גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

גאווה לאומית: הסדרה "רמזור" זכתה בפרס האמי הבינלאומי

יוצרי הסדרה, אדיר מילר ואלעד קופרמן, קטפו את פרס האמי על הקומדיה הטובה ביותר ■ הגירסה האמריקנית של "רמזור" תעלה בקרוב ברשת FOX ■ מילר: "אני מאושר עד גג העולם"

הישג ענק לזכיינית ערוץ 2 קשת: "רמזור", הסיטקום מבית היוצר של הזכיינית, זכתה בפרס הקומדיה הטובה ביותר בטקס האמי הבינלאומי ה-38 שנערך הלילה במלון הילטון בניו-יורק. "רמזור" גברה על מתחרות שנחשבו מבעוד מועד כפייבוריטיות, ובראשן הסדרה הבריטית "פיפ שואו".

טקס האמי הבינלאומי נחשב לאחד הפרסים היוקרתיים, אם לא היוקרתי ביותר, בתעשיית הטלוויזיה העולמית. יש להניח כי המומנטום של הזכייה יביא מדינות רבות נוספות לרכוש את הזכויות לעיבוד הסדרה. הראשונה שגילתה בה עניין ב"רמזור" ורכשה את זכויות העיבוד לפורמט היא רשת FOX האמריקנית, ששקדה בחודשים האחרונים על פיתוחה, ונכון לעכשיו העבודה על הפרקים הראשונים על סף סיום.

"מאושר עד גג העולם"

יוצר וכוכב הסדרה אדיר מילר, מלווה במפיק אלעד קופרמן, עלו לבמה לקבל את הפרס. מילר הנרגש לא היה צריך יותר ממשפט אחד כדי לשבות את קהל הכוכבים והסלבריטאים שבקהל, כשחתם את נאום התודות הארוך שלו במילים הבאות: "אני רוצה להודות לאשתי על ההבנה, התמיכה והסקס המעולה", אמר כשהפסל בידו.

"אני מאושר עד גג העולם", הכריז מילר שעות אחדות לאחר הזכייה. "לא להאמין שהסדרה הקטנה על 3 חברים מגבעתיים זכתה בתואר הסדרה הטובה ביותר בעולם. הסדרה הזו נכתבה בישראל ובשביל ישראל, וכל השאר זה בונוס. כרגע בראש סולם החשיבות לסיים את העונה השלישית של 'רמזור', כי קודם כל חשוב לי הקהל הישראלי בארץ".

מילר יחזור הערב (ג') ארצה להמשך צילומי העונה השלישית של הסדרה.

אלעד קופרמן היה מאושר לא פחות ממילר. "לא חלמתי בחיי להיות באמי ולא חלמתי שסדרה שאנחנו מפיקים תזכה בו", אמר קופרמן. "אני מאושר וגאה להיות שותף לסדרה כל-כך מוצלחת. זוהי זכות גדולה לשמח אנשים".

זוכים בולטים אחרים בטקס: השחקנים בוב הוסקינס והלנה בונהם קרטר, על משחקם סדרת הדרמה הבריטית "The Street", וסיימון קאוול, מנחה "אמריקן איידול". בסך-הכול חולקו פרסים ב-14 קטגוריות.

פתיחת אפשרויות

השאלה המסקרנת ביותר כרגע הינה לגבי ההשלכות הכלכליות של הזכייה. האם מעבר לחיזוק מעמדה הבינלאומי של קשת כיוצרת פורמטים ולמיצובה לקראת מעבר מזכיינות לרשיונות, מדובר בעוד קפיצת מדרגה במעמד השוק הישראלי בענף הבינלאומי? בקשת סירבו להתייחס לסוגיה.

לדידו של אבי ארמוזה, הבעלים של ארמוזה פורמטס, היצואן הישראלי הבכיר של פורמטים טלוויזיונים לחו"ל, האפקט של הזכייה הוא חותמת איכות נוספת למה שכבר ידוע: ענף הטלוויזיה הישראלי פורח מבחינה יצירתית.

בשיחה עם "גלובס" הבוקר אומר ארמוזה: "בשורה התחתונה, הפרס הוא ממד נוסף לחשיבה ולהכרה ביצירתיות הישראלית. זוהי עוד הכרה בפוטנציאל ביכולת ההצלחה שלנו.

"אם יש לנו יכולת לייצר טלוויזיה טובה, ויש לנו, אין סיבה שהעולם לא יהיה השוק שלנו. הזכייה פותחת בפני השוק הישראלי המון אפשרויות.

"המקום הכי משמעותי מבחינת מכירה הוא ארצות-הברית. יכול להיות שהמכירה עזרה לפרס ולא להיפך. השלכות יהיו בשוליים - לנו, כישראלים, מבחינת חשיפה. זה כיף כשזה קורה.

"כל שלב חדש שאתה משיג הוא צומת - אתה יכול ללכת קדימה או אחורה. שתי סדרות ישראליות יצרו במקביל פיילוט לטלוויזיה האמריקנית. האחת היא 'רמזור', שנמכרה, והשנייה היא 'רביעיית רן', שנדחתה. המבחן הגדול הוא מבחן השידור. זה תחום עתיר סיכונים.

"העובדה שקומדיה ישראלית זכתה היא משמעותית. אני די מנוסה בתחרויות בינלאומיות. שפטתי 3-4 פעמים באמי הבינלאומי. בדרך-כלל שופטים בוחרים סדרת דוברות אנגלית, לכן לרוב זוכות סדרות אוסטרליות, בריטיות ואמריקניות.

אבי ניר, מנכ"ל קשת, מסכם: "מבחינתנו הזכייה היא אור ירוק גדול כמובן ליכולות של יוצרי 'רמזור' - אך גם ליכולות של טלוויזיה ישראלית להגיע רחוק".

מי שמטעמיו האישיים העדיף שלא להתייחס לזכייה הוא רן שריג, אחד מיוצרי הסדרה, שבאופן תמוה סירב להגיב. מאיר קוטלר, סוכנו של שריג, סירב לפרט מדוע לקוחו - אחד האחראים להצלחת הסדרה ולזכייה בפרס היוקרתי - נמנע מלהתבטא בנושא. קוטלר: "תרשום ששריג העדיף שלא להגיב".

הולכים לאיבוד בעיבוד

רק בשבוע שעבר זכתה "רמזור" להישג לא צפוי נוסף, כשערוץ הטלוויזיה הרוסי CTC רכש את הזכויות לעיבוד הסדרה, על 3 עונותיה. הערוץ, אחד מ-3 ערוצי הטלוויזיה המובילים ברוסיה, משדר ביותר מ-15 מדינות דוברות רוסית נוספות.

להבדיל מהגירסה האמריקנית, שבה הוכנסו שינויים מהותיים, "רמזור" הרוסית תיצמד לתסריטים המקוריים. זאת ככל הנראה לאחר שיוצרי "רמזור" הביעו הסתייגות מסוימת מהתוצר האמריקני, השונה באופן ניכר מגירסת המקור.

בראיון ל"גלובס" שהתקיים לאחרונה הביע מילר את אכזבתו נוכח העיבוד האמריקני שלו זכתה הסדרה שיצר. "אם להיות כן", אמר מילר, "אני לא כל-כך מרוצה. אני הייתי עושה את זה אחרת. אבל יכול להיות שזה טבעי שהיוצר המקורי לא אוהב שמשנים לו. הם עשו החלטות קצת שגויות".

באותו ראיון השיב מילר לשאלת מיליון הדולר, תרתי-משמע: "זה בעיקר כבוד. כסף פחות רואים מזה, זה לא העניין. זאת זכות מאוד גדולה. הכסף יתחיל, אם בכלל, ברגע שימכרו את הסדרה לכל העולם. כרגע זה לא מכניס כסף, אלא מביא כבוד ויוקרה".

בשבוע השני של פברואר הקרוב יקבעו הצופים ברחבי ארצות-הברית אם מילר יישאר עם כבוד ויוקרה - או עם רייטינג גבוה, מה שיבטיח עונה אחת נוספת לפחות, וגם די הרבה כסף.

על-פי המיקום של "רמזור" בלוח השידורים של רשת FOX האמריקנית, בצמידות לסדרת הלהיט " GLEE", התנאים להצלחה הם אופטימליים. יש רק לקוות שהשינויים שעליהם הלין מילר יזכו לאהדת הצופים.

לפי ארמוזה, יש מקום לאופטימיות: "כל אלה שדיברתי איתם ושראו את הגירסה האמריקנית של 'רמזור', צחקו מאוד ונהנו".

עוד כתבות

דב ליטבינוף / צילום: שלומי יוסף

יוחמר עונשו של ראש המועצה האזורית תמר לשעבר דב ליטבינוף

הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם ליטבינוף, שלפיו ייגזר עליו עונש של 6 חודשי עבודות שירות, במקום 3 חודשי עבודות שירות שהוטלו עליו בבימ"ש השלום בעקבות הרשעתו בהפרת אמונים בפרשת ישראל ביתנו

הפגנה נגד עליית מחירי הדיור בברלין / צילום: Fabrizio Bensch, רויטרס

"עצרנו את כל השיפוצים המתוכננים": שוק הנדל"ן בברלין מגיב בזעזוע לתוכנית הקפאת שכר הדירה

התוכנית להקפיא את שכר הדירה בברלין כבר משפיעה על המשקיעים הפועלים בשוק שמצמצמים השקעות, ועל קבלני השיפוצים שמפטרים עובדים ● "החוקים החדשים הם בסגנון קומוניסטי", אומר בכיר ישראלי ל"גלובס"

משפחת שריד, בעלי חברת שיח / צילום: יח"צ

הכנסות חברת הקנאביס שיח קפצו במחצית, אך הרווח נותר בגדר תעלומה

תוצאות החברה, שעדיין הייתה פרטית בסוף הרבעון השני, מתפרסמות על רקע השלמת המיזוג לתוך ביונד טיים בסוף החודש ● שיח רשמה במחצית הכנסות של 12.9 מיליון שקל - גידול של 50% לעומת התקופה המקבילה

הנשיא טראמפ. / צילום: רויטרס Kevin Lamarque

3 ימים לפני הבחירות: המתנה של טראמפ לנתניהו

נשיא ארה"ב צייץ כי במהלך שיחה עם רה"מ נתניהו הם דנו באפשרות של קידום ברית הגנה הדדית בין המדינות ● "אני מקווה להמשיך בדיונים אחרי הבחירות בישראל, כאשר אפגוש את נתניהו באו"ם בהמשך החודש" ● כבר לפני שבועות פרסם בן כספית את התכנון לבשר על הברית עוד לפני הבחירות, במטרה להשפיע על דעת הקהל בישראל

עמית סגל \ צילום: איל יצהר

עמית סגל בכתב ההגנה לתביעת בל"ד: התוכן אמת, אין למפלגה שם טוב

כך השיב הפרשן הפוליטי של חדשות 12 בתגובה לתביעת לשון הרע שהגישה נגדו מפלגת בל"ד ● התביעה הוגשה במרץ האחרון בעקבות התבטאויותיו של סגל בכלי תקשורת שונים, ביניהם העיתון "ידיעות אחרונות" ובערוץ 12, בהן כינה את מפלגת בל"ד "ארגון טרור"

בנימין נתניהו בקלפי / צילום: חיים צח-לעמ"

נתניהו תקף את ועדת הבחירות לאחר שאלה סירבו להיפגש עמו

ראש הממשלה האשים את ועדת הבחירות והמשטרה באוזלת ידה שהביאה להטיית תוצאות הבחירות הקודמות ולאי הקמת ממשלה בראשותו באפריל

בני גנץ בכנס התאחדות התעשיינים / צילום: אלעד מלכה

גנץ: בכנסת הבאה אפעל לחוק שייתן יום שבתון בבחירות רק למי שהצביע

"גלובס" ביצעו בדיקה רחבה בנושא במהלך יולי 2019, וממנה עלה כי חקיקה מן הסוג הזה נתמכת גם ע"י סיעות ש"ס ויהדות התורה וייתכן שאף ע"י ישראל ביתנו

חנות טופשופ בירושלים / צילום: תמר מצפי

מותג האופנה טופשופ יימכר באסוס אבל לא יישלח לישראל

ב-30 בספטמבר אתר האופנה יחל לשווק את מותג טופשופ הבריטי, אולם לא יבצע משלוחים לישראל שיאפשרו ליהנות מרכישת פריטים ללא מע"מ ● הסיבה: הסכמי בלעדיות של זכיינית המותג בישראל – קבוצת גולף

הקמפיין של איקאה בכיכובו של עובד מקאן, אלדר יוספוב/ צילום: מתוך קמפיין הנגישות של איקאה מקאן

סוף למלחמת הקרדיטים בקמפיין איקאה: מקאן נותנים קרדיט למיזם TOM

משרד הפרסום מקאן ת"א הודיע כי פנה להנהלת פסטיבל הפרסום בקאן וביקש לכלול את מיזם TOM ברשימת הקרדיטים להפקת קמפיין ThisAbles של איקאה ● מלחמת הקרדיטים על הקמפיין, שזכה להצלחה בפסטיבל קאן, נחשפה ב"גלובס"

דרור אריה, יו"ר מפלגת נעם / צילום: מתוך יוטיוב

לא נורמלי: רגע לפני פתיחת הקלפיות, מפלגת "נעם" פורשת

בכל מערכת הבחירות מפלגת "נעם" לא עברה בסקרים את אחוז החסימה, וההנחה הייתה שהקמפיין הפוליטי נועד לתת חשיפה מרבית לאג'נדה נגד הלהט"ב ● ראשי המפלגה בהודעת הפרישה: "חשפנו את המזימה לגנוב את המדינה מהעם, אנחנו כאן כדי להישאר"

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

מפעילים סלולריים חוששים שחוקי נייטרליות הרשת יקשו עליהם בדור החמישי

במשרד התקשורת מרגיעים: כל עוד המפעילים לא פוגעים במתחרים הפועלים על הרשת, אין מצב שהנייטרליות ברשת תפגוש את הדור החמישי בסלולר

ראש הממשלה נתניהו בדרך להצבעה במליאה/ Ronen Zvulun , צילום: רויטרס

"אם תלונות הליכוד היו נבדקות בזמן, לא היינו שוב בבחירות"

(עדכון) - בעקבות כתבתו של קלמן ליבסקינד ב"מעריב", לפיה המשטרה חקרה רק שתיים מתוך 82 קלפיות שבהן דווח על זיופים, נתניהו אמר כי ביקש לקיים דיון חירום עם יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, מיד עם צאת השבת ● דובר ועדת הבחירות: "לא הגיעה במהלך השבת כל דרישה מטעם רה"מ"

בית החייל, רמת גן / צילום: יח"צ

איילון מכרו את הבניין, ובית החייל ברמת גן ישנה כתובת

תשע שנים אחרי שחברת הביטוח רכשה את הבניין שברחוב הרוא"ה ב-58 מיליון שקל, היא מכרה אותו ב-63 מיליון שקל ● באגודה למען החייל, שמפעילים במקום את בית החייל, רומזים שהם לא מרוצים מתנאי השכירות והחלו לחפש מבנה חדש לפעילותם

המוסד לביטוח לאומי / צילום אילוסטרציה: תמר מצפי

בנק ישראל: המוסד לביטוח לאומי יפשוט רגל ב-2050

בתקופה האחרונה דווח כי המוסד לביטוח לאומי צפוי להגיע למצב של "פשיטת רגל" סביבות שנת 2037, אך מחקר נוסף שנערך מצביע על כך שהמערכת אינה צפויה "לצאת מאיזון" לפני שנת 2050

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף, גלובס

ועדת הבחירות: לא ניתן לנתניהו להיפגש עם השופט מלצר

נשיאות ועדת הבחירות החליטה ברוב של 3 קולות לדחות את בקשת רה"מ להיפגש עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר ומנכ"לית הוועדה אורלי עדס, כדי לדון בפרסומים שלפיהם המשטרה לא בדקה את התלונות על זיופים בבחירות

מכלית נפט סעודית שנפגעה / צילום: רויטרס

התקפת מל"טים קיצצה את תפוקת הנפט של סעודיה ביותר מ-50%

מייק פומפיאו, שר החוץ האמריקאי: "התקפה חסרת תקדים של איראן על אספקת האנרגיה הגלובלית" ● המורדים החותים בתימן נטלו את האחריות להתקפה, אך פומפיאו אומר כי אין שום הוכחה שההתקפה יצאה מתימן

Libra המטבע הדיגיטלי של פייסבוק / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

ליברה של פייסבוק דוחה את הטענות שהיא מאיימת על יציבות הכלכלה בעולם

בראיון בצרפת בסוף השבוע התייחס המנהל המוביל את עמותת המטבע הדיגיטלי של פייסבוק להתנגדות העצומה שמעורר הפרויקט בקרב רגולטורים בעולם ● "אנחנו נחושים לעמוד בלוח הזמנים להשקת ליברה, בין סוף המחצית הראשונה של 2020 לבין סוף השנה הבאה"

קווין בקספלר ואיזי וידרה / צילום: דניאל רייטר

איזי וידרה גייס 35 מיליון דולר להשקעה בסטארט-אפים בתחום הבידור

לפי הודעת הקרן שמשקיעה בסטארט-אפים בתחומי הבידור והמדיה, הסכום גויס מתאגידי בידור גדולים כמו סקיי, אקסל שפרינגר ופרוזיבן האירופיות, Adways היפנית, future TV הגרמנית ו-Liontree האמריקאית ● השותפים המנהלים בקרן הם איזי וידרה, לשעבר מנהל גוגל ונצ'רס, וקווין בקספלר שניהל את זרוע ההשקעות של פרוזיבן בישראל

נשיא אלביט, בצלאל מכליס / צילום: אלביט מערכות, יח"צ

אלביט השלימה את רכישת פעילות ראיית הלילה של האריס ב-350 מיליון דולר

אלביט הודיעה על הרכישה לפני כחצי שנה, וכדי לממן אותה היא גייסה בחודש אפריל 665 מיליון שקל בהנפקה פרטית למשקיעים מוסדיים ● הרכישה צפויה לחזק את מעמדה של אלביט בארה"ב - השוק המרכזי שלה

בני זוג במשבר / צילום: Shutterstock

"הלכת השוויון בנטל המזונות" לא חלה בעניינם של בני זוג מוסלמים

כך קבע ביהמ"ש לענייני משפחה בצפת, שדחה בקשת אב לחייב את אמן של שלוש בנותיו הקטינות במזונותיהן מכוח הלכת העליון מיולי 2017 ● הסיבה: הדין השרעי מחייב את האב אבסולוטית במזונות ילדיו ללא קשר לשאלת המשמורת