גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

שנה חדשה, שם חדש: משרד צלרמאיר-פילוסוף צירף 3 שמות

פירמת צלרמאיר-פילוסוף מצרפת לשמה את שמותיהם של השותפים אייל רוזובסקי, דוני טולדנו וגיא צפריר ■ שם הפירמה יהיה מעתה "צלרמאיר-פילוסוף-רוזובסק-צפריר-טולדנו"

במשך 26 שנה שמרה פירמת עורכי הדין צלרמאיר-פילוסוף על שמה המקורי, שכלל את שמות השותפים המייסדים שלה: עוה"ד מיקי צלרמאיר ואבי פילוסוף. הסטטוס-קוו הזה נשמר הרבה אחרי שהפכה הפירמה מ-"Two man show" לפירמה של 5-8-10 ועכשיו של 12 שותפים.

השבוע, לרגל השנה העברית החדשה, הוחלט על שינוי, ומהיום (א') יצורפו לשם הפירמה גם שמות 3 השותפים הנוספים העומדים בראש המשרד: אייל רוזובסקי, דוני טולדנו וגיא צפריר. שם הפירמה יהיה מעתה "צלרמאיר-פילוסוף-רוזובסק-צפריר-טולדנו".

מדוע הוחלט דווקא כעת להוסיף את 3 השמות לשם הפירמה? לדברי פילוסוף, "מבחינתנו, הדבר דומה לבני-זוג שחיים יחד כמה שנים ובשלב מסוים מחליטים למסד את הקשר באופן פורמלי. מיקי צלרמאיר ואני הגענו כבר לפני שנה למסקנה שצריך לעשות את זה ושזו הדרך הנכונה לפעול".

צלרמאיר ופילוסוף מתחמקים מהשאלה אם שינוי השם כולל גם שינוי באחזקות ובחלוקת האחוזים בשותפות, אך קשה להאמין שלא.

השינוי המשמעותי האחרון במשרד נרשם במארס 2006, כאשר הוא קלט כמחצית מעורכי הדין במשרד עוה"ד חיים צדוק, בראשות עו"ד אייל רוזובסקי. רוזובסקי הקים בצלרמאיר-פילוסוף - עד אז משרד שהתמחה בעיקר במיזוגים ורכישות - את מחלקת הליטיגציה שבראשה הוא עומד.

לדברי השותפים-המייסדים, צירוף שמם של השלושה לשם המותג צלרמאיר-פילוסוף היה דבר טבעי ונכון לעשות. "הפירמה שמרה 20 וכמה שנים על שם אחד, והגיעה העת להביע באופן רשמי את מה שהכול כבר יודעים - שהם מהווים את דור ההמשך של מנהיגות המשרד".

רוזובסקי, ראש מחלקת הליטיגציה, הוא אחד הליטיגטורים הבולטים והמובילים בישראל. בין היתר הוא מייצג את אייפקס בתביעת מבטח שמיר הנוגעת לפרסום הדו"חות הכספיים של תנובה; את קרן GORES בעניין גילת לוויינים; את כרמל אולפינים ועוד. בנוסף, הוא שימש כחבר בוועדת האיתור ליועץ המשפטי לממשלה, שהובילה לבחירתו של יהודה וינשטיין לתפקיד, וכן כיו"ר הוועדה לבחינת העלאת שכר-הטרחה של רואי החשבון המבקרים הממונים בחברות ממשלתיות. לאחרונה אף מונה לייצג את דובר צה"ל, תא"ל אבי בניהו, מטעם הפרקליטות הצבאית בעניין פרשת מסמך גלנט.

רוזובסקי הגיע למשרד צלרמאיר-פילוסוף ב-2006 יחד עם דוני טולדנו, מעורכי הדין המובילים בתחום ההגבלים העסקיים והרגולציה. השניים הובילו יחד את "פורשי צדוק" ואת המיזוג עם צלרמאיר-פילוסוף.

טולדנו הגיע למשרד עם רקע בינלאומי הכולל תואר שני מאוניברסיטת מישיגן, 3 שנות עבודה במשרדים בניו-יורק ובדטרויט (1990-1993) וכעשור של שותפות במשרד צדוק (1995-2006). לאחרונה טיפל באספקטים הרגולטוריים בכמה מהנושאים הבוערים והמתוקשרים ביותר, בהם עסקת בזק-אלוביץ, מימון העסקה לרכישת פסגות, קרן גורס-גילת לוויינים, הסדרי תנובה מול יצרני החלב, ייצוג נשר מפעלי מלט בעסקה לרכישת חברת הבטון הנסון ועוד רבים.

המשרד כבית

גיא צפריר התחיל את דרכו כמתמחה בצלרמאיר-פילוסוף לפני כ-20 שנה, ומאז הוא עורך דין במשרד. צפריר מתמחה בתחומים של רגולציה, תכנון ובנייה, השפעות סביבתיות בכלל ובהקשר לגופי תקשורת וסלולר (אנטנות ועוד) בפרט. בשנים האחרונות הוא עומד בראש מחלקת הנדל"ן של הפירמה, וכן שימש כחבר בוועדת ההיגוי של תמ"א 36, הקובעת את התכנון והבנייה בתחום התקשורת.

לדברי פילוסוף, "רוזובסקי הוא ליטיגטור מוכר עם מוניטין מבוסס. בזכותו הגיעו הרבה לקוחות למשרד. לפני שהוא הגיע לא התעסקנו עם תחום הליטיגציה, ואילו היום, בזכותו, אנחנו אחד המשרדים המובילים בו בישראל".

גם על טולדנו הוא מרעיף מחמאות: "הוא משפטן מהמעלה הראשונה וקנון בתחום ההגבלים העסקיים ובתחום המיזוגים והרכישות, עם רקע וניסיון בינלאומי רחב".

על גיא צפריר אומר פילוסוף: "מעבר להיותו חלק בלתי נפרד מהמשפחה, הוא גם נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחום הרגולציה של חברות התקשורת".

3 השותפים, ששמם יתנוסס מעתה על דלתות המשרד ובלוגו שעל דפי המכתבים, מתייחסים אל המשרד כ"בית". לדברי צפריר, כמי שהחל כמתמחה וטיפס אט-אט בסולם הדרגות - צירוף שמו לשם הפירמה היא "סגירת מעגל משמעותית".

באשר לרוזובסקי ולטולדנו, העבודה המשותפת ארוכת השנים במשרד צדוק וכעת בצלרמאיר-פילוסוף, עושה את שלה בכל מקום שלא יהיו. לדברי רוזובסקי, "היתרון הגדול שלנו היה שלפני המיזוג שיתפנו פעולה מבחינה מקצועית במשך כמה שנים טובות, והיתה כימיה מאוד טובה אחד עם השני".

לשניים ברור שהם הגיעו למקום הנכון מבחינתם. ורוזובסקי מסכם: "למעשה, שכחתי שלא הייתי פה בעבר. באופן טבעי - ואני מדבר גם בשם דוני - אני רואה בהכנסת שמנו לשם הפירמה כהכרה של שנינו בכך שמצאנו כאן את ביתנו המקצועי".

עוד כתבות

סקר הסקרים

סקר הסקרים: שעות ספורות לפיזור הכנסת, כחול לבן פותחת פער על הליכוד

הכנסת ה-22 צפויה להתפזר הלילה, ומדינת ישראל תלך לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה ● מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה? ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר לקראת עוד מערכת בחירות סוערת

הצבעה בקריאה הראשונה על חוק פיזור לכנסת ה-22 / צילום: דוברות הכנסת - גדעון שרון, יח"צ

הזמן תם: ישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה

(עדכונים שוטפים) - כדי למנוע תאריך בחירות על חג פורים, 10 במרץ, חברי הכנסת חייבים להצביע בעד חוק פיזור הכנסת ולתקן את מועד הבחירות ל-2 במרץ 2020 ● המשך החקיקה יבוצע אל תוך הלילה, אך בינתיים הדיונים על ההסתייגויות מעכבים את ההצבעות

שלמה פיוטרקובסקי ויגאל ארנון ב 2006 / צילום: קובי קנטור

פיוטרקובסקי ישלם עוד כ-9 מיליון ש' ליורשות של ארנון בגין מניות סלקום

הסכסוך בין עו"ד יגאל ארנון המנוח לבין שלמה פיוטרקובסקי על הבעלות ב-1% ממניות סלקום מגיע לסיומו: לאחר שב-2009 נקבע כי פיוטרקובסקי יעביר לארנון את המניות שאותן החזיק בנאמנות עבורו וכן 60 מיליון שקל בגין דיבידנדים עליהן - קובע העליון כעת כי עליו להוסיף גם הפרשי ריבית והצמדה

עו"ד יודי לוי / צילום: ניר קידר, יח"צ

משרד גולדפברב זליגמן ושות' מתאחד עם משרד רוטנברג ושות'

גולדפרב זליגמן ושות' הוא אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים ביותר בישראל, שמונה כ-250 עורכי דין ● רוטנברג מונה כ-20 עורכי דין

חיים צוף, מבעלי השליטה באקויטל / צילום: רוני שיצר

ערן לנדנר - בנה של היועצת שהתעשרה מגילוי הגז ב"תמר" - מונה למנכ"ל אקויטל

ערן לנדנר מונה השבוע לתפקיד המנכ"ל של חברת ההחזקות אקויטל ודירקטוריון החברה הבת, נפטא ● לנדנר יחליף בתפקידי המנכ"ל את ערן סער, שהתפטר לאחרונה לצורך מינוי כמנכ"ל החברות אי.די.בי ודיסקונט השקעות

סיבוס חוברת ל-Wolt במלחמה מול תן ביס / צילומים: שלומי יוסף

התחרות על ארוחת הצהריים מעלה הילוך: סיבוס חוברת לוולט במלחמה מול תן ביס

ספקית שירותי ההסעדה סיבוס חוברת לאפליקציית משלוחי האוכל Wolt, כדי לחזק את כוחה בתחרות מול החברה החזקה בתחום - תן ביס, וכדי לקצר את זמן המשלוחים לחצי שעה בממוצע • בנוסף, ל"גלובס" נודע כי Wolt מרחיבה את שירותיה גם לראשל"צ ולפ"ת

תחבורה ציבורית בת"א / צילום: איל יצהר

דעה: הכסף חייב ללכת כולו לתחבורה הציבורית

כדי ליצור מערך תחבורה אטרקטיבי שיסיט משתמשים מהרכב הפרטי, מוטב יהיה שכל הסכום שיוזרם לקופת המדינה כתוצאה מאגרות הגודש יגיע לשדרוג מערך האוטובוסים ● דעה

דורית בייניש / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דורית ביניש: למנוע מימון מפלגות ממי שאוסר על נשים להתמודד

נשיאת בית המשפט העליון לשעבר אמרה הערב כי "מימון זה בעצם הכלי האפקטיבי ביותר שיש למדינה, אבל היא מתחזקת ומממנת אפליה במקום למנוע אותה"

יורש העצר הסעודי, מוחמד בין סלמאן / צילום: Reuters

על רקע הופעת בכורה מרשימה: האם הנפקת ארמקו תסייע להגשמת התוכניות של בין סלמאן?

מניית ענקית האנרגיה הסעודית זינקה ב-10% ביום המסחר הראשון שלה בבורסה המקומית של ריאד ● ההנפקה, הגדולה בהיסטוריה, אמורה לשמש בסיס לשינוי הכלכלי העצום שמבקש לחולל יורש העצר הסעודי והאיש החזק בממלכה, מוחמד בין סלמאן

בנימין ושרה נתניהו בקלפי / צילום: חיים צח לעמ

"איך מצביעים בבחירות ואיך ממלאים לוטו": מה עוד חיפשו הישראלים בגוגל

גוגל פרסמה הערב את סיכום השנה במנוע החיפוש שלה ● הבחירות אמנם העסיקו יותר מכל את הישראלים, אך באופן מפתיע ראש הממשלה לא התברג לעשרת האנשים שהכי עניינו את הגולשים ● את מי עוד חיפשו הישראלים בגוגל?

שלטי המפלגות, בחירות 2019, מועד ב' / צילום: שני אשכנזי, גלובס

חברי הכנסת אישרו את הגדלת המימון למערכת הבחירות השלישית

חוק פיזור הכנסת, ובתוכו גם חוק מימון המפלגות, יעלה כעת להצבעה בקריאה ראשונה במליאה ● ח"כ עודד פורר היה היחיד שהתנגד: "לא מצליח להבין איך לאנשים שיושבים פה יהיה פרצוף להסתכל לאנשים בעיניים"

המחיר למשתכן / צילומים: shutterstock, יוסי אלוני, רפי קוץ, עיצוב, טלי בוגדנובסקי

ההגרלה העשירית של מחיר למשתכן יוצאת לדרך בתחילת ינואר

היקף ההגרלה יהיה דומה להגרלה האחרונה שכללה כ-3,000 דירות ● ירושלים, חיפה, אופקים ובאר יעקב צפויות להיכלל בהגרלה

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 10 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 6 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

תקשורת דור 5 - הדלק לכלכלה של העשור הבא / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

אם יתברר שמכרז הדור החמישי בסלולר ימנע מיזוגים בשוק, האם שווה לדחותו?

זו השאלה שצריכה להישאל ולהתברר, והיא לא נשאלת ● ברור למה משרד התקשורת רוצה להימנע מדחייה של המכרז ● בסוף האחריות לקדמה הטכנולוגית מוטלת עליו, וישראל במקום לא טוב

גרטה טונברג / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

אשת השנה של מגזין "טיים": גרטה טונברג

גרטה טונברג, שהוכרזה היום כאשת השנה של מגזין "טיים", נאמה הבוקר בפסגת האקלים והאשימה את מנהיגי העולם בעיסוק ביחסי ציבור, במקום בנקיטת פעולה אמיתית בנוגע למשבר האקלים: "מנהיגי העולם מוליכים אותנו שולל"

חוות כריית ביטקוין באיטליה/ צילום: רויטרס

חמישה אמריקאים חשודים בהונאת פונזי של 722 מיליון דולר שבה ניצלו את "העולם המורכב של מטבעות קריפטו"

אתמול דווח בארה"ב על מעצרם של שלושה ממפעילי רשת BitClub, שגייסה ממשקיעים מאות מיליוני דולרים, בהבטחה שהכספים יושקעו בפעילויות של כריית מטבעות קריפטו ● שני חשודים נוספים בפרשה טרם נעצרו

מתחם אגש, קרית ים / הדמיה: עוזי גורדון אדריכלים

1,580 דירות חדשות: אושרה תוכנית ההתחדשות העירונית הגדולה באזור הקריות

הוועדה המחוזית חיפה אישרה למתן תוקף תוכנית פינוי-בינוי רחבת-היקף בקריית ים, הכוללת הריסת 260 דירות ישנות ובניית 1,580 דירות בסך-הכול, ולצידן שטחי מסחר ומבני ציבור

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל (מימין) / צילום: רויטרס / HANNIBAL HANSCHKE

כבר לא גוגל: מהו מקום העבודה הטוב ביותר לעבוד בו ב-2020?

פייסבוק וגוגל שתיהן נפלטו מעשרת המקומות הראשונים בדירוג השנתי של גלאסדור ● שתי החברות התמודדו השנה עם ביקורת רבה מהעובדים בשל החלטות מעוררות מחלוקת של ההנהלה ● אלה עשר החברות שכן נכנסו לרשימה

מתניהו אנגלמן / צילום: אתר המלג

בכירים במשרד המבקר עולים להתקפה: "דוח הגירעון נכתב ברוח המפקד"

לדברי הגורמים, היו במשרד חילוקי דעות בשאלה אם משרד האוצר כשל בהתנהלותו סביב הגירעון ואם הדוח צריך לכלול המלצות

טראמפ כנבל העל של מארוול תאנוס  / צילום: צילום מסך, גלובס

"אתם יודעים שהוא הנבל, כן?": הציוץ של טראמפ גורר לעג ברחבי הרשת

אחד מחשבונות הטוויטר של הקמפיין של טראמפ העלה סרטון ובו טראמפ מוצג כנבל העל של מארוול שדוגל בהשמדת מחצית מהיקום