד עיננו, ונקבל את ההחלטה הנכונה".

* אומרים שעשית הכול כולל הכול כדי להימנע מיציאה למכרז חדש.

"כנראה שלא הכול. אם זה היה הכול, אז ישראל 10 כבר היתה חיה בוודאות".

* להבדיל מערוץ 10, שלא היית חלק מהמכרז שלו, במכרז ערוץ 2 היית חלק מהמכרז כחברת מועצה. גם מצבן של קשת ורשת, הזוכות באותו מכרז, לא מזהיר; וגם הן - לטענת הרשות - לא עומדות במלוא המחוייבויות.

"אחד ההישגים הגדולים של המועצה זה שהיא הצביעה בזמן על כשל השוק כולו. התרענו בזמן, ואני טענתי כיו"ר מועצה שבעצם צריך לשנות את השיטה כך שבסופו של תהליך, כל הסכומים המשמעותיים שאומרים להיות בשוק יופנו להפקות וליצירה - גם במקרה של ערוץ 10 וגם במקרה של ערוץ 2".

"מנכ"ל הרשות הוא איש חרוץ, שעובד קשה"

* עברת שנים לא קלות עם היוצרים. הם טענו לא פעם על העדפתך את האינטרס של בעלי ההון מאשר שלהם, תקפו אותך באופן אישי, זה הגיע כמעט לכדי אלימות.

"יש לי הרבה הערכה כלפי היוצרים, בטח לגבי תרומתם לתרבות הישראלית. בחלק גדול מהמקרים לא הסכמתי לדרך שלהם, ואני חושבת שהם מבינים היום כי אלימות היא דרך לא ראויה. אך אני תמיד התייחסתי אליהם בכבוד, ובחלק לא מבוטל של המקרים המועצה הובילה החלטות שהיוצרים התנגדו להן, אך תוך זמן קצר הם בירכו עליהן".

* מה לתחושתך הכישלון שלך בקדנציה?

"אני לא חושבת שאני יכולה לדבר במונחים של כישלון. אולי במונחים של תחושת החמצה, בזה שלא הצלחתי לשכנע בזמנו את מקבלי ההחלטות לאמץ את דו"ח תורג'מן. אולי לא צעקנו מספיק בקול, לכן אולי לא הצלחנו לשכנע עד הסוף".

"אגיד לך מה ההחמצה הגדולה? שערוץ 10 בשנתיים האחרונות עומד במחוייבויות שלו: אנחנו כל הזמן מדברים על חובות עבר משנים 2004-2006, אבל הערוץ עשה כברת-דרך משמעותית בשנים האחרונות בהן הרגולציה היתה קפדנית, והיום הוא עומד במחוייבויות. ערוץ 2 לא עומד בחלק מהמחוייבויות, אולם אנו נתעקש שלא יהיה מעבר לרישיונות של שום גורם בלי שכיסה את כל המחוייבויות שלו - את כולן, לא את רובן".

* לאורך השנים היו בינך לבין מנכ"ל הרשות, מנשה סמירה, יחסים קשים, כמעט כאלה המוגדרים כיחסי אהבה-שנאה. מה האמת בסיפור?

"מנכ"ל הרשות השנייה הוא איש חרוץ שעובד קשה. על אף חילוקי הדעות בינינו בשל תפיסות עולם שונות, בסדרי מינהל תקין המועצה היא זו שקובעת מדיניות, והמנכ"ל אחראי על הביצוע. וכך זה עבד".

* מה הלאה? איפה תהיה נורית דאבוש בעוד חודשיים?

"שאלה מצוינת, אין לי מושג קלוש. בינתיים אני ממשיכה ללמד".

4 תרחישים אפשריים לעתידו של ערוץ 10

1. חוות-הדעת המשפטית של היועץ המשפטי ברשות השנייה גרמה לכך שההסדר אליו שאפו עד כה הפך לפחות גמיש והרבה יותר יקר עבור ערוץ 10, כך שלמעשה על ערוץ 10 להפקיד כ-35 מיליון שקל, באמצעות ערבויות או באמצעות כסף עבור חובות העבר בתחום התוכן.

בנוסף, יש להגיע להסדר בנושא חובות הקולנוע הנאמדים בכ-24 מיליון שקל, זאת כנראה מתקציב המדינה. רק בתום הסדרת הדברים האלה ניתן יהיה להגיע להסדר.

2. ביצוע חקיקה מהירה שתכניס לחוק סעיף שיאפשר לערוץ 10 להתגבר על המשבר. מדובר בשינוי בחוק שיאפשר לערוץ 10 תקופת מעבר עד למעבר לרישיונות, דבר שיתבסס בחלקו על ההסדר שהושג עד כה. יחד עם זאת, מהלך שכזה צפוי להביא לביקורת ציבורית, שינוי חקיקה גם לערוץ 2 ומחאות קשות מצד היוצרים.

3. יציאה למכרז בתוך כשבוע. אם לא יהיו מתמודדים במכרז, יהיה בסיס להגיע להסדר משופר עם "ישראל 10" אשר ישדר עד תקופת הזיכיונות.

מועצת הרשות השנייה מבחינתה דחתה עד כמה שאפשר את פרסום המכרז, וישיבה בעניין נקבעה ליום ראשון הבא.

4. אם לא יהיו מתמודדים במכרז, ואם "ישראל 10" לא תמשיך להחזיק בזיכיון, הועלתה אפשרות - אם כי קלושה - לפיה באמצעות שינוי חקיקה יעבירו את הפעלתו של ערוץ 10 לקשת או לרשת. מדובר ברעיון קיצוני שאחיזתו במציאות קלושה.

עוד כתבות

יפעת שאשא ביטון בועדת הקורונה / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

שאשא-ביטון תקפה את רה"מ; מיקי זוהר: "לשקול המשך דרכה בליכוד"

יו"ר ועדת הקורונה הגיבה בחריפות להאשמות נתניהו לכך שהיא בין האחראיים לעלייה בתחלואה: "מסמס את יישום מתווה הרמזור של פרופ' גמזו, עד שלא הייתה בו עוד תועלת" ● בתגובה ח"כ מיקי זוהר קרא להדיחה ממפלגת הליכוד

חולה קורונה מטופל בבית החולים שיבא / צילום: רובי קסטרו - וואלה חדשות

שערי צדק ואסותא באשדוד הודיעו שלא יקבלו עוד חולי קורונה

העומס בבתי החולים בשל מגפת הקורונה: שני בתי חולים כבר הודיעו כי לא יוכלו לקלוט עוד חולי קורונה בשל העומס במחלקות ● משרד הבריאות העביר בקשה לכלל בתי החולים לפתוח מחלקות קורונה נוספות על חשבון מחלקות פנימיות כאשר התפוסה במחלקות הקורונה מגיעה ל-80%

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון, לע"מ

הפרת בידוד שלישית בצוות הבכיר של ראש הממשלה נתניהו

יועצו המדיני של ראש הממשלה ראובן עזר, שחזר בשבוע שעבר מוושינגטון ונדרש לשהות בבידוד, נראה ביום שישי האחרון עורך קניות במבשרת ציון ● זו ההפרה השנייה של עזר, שיצא לריצה מחוץ למלון בארה"ב כשגם אז היה אמור לשהות בבידוד ● אתמול נצפה יועץ אחר של נתניהו, טופז לוק, כאשר הוא מצלם מפגינים בבלפור ומפר גם את הוראות הבידוד שלו

בית השגריר ברחוב גלי תכלת בהרצליה ושלדון אדלסון (בעיגול) / צילום: איל יצהר, גלובס

עסקת בית השגריר בהרצליה הושלמה: אדלסון ישלם 20 מיליון שקל מס רכישה

ל"גלובס" נודע כי המיליארדר שלדון אדלסון ישלם מס של כ-20 מיליון שקל על רכישת בית שגריר ארה"ב שהושלמה מספר ימים לפני החג ● את הנכס רכש אדלסון תמורת יותר מרבע מיליארד שקל - סכום שיא עבור בית פרטי בודד בישראל

גלית ואייל שטיגמן, בעלים של "קמיליה", מפעל לייצור רטבים / צילום: תמונה פרטית

"הבנקים הורגים את העסקים, הם לא נתנו סיוע למי שבאמת צריך"

אייל שטיגמן, בעל מפעל רטבים למזון לשוק המוסדי קמיליה ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז 

הערכת מצב בנושא הטיפול בקורונה במערכת הביטחון / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, יח"צ

צה"ל נערך לפתיחת בתי חולים שדה בעקבות העומס במערכת הבריאות

בית החולים צפוי להכיל כ-200 מיטות ● צה"ל יקצה לשם כך את הרופאים, האחיות והפראמדיקים

צוותי מד"א מצפים לנוסעי "ספינת הקורונה" / צילום: מד"א

מערכת בקריסה? חדרי המיון מסרבים לקבל חולים בגלל העומס; מד"א: נפנה אותם אליכם בכל זאת

צוותי מד"א מסרבים לעשות סיבובים של שעות בין בתי החולים עד שיתפנו, ודורשים להשאיר את החולים בחדרי המיון של בית החולים הקרוב ביותר, גם אם סירב לקבלם ● בתגובה, חלק מבתי החולים מסרבים לאפשר לאמבולנסים להיכנס מלכתחילה

חממה לגידול קנאביס של אינטליקנה  / צילום: לירון לוי, יח"צ

אנחנו נשארים בארץ? כך מתמודדות חברות הקנאביס מישראל עם היעדר יצוא

הבאזז חלף, המניות תקועות, הסלבס כבר אינם נוהרים וההכנסות עדיין אינן משמעותיות ● חברות הקנאביס המקומיות מוצאות פתרונות יצירתיים להצמיח את עסקיהן בהעדר יצוא: מקימות פעילויות בחו"ל, מייבאות מותגים זרים ומצפות בתקווה ללגליזציה

גל"צ / צילום: יח"צ

הדרך לגלי צה"ל: משתחררים טריים מהתחנה פתחו קורס הכנה למבחני המיון

כתב התקשורת והתחבורה לשעבר של התחנה הצבאית אליאב בטיטו הודיע בטוויטר על פתיחת קורס הכנה למבחני המיון של התחנה הצבאית ● הציוץ ספג ביקורת רבה וחלק מהמגיבים, בוגרי התחנה, אף הציעו את השירות בחינם

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

קבינט הקורונה יתכנס היום לדון בהמשך הסגר

עוד על הפרק בדיון שיתנהל בצל שיעורי התחלואה הגוברים: צמצום התפילות בתוך בתי הכנסת במהלך יום הכיפורים, סגירת השווקים הפתוחים וצמצום מקומות עבודה במגזר הפרטי ● כ"ץ יציג את תוכנית "הלב הפועם" לשימור המגזר העסקי הפרטי פתוח בתקופת הסגר

ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

לקראת החמרות בסגר: כ"ץ הורה להכין תוכנית להפעלה מצומצמת של הסקטור העסקי

התוכנית תוצג בפני רה"מ ותועלה לדיון בקבינט הקורונה ● השר כ"ץ הבהיר לרה"מ כי המגזר העיסקי הוא הלב הפועם של הכלכלה הישראלית ויש לעשות הכל כדי לשמר את פעילותו, תוך התנהלות נכונה

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות

נפגעתם מהסגר? חכו לנובמבר: המענק על שימור עובדים יתחיל רק עוד חודשיים

תוכנית הסיוע החדשה לעסקים מגיעה לאישור הממשלה ● החדשות הטובות: עידוד שמירה על תעסוקה ● החדשות הרעות: בירוקרטיה והליכים ממושכים שיקשו על עסקים רבים • סקפטיים? בצדק: לתוכנית ההחזרה מחל"ת תוקצבו 5.4 מיליארד שקל, מהם הועברו כ־4% בלבד

מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה / צילום: Associated Press

עסקת ענק בשוק הגיימינג: מיקרוסופט רוכשת ב-7.5 מיליארד דולר את בת'סדה

בת'סדה מפתחת כמה מסדרות משחקי הווידיאו המצליחות בתעשייה, כמו דום ו-Fallout ● פעילות המשחקים של מיקרוסופט מ-15 בתי סטודיו כיום ל-23 אחרי סיום העסקה

גדעון ורטהייזר / צילום: איל יצהר

בעקבות רכישת ARM על-ידי אנבידיה: סיוה זוכה לשדרוג המלצה

בבנק ההשקעות Northland Capital Markets העלו אתמול את המלצתם למניית סיוה מ"תשואת שוק" ל"תשואת יתר" ובמקביל מחיר היעד עלה מ-37 דולר ל-48 דולר – מחיר המשקף פרמיה של 29% על המחיר הנוכחי של סיוה בנאסד"ק

ישראל כ"ץ / צילום: אוהד צויגנברג-ידיעות אחרונות

טוב שנזכרו: הצעה לקצץ (זמנית) את שכר הפוליטיקאים

שר האוצר ישראל כ"ץ מציע הפחתת שכר של 10% משכרם של חברי כנסת ושרים מכהנים עד סוף 2021

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון, לע"מ

סנגורי נתניהו מבקשים מביהמ"ש לקיים דיון לקביעת הסדרים

הסנגורים מבקשים לקיים "במועד קרוב, דיון לשם קביעת הסדרים ומתן הוראות מתאימות על ידי בית המשפט" ● בית המשפט קיבל עמדת הפרקליטות בעניין סדר העדים

לירן אבישר בן חורין, מנכ"לית משרד התקשורת / צילום: דוברות משרד התקשורת

על רקע עסקת הוט IBC: חובות פריסת הסיבים של החברות ייבחנו מחדש

במשרד התקשורת מעוניינים שמיזם הסיבים האופטיים IBC ישלים את הפריסה של בזק כדי ליצור כיסוי מלא של הסיבים גם בפריפריה

פרוייקט פרי הורייזן בבת ים / צילום: תמר מצפי, גלובס

בור במקום בית: כך נראות קבוצות הרכישה של אלדד פרי אחרי הקריסה

הבניין עם הבריכה במרכז פ"ת ששווק כאזור נוצץ, המגדל היוקרתי בבת ים שהובטחו בו דירות זולות וקבוצת הרכישה ברחובות שגילתה במפתיע ששווקו בפרויקט דירות "על הנייר" ● "גלובס" יצא בעקבות 3 קבוצות רכישה שארגנה פרי נדל"ן, וגילה עד כמה עמוקה התסבוכת של חבריהן

בניין בורסת המניות של ניו יורק, החודש  / צילום: Anthony Behar, רויטרס

האם בהלת הקורונה החזירה את מניות הטכנולוגיה לימי הבועה?

התנהגות השווקים בעקבות מגפת הקורונה הגדילה את הפערים בין מניות הערך למניות הצמיחה במידה מוגזמת ומטרידה ● המסקנה: השקעה במניות ערך עדיפה כיום

בורסת טוקיו / צילום: Koji Sasahara, Associated Press

מגמה מעורבת באירופה לאחר הנפילות שנרשמו אתמול

המדדים המובילים באסיה ירדו היום בעד 1.3% ● החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בעד 0.4% בשעה זו