גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מיכאל גולן: הפגישות במירס משעממות, עשיתי את זה רק בשביל דרהי

(עדכון) - ‎בדיון בצו מניעה שביקשה מירס נגד גולן ואורן מוסט אישר מוסט כי במהלך התקשרותו עם מירס הועברו אליו נתונים סודיים שלה ■ השופט למירס: שקלו שוב את הבקשה לצו מניעה

"לאור העובדה שכל הנתונים נמצאים כבר אצל הקבוצה הצרפתית גזבייה ניאל, שאינה צד לדיון, ומכיוון שהם לא יוכלו לפעול בלי אורן מוסט ומיכאל גולן, תשקלו אם אתם עומדים על הבקשה לצו מניעה" - כך אמר היום (ב') סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב, השופט יהודה זפט, לנציגי חברת מירס תקשורת, במסגרת הדיון בבקשה לצו מניעה שהגישו נגד השתתפותם של גולן ומוסט במכרז לבחירת מפעיל סלולרי בישראל, במסגרת קבוצת ניאל.

עם זאת, השופט עדיין לא גיבש החלטה סופית בנוגע לבקשה, וזו צפויה להינתן בימים הקרובים.

במהלך הדיון בבקשת מירס העידו בפני השופט מנכ"ל החברה, אברשה בורשטיין, והסמנכ"ל, גיא ידלין. מהעבר השני עלו לדוכן העדים גולן ומוסט, שדחו את טענות מירס.

כזכור, מירס טוענת כי קבוצת גזבייה ניאל, שבה משתתפים גולן ומוסט, אינה יכולה להתמודד במכרז למפעיל סלולרי נוסף ללא הישענות על חומר ומידע סודי שצברו השניים במסגרת הקשר שלהם עם מירס, ולכן הם מנועים מלהשתתף בו.

בבקשה לצו מניעה תיארה מירס את המעורבות של גולן ומוסט במכרז וטענה כי המידע שנחשפו אליו הוא סודי ויסייע להם בהכנת המענה למכרז, שייסגר בתחילת פברואר.

בעדותו אישר מוסט, מי שהיה המשנה לנשיא ולמנכ"ל סלקום, כי במסגרת ההתקשרות שלו עם מירס הועברו אליו נתונים סודיים שלה, גם לגבי התוכנית האסטרטגית העתידית של החברה, הכוללת אפשרות של זכייה במכרז הסלולר, המכונה "פרויקט גרין".

מוסט אמר כי המטרה של מירס כבר שנים היא לשדרג את התשתית שלה כדי להגיע לטכנולוגיה העדכנית הקיימת בעולם, וציין כי רצועות התדרים במכרז הסלולר הן מסוג ה-umts העדכנית.

במהלך עדותו של מוסט נחשפה הודעת דואר אלקטרוני ששלח למנכ"ל מירס באוגוסט אשתקד, שבה כתב: "אנחנו נקרע להם את התחת ביג טיים".

מוסט הסביר בהקשר זה: "התכוונתי לחברת סלקום שאותה הקמתי, ממנה באתי, ולכבוד הוא לי להתמודד איתה במכרז".

גם גולן, העומד בראש קבוצת ניאל המבקשת להתמודד מול מירס במכרז, העיד היום ונחקר על-ידי בא-כוחה של מירס, עו"ד ד"ר יואב אסטרכייר.

גולן אישר כי הוא השתתף בכל הפגישות שבהן השתתף הבעלים של מירס, איש העסקים פטריק דרהי, אך לדבריו "דרהי לא שלח לי את כל החומר אלא שני מיילים בלבד, וחוץ מזה לא לקחתי מעולם שום חומר ממירס".

עו"ד אסטרכייר: "נכחת בישיבות של מירס במשך עשרות שעות ושמעת איזו חברת ייעוץ לקחו וגם שלקחו את גיאוקרטוגרפיה לעשות סקרי שוק".

גולן: "לא שמעתי על כך. נכחתי בפגישות, אבל לא קיבלתי על זה כסף, וזה היה משעמם מאוד. עשיתי את זה רק בשביל דרהי, אם הייתי יכול הייתי מעדיף לא להגיע בכלל לפגישות".

קודם לעדויותיהם של מוסט וגולן, נחקרו מנכ"ל מירס, אברהם בורשטיין, והמשנה למנכ"ל, גיא ידלין, בנוגע להחלטתם להפסיק את העבודה עם מוסט ולנסות ולמנוע ממנו ומגולן להתמודד במכרז.

במענה לשאלות בא-כוחם של מוסט וגולן, עו"ד איל רוזובסקי, העיד בורשטיין כי הוא אמר למוסט שיישא בתוצאות של מעשיו, ואישר כי הדברים נאמרו אחרי שכבר היתה ידיעה ב"גלובס" על כך שמוסט הולך למכרז, אך הכחיש כי ראה את הכתבה.

בורשטיין ציין כי "גולן מעולם לא היה עובד של מירס אבל היה ידיד אישי של מר דרהי, ולכן נחשף לחומר הסודי שלנו. מוסט היה אדם שעבד בחברה, והיתה לו נגישות לאנשים ולחומרים סודיים".

עו"ד רוזובסקי: "אין בחומר שצרפתם לבקשה שום דבר סודי מלבד החולשות של מירס, שעדיין לא נמצאת בשוק הסלולר. בחומר שכן הצגתם כתוב שמירס היא חברה מבוססת שמכירה היטב את השוק, זה חומר סודי שצריך למנוע ממוסט להתמודד במכרז?"

בורשטיין: "הוא סודי בתפיסה של איך מירס רואה את עצמה. אין משמעות למחיר במכרז בהחלטה על הזוכה הסופי. מה שיותר חשוב הוא שלב ההיתכנות של תנאי הסף, שבהן נדרש להציג תוכנית עסקית מסודרת".

עו"ד רוזובסקי: "עשיתם מצג-שווא כלפי מוסט, שלחתם למוסט הסכם שבו נאמר שאסור לו להתחרות במירס, ואחר-כך ירדתם מזה כי לא היה הסכם כזה, וזו היתה רק טיוטה מהמחשב".

בורשטיין: "לא הייתי מעורב בזה. בכל מקרה, כל הנתונים הסודיים שלנו כבר מצויים אצל קבוצת ניאל".

עו"ד רוזובסקי: "אז צו שימנע את השתתפות מוסט וגולן כבר לא ייתן לך כלום. הקבוצה הצרפתית (ניאל. ח.מ.) כבר קיבלה את החומר, למה לא צירפת אותה כצד פה?"

בורשטיין: "כי אני לא מכיר אותה ורוצה למנוע את ההשתתפות של מוסט וגולן".

גם גיא ידלין, המשנה למנכ"ל מירס, נחקר על-ידי עו"ד רוזובסקי בנוגע לתצהיר שהגיש לבית המשפט במסגרת בקשת מירס לצו מניעה. ידלין העיד הוא כתב למוסט שאסור לו להתחרות במירס.

"אני אוהב את מוסט ומפרגן לו על ההזדמנות לממש את עצמו, אבל נאלצנו לפנות לבית משפט ולהגיע איתו למקומות שאף פעם לא חלמתי שנגיע אליהם", סיפר ידלין.

בתחילת הדיון, ולאחר שנוכחו לדעת כי כתב של "גלובס" נוכח באולם, ביקשו באי-כוחה של מירס כי הדיון יתנהל בדלתיים סגורות, אך השופט זפט דחה את בקשתם.

גולן ומוסט מיוצגים בידי עורכי הדין אייל רוזובסקי, דן סלע ותמיר כהנוב ממשרד צלרמאייר פילוסוף. מירס תקשורת מיוצגת בידי עורכי הדין ד"ר יואב אסטרכייר, מור ברגנר ומיה כהנוב ממשרד מיתר ליקוורניק, גבע, לשם ברנדווין ושות'.

‎מה טוענת מירס נגד מוסט וגולן?

* מוסט נחשף למחקרי שוק שערכה מירס.

* מוסט שהה במשרדי מירס סמוך מאוד לעזיבתו למתחרה.

* ‏ גולן נכח בפגישות עבודה במירס שנגעו למכרז.

* למוסט ולגולן התאפשרה גישה לכל מקום במשרדי מירס.

* בלתי אפשרי לגשת למכרז בלי שימוש במידע שנחשפו אליו.

עוד כתבות

זהבית כהן / צילום: רמי זרנגר

באייפקס בוחנים מכירה של בית ההשקעות פסגות בחלקים

הקרן, בניהולה של זהבית כהן, מקדמת על פי הערכות מכירה מפוצלת של פעילויות של בית ההשקעות ● מבחינת אייפקס, מדובר על כלי להצפת ערך לבית ההשקעות כולו ● אייפקס בתגובה: "לא מתייחסים לשמועות"

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

נעילה שלילית בבורסה: ת"א 35 נסוג מהשיא, מניות האנרגיה החלופית צנחו

מדד ת"א 35 נסוג ב-0.1%, ת"א 90 איבד 0.5%, מדד הבנקים ננעל ללא שינוי ● אלוני חץ איבדה 1.3%, אנלייט ירדה ב-5.2%, אנרג'יקס איבדה 3.7%  אלביט מערכות ועזריאלו עלו ב-1% ו-1.4% בהתאמה

דב בהרב / צילום: תמר מצפי

לידר שוקי הון בעקבות הערכות על מגעים למכירת גילת: "פועלת בשוק שצומח מאוד; יש יותר אינטרנט בכל מקום"

לדברי מחלקת המחקר של בית ההשקעות, "גילת נמצאת בפוזיציה חיובית מאוד. מתוכננים לעלות אלפי לוויינים שיכסו שטחים נרחבים בעולם, וצריך טכנולוגיה וציוד שיתאימו לזה" ● קרן פימי מורווחת בכ-100 מיליון דולר "על הנייר" מהשקעתה בחברה

פיטר ביינרט/ צילום:   Gettyimages/Anadolu Agency

"לא חשבתי שאי פעם אחשוש ללכת עם כיפה במנהטן"

פיטר ביינרט, שעוכב בשדה התעופה אחרי שהשתתף בהפגנה בחברון, מגיע לביקור נוסף בישראל ● בשיחה נוקבת הוא תומך בחרם על מוצרים שיוצרו בשטחים, טוען כי ארה"ב צריכה לקצץ את הסיוע הביטחוני לישראל, ומאמין שפתרון שתי המדינות לא רלוונטי

הנסיך הארי / צילום: Toby Melville, רויטרס

הארי וינדזור: "זו לא הייתה החלטה קלה, אבל אין אופציה אחרת"

בהתבטאות ראשונה מאז שארמון בקינגהאם הודיע כי הארי ואשתו מייגן יורחקו מכל התפקידים הרשמיים, הביע הארי "צער עמוק" ולקח אחריות מלאה על ההחלטה להתרחק ממשפחת המלוכה ● "לקחתי צעד קדימה לתוך חיים, שאני מקווה שיהיו רגועים יותר"

איילת שקד / צילום: כדיה לוי

"הטלת האגרות אומנם הפחיתה סטטיסטית תביעות סרק, אבל גם צמצמה הגשת תביעות טובות"

"גלובס" ממשיך ובודק את השפעתן של הטלת האגרות על שוק הגשת התובענות הייצוגיות, והפעם באמצעות עורכי דין העוסקים בנושא • מהי עמדתם בנוגע לרפורמה, ומה הם מציעים לעשות בעתיד כדי להפחית עוד יותר את הגשת תביעות הסרק? • חלק שני בסדרה

מפגיני סביבה נגד הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס / צילום: ARND WIEGMANN, רויטרס

בין גרטה לטראמפ: המשחק הכפול של כנס הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס

הכינוס הכלכלי האליטיסטי ביותר שקיים מנסה לשנות פניו ולהפוך לרלוונטי ● למשל, השנה הוא יארח את פעילת הסביבה גרטה טונברג על הבמה המרכזית ● למרות שנשמע הרבה מלים כמו "בר קיימא" ו"כלכלה הוגנת", נראה שמשבר הסחר בין ארה"ב לסין יעניין את הבאים הרבה יותר

יוסי ורשבסקי ואבי בן טל / צילומים: אביב חופי, ynet

טלטלה ברשת 13: המנכ"ל יוסי ורשבסקי עוזב; אבי בן טל יחליפו

גורמים ברשת 13 אמרו ל"גלובס" כי ההחלטה על עזיבתו של ורשבסקי נובעת מאכזבה מביצועי הערוץ ● בן טל, שכיהן כמנכ"ל ynet ב-13 השנים האחרונות, ייכנס לתפקידו כמנכ"ל רשת בתוך כחודש וצפוי בין היתר לקדם את תחום הדיגיטל בערוץ

שלטי מכירה והשכרה בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

דעה: אם על הנייר לרבים עדיף לשכור דירה, למה מעטים בישראל בוחרים בכך?

המדינה תורמת להנחה שלגור בשכירות זה לא טוב ולא ראוי, ודוחפת את הצעירים לרכוש דירות חרף הקשיים הכלכליים הרבים שמהלך כזה צופן ● דעה

אופיר כץ, הליכוד / צילום: דוברות הכנסת

האם אחוזי ההצבעה באזורי ליכוד מסורתיים ירדו?

ח"כ אופיר כץ מהליכוד אמר כי "במקומות שהליכוד מקבל בהם מעל 30%, הייתה בספטמבר ירידה באחוז ההצבעה" ● האם הקמפיין האגרסיבי בספטמבר כשל במשיכת המצביעים בערי הליכוד? הנה המספרים ● "המשרוקית של גלובס"

קצינים/ צילום: דובר צהל

העליון: המדינה תחשוף נתונים נוספים על הפנסיה של משרתי הקבע

פסק הדין ניתן במסגרת ערעור של תנועת "הצלחה" נגד משרד הביטחון והאוצר, בדרישה לחשוף פרטים שהושחרו בנספחי הסכם כחלון-יעלון

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין / צילום: יונתן זינדל

במפלגת הליכוד מתדרכים נגד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין

המתדרכים, המעבירים אמירות קשות מאוד לכלי התקשורת בישראל, חוששים לחשוף את זהותם ולא מדברים בשמם ● השר זאב אלקין: "יולי עשה את המקסימום, אין מקום לתקיפות אנונימיות ונבזיות"

מנכל בזק דודו מזרחי / צלם: רונן טופלברג

בזק צפויה להחליט השנה על כניסה לפרויקט החשוב בתולדותיה

על פי המסתמן, החברה תיכנס השנה לפרויקט הסיבים האופטיים גם במקרה שמשרד התקשורת לא ישלים עד הסוף את מדיניותו בנושא ● שר התקשורת דוד אמסלם הורה להמשיך ולקדם את ההכנות לאישור הפרויקט אך הוא ישאיר את החתימה הסופית על המדיניות לשר התקשורת הבא

מאיר שמיר בבית המשפט \ צילום: כדיה לוי

העסקה בין שתי חברות הביטוח שהעירה את מניית מבטח שמיר

לאחר תקופת שקט ארוכה ריכזה אתמול מניית חברת ההשקעות עניין רב ● העליות האחרונות השלימו לה טיפוס שנתי של כ-20%, אך רק 15% בשלוש השנים האחרונות

קנאביס / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

קמן חושפת את הנתונים הכספיים של חברת הקנאביס FTE

לחברת הקנאביס הזרה הראשונה הפועלת כדי להיסחר בבורסה בתל אביב הכנסות של 13.9 מיליון דולר בשלוש הרבעונים הראשונים של 2019 ● ה-EBITDA הגיע ל-0.8 מיליון דולר באותה תקופה

אבי גבאי / צילום: כדיה לוי

הערכה: גבאי ינסה לעצור את הדימום של סלקום באמצעות מיזוג עם הוט

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר חוזר למגזר העסקי ● מה יגיד הרגולטור על רצונות המיזוג של סלקום, מה יעלה בגורלו של מיזם הטלוויזיה (שעולה עשרות מיליוני שקלים בשנה), וכמה עובדים יפטר גבאי? ● ארבע הערות על האתגרים של מנכ"ל סלקום החדש

רוני חזקיהו / צילום: תמר מצפי

בזכות הדולר והשכר ולמרות הגירעון – יחס החוב של ישראל ירד ל-60%

שיעור החוב היחסי הוא קריטריון שיש לו חשיבות רבה מבחינת דירוג האשראי של ישראל, וסוכנויות דירוג האשראי צפויות לפיכך לראות בירידת שיעור החוב אינדיקציה חיובית

ח"כ היבא יזבק / צילום: יח"צ

נציגי העבודה-גשר-מרצ יקבלו חופש הצבעה בדיון על פסילת ח"כ יזבק

היום יגיש ח"כ אופיר כץ מהליכוד את הבקשה לפסילת ח"כ היבא יזבק מבל"ד ● מפלגת העבודה צפויה לתמוך בפסילתה, אך במרצ צפויים להתנגד

רג'י פאולר, מבעלי מינסוטה ויקינגס לשעבר  / צילום: Eric Miller, רויטרס

בעלי מינסוטה ויקינגס לשעבר יודה בהעברות כספים בלתי חוקיות בין בורסות קריפטו לבנקים

משפטו של רג'י פאולר ייפתח באפריל, לאחר שהגיע להסדר טיעון עם התובע הכללי של ארה"ב ● לצדו נאשמים האחים הישראלים עוז ורביד יוסף באחת הפרשות הפליליות החמורות שנחשפו בשוק מטבעות הקריפטו

אליזבת' וורן ואיימי קלובושר / צילומים: רויטרס, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

"הניו יורק טיימס" תומך באליזבת וורן ואיימי קלובשר לנשיאות ארה"ב

בעיתון כתבו כי החליטו לתמוך בשתי מועמדות דמוקרטיות לנשיאות ולא רק באחת, מאחר ש"ברגע הרה-גורל זה, גם המודל הרדיקלי וגם המודל הריאליסטי זקוקים לשיקול רציני מחדש" ● "מי ייתן והטובה ביותר תנצח"