גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אלמנתו של אריק קרפ: "הם דפקו לו את הראש באספלט"

שרה קרפ, שהיתה עם בעלה בלילה הנורא בו הוכה למוות ע"י צעירים בטיילת תל-ברוך, אמרה על דוכן העדים: "כשאני רואה את פניהם אני נזכרת בדיוק מה כל אחד מהם עשה לאריק; ראיתי את הרצח שלו מול העיניים"

שרה קרפ, אלמנתו של אריק קרפ ז"ל שנרצח באכזריות בחודש אוגוסט בטיילת בחוף תל-ברוך בתל-אביב, התייצבה הבוקר (א') על דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, עם פתיחת שלב העדויות במשפטם של 4 הנאשמים ברצח.

אלמנתו של קרפ, שהותקפה באותו ערב יחד עם בתה, התקשתה לשמור על קור רוח לאחר שראתה את פניהם של הנאשמים ברצח בעלה. במהלך העדות היא השיבה לשאלות הסניגורים בטונים גבוהים והיתה נסערת במיוחד. "רצחו את בעלי בדם קר", אמרה. "ככה סתם בלי סיבה".

עדותה של קרפ חשפה את היריבות שהיתה לבעלה עם גיסה, שגרמה לה לחשוב תחילה שהוא זה ששלח אליהם את הרוצחים. "לא ידעתי מה לחשוב, הם היו מסוכסכים", הסבירה בעדותה מדוע שלחה את החוקרים אליו. בהמשך נחשף סכסוך אחר שהיה לאריק קרפ ז"ל עם האחים לוזון על רקע מגרש משותף, אך היא דחתה את הדברים על הסף. "זה לא רלוונטי", ציינה.

"אני לא ישנה כבר לילות"

בהמשך עדותה, שחזרה קרפ את אירועי אותו לילה נורא בטיילת בתל אביב. "ראיתי שהם מרביצים לבעלי, בועטים בו, זורקים אותו על האספלט. לפני שהמשכתי צפונה ראיתי את המקומות שבהם הם היכו אותו: בפרצוף, בבטן, על ידי גורילות", אמרה בכעס.

"מספר אחד החזיק אותו, שתיים ושלוש הרביצו לו. באותו זמן הפילו אותי ואת הבת שלי. הם דיברו ביניהם בצעקות. ניסיתי לחלץ את בעלי, תפסתי לו את היד אבל הם הפילו אותי. הייתי בשוק. כשראיתי את הפרצופים שלהם עכשיו נזכרתי בדיוק מה כל אחד מהם עשה".

סניגוריו של אחד הנאשמים קטע את דבריה וביקש מקרפ שתענה על השאלות בצורה עובדתית. "עובדתית", ענתה קרפ בזעם, "בעלי נרצח בדם קר. אני ראיתי את הרצח שלו מול העיניים. אני לא ישנה כבר לילות. כל יום שישי אנחנו חושבים על מה שקרה בים".

ההגנה: יש פער של 6 שעות בין הלינץ' למותו של קרפ

סניגורי הנאשמים בלינץ' ניסו לבסס את קו ההגנה על מרווח הזמן שבו שהה קרפ לבדו לאחר שהותקף. לדבריהם, במקביל לסכסוכים עם גיסו ועם האחים לוזון, קרפ היה מסוכסך עם אנשים נוספים על רקע עיסוקו הנוסף כחלפן כספים.

סניגורו של עבד אל-רחמן עדס, עו"ד אשר חן אמר לחדשות 2 באינטרנט כי אין לדעת מה אירע מפרק הזמן שבו הם סיימו להכותו עד לפרק הזמן שבו הוא נמצא מת במי המעגן. "יש פער של שש שעות", ציין עו"ד חן. "מאחר שהיו לו סכסוכים, יכול להיות שהוא נרצח על ידי מישהו אחר".

"הם דפקו לו את הראש באספלט", טענה קרפ בתגובה בניסיון לשבור את תאוריית ההגנה לפיה קרפ מת לבסוף בגלל שטבע במים. עורך דינו של אחד החשודים פרש בפני קרפ עדויות של אנשים שהיו באותה שעה בחוף, לפיהן בעלה המנוח נצפה רץ לכיוון שדה התעופה דב לאחר התקיפה הברוטאלית. "הם רצחו את בעלי", ענתה בתגובה. "הוא לא יכול היה לרוץ אחרי שדפקו לו את הראש באספלט".

"לא מצליחה להבין למה הם עשו את זה"

בראיון מיוחד לחדשות 2, כחודשיים לאחר רצח בעלה, שיחזרה שרה קרפ את אותו הערב האחרון בחייה עם אהוב ליבה. לאחר זוגיות של 25 שנה עם אריק שהתאפיינה במסירות, אהבה אין קץ לא מעט חלומות נאלצת שרה קרפ להתמודד עם מות בעלה האהוב אריק.

לדבריה, הכל עבד כשורה עד ללילה ההוא שבו התפרקו לה החיים, אז בטיילת. "למה עשו את זה? הוא לא עשה להם שום דבר, הוא לא דיבר איתם, לא התעמת איתם", ניסתה בזמנו שרה קרפ להבין ללא הצלחה. "הוא אהב הכל, בעיקר לשמוח, לרקוד. הוא אהב לחיות, הוא אהב את החיים. ביום אחד ככה נגמרים החיים, ואפילו לא ביום, בדקה".

חום הקיץ של ליל ה-15 באוגוסט הוביל את שרה, אריק והבת אוטיליה אל הטיילת של חוף תל ברוך בתל אביב. "בעלי לא היה טיפוס שהיה מתעמת עם מישהו, הוא לא דיבר איתם. הוא לא... שום דבר", היא שיחזרה.

"התחננתי שלא יעזבו אותנו"

על פי כתב האישום, צעיר שעבר על יד הספסל שעליו ישבו בני המשפחה, ביקש מאריק שיסדר לו את אחת הנשים שאיתו. אז ביקשה המשפחה לעזוב את המקום כדי להימנע מעימות אבל הצעיר הזעיק את חבריו. הם הגיעו והחלו להכות את אריק, שרה ואוטיליה.

"צעקתי כל הזמן עזרה, טלפון. רק כשאיזה זוג שהגיעו באמת והם זוג ישראלים, והם עזרו לנו והם באמת לא עזבו אותנו. פשוט התחננתי אליהם שלא יעזבו אותנו". אחר כך הצליחו הבנות להימלט ולקבל עזרה, אך הצעירים המשיכו להכות את אריק עד שהתמוטט. שרה והבנות כנפגעות עבירה כמעט ולא מקבלות תמיכה מן המדינה. הן מתקשות לספק אמצעי מחייה ונתמכות על ידי משפחתן. כעת כל מה שניתן למשפחה לקוות זה שיוקמו מרכזי הגנה, סיוע ותמיכה נוספים, ויישונה החוק כדי שיאפשר עזרה לקורבנות הרבים שנפלטים ממעגל האלימות.

כתב האישום נגד הצעירים: רצח בדם קר

שלושת הנאשמים ברצח הם ג'מיל עדס (25), עבד אל-רחמן עדס (21) וקטין בן 17 מג'לג'וליה. "הם רצחו את הנאשמים בדם קר, בלא שקדמה לכך התגרות לפני המעשה", נכתב בכתב האישום. השלושה מואשמים גם בעבירות נוספות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ותקיפה בנסיבות מחמירות. ה "הנאשמים המטירו בתקיפתם סדרת אגרופים חזקים בפניו, בחלקי ראשו, בפלג גופו העליון, ובעטו בו בעוצמה, בראשו ובצלעותיו", נכתב בכתב האישום. "גם לאחר שנפל המשיכו הנאשמים בתקיפה ולא שעו לבקשתו לחדול מהמעשים". לאחר שקרפ ז"ל הצליח לקום על רגליו, רדפו אחריו השלושה, הפילו אותו בשנית והמשיכו להכותו. קרפ סבל מפגיעה רב מערכתית, וגופתו נמשתה מהמים בבוקר שלמחרת.

עוד כתבות

הישרדות VIP 2020 / צילום: אור דנון

לקשת אין מענה להישרדות מאז שחתונה ממבט ראשון ירדה מהאוויר

MKR המטבח המנצח לא סיפקה לקשת רייטינג גבוה מספיק מול הישרדות עד כה, אך אולי עליית התוכנית בית הספר למוסיקה תצליח להטות את הכף בעתיד

יועז הנדל / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

דרמה בשוק התקשורת: משרדי הממשלה במהלך לביטול הפיצול בין ספק לתשתית אינטרנט

טיוטת חוק ההסדרים קובעת לראשונה שיש לפנות למהלך כזה, ולקבוע תקנות מעבר לשם כך

פיני כהן גיל-עד בושביץ ורן שלח / צילום: סיון פרג

הקורונה מקטינה עסקה ענקית של קרן נוי בתחום הסולארי בספרד ושולחת את עובדיה לבידוד

העסקה שעליה חתמה הקרן היא לרכישת פרויקט לייצור חשמל באנרגיה סולארית בהיקף של כ-340 מגוואט באזור קסטיה לה מנצ'ה, לא רחוק מהבירה מדריד, בהשקעה של כ-300 מיליון אירו ● כיום עומדת על הפרק השלמתה של מחצית העסקה

יואב קיש / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הנוכחות באולמות, בתי כנסת, ברים ופאבים תוגבל לחמישים איש

ועדת הקורונה דנה הבוקר באישור הצו הממשלתי ובו הגבלות לגבי התקהלות ● ח"כ קיש אמר כי "אנחנו חייבים לפעול משמעותית להגביל אירועים חברתיים המוניים" ● נתניהו: "אנחנו נידרש לצעדים נוספים מעבר למה שהחליטו קבינט הקורונה והממשלה בסוף השבוע שעבר"

קנייה ווסט / צילום: רויטרס, Kevin Lamarque

קניה ווסט הכריז שיתמודד לנשיאות ארה"ב, וכבר יש לו תומך מאוד בולט

הראפר שנחשב לתומך קולני בנשיא ארה"ב טראמפ הודיע בטוויטר על כוונתו ● זמן קצר לאחר מכן אלון מאסק צייץ בתגובה: "יש לך את התמיכה המלאה שלי"

ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

50% מהמשרדים יוסבו למגורים? הפרטים הקטנים מאחורי תוכנית האוצר

הנוסח המעודכן של חוק ההסדרים מבקש לאפשר המרת עד 50% משטחי המשרדים למגורים ● זאת לעומת 35% בהצעה המקורית. אלא שכעת מדובר בהליך שונה מהמקורי, שמימושו יהיה לטווח ארוך

דלפק טיסות נכנסות סגור בשדה התעופה בדיסלדורף / צילום: Martin Meissner, Associated Press

גרמניה חוזרת בה: מגדירה את ישראל כ"מסוכנת" ותדרוש בידוד לנוסעים מהארץ

המשמעות? ברוב מדינות המחוז של גרמניה יידרשו כעת מישראלים שמגיעים למדינה לשהות בבידוד של 14 ימים ● נזכיר כי ישראל אינה נמצאת ברשימת 14 המדינות שאושרה מהן כניסת תיירים לאיחוד האירופי

שר האוצר ישראל כ"ץ ויו"ר  ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: יניב לוי ויותם בן יצחק, יח"צ

הערכות: ההסתדרות תסכים להקפאת שכר במגזר הציבורי

בהסתדרות מבקשים לחתום על הסכם שכר חדש לעובדי המגזר הצ יבורי לאחר שהסתיים הסכם המסגרת הקודם שנחתם ב-2016 על ידי שר האוצר כחלון ● במסגרת ההסכם הקודם, שחל בשנים 2015-2019 קיבלו עובדי המגזר הציבורי תוספות שכר בהיקף מצטבר של כ-8% לאורך תקופת ההסכם

טראמפ בהר ראשמור בחגיגות יום עצמאות של ארה"ב בשבת / צילום: Tom Brenner, רויטרס

בצל הקורונה והקיטוב הפוליטי והחברתי, אמריקה מציינת יום עצמאות לא שמח

רפובליקאים ודמוקרטים חלוקים בשאלה אם ארה״ב היא ״הארץ הנפלאה ביותר בעולם״ ● הם חלוקים בכל שאלה, טריוויאלית או מעמיקה ● אפילו חבישת מסכות הפכה לשאלה מפלגתית - הסירוב לחייב מסכות גובה עכשיו מחיר כבד ממדינות רפובליקאיות ● הנשיא מוסיף לערוך עצרות בלי מסכות ובלי מרחק בטחון

קובי מימון / צילום: תמונה פרטית

קובי מימון "יוצא לאור": לאחר ההשקעה בישראמקו, תורה של פוליגון

חודשים ספורים לאחר שאיש העסקים הצטרף רשמית לגרעין השליטה בשותפות "יחק להשקעות" הוא מבצר את שליטתו בחברת הנדל"ן הקטנה פוליגון בהשקעה של כ-2 מיליון שקל

שוטר עם מסיכה מחלק דוח  / צילום: אריאל שליט, AP

כמה כסף סה"כ המדינה הכניסה מ"קנסות קורונה" מאז חודש מרץ?

על פי הנתונים שהגיעו לידי "גלובס", בחודש יוני חולקו קרוב ל-35 אלף קנסות ● אם כל האזרחים ישלמו את הקנסות במועד, צפוי אוצר המדינה לגדול ב-37 מיליון שקלים בגין קנסות הקורונה ● כמעט 99% מהקנסות בחודש יוני חולקו בגין אי חבישת מסכה על הפנים

גונן אוסישקין  / צילום: סיון פרג'

מנכ"ל אל על לעובדים: "נחוש להגיע למציאת פתרון בהתאם למתווה שייבחר"

"ככל שהימים חולפים ענן אי הוודאות אינו מתפזר, ישראל נמצאת בגל קורונה שני עם החמרה בהגבלות והעדר צפי של ממש לחידוש הטיסות", כותב גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על, לעובדים ● אוסישקין מדגיש כי "אל על לא תוכל לחזור לפעילות סדירה ללא קבלת סיוע הנדרש על מנת להניע את הפעילות שלנו"

אולפן החדשות של ערוץ 13 / צילום: יח"צ

37 הזמנות לשימוע, כולל עיתונאים בולטים: הקיצוצים בחדשות 13 עולים מדרגה

הרשימה של שמות המפוטרים הוכנה כבר לפני מספר שבועות, אולם רק בסוף השבוע הוחלט סופית מי נשאר בה, לאחר שהתברר מי מהעובדים מבקש לממש את תוכנית ההנהלה לפרישה מרצון ● בין המועמדים לפיטורים גם שמונה כתבים, ביניהם ברק רביד, דני רופ, סמדר פלד, אלי ראכלין, נעמה איזנברוך, אבי עמית ואיתי ורד

חיילי צה"ל / צילום: שאטרסטוק

פקדון חיילים משוחררים שאינו נפדה מוחזק על ידי הבנקים. למי שייכת הריבית?

לדברי ח"כ קטי שטרית, הפיקדון המוחזק בידי שני הבנקים הגדולים פועלים ולאומי - אינו צובר ריבית ותשואה ויוצא שהבנקים הם המרוויחים הגדולים ממנו ● שר הביטחון בני גנץ עדיין לא התייחס לשאילתא שהגישה ח"כ שטרית בנושא ●  דו"ח מרכז המחקר והמידע של הכנסת מיוחד נכתב בנושא

שי וינינגר (מימין) ודניאל שרייבר, מייסדי למונייד / צילום: שלומי יוסף, גלובס

למונייד הצטרפה למועדון "מניות החלום" של ההייטק הישראלי: צמד המייסדים שווים ביחד מעל חצי מיליארד דולר

שווי חברת הביטוח הדיגיטלי, שעדיין רושמת גידול בהפסדיה, יותר מהוכפל ביום המסחר שלאחר ההנפקה, ל-3.8 מיליארד דולר ● נסיקתן של מניות ההייטק הישראליות, ולמונייד ביניהן, אינה מתבססת על התוצאות הפיננסיות שלהן, אלא משקפת בעיקר ציפיות משקיעים למימוש הפוטנציאל העסקי שלהן בעתיד

צעירות עם מסכות בת"א / צילום: Oded Balilty, AP

בידוד חרטא: אם ככה עושים איכון סלולרי, אנחנו בצרות צרורות

המצב המגוחך, שאזרחים נאסרים בביתם על לא עוול בכפם, בלי אפשרות לערער על המאסר בפני הרשויות, מעלה הרהורים נוגים על אובדן הדמוקרטיה ועל איכות העבודה של שירות הביטחון הכללי

נשיאת בית הדין לעבודה ורדה וירט לבנה/ צילום: שלומי יוסף

החברה שנמצאה אחראית להטרדה מינית ברילוקיישן: "א.ר. פרויקטים חקלאות מים"

ביה"ד הארצי קיבל את בקשת ל"גלובס" לפרסם אם שם החברה שחויבה לשלם לעובדת שלה פיצוי בגובה 215 אלף שקל. זאת, לאחר שהעובדת הוטרדה מינית ע"י אדם זר בעת ששהתה מטעם החברה ברילוקיישן

יצחק תשובה / צילום: יוסי כהן

תשובה מממש: נחתם מכתב כוונות למכירת אלעד קנדה

סכום הרכישה, כ-1.54 מיליארד שקל, דומה לגובה ההון העצמי של אלעד קנדה, אולם העסקה אינה כוללת חלק מפעילות החברה בתחום מתחמי הדירות להשכרה בארה"ב ● העסקה תסייע בפירעון חובותיה הפרטיים של קבוצת אלעד גרופ, המחזיקה בבעלות על אלעד קנדה

אבי חימי, כנס לשכת עוה"ד / צילום: דרור סיתהכל

חימי: נקיים בחירות לנציג הוועדה לבחירת שופטים מטעם לשכת עוה"ד בעוד 3 שבועות

ראש לשכת עורכי הדין ציין כי אין בכוונתו לקדם מועמד מטעמו לתפקיד ● עם זאת, לדברי בכירים בלשכה, המועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר בשלב זה הוא ראש מחוז צפון עו"ד מוחמד נעאמנה

אבי מוסלר מנכל אמות השקעות / צלם: איל יצהר

דרמה באמות: אבי מוסלר, מנכ"ל החברה, פורש אחרי 15 שנים

אבי מוסלר: "החלטתי לפרוש לאחר כ-15 שנים מאתגרות, חזקות ומוצלחות של צמיחה רצופה. החלטתי לפנות לעיסוקים פרטיים ולהקדיש גם לזמן איכות עם המשפחה" ● מוסלר פורש בתקופה מאוד מאתגרת עבור חברות הנדל"ן המניב, שהכנסותיהן עשויות להיפגע משמעותית ברבעונים הקרובים