גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מצלילה זוגית ועד ריקודים סלוניים: "גלובס" מציע 5 דרכים לאימון זוגי

קשה למצוא שעה פנויה לזמן איכות עם בן-הזוג, וכשיש כזה הוא בדרך-כלל מנוצל לבילויים כמו יציאה לסרט, מסעדה או מפגש עם חברים ■ אבל יש דרכים ספורטיביות יותר: אימון כושר זוגי, שיעורי טניס, ריצה בשניים ועוד

אימון כושר זוגי: משקולות בנפרד, הרפיה משותפת

זה כבר זמן רב שאימוני הכושר האישיים הפכו למבוקשים ביותר בקרב אנשים שמתקשים להיכנס לשגרת אימונים, אבל מסתבר שהם נותנים מענה רחב יותר: לא פעם אימון הכושר הופך לאימון גם לנפש, במובן של קואוצ'ינג. אימוני כושר זוגיים הם פיתרון מצוין לבני-זוג שרוצים לנצל את זמן האימון לזמן איכות.

"באימון זוגי אני מתאימה לכל אחד מבני-הזוג את האימון המתאים לו", מסבירה ליאור הובר-מורן, מאמנת כושר אישית מאזור תל-אביב והשרון. "בזמן שאחד מבני-הזוג הולך על המסילה, אני מעבירה לבן-הזוג השני אימון משקולות, ואחר-כך מתחלפים. חלק מהתרגילים מתבצעים בנפרד וחלקם תרגילים משותפים, למשל במתיחות".

מיכל בן-דוד, מאמנת כושר אישית מתל-אביב, מוסיפה: "האימון בנוי באופן שבו ישנם חלקים שמותאמים לכל אחד בנפרד ומחלקים שנעשים במשותף.

"בסוף אני משתדלת להוסיף הרפיה, כך ששני בני-הזוג נהנים מכמה דקות של שקט ומנוחה מהמירוץ המטורף של חיי היומיום".

* מחירים:

200-300 שקל לאימון זוגי (100-150 שקל לאדם באימון זוגי).

צלילה בזוגות: הבנה בלי מילים

חוויה זוגית מרתקת היא קורס צלילה זוגי של 3-7 ימים (אין צורך בידע קודם). "זוג שצולל יחד מפתח הבנה הדדית ללא מילים. כבר בקורס הם לומדים מהי אחריות אחד כלפי השני, עוזרים אחד לשני ומפתחים שפה משלהם מתחת למים", מסביר תומר לביא, מדריך צלילה מסקובה דייב ישראל.

לדבריו, "החלק המשמעותי הוא החוויה המדהימה של העולם התת-ימי כשהיא מתרחשת ביחד. המפגש הראשון עם המים הוא מאוד מרגש וממלא, זה עולם שונה מבחינת התחושה הפיזית והמראות שנגלים מתחת למים, וכשזה קורה ביחד - החוויה כפולה. יש זוגות שלוקחים קורס צלילה ואז נוסעים יחד לחופשות צלילה. יש שמזמינים צילום, ואז הם מקבלים אלבום אינטרנט עם תמונות וידאו מהצלילה. יש זוגות שמפתיעים זה את זה וצוללים עם ברכה צבעונית מודפסת".

* מחירים:

1,500-3,500 שקל לאדם לקורס, תלוי בדרגת הצלילה (חצי כוכב/כוכב/שני כוכבים), בסקובה דייב ישראל, בית-הספר לצלילה בתל-אביב ScubaDiveIsrael.com.

אלבום: 140 שקל.

ריקודים סלוניים: צריך שניים לטנגו

שיעור ריקודים סלוניים הוא שיעור המיועד לנשים וגברים בכל הגילאים. בשיעורים נלמדים מגוון ריקודים סלונים וריקודים לטיניים.

איריס לב מבית-הספר לריקוד "איריס ואסף בוטיק ריקוד", מסבירה: "הריקוד הוא דרך להפחית לחצים והוא משרה רוגע. כשנכנסים לסטודיו מתרכזים במוזיקה, בריקוד ובבן/בת-הזוג, ושוכחים מהלחץ היומיומי. בנוסף, הריקוד תורם ליציבה נכונה, להארכת שרירים, לגמישות הגוף ולשיפור מערכת לב-ריאה, כאשר מחקרים הוכיחו כי 21 דקות של ריקוד 3 פעמים בשבוע שוות ערך לפעילות הנדרשת כדי לשמור על בריאות הגוף בהיבט הקרדיולוגי, ושתרומתו זהה להליכה או לאימון ספינינג".

את שיעוריהם של איריס ואסף ניתן ללמוד בסטודיו של השניים באזורי חן בתל-אביב, וכפי שפרסמנו במדור זה בעבר, שיעורי הריקוד נכנסו אפילו למועדוני הכושר. השניים הם רקדנים המתחרים בחו"ל באופן קבוע בריקודים לטיניים, שייצגו את ישראל ב-3 אליפויות עולם וכיום מדורגים במקום 3 בעולם - הישג חסר תקדים לזוגות רקדנים ישראלים.

"לריקוד הזוגי תרומה גם במישור הרגשי", מוסיפה לב, "זוגות שסיגלו לעצמם את הריקוד כתחביב משותף נהנים מבילוי שמחזק את הזוגיות, את הרומנטיות ואת חיי החברה של הזוג. בבית-הספר שלנו, כמו בשאר בתי-הספר בעולם, עורכים מסיבות ריקודים, חלק מהזוגות היותר ותיקים מופיעים מול חבריהם, הקהל מגיע בלבוש ערב, והאווירה פשוט קסומה. אני ממליצה בחום גם לזוגות שאינם רוקדים להשתתף ולו רק פעם אחת במסיבה כזו".

כדי להתקדם ולהגיע לרמה גבוהה, נדרשים הזוגות להתמיד ולהגיע לשיעור פעמיים בשבוע: "יש אפילו זוגות שמגיעים ל-3 שיעורים, כשהשיעור השלישי הוא שיעור פרטי או סדנת העשרה", היא מספרת. "הקהל שמגיע אלינו מגוון ונחלק למספר קבוצות גיל ורמה. אנו מלמדים בוגרים, ילדים, זוגות תחרותיים וזוגות לחתונה.

"רוב הקהל מורכב מזוגות מבוססים שיכולים ורוצים להתחייב לפעילות ספורטיבית משותפת, בדרך-כלל בעלי מקצועות חופשיים כגון עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, מהנדסים ואנשי היי-טק, אשר החליטו להקדיש ערב או שניים בשבוע לפעילות זו. אנו מחלקים את הזוגות לקבוצות שתהיינה הומוגניות ככל האפשר, כך שכל זוג יפיק את המרב בקבוצה שלה הוא שייך.

"כל אחד, בכל גיל, יכול להצטרף לשיעורים, אין צורך בידע קודם. כיוון שהלימוד מחולק לרמות, יש קבוצה לכל רמה".

* מחירים:

קורסים קבוצתיים: 250-300 שקל לחודש בסטודיו באזורי חן (www.BoutiqueRikud.co.il, 052-8356898, 03-7410099).

שיעורים קבוצתיים באוניברסיטת תל-אביב: 220 שקל לחודש למנוי, 250 שקל לאורח.

טניס: לא רק שטפי ואגסי

"שיעורי הטניס הזוגיים כבר מזמן הפכו אצלנו לסדנת זוגיות", מספר שימי מלאכי, מאמן בכיר ומנהל בית-הספר לטניס בספורטן. "בשנים הרבות שאני מאמן בספורטן זכיתי לראות לפחות 10 זוגות שניצלו מגירושים בזכות הפעילות המשותפת".

רוני קריסמן ממועדון הטניס בני הרצליה מוסיף: "הרבה זוגות מגיעים בין אם כדי ללמוד יחד ובין אם כדי לשחק. לא תמיד שני בני-הזוג באותה רמה, אבל זו לא בעיה כי יש בשיעור חלקים שבהם המאמן עובד עם כל אחד באופן פרטני וחלק שנלמד בזוג.

"אימון זוגי מאוד משתלם כי מחירו זהה למחיר של אימון ליחיד, ואם באים למשחק ולא לשיעור זו יציאה הרבה יותר זולה מלצאת לסרט - רק 50 שקל לשעת משחק".

קריסמן מספר כי במועדון יש אליפות של זוגות מעורבים, שבה מורכבים הזוגות מגבר ואישה, רבים מהם הם בני-זוג.

לדברי מלאכי, אימון זוגי הוא גם תמריץ מצוין להמשיך ולהתאמן: "המדריך משחק מול שני המתאמנים, והם לומדים לשחק בשיתוף-פעולה אך גם מקדמים את היכולת העצמאית שלהם. לעיתים מוזמן מדריך נוסף על מנת ליצור משחק זוגות. יש חלקים בשיעור שבהם אחד מתאמן והשני רץ ומביא כדורים, העיקר ששניהם נשארים בפעילות במהלך כל השיעור".

יובל קריקוב, ממרכז הטניס בכפר המכבייה, מסכם: "אימון בזוגות משלב משפחתיות עם חוויה ספורטיבית, כשתוך כדי השיעור הזוג משלים פערים ומדבר על ענייני הבית וכו', כל זה תוך כדי ריצה ופעילות, מה שמוסיף שעשוע ועניין".

* מחירים:

כפר המכבייה: אימון ליחיד /זוג (למנויים בלבד) - 120 שקל לשעה.

מועדון הטניס בני הרצליה - 150 שקל לאימון יחיד/זוגי של שעה. מגרש: 50 שקל לשעה.

רשת הספורטן: 150 שקל לאימון.

אימוני ריצה: יחד ובנפרד

חוץ מריצות לחוגים, לסידורים ולאירועים משפחתיים, יש גם אימוני ריצה זוגיים, המתאימים למי שמעוניינים להתחיל לרוץ ואפילו להתאמן לתחרויות ומרתונים, ועדיין ליהנות מזמן איכות זוגי ומיוחד.

מעבר להיבט הזה, יש לאימון המשותף היבט נוסף: מחוייבות הדדית, שכן אף אחד משני בני-הזוג לא רוצה להיות זה שייעדר מאימון ויהרוס לשני את הרצף.

המאמן, חשוב לציין, אינו עוסק באימון תיאורטי אלא ממש רץ עם המתאמנים, גם כשמדובר במרחקים ארוכים.

"כל הזוגות שמתאמנים אצלנו מתאמנים כל אחד להשגת המטרות שלו, באמצעות תוכנית אימונים נפרדת ואימונים קבוצתיים, זאת כדי לאפשר טיפול בילדים בבית", מסביר רן שילון, יזם קבוצות הספורט והסיבולת אנדיור.

שילון, שמשמש גם כמאמן הראשי של הקבוצה, מספר כי בחלק גדול מהמקרים כל אחד עובד עם מאמן אחר המתאים ביותר לצרכיו: "בכל מקרה אנו משלבים לפחות אימון שבועי אחד של בני-הזוג ביחד. האימון, שמתחלק לאימון בנפרד ולאימון זוגי מאפשר לכל אחד מבני-הזוג להתאמן ועוזר להתגבר על הבדלים ברמת הכושר, אם יש כאלה. כך למשל הבעל יכול להתאמן לאיירונמן והאשה למירוצי 10 ק"מ. עם זאת, יש גם זוגות שמתאמנים יחד לקראת תחרות חצי איירונמן, לריצות אולטרא וכו'".

אימוני הקבוצה מתקיימים במספר מתקנים, מבאר-שבע ועד לעמק המעיינות, באצטדיונים ובשטח.

* מחירים:

420-1,300 שקל לחודש לאדם, אין הנחה לבן-הזוג, תלוי במאמן (מומחה, בכיר או ראשי) ובמספר האימונים הקבוצתיים השבועיים.

עוד כתבות

 מרכזי פיתוח-ביוטק-טכנולוגיה/ קרדיט: שאטרסטוק

גיוס של 25 מיליון דולר והסכם מסחור בסין לחברת פי-קרדיה מקבוצת כת"ב

פי-קרדיה מקבוצת כת"ב מפתחת טכנולוגיה לתיקון מסתמי לב ללא החלפתם ● המשקיעה היא חברת ונוס מדטק הסינית הנסחרת הבורסה של הונג קונג לפי שווי של ארבעה מיליארד דולר

ישראל כ"ץ / צילום: אמיל סלמן-הארץ

משרד האוצר: הזוגות הצעירים חשבו שהקורונה הסתיימה והתנפלו על שוק הדירות בחודש מאי

כך עולה מנתוני הכלכלנית הראשית באוצר על שוק המגורים ● בחודש מאי בוצעו 6,500 עסקאות, רובן מצד זוגות צעירים ● ואולם רק רבע מהרכישות שלהם בוצעו במסגרת מחיר למשתכן ● חמישית מכלל הקבלנים פנו לקרן להלוואות בערבויות מדינה, בבקשת סיוע

מחפשי עבודה בלשכת תעסוקה במדינת ארקנסו, ארה”ב / צילום: NICK OXFORD, רויטרס

הגירעון הפדרלי בארה"ב: קרוב ל-3 טריליון דולר, 14% מהתמ"ג, שיא של 75 שנה

הגירעון הפדרלי צפוי השנה להיות הגדול ביותר במונחי תמ"ג מאז מלחמת העולם השנייה ● הגירעון עלול להתרחב עוד יותר אם הקונגרס והבית הלבן יסכימו בהמשך חודש זה לעוד סבב של הוצאה לשעת חירום

רה"מ בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: בן סטנסל, AP

הקורונה באירופה: אוסטריה סוגרת גבולות חלקית ובריטניה מטילה חובת מסכה

ממשלת בריטניה החליטה לחייב את תושבי הממלכה ללבוש מסכות הגנה במקומות סגורים, ומאיימת בקנסות בשווי 100 ליש"ט למי שלא ימלא אחר ההוראה ● בספרד עוד ועוד מחוזות מחזירים את חובת לבישת המסכה, למרות הפגיעה האפשרית בתדמית המדינה, בעקבות יותר מ-100 מוקדי הדבקה

חיסון לקורונה / אילוסטרציה: Dado Ruvic, רויטרס

תקווה ישראלית? האוניברסיטה העברית מדווחת על תרופה "שיכולה להפוך את הקורונה להצטננות"

התרופה, שנועדה במקור לטיפול בעודף שומנים בדם, פוגעת ביכולת של הוירוס להתרבות בתוך שומן בתאי הריאה ● ממצאיו של פרופ' יעקב נחמיאס עשויים להסביר את הקשר בין מחלות מטבוליות לבין פגיעה חמורה מן הוירוס

וירג'ין אטלנטיק / צילום: יחצ

דיווחים: הסכם-מימון בשווי 1.2 מיליארד ליש"ט יציל את וירג'ין מפשיטת רגל

שורה של גופי השקעות יתמכו בחברה, והדבר ימנע פיטורים של אלפי בני אדם בבריטניה, כך על פי רשת "SKY" הבריטית ● בעלי החברה סר ריצ'רד ברנסון יזרים כ-200 מיליון ליש"ט

מפגין על גדר מול מעון רה"מ נתניהו / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

אלפים במחאה נגד נתניהו מחוץ לבלפור: עימותים בין שוטרים ומפגינים

כמה עשרות מפגינים ניסו לפרוץ את המחסומים שהקימה המשטרה סמוך למעון ראש הממשלה ● האלפים שהגיעו למקום אוחזים בלפידים וקוראים לראש הממשלה להתפטר מתפקידו בעקבות השחיתות השלטונית: "המדינה לא של נתניהו"

מחכים בתור בדואר ישראל / צילום: שלומי יוסף, גלובס

המדינה מצפה לקבל 250 מיליון שקל מהפרטת דואר ישראל

רשות החברות הודיעה כי משבר הקורונה לא ישפיע על ההליך וכרגע ישנה התעניינות מצד משקיעים מקומיים ובינלאומיים בהפרטה ● ינקי קווינט: "המטרה היא שיפור השירות ללקוח השאיפה היא שגם התעשייה האווירית ונמל חיפה יופרטו"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד / צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

העליון דחה את ערעור פורום קהלת לביטול דמי החבר בהסתדרות

פורום קהלת ערער על דחיית בקשה לתביעה ייצוגית נגד ההסתדרות בסך 4.7 מיליארד שקל ● בפורום טענו כי ההסתדרות גבוה דמי חבר העולים על דמי החבר המרביים שרשאית אגודה עותמאנית לגבות מחבריה

מערכת מיזוג במשרד / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

חלונות פתוחים וכיול המזגן: כך תפחיתו את הסיכון להידבק במשרד

מה המדע יודע על סיכויי ההידבקות בקורונה מווירוס שנישא באוויר ● מדוע מומחים לבריאות הציבור מעריכים שזו לא דרך ההדבקה העיקרית ● ואיך בכל זאת בנייני משרדים יכולים להפחית את הסיכונים

אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס - צלם פאביאן קולדורף / צילום: פאביאן קולדורף

הפניקס מעמידה רף שכר של 10 מיליון שקל למנכ"ל חברה הנסחרת בבורסת ת"א בלבד

עוד קובע הנוהל הפנימי החדש של הפניקס כי החברה תתנגד למנגנונים של "גלולת רעל" שיעכבו או ימנעו החלפת שליטה בחברות, וכי "יש לבחון את כדאיותו הכלכלית של ההסדר ביחס לחלופות אפשריות, לרבות פירוק החברה"

מטוס של אל על ממריא משדה תעופה בן גוריון / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

הסבלנות נגמרה, ותביעה ייצוגית הוגשה נגד אל על – מה הסיכוי שהלקוחות יקבלו החזר כספי?

הסכום שהתובעים דורשים מהחברה עומד על 400 מיליון דולר - זהה לסיוע שהחברה אמורה לקבל מהמדינה ● הטענה: אל על, בדומה לחברות אחרות, מפרה את חוק התעופה בכך שהיא אינה מחזירה כספים לנוסעים שטיסתם בוטלה

הפגנת המחאה בכיכר רבין על חוסר הטיפול של הממשלה במשבר הכלכלי / צילום: שלומי יוסף, גלובס

שכיר מול עצמאי: קל לראות מי מנפגעי הקורונה מקבל מהמדינה ודאות ויותר כסף

הארכת תקופת הזכאות לקבלת דמי אבטלה לשכירים הדגישה את הפערים לרעת העצמאים ● למשל, הפער בסיוע לשכיר ולעצמאי שהרוויחו לפני הקורונה כ-11 אלף שקל בחודש יכול להסתכם בכ-50%

שלב הניסויים בבני אדם של אוניברסיטת אוקספורד, לקראת פיתוח חיסון לוירוס הקורונה  / צילום: אוניברסיטת אוקספורד

הגרף היומי: כמה אנחנו באמת קרובים לחיסון לקורונה?

יש יותר מ-160 מועמדים בדרך לחיסון יעיל ובטוח לקורונה, רובם המוחלט נמצאים בשלבים ראשונים ● יש מי שסבור שיכול להיות שנראה חיסון מוכן ליצור מסחרי כבר בסוף השנה, אף שגם בשלבים המתקדמים ההצלחה אינה מובטחת והסיכויים לא גבוהים

רוי בוי / צילום: אילן בשור

רוי בוי הוא רק קצה הקרחון: התקשורת הישראלית מדירה ומפלה בדואים - ועכשיו זה מוכח

ההתנשאות על החברה הבדואית והקטלוג שלהם באופן מסוים רחוק מלהיות רק מנת חלקם של מיעוט, ולתקשורת הישראלית יש חלק משמעותי בקיבוע תפיסות אלה ● החלק הארי של סיקור הבדואים בנגב הוא שלילי לחלוטין

הפגנת העצמאים על מתווה הסיוע הממשלתי  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דמי אבטלה לעצמאים בדרך לחקיקה, השאלה היא למי יילך הקרדיט

להצלחה הזאת יש הרבה אבות: ראש הממשלה נתניהו, השרים כ"ץ, פרץ ושמולי ואפילו ההסתדרות שבקושי מייצגת עצמאים מעורבת ● בינתיים מתרבים הסימנים שהפעם המהלך באמת יקרה

הנוער העובד והלומד - מחאת תנועות הנוער / צילום: הנוער העובד והלומד

מחאת תנועות הנוער עולה שלב: הפגנות במאות מוקדים ברחבי הארץ

בעקבות ההגבלות שהוטלו על היקף פעילותן של תנועות הנוער כחלק מהמאבק בהתפשטות הקורונה, יתקיימו הערב מחאות במאות מוקדים ברחבי הארץ בקריאה לממשלה להתיר את המשך פעילותן ● "דווקא פעילות מסודרת, עם מדריכים שדואגים לעמוד בהנחיות, זה מה שיצמצם הדבקה"

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמוס בן גרשום/דוברות הכנסת, Associated Press

נשיא לשכת יועצי המס: "הביורוקרטיה שהייתה עד היום זאת קייטנה לעומת מה שהולך להיות"

נשיא לשכת יועצי המס ירון גינדי אומר כי הכשלים והקשיים הטכניים שהעמיסה המדינה על התוכנית לעידוד החזרת עובדים לעבודה יעכבו את יישומה והכסף לא יגיע למעסיקים בקרוב ● רו"ח איריס שטרק: "אנשי שירות התעסוקה אף פעם לא עשו פרויקט כזה"

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

ירוק בוול סטריט: הדאו קפץ 2.1%; עליות קלות בנפט

הזהב ננעל ביציבות ● ג'י.פי מורגן וסיטיגרופ עקפו את התחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק ● וולס פארגו הפסיד 2.4 מיליארד דולר ברבעון והמניה צונחת ● מדד המחירים לצרכן בארה"ב התאושש לאחר שלושה חודשי ירידות ● מדד דאקס איבד 0.9%, מדד פוטסי 100 עלה ב-0.1% ומדד קאק 40 נחלש ב-1%

מסעדה סגורה בתל אביב / צילום: כדיה לוי, גלובס

מאז אתמול ועד היום בבוקר: 3,986 דורשי עבודה חדשים

בשירות התעסוקה רשומים 851,945 דורשי עבודה, מהם 574,549 בחל"ת ● מהדיווח האחרון אתמול ועד היום ב-7:00, התקבלו דיווחים על 1,789 עובדים שחזרו לעבוד