גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סיכום 2010 בפדיונות האופנה: עזריאלי עלה, קניון ערים ירד

קניון ערים ספג מכה כתוצאה מפתיחת G כפר-סבא ■ קניון מול הים מוביל את פדיונות האופנה למ"ר, אחריו קניון רמת-אביב ועזריאלי ■ הפדיונות בקניון מודיעין עדיין נמוכים מהממוצע הארצי

קניון ערים בכפר-סבא הוביל בשנת 2010 את הירידה בפדיונות חנויות האופנה, בעוד שקניון עזריאלי בתל-אביב הוביל את העלייה בפדיונות - כך עולה מנתוני מערכת ריס שהגיעו לידי "גלובס".

עוד עולה מהנתונים כי קניון מול הים באילת מוביל את הפדיון למ"ר, ואילו קניון רננים ברעננה מתאפיין ברמת פדיון נמוכה למ"ר.

הנתונים מתבססים על המכירות של חנויות זהות ברשתות החברות במערכת ריס, כאשר בכל קניון נמדדו מכירותיהן של לפחות 20 חנויות זהות.

קניונים נוספים שבהם נרשמה ירידה בפדיונות חנויות האופנה, הם קניון רננים (6%-) קניון מלחה (5.7%-), קניון רמת-אביב (5.1%-), קניון חולון (4.7%-) וקניון גבעתיים (2.1%-).

בקניון רננים נרשמה רמת פדיון חודשית ממוצעת של 1,458 שקל למ"ר בלבד, 10% פחות מהממוצע הארצי ו-28% פחות מרמת הפדיון בקניונים. בקניון גבעתיים נרשמה רמת פדיון של 1,752 שקל למ"ר בלבד, הגבוהה במעט מרמת הפדיון הארצי, אך נמוכה ב-13% בהשוואה לרמת הפדיון בקניונים.

קניון מול הים באילת הוביל, כאמור, את רמת פדיון האופנה למ"ר בקניונים, כשרשם פדיון של 3,045 שקל למ"ר לחודש, פדיון הגבוה ב-87% מרמת הפדיון הממוצעת הארצית ואף גבוה ב-50% מרמת הפדיון הממוצעת בקניונים.

למרות הירידה בפדיונות, קניון רמת-אביב מדורג במקום השני ברמת הפדיון למ"ר, עם 2,978 שקל למ"ר לחודש. במקום השלישי בפדיון למ"ר נמצא קניון עזריאלי (2,959 שקל למ"ר לחודש), שחתם את 2010 עם עלייה של 11.7% בפדיונות האופנה.

קניון מלחה, שגם הוא רשם כאמור ירידה בפדיונות, מדורג במקום הרביעי עם רמת פדיון גבוהה של 2,740 שקל למ"ר. במקום החמישי נמצא קניון שבעת הכוכבים, שחתם את שנת 2010 עם ירידה של 1.2% בפדיונות ורמת פדיון של 2,701 שקל למ"ר לחודש.

פרט לקניון עזריאלי וקניון מול הים, נרשמה עלייה בפדיונות (2.3%) בדיזנגוף סנטר, שזוכה לרמת פדיונות למ"ר הדומה לממוצע בקניונים. בקריון נרשמה עלייה של 1% בפדיונות האופנה, ואילו בקניון רחובות נרשמה עלייה של 0.6%.

קניון מודיעין (9.3% ) וקניון קריית-אונו (1.9% ) רשמו אמנם עלייה בפדיונות, אבל בשני הקניונים הפדיונות למ"ר עדיין נמוכים מהממוצע הארצי ורחוקים בכ-20% מממוצע פדיון האופנה בקניונים. קניון איילון, קניון הזהב, קניון הנגב והגרנד קניון רשמו ירידה של פחות מ-1% בפדיונות האופנה.

שונות גדולה ברשתות האופנה

ככלל, בהשוואת מכירות של 1,160 חנויות זהות, רשמו מכירות האופנה עלייה של 2%. עם זאת, המכירות רחוקות עדיין ב-5% מהמכירות שנרשמו בשנת 2007, טרום המשבר הכלכלי.

כמו כן, ניכרת שונות רבה בין הרשתות השונות. 34 רשתות אופנה והנעלה חתמו את שנת 2010 עם ירידה במכירות, כאשר 7 מתוכן רשמו ירידה חדה שבין 10% ל-25%.

לעומתן, 4 רשתות אופנה רשמו עלייה של 20%-35% במכירות. לפי הערכות ומקורות בענף, אחת הרשתות שרשמה שיעור עלייה של כ-30% היא פוקס. 12 רשתות נוספות רשמו עלייה של 10%-20%, ואילו 26 רשתות רשמו סטגנציה או עלייה של אחוזים בודדים במכירות.

רשתות אופנה: "קניון ערים בכפר-סבא הולך ודועך"

קניון ערים בכפר-סבא חתם את שנת 2010 עם ירידה של כ-15% בפדיונות האופנה והיקף הפדיון היומי למ"ר היה נמוך מהממוצע הארצי שנרשם בשנה זו.

לדברי גורמים ברשתות, מאז פתיחת קניון G כפר-סבא ביולי 2009, חווה קניון ערים ירידה משמעותית במכירות, שהלכה והתגברה בשנת 2010. "מרגע ש-G כפר-סבא נפתח, הקניון הולך ודועך בעוצמות מטורפות ויש ירידה של עשרות אחוזים בפדיונות", אומר מנכ"ל אחת מרשתות האופנה.

"לפני שנתיים החנות שלנו בקניון ערים היתה מספר 4 ברשת מבחינת פדיונות. היום היא חנות 25 ברשת", אומר מנכ"ל רשת אופנה אחרת, שטוען גם כי חלה ירידה דרסטית במספר המבקרים בקניון.

הקניון ידע בשנה החולפת תחלופה של לא מעט עסקים, ומספר רשתות שעדיין פועלות בו שוקלות שלא לחדש את חוזה השכירות.

לדברי אחת מהן, "הקניון הגיע למחירים לא שפויים, ועכשיו, כשיש לו מתחרה, הוא צריך לחזור לשפיות, קרי, לרדת במחירים. הרשתות שיישארו הן אלה שהקניון יעניק להן הנחות משמעותיות בשכר הדירה. הקניון לא יילך עם כולן, ולכן חלק יעזבו. בכל מקרה, קניון ערים הוא לא קניון שיסגור את הדלתות".

מקניון ערים נמסר בתגובה: "בדומה לקניונים רבים, גם בקניון ערים חלה ירידה באופנה, אולם הקניון חווה עליות ביתר הענפים, ורמת הפדיונות היום עולה מעל הממוצע. החברה האם, אמות, מובילה כיום שיפוץ ושדרוג מקיף לקניון ערים, במסגרתו ירוענן תמהיל החנויות, וזאת כמענה לתחרות בסביבת קניון ערים. שיעורי התפוסה בקניון עומדים על 100% עם רשימת המתנה ארוכה של שוכרים".

אבל כפר-סבא לא תישאר לבדה בתחרות העזה הזו. אליה צפויות להצטרף באר-שבע עם הקמת קניון להב, אשדוד עם הקמת עוד קניון גדול ונתניה עם הקמת קניון עיר ימים.

פדיונות

פדיונות האופנה

עוד כתבות

שעוני פייר קארדן / צילום: יח"צ

רולטיים קיבלה את הזיכיון הבלעדי ליבוא מותג השעונים פייר קארדן

השעונים של המותג ישווקו ברשת חנויות אימפרס ובאתר האונליין שלה וכן בחנויות שעונים נוספות, בטווח מחירים שינוע בין 560-880 שקל

המבנה שברחוב יהודה הלוי ברעננה שבמקומו ביקשו לבנות בניין בגובה 6 קומות / צילום: איל יצהר, גלובס

פרדוקס? עיריית רעננה התנגדה לאשר בניין שתוכנן ברוח תוכנית המתאר העירונית

תוכנית המתאר העירונית מבקשת לצופף את מרכז העיר, אלא שהוועדה המקומית דחתה תוכנית להקמת בניין בן שש קומות באותו האזור ● ועדת הערר המחוזית אליה פנו היזמים, הפכה את ההחלטה כשקיבלה את עמדתם, כך שהבניין ייבנה

עובדי משרד החוץ מצביעים בהונג קונג עם מסיכות / צילום: דוברות משרד החוץ

בצל הקורונה: החלה ההצבעה בנציגויות חו"ל - עם מסיכות

בסין ישנם כ-160 ישראלים בעלי זכות בחירה, אבל רק כ-20 מהם נמצאים היום במדינה ● במהלך היממה הקרובה יצביעו כ-5,200 ישראלים בעלי זכות בחירה ב-77 מדינות

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, גלובס

אנשי עסקים בכירים פנו לח"כים: "לא לאפשר לנאשם נתניהו לקבל מנדט לשלוט"

120 אנשי עסקים מוכרים פנו היום במכתב ל-120 חברי הכנסת בבקשה שלא לאפשר לרה"מ נתניהו, הנאשם בעבירות חמורות, להקים את הממשלה הבאה ● "כשם שלא יעלה על דעתנו למנות נאשם בעבירות כאלה לתפקיד במוסד חינוכי - כך גם אין להטיל עליו להקים ממשלה"

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 18 בפברואר

אתמול באיכילוב: 9 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

איפה עובר הגבול בין תכנון לגיטימי לבין העלמה של מיסי מקרקעין? / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

העברת דירה לסבתא והסכם גירושים פיקטיבי: מתי תכנון מס הופך לתחמון

מסי הנדל"ן הגבוהים יצרו שפע של תכנוני מס, שהנפוצים שבהם הם העברת דירה במתנה לבן משפחה, הורה או ילד, או רישום דירה על שם הילדים ● אבל נראה כי הפסיקות האחרונות של בתי המשפט מבשרות על מגמת הקשחה כלפי המתכננים ● מה אומרים המומחים?

אריאל הרוש / צילום: שלומי יוסף

שחקני בית"ר ירושלים תבעו פיצויי פיטורים - והופנו להתאחדות לכדורגל

ביה"ד לעבודה קיבל את בקשת בית"ר ירושלים לעכב את הדיונים בתביעה שהגישו הכדורגלנים אריאל הרוש, תומר בן יוסף, אוהד סיידוף, שי חדד, רועי זיקרי וברק משה - והעביר את הסכסוך לדיון במוסדות הבוררות של ההתאחדות לכדורגל ● "להעסקת ספורט יש מאפיינים ייחודיים"

מוחמד בכרי / צילום: Mosab Omar, רויטרס

דעה: לשקרי מוחמד בכרי אין חופש ביטוי

גם המחוזי וגם העליון קבעו כי סרטו של בכרי, "ג'נין ג'נין", גדוש שקרים שאינם נובעים מטעות או מרשלנות, אלא מעשה מכוון כדי לעוות את המציאות ● להגן על הסרט שהוכח כשקרי כחלק מ"ההגנה על חופש הביטוי", זה פשוט לא להבין מהו חופש ביטוי

ביטוח לאומי / צילום: תמר מצפי

בשורה לאזרחים הוותיקים: בני 80 ומעלה לא יצטרכו להתייבש בתור

הביטוח הלאומי ינפיק 277,684 כרטיסי "פטור מתור" לאזרחים בני 80+ שזכאים לקבל שירות ללא המתנה בתור ● הכרטיס תקף בכל המשרדים הממשלתיים, בשירותי עיריות, ביטוח לאומי, רכבת ישראל, סניפי דואר, בנקים, גנים לאומיים ואפילו בסופרמרקט

השופט מגן אלטוביה / צילום: בירן בוצ'צ'ו

רשות המסים תשלם לנישום הוצאות חסרות תקדים של 290 אלף שקל

זאת לאחר שבית המשפט קבע כי הרשות ניסתה להתנער מהסכם שומה שערכה עם אותו נישום ולחייבו, שלא בצדק, במס בהיקף כ-30 מיליון שקל

אייל מליס, ענת גבריאל / צילומים: יוסי זמיר, אנצ'ו גוש. עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

האוטו של תנובה: בוחנת כניסה למשלוחי המכולות

חברת המזון הגדולה בישראל במגעים לכניסה למיזם המכירה המקוונת לסופרמרקטים שכונתיים שהקימה יוניליוור • המיזם מציע לסופרמרקטים ומכולות תשתית להקמת אתר מכירות ברשת • שיתוף-פעולה שכזה עשוי להיות כפוף לאישור הרשות לתחרות

טל גרנות-גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יח"צ

הערכות: הוט תבקש לבחון את המיזוג שלה עם פרטנר במקביל למיזוג סלקום וגולן טלקום

בהוט שוקלים לבקש מהמדינה שלא לתת אישור למיזוג של סלקום עם גולן טלקום לפני שיבחנו את פוטנציאל המיזוג של הוט עם פרטנר ● בהוט מאמינים כי המיזוג שלה עם פרטנר טומן בחובו יתרונות ברמה הלאומית, ולכן על הרגולטור לבחון את שני המיזוגים במקביל

רביב צולר, מנכ"ל כיל / צילום: נטלי כהן קדוש

כיל מרחיבה את פעילות הפתרונות לחקלאים: רוכשת חברה אמריקאית בכ-30-25 מיליון דולר

חברת Growers פועלת בתחום של עיבוד וניתוח נתונים חקלאיים ● מנכ"ל כיל, רביב צולר: "שילוב הפלטפורמה הייחודית של Growers עם הידע האגרונומי הנרחב של כיל יאיץ את תהליך הפיתוח והחדירה לשוק"

אלון מאסק / צילום: Aly Song, רויטרס

יצרניות הרכב הוותיקות שוברות את הראש: "איך להיות יותר כמו טסלה?"

בכירים בפולקסווגן, אאודי, פורשה וג'נרל מוטורס מאיצים את המאמצים להעלות על הכביש דגמים "הורגי טסלה" ● אנליסט במורגן סטנלי: "אם טסלה תוכיח שהיא רווחית, זה יבטל את אחת הסיבות הגדולות ביותר לכך שהיצרניות המסורתיות היססו 'ללכת על כל הקופה' עם המכוניות החשמליות"

לשכת תעסוקה / צילום: אריאל ירוזלימסקי

בנק ישראל: מענק העבודה מדרבן בעלי הכנסות נמוכות לצאת לעבוד

המחקר של בנק ישראל מצא כי הגדלת היקף מענק העבודה מפחיתה את ההסתברות להפסיק לעבוד ● ההשפעה החיובית הגדולה ביותר של המענק נמצאה אצל גברים חרדים ונשים מעל גיל 55

ויליאם בר, התובע הכללי של ארה”ב, בנאומו בשבוע שעבר / צילום: Associated Press

דיווחים בארה"ב: שר המשפטים שוקל להתפטר בגלל הציוצים של טראמפ

השר וויליאם באר קרא לנשיא ארה"ב להפסיק לצייץ חוות-דעת על החלטות של משרד המשפטים ● ברקע: מאבק על עצמאות מערכת אכיפת החוק בארה"ב ● טראמפ: "אני עומד בראש מערכת האכיפה"

אילאיל שחר / צילום: מתוך יוטיוב

עוזבת אל גל"צ: אילאיל שחר עוברת לחטיבת החדשות בתאגיד השידור

שחר, ראש מחלקת החדשות והפרשנית המדינית בגלי צה"ל, תמונה לסגנית מנהל חטיבת החדשות בתאגיד השידור הציבורי "כאן" ● תחליף בתפקיד את צ'יקו מנשה שהודיע לפני מספר שבועות על פרישתו

חברות מוצרי החשמל מעלות מחירים / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי , גלובס

אפקט הקורונה: חברות מוצרי החשמל מנצלות את המומנטום ומעלות מחירים

בתוך שבוע נרשם גל עליות במחירי מוצרי החשמל בקרב ארבע חברות - אלקטרה, טורנדו, ברימאג וניופאן – אשר נע בשיעור של בין 3% ל-14% במחיר לקמעונאי ● הצעד הזה מתרחש על אף שעדיין קיימת בישראל סחורה שהגיעה לארץ טרום המשבר

אהוד ברק / איל יצהר

אינטרקיור מגדילה כושר ייצור: תקצור צמחים ראשונים במסגרת הסכם עם חוות קנאביס במחוז חיפה

מאינטרקיור נמסר כי החווה כבר קיבלה אישור לגידול קנאביס מיחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

מנכ"ל סלקום: "גולן טלקום היא חברה מצוינת, ויש לנו מה ללמוד ממנה"

במכתב לעובדי סלקום כתב המנכ"ל אבי גבאי כי צריך לבוא לרכישה עם הרבה כבוד ובלי התנשאות וזלזול