גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

שביתת הפרקליטים הסתיימה; יקבלו תוספת של 12% לשכר

(עדכון) - זאת בעקבות חתימת הסכם הבוררות בין ארגון הפרקליטים לבין משרד האוצר, בתום יום דיונים מתיש בבג"ץ, ‎בהתערבות ביניש ■ הפרקליטים יחזרו לעבודה מלאה החל ממחר בבוקר

אחרי 43 ימי שביתה, הסתיימה הלילה (ד') שביתת הפרקליטים בשירות המדינה. בעקבות חתימת הסכם הבוררות בין ארגון הפרקליטים לבין משרד האוצר, בתום יום דיונים מתיש בבג"ץ ששימש מתווך בדרך להשגת ההסכם, הודיעו הפרקליטים על חזרתם לעבודה מלאה החל מממחר (ה') בבוקר.

במשרד ראש הממשלה אומרים כי ההסכם משקף את המתווה שהציע מנכ"ל המשרד, אייל גבאי, לצדדים בימים האחרונים, בתוספת שינוי אחד שהציעה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, ושקיבל במהלך הערב את אישורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ארגון הפרקליטים הודיע כי על-פי ההסכם עם האוצר, הפרקליטים יקבלו מיידית תוספת שכר של 12% כתנאי כניסה למשא-ומתן. מתוך התוספת, 8% משקפים את ההסכם הכללי שנחתם במשק בין האוצר להסתדרות הכללית, ו-4% יהוו תוספת שכר ייחודית לפרקליטים.

בנוסף יקבלו הפרקליטים, כפי שקיבל כל המגזר הציבורי בהסכם הכללי שנחתם עם ההסתדרות, מענק חד-פעמי של 2,000 שקל, וכן יוגדלו ההפרשות לקרן הפנסיה.

על-פי הצעתו של גבאי היו אמורים הפרקליטים לקבל תוספת של 8%, הזהה להסכם הכללי במגזר הציבורי, וכן תוספת של 4% כהחזרי הוצאות בעבור נסיעות וטלפונים ניידים. אלא שביניש הציעה לגבאי להמיר את 4 האחוזים הללו ולהפוך אותם לתוספת לבסיס השכר של הפרקליטים, ואילו סעיף מילוי תקני הרכב ושדרוג הטלפונים הניידים, לצד שאלת התשלום לפרקליטים בעבור ימי השביתה, יועברו לבוררות שתתקיים על-ידי נשיא בית הדין הארצי לעבודה הפורש, סטיב אדלר, והכרעתו תינתן בתוך 30 יום.

גבאי עזב את ישיבת בית המשפט, חזר למשרד ראש הממשלה, קיבל את אישורו של נתניהו לשינוי, ונתן אור ירוק לפריצת הדרך. החתימה על המתווה צפויה בשעות הקרובות.

"אנו רואים בכך רק צעד ראשוני לשיפור מעמדנו במגזר הציבורי", הודיע ארגון הפרקליטים, "הסכמנו להסדר זה מתוך אמונה וציפייה שהבורר יקבל את רוב טענותינו הצודקות ובתקווה שהמהלך יוביל לתוצאות הרצויות עבור ציבור הפרקליטים".

הפרקליטים הודיעו על חזרה מלאה לעבודתם, והם יתייצבו מחר הבוקר גם לדיונים הקבועים להם בבתי המשפט.

במהלך הדיון בבג"ץ הערב מתחה ביניש ביקורת חריפה על התנהלות האוצר מול הפרקליטים השובתים במהלך 6 השבועות שבהן נמשכת השביתה. "ככה לא מתקדמים", הטיחה ביניש בנציג האוצר, עו"ד משה דיין ממשרד המשפטים, "אנו זוכרים משאות-ומתנים עד שיוצא עשן לבן. למה האוצר לא נהג כפי שנהג בכל הסכסוכים הקודמים, לא פנה לבית הדין לעבודה, לא ביקש צווי ריתוק. מתקבל הרושם שהאוצר חושש למשא-ומתן בחסות בית הדין. לא ייתכן מבחינה משפטית ציבור שובתים שלא מדברים איתו, לא נשמע כדבר הזה, זה לא ייתכן".

הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, פנה לבית המשפט ואמר כי "במישור האישי, המעמד מאוד קשה לי. בימים האחרונים אני עובר מתקפה אישית ובני ביתי חרדים".

שופטי ההרכב, ביניש, אשר גרוניס ואסתר חיות, ניסו לשכנעו לנטוש את דרישת האוצר להעביר את הסכסוך למוסד לבוררות מוסכמת. ביניש הוסיפה: "זו שביתה חוקית, הטלפונים והרכב זה לא בכסף, זה החזר ופלא שהם לא קיבלו את זה עד עכשיו".

פרקליט המדינה, משה לדור, אמר לשופטים: "אינני צריך לומר כמה חשובה עבודת הפרקליטות במדינה. המדינה זקוקה לייצוג מיטבי בכל התחומים במשפט הפלילי, האזרחי בארץ ובעולם. החשיבות הזו לא פחתה במהלך השנים, וזה לא נשחק אלא להפך - היום צריך להכיר בעבודת הפרקליט כשוחקת עוד יותר. זה לא דומה לשום עבודה שאני מכיר".

השופטים ביקשו להזעיק לדיון את מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, והפעילו עליו לחץ לשנות את המתווה שהגיש לצדדים. גבאי יצר קשר עם נתניהו, קיבל את אישורו, והצדדים ניגשו לניסוח כתב הבוררות.

‎מה יקבלו הפרקליטים באופן מיידי

*‏ ‏8% תוספת זהה לכלל עובדי המגזר הציבורי

*‏ ‏4% תוספת ייחודית לפרקליטים

*‏ ‏2,000 שקל מענק חד-פעמי

* הגדלת ההפרשות לפנסיה

הסעיפים שעברו לבוררות על-ידי השופט סטיב אדלר

* החזרי הוצאות על נסיעות

* החזרי הוצאות על טלפונים סלולריים

‏* תשלום לפרקליטים עבור ימי השביתה

עוד כתבות

מוטי אלמליח / צילום: ורדי כהנא

טלרד מזנקת ב-21%: רשמה רווח של 1.5 מיליון דולר ברבעון

הכנסות החברה ברבעון גדלו בכ-42.4% לכ-40.8 מיליון דולר, לעומת כ-28.6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

יובל ברונשטיין /  צילום: אלי דסה

פוקס תמנה את מנכ"ל עזריאלי לשעבר יובל ברונשטיין לדירקטור חיצוני בקבוצה

קבוצת האופנה מבקשת לאשר באסיפה הכללית השנתית, שתתקיים ב-7 ביולי, את מינויו של ברונשטיין לכהונה בת שלוש שנים

מני מזוז/ צילום: רפי קוץ

"המציאות בה נאשם בפלילים מקים ממשלה משקפת משבר חברתי וכשל מוסרי של החברה"

11 שופטי בג"ץ פרסמו את נימוקיהם  בעניין הטלת המנדט על בנימין נתניהו  ● השופטים מבקרים את המצב בו נאשם בפלילים מקבל את הרכבת הממשלה, אך טוענים שהתערבות בהחלטה המכוננת את הרשות המבצעת "כמוה כהתנגשות חזיתית עם רצון הבוחר כפי שבא לידי ביטוי בהצבעת נציגיו בכנסת"

שי לי שפיגלמן / צילום: יח"צ

השר יזהר שי מינה את ראש מטה ישראל דיגיטלית שי-לי שפיגלמן למנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה

שפיגלמן, תושבת סביון ובעלת תואר שני במדיניות ציבורית מהרווארד שימשה מנהלת רגולציה, קשרי ממשל ואחריות חברתית במיקרוסופט ישראל, וכסגנית מנהל מחלקת האסטרטגיה בבנק הפועלים

יפתח רון טל / צילום: יוסי וייס חברת החשמל

יו"ר חברת החשמל: "נדרוש מתמר להוזיל את הגז ב-35% לפחות"

לאחר הבהרת פומפאו כי ארה"ב לא רואה בעין יפה פעילות סינית בישראל, יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל מצהיר כי החברה לא תמנע מרוכשים סיניים להשתתף בקבוצה שתרכוש תחנת כוח

שדה דב / צילום: יוסי פישר

יו"ר ההסתדרות דוחף לפתיחה מחודשת של שדה דב: "להציל את אילת הגוססת מהקורונה"

האם בחסות משבר הקורונה שדה דב יקום לתחייה? ל"גלובס" נודע כי יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ורה"מ בנימין נתניהו שוחחו על הנושא בימים האחרונים, וכי נתניהו הפגין גישה חיובית לרעיון ● מנכ"ל ישראייר ל"גלובס": "הרעיון נחמד אבל לא ישים בזמן הנוכחי"

שלמה Sixt/ צילום: איל יצהר

קבוצת שלמה Sixt דיווחה על סגירת כל ההליכים המשפטיים נגדה

קבוצת שלמה Sixt דיווחה היום על סגירת כל ההליכים המשפטיים נגדה ● כפי שנחשף אתמול ב"גלובס", הקבוצה תשלם מס בהיקף 12.7 מיליון שקל וכופר בסך 478 אלף שקל בתמורה לסגירת התיק הפלילי שנפתח נגדה בחשד להעלמות מס במסגרת שירותי הליסינג וההשכרה שהעניקה

ועדת חוץ ובטחון  / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השב"כ לא מסתפק במעקב אחר חולים, הוא רוצה לקבל החלטות

במסגרת דיון בוועדת המשנה למודיעין ושירותים חשאיים התברר כי בשב"כ מתנגדים לנסיונות לקבוע כי מי שיחליט על ביצוע איכונים לטלפונים של חולי קורונה יהיו גורמים בכנסת ● היועץ המשפטי של משרד המשפטים והיועץ המשפטי של השב"כ טענו שהשב"כ לא יסכים להיות רק קבלן ביצוע

מטוס של אל על ממריא משדה תעופה בן גוריון / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

ועד עובדי רש"ת: "אם אל על לא תפרע את חובותיה מיידית, היא לא תקבל שירותים בנתב"ג"

אל על נדרשת לפרוע באופן מיידי חוב של 63 מיליון שקל לרשות שדות התעופה שהצטבר מאז פברואר ● בוועד מאיימים כי אם החברה לא תעביר את החוב, היא לא תוכל להמריא מנתב"ג החל מיום שלישי הבא

בני גנץ נואם בהשבעת הכנסת ה-35 / צילום: עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

שבוע אחרי שהורד מסדר היום, החוק הנורבגי עבר קריאה טרומית

לפי ההסדר המוצע, שרים שהתפטרו מן הכנסת יוכלו לחזור אליה בהמשך, אם יתפטרו מתפקיד השר או יפוטרו ● 66 תמכו בהצעה לעומת 42 מתנגדים ● את הצעת החוק הגיש ח״כ רם שפע, אחד הח״כים הבודדים שיש כיום לכחול לבן (שאינו שר)

הפרויקט בנאות אפקה בתל אביב / הדמיה: קבוצת גבאי, יח"צ

קבוצת גבאי תקים פרויקט פינוי-בינוי של 378 יח"ד ומסחר בנאות אפקה א' בתל אביב

היקף המכירות בפרויקט, שיכלול דירות בנות 3-5 חדרים ודירות פנטהאוז, מוערך בכ-850 מיליון שקל

מיכאל (מימין) ודניאל זלקינד, בעלי חברת אלקו  / צילום: ישראל הדרי

אלקו רוצה להציף ערך בסופרגז: מקדמת הנפקת החברה בשווי כפול מזה שבו נרכשה

על פי ההערכות בשוק, את ההנפקה, המתוכננת להתבצע בשבועות הקרובים, מעוניינת אלקו לבצע לפי שווי חברה של כ-1 מיליארד שקל לסופרגז "לפני הכסף", ולגייס לה 200-300 מיליון שקל

מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן / צילום: שלומי יוסף

בהלת הקניות במשבר הקורונה ובחג הפסח הזניקה את רווחי שופרסל ב-88%

שופרסל נהנתה גם מצמיחה מואצת בפעילות האונליין שלה בשל נסיבות המשבר ● הגם שמדובר בצמיחה מרשימה מאוד, הרי שחלק משמעותי ממנה הוא בצמיחה ייחודית לתקופה, שלא ברור כמה ממנה יישאר בעתיד עם שינוי הרגלי הצריכה של הציבור

דורי ושאול נאוי / צילום: יונתן בלום

שאול נאוי מכר לאחיו דורי את מניותיו בחברה ופורש מניהולה

המניות נמכרות תמורת 60 מיליון שקל, בדיסקאונט של 25% על מחיר השוק ● דורי נאוי: "שאול הגיע למסקנה שהוא רוצה ליהנות מהחיים לפני שהוא מזדקן" ● מניית נאוי קרסה ב-50% מתחילת השנה

טראמפ ונתניהו/ צילום: רויטרס Gripas-Yuri-ABACA

כך משרד החוץ מאתר את כוכבי העתיד של הפוליטיקה האמריקאית

דוד רוט, סמנכ"ל צפון אמריקה במשרד החוץ מתארח בפודקאסט 'המדריך לטראמפיסט' ומספר על ההשקעה של נציגי ישראל באיתור המנהיגים הפוליטיים של המחר, הדיפלומטיה בעידן הטוויטר, ולמה כדאי להשקיע בקשרים דווקא עם הצד שלא נמצא בשלטון ● האזינו

בנק מזרחי-טפחות,?בנק הפועלים, בנק דיסקונט, בנק לאומי, בנק איגוד ובנק מרכנתיל / צילומים: איל יצהר, אייל הצפון, בר-אל

דעה: עמוד השדרה של המשק תקין - הבנקים בישראל עמדו במבחן משבר הקורונה

מערכת הבנקאות הישראלית הגיעה מוכנה למשבר הקורונה, אף שהוא מאתגר עבורה יותר מאשר המשבר הכלכלי הגדול של 2008

בזק / צילום: תקשורת תאגידית בזק

תם ונשלם: נפתרה המחלוקת סביב הטלפוניה הסיטונאית של בזק

משרד התקשורת קובע שהפתרון שבזק מציעה לטלפוניה הסיטונאית עומד בדרישות שקבע וכבר בקרוב החברה כבר לא תהיה בהפרה ● אחד האירועים הקשים ביותר שליוו את החברה בשנים האחרונות בא על סיומו

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל ובעלי אלטשולר שחם גמל ופנסיה  / צילום: איל יצהר, גלובס

למרות הקורונה: גידול ברווח של אלטשולר שחם גמל ופנסיה

תחלק דיבידנד בהיקף 19 מיליון שקל ● דיווחה על גידול של כ-34% ברווח, לסך של כ-25.4 מיליון שקל ברבעון הראשון

נמרוד שפר / תמונה: יחצ

התעשייה האווירית: הרווח הנקי ברבעון הראשון גדל ב-134%

הרווח הנקי ברבעון הראשון גדל ל-34 מיליון דולר, לעומת 14 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ● הרווח התפעולי שילש את עצמו והגיע לכ-61 מיליון דולר ● המנכ"ל נמרוד שפר: "לחברה לא ידוע על ביטולי חוזים או עיכובים משמעותיים בעקבות מגפת הקורונה"

אביב כוכבי / צילום: Oded Balilty, Associated Press

דעה: על דוגמה אישית ושכר הרמטכ"ל; האם זה באמת הזמן לתת תוספת לביטחון?

שכרו החודשי של הרמטכ"ל הוא כסף קטן בתקציב הביטחון, אבל הוא ששיבח את הדוגמה האישית בתפוצת נאט"ו, איך זה מתיישב עם הבקשה להוסיף לתקציב הביטחון? • וגם, ארה"ב התערבה כדי למנוע מחברה סינית להקים את מתקן ההתפלה בשורק 2, איך זה שונה מהמתקן הקיים?