גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

קריירה בצ'יק: באיזה מקצוע תרוויח 30 אלף שקל תוך 3 שנים?

לכל הממהרים להרוויח כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן - 7 מקצועות עם זמן הכשרה קצר, שכר התחלתי גבוה ואופקי קידום מהירים

אחד המוטיבים העיקריים שמאפיינים את צעירי העידן הנוכחי בבחירת מקצוע ובניהול קריירה - הוא חיפוש ההצלחה האישית והחומרית כבר בגיל צעיר מאוד. שני אלה מובילים צעירים לחפש מקצוע ש"מחר בבוקר" יאפשר להם להשתכר היטב, בלי יותר מדי השקעה, הכשרות, ועם הבטחה בטוחה לקידום מהיר.

למעשה, בעולם אינטרנטי-קליפי שזז במהירות לא אנושית, טווח הקשב של כולנו מתקצר. המשמעות היא שלצעירים פחות קוסם הרעיון של מסלול אקדמי ארוך ומפרך, שבסופו של יום גם לא מבטיח להם מקצוע מפרנס.

הם אמנם יעשו תואר אקדמי, אבל לרוב הם לא יתלו בו יותר מדי תקוות לעתיד מקצועי ויפזלו להכשרות חיצונית קצרות, מעשיות ורווחיות בטווח הקרוב והארוך.

חופית מלכי, מנהלת גיוס בפיקארו גיוס והשמה להיי-טק מקבוצת אזטק; יוגב קראדי, מומחה קריירה, שכר והטבות באולג'ובס; וירון לובינסקי, סמנכ"ל שיווק באורטל משאבי אנוש - ממפים שבעה מקצועות שיכולים לעשות את העבודה.

1. קופירייטר

- איפה לומדים:

קראדי: "בבתי-ספר לקופירייטינג בבעלות יזמים פרטיים או חברות פרסום. במסגרת הקורס הסטודנטים בונים תיק עבודות, תוך הפקת פרויקטים בפועל ללקוחות פרטיים, ועושים סטאז'".

- משך ההכשרה:

בין חצי שנה לשנה.

- מה צריך מעבר להכשרה:

קראדי: "המעסיקים מעדיפים אנשים ורבליים, בעלי כושר ניסוח, עם יכולות תקשורת גבוהות, מהירי מחשבה וחדים, שיכולים לדייק ולתמצת רעיונות במילים ספורות".

- שכר ממוצע:

ללא ניסיון: 7,000-8,000 שקל.

עם שנתיים ניסיון: 8,000-11 אלף שקל.

שנתיים-4 שנות ניסיון: 11-14 אלף שקל.

חמש שנות ניסיון ומעלה: 14-20 אלף שקל (לרוב בתפקידי ניהול).

- אופקי קידום:

קראדי: "כשקופירייטר צובר ניסיון הוא יכול לצאת מהנישה של משרדי הפרסום ולהשתלב במחלקות פרסום של פירמות גדולות. לחלופין, הוא יכול להשתלב בערוצי טלוויזיה (למשל, כעושה פרומואים), שם תנאי השכר הרבה יותר טובים יחסית מהמקובל במשרדי הפרסום. מנהל קריאייטיב בדרג ביניים ישתכר 18-20 אלף שקל פלוס רכב, וסמנכ"ל קריאייטיב ישתכר בממוצע 30-35 אלף שקל פלוס רכב".

- זמן ממוצע למציאת עבודה:

קראדי: "שישה חודשים, מרגע שליחת קורות-החיים. זוהי תקופה ארוכה יחסית, שנובעת מכך שהתחום בארץ לא-ממוסד וכל ישראלי שני מחשיב עצמו כקופירייטר. מנגד, שוק משרדי הפרסום קטן יחסית וכשהם נדרשים לעובדים, הם מדקדקים בבחירת האנשים הכי מוכשרים ויצירתיים".

2. מנהל תכניות שותפים

- איפה לומדים:

מלכי: "התפקיד קיים בעיקר חברות היי-טק שמחזיקות מוצר אינטרנטי הפונה לשווקים גלובליים. התפקיד הוא לתחזק את מערך השותפים החיצוניים, לעודד אותם להזרים תנועה לאתר, לגייס שותפים חדשים, ולבנות להם תכנית תגמולים מאוזנת (שתותיר שולי רווח אופטימליים לפירמה). כיוון שמדובר בתפקיד חדש יחסית, אין קורס ייעודי פורמלי שמכשיר אנשים לתפקיד, אבל מעסיקים יחפשו מועמדים שעברו הכשרות קצרות בשיווק שותפים".

- משך ההכשרה:

שלושה חודשים.

- מה צריך מעבר להכשרה:

מלכי: "אנגלית ברמת שפת אם ואנשים שמדברים שפה זרה נוספת רצוי איזוטרית. זאת, כדי לחדור לשווקים חדשים ולא רוויים. ברמת האישיות על מועמד להוכיח יכולת אוטודידקטית, אוריינטציה שיווקית והרבה אינטליגנציה רגשית. במקרה הזה תואר אקדמי הוא רק בבחינת Nice to have, לא משהו שמעסיקים מחפשים".

- שכר ממוצע:

ללא ניסיון: 8,000-9,000 שקל, כולל עמלות.

שנה-שנתיים ניסיון: 14-16 אלף שקל, כולל עמלות.

מעל 3 שנות ניסיון: 15-30 אלף שקל.

- אופק קידום:

מלכי: "מנהל תכניות שותפים יכול להתקדם בארגון גדול ולהפוך לסמנכ"ל שיווק אונליין (בפרט כשהיום יותר ויותר חברות מפצלות את המשרה הבכירה של סמנכ"ל שיווק לשתי משרות: אונליין ואופליין), ולהשתכר 30-35 אלף שקל, כולל רכב. הקידום יכול להיעשות גם רוחבית, במעבר לתחומים משיקים אחרים בארגון גדול כמו קניין מדיה או מנהל רשתות חברתיות".

- זמן ממוצע למציאת עבודה:

מלכי: "מועמד שמחזיק אפילו בניסיון מועט בתחום, ימצא עבודה תוך שבוע-שבועיים מיום הגשת קורות החיים. מועמד ללא ניסיון או עם ניסיון בתחומים משיקים אחרים, ימצא עבודה בטווח של חודש וחצי".

3. רפרנט ביטוח

- איפה לומדים:

קראדי: "קיימים בתי-ספר פרטיים שמעבירים הכשרות לכל מי שמבקש להתמקצע בענף הביטוח, אך ניתן ללמוד את הנושא גם דרך קורסים שיוזמות סוכנויות ביטוח גדולות או חברות הביטוח, שגם מציעות את ההכשרות הללו בעלויות מסובסדות, בין השאר, כדי לגייס מתוכן עובדים".

- משך ההכשרה:

בין חצי שנה לשמונה חודשים.

- מה צריך מעבר להכשרה:

קראדי: "חברות הביטוח מעדיפות אנשים עם רקע של עבודה כלשהי בעולם הביטוח, גם אם מדובר בתפקיד זוטר ביותר כמו מזכירות, ממפתחים או מתייקים. למעשה, המגייסים מחפשים מועמדים שמכירים את הז'רגון המקצועי, את המטרייה וכיצד חברת ביטוח מתנהלת. ברמת תכונות אופי, תהיה התעקשות על אנשים בעלי יכולת דיוק גבוהה ועם עקומת לימוד מהירה בתחומי המחשוב".

- שכר ממוצע:

מתחיל ללא ניסיון: 5,000-6,500 שקל, כולל ביטוח מנהלים, קרן השתלמות ומגוון רחב של ביטוחים רפואיים.

עד שנתיים ניסיון: 7,000-9,000 שקל.

- אופקי קידום:

קראדי: "מהשלב הזה והלאה רפרנט הביטוח מתמקצע בתחום התמחות נישתי, למשל, מסלק תביעות או חתם שמרוויחים 10-12 אלף שקל. למעשה, כבר לאחר שנים ספורות של עבודה בחברת ביטוח גדולה הם יכולים לקפוץ בקריירה ולהפוך למנהלי צוות (12-14 אלף שקל), מנהלי תחום ביטוח (20-24 אלף שקל) או מנהלי מחלקה (18-22 אלף שקל), כשלכל אורך המסלול מתלווים לשכר התנאים הפנסיונים מצוינים שפורטו לעיל".

- זמן ממוצע למציאת עבודה:

קראדי: "ארבעה חודשים וחצי, מרגע הגשת קו"ח. אך ברגע שמועמד 'שם רגל' בחברת ביטוח גדולה, הוא נהנה מקידום מהיר יחסית ומתנאי שכר טובים ביחס לשוק ולמשך ההכשרה שהוא עבר. למועמדים שמתקשים להיכנס לחברת ביטוח גדולה קיימת אפשרות להתחיל לעבוד בסוכנות ביטוח גדולה כדי לצבור ידע והיכרות עם השפה המקצועית".

4. יחצ"ן או דובר

- איפה לומדים:

קראדי: "בעיקר ביחידות ללימודי המשך/לימודים חיצוניים של האוניברסיטאות והמכללות כלימודי תעודה, למרות שתואר ראשון בתקשורת יכול להוסיף נקודות זכות למועמדים".

- משך ההכשרה:

שבעה חודשים עד שנה.

- מה צריך מעבר להכשרה:

קראדי: "מועמד ללא ניסיון יוכל להשתלב במשרד יח"צ קטן. חברות גדולות לא ייקחו 'בוגר קורס', אלא יחפשו מועמד שכבר עבד במשרדי יח"צ והשתפשף. ברמת הכישורים האישיותיים, התכונה הכי מבוקשת תהיה כושר שכנוע, אסרטיביות ויכולת עמידה בלחצים. בתחום זה המגייסים לא יחפשו את העדינים והנחמדים".

- שכר ממוצע:

עד שנתיים ניסיון: 6,500-8,000 שקל.

שנתיים עד 4 שנות ניסיון: 8,000-11 אלף שקל.

מעל 4 שנות ניסיון הוא כבר מגיע לרוב לתפקיד תקציבאי ומשתכר 10-14 אלף שקל.

- אופקי קידום:

קראדי: "בתוך משרד יח"צ אפשר להתקדם לתפקיד של מנהל לקוחות ולהשתכר שכר ממוצע של 16-18 אלף שקל, פלוס רכב. מכאן הוא יכול להתקדם לעבודה במחלקת דוברות של פירמה ממותגת או כלוביסט בכנסת (או בגוף ציבורי אחר), כשדובר/לוביסט משתכר 16-25 אלף שקל, פלוס רכב. בחברות ציבוריות גדולות מאוד, בחברות ממשלתיות וברשויות מקומיות, דובר נחשב לתפקיד בכיר מאוד והוא עשוי להשתכר 30-50 אלף שקל, פלוס רכב".

- זמן ממוצע למציאת עבודה:

קראדי: "דובר שיושב בפירמה גדולה או במוסד ציבורי נוטה להיצמד לכיסא שלו. כיוון שהתחלופה בתחום זה נמוכה ומרבית הגופים הפועלים בתחום הינם משרדים קטנים ונישתיים (לא חברות יח"צ ענקיות), הרי שזמן איוש המשרות ארוך יחסית למתחילים ונמשך כשבעה חודשים. יחד-עם-זאת, ברגע שהעובד הופך מנוסה ומקושר הוא יכול למצוא עבודה בתחום בטווח של עד חודשיים".

5. מפקח רכישה

- איפה לומדים:

לובינסקי: "מפקח רכישה אחראי על קבוצת סוכנים בחברת הביטוח ותפקידו לעודד אותם למכור את פוליסות הביטוח של החברה. ברוב המקרים ההכשרה המקצועית לתפקיד נעשית בתוך חברות הביטוח עצמן. במהלך הקורס המשתתפים מקבלים שכר של 5,000 שקל ומתחייבים לעבודה לתקופת מינימום כלשהי".

- משך ההכשרה:

שלושה חודשים.

- מה צריך מעבר להכשרה:

לובינסקי: "עדיפות למועמדים עם ניסיון בניהול צוות או במכירות. כיוון שמדובר בתפקיד נחשב מאוד בחברת הביטוח, ברמה האישיותית הם צריכים להיות אינטליגנטים מאוד, בעלי כושר שכנוע, כושר הנעה ובעלי עקומת לימוד חדה".

- שכר ממוצע:

ללא ניסיון: 8,000-9,000 שקל.

שנה עד שנתיים ניסיון: 10-15 אלף שקל.

שנתיים עד 5 שנות ניסיון: 15-20 אלף ש'.

מעל 5 שנות ניסיון: 20 אלף שקל ומעלה.

- אופקי קידום:

לובינסקי: "זהו מקצוע לכל החיים. לרוב לא עוזבים אותו בגלל שהוא נחשב מאוד, בגלל גובה השכר ובגלל הגמישות בעבודה. הקידום לרוב רוחבי ונעשה דרך מעבר לחברות ביטוח אחרות".

- זמן ממוצע למציאת עבודה:

לובינסקי: "כחודש, מרגע הגשת קו"ח".

6. יועץ פנסיוני

- איפה לומדים:

לובינסקי: "קורסים במסגרת חברות שפעילות בתחום או בבתי"ס פרטיים לייעוץ פנסיוני. זהו מעין קורס אקטואריה מהיר, במסגרתו לומדים את כל המושגים הבסיסיים עד לרמה שבה הסטודנט הופך מוסמך לייעץ ולענות על שאלות בתחום. הרישיון ניתן גם על-ידי הרשות לניירות ערך וגם על-ידי משרד האוצר".

- משך ההכשרה:

שנה עד שנה וחצי.

- מה צריך מעבר להכשרה:

לובינסקי: "אינטליגנציה ואוריינטציה לפרטים קטנים. תואר ראשון ריאלי יהווה יתרון גדול".

- שכר ממוצע:

ללא ניסיון: כ-10,000 שקל

שנה עד שנתיים ניסיון: 10-13 אלף שקל.

שנתיים עד 5 שנות ניסיון: 13-15 אלף ש'.

- אופקי קידום:

לובינסקי: "לרוב הקידום רוחבי, כי בשל הביקוש הם נוהגים לתזז בין חברות כדי לשפר את תנאי שכר שלהם".

- זמן ממוצע למציאת עבודה:

לובינסקי: "עד חודשיים, מרגע הגשת קו"ח".

7. מאמן מכירות

- איפה לומדים:

קראדי: "אין קורס ייעודי שהופך אדם למאמן מכירות, אבל מי שמבקש להפוך לכזה יידרש לעבור גם הכשרות בעולם המכירות וגם ללמוד קואוצ'ינג".

- משך ההכשרה:

כחצי שנה.

- מה צריך מעבר להכשרה:

קראדי: "ניסיון במכירות. ברמת האישיות מחפשים אנשים כריזמטיים בעלי יכולת הקשבה, תכונת חיונית שנדרשת גם באימון וגם במכירות".

- שכר ממוצע:

ללא ניסיון: 6,500-8,000 שקל, כולל בונוסים על בסיס הצלחות.

עם ניסיון של עד שנתיים: 8,000-11 אלף שקל.

שנתיים עד 4 שנות ניסיון: 10-14 אלף שקל, פלוס רכב.

- אופקי קידום:

קראדי: "כבר אחרי שלוש שנים מאמן מכירות יכול להתקדם לתפקיד ניהולי עם ששכר נאה בצדו, למשל, ניהול צוות מאמנים (11-15 אלף שקל) או ניהול תחום ההדרכה (12-22 אלף שקל, בהתאם לגודל הפירמה).

- זמן ממוצע למציאת עבודה:

קראדי: "חמישה חודשים. זמן ארוך יחסית, שנובע משתי סיבות: התפקידים הללו קיימים רק בארגונים גדולים, ומדובר בתפקיד חדש יחסית שעוד לא כולם הכניסו לארגון".

עוד כתבות

רצת המרתון הישראלית לונה צ’מטאי / צילום: Martin Meissner, רויטרס

כש-14 ימי בידוד מאיימים יותר מהנגיף עצמו

ליגת האלופות מוכיחה בינתיים שהיא חזקה מהקורונה ● עם זאת, הנגיף כבר מתחיל לאיים על אירועי ספורט אחרים בכל העולם - בעיקר על האולימפיאדה בטוקיו ● הדילמה של הספורטאים הישראלים בשלב זה היא איפה להתאמן והאם כשיחזרו לארץ ייאלצו להיכנס לבידוד

אסתר חיות / צילום: ברני ארדוב וואלה

דעה: ראש הממשלה בני גנץ יגשים את חזון שלטון המשפטנים

בני גנץ מבקש לרסן את המערכת הפוליטית, ומנגד המערכת הפוליטית מבקשת לרסן את עמדת היועץ המשפטי לממשלה ● מי הנואם מפתיע שטען כי בית המשפט ביצע "השתלטות עוינת על עולם קבלת ההחלטות", ולמה הממשלה תישאר תמיד חלשה למרות כל מאמציה, עד שבאמת יימאס לה

בדיקת נוסעים בעת הצ'ק אין בנמל תעופה בסין / צילום: רויטרס

חולה מאומת בישראל; האפיפיור נצפה חולה במיסת ענק באיטליה

האדם חזר מאיטליה לפני 4 ימים והוא יועבר לאשפוז בשיבא במתקן ייעודי ● מאתמול: כל מי שחזר מאיטליה ב-14 הימים האחרונים חייב בבידוד ● נשיא התאחדות התעשיינים: "מרגיש שהאירוע אינו מנוהל וההחלטות גורמות לנזקים גדולים להתנהלות העסקית"

ערן אייל, מייסד ומנכ"ל Shopin  / צילום: אתר Shopin

יזם הבלוקצ'יין המורשע ערן אייל נעצר וצפוי לגירוש מארה"ב

היזם הישראלי-דרום אפריקאי, שהורשע לפני כחודשיים בהונאת משקיעים בשתי חברות שהקים וניהל, מוחזק במעצר כשבוע ● בינתיים ממשיכה להתנהל התביעה שהוגשה נגד אייל על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית בגין הונאה בהנפקת מטבעות דיגיטליים למיזם Shopin

בני גנץ ובסאם גאבר / צילום: הערוץ הערבי ואתר פאנט, יח"צ

בכחול לבן נזכרו לחזר אחרי הקול הערבי, אבל הפיצו מסרים סותרים

לאחר שנתניהו פתח בקמפיין לעידוד הצבעה בקרב החברה הערבית, גם בכחול לבן התראיינו לעיתונות הערבית ● על דף המסרים: ניסיון למזער נזקים בשל התמיכה בתוכנית טראמפ, אבל גם שתי עמדות מנוגדות לגבי חוק הלאום

צוללת של חיל הים / צילום: יח"צ

גם אבריאל בר-יוסף ושי ברוש יועמדו לדין בכפוף לשימוע בתיק הצוללות

לבר-יוסף, לשעבר המשנה לראש המועצה לביטחון לאומי, מיוחסות עבירות של בקשת שוחד, קבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים ● לברוש, מקורבו ואיש חיל הים לשעבר, מיוחסות עבירות של בקשת שוחד, לקיחת שוחד, עבירות מס והלבנת הון

אסף אוני, ברלין / צילום: תמונה פרטית

"בברלין אני משלם כבר למעלה מעשור את אותו שכר דירה"

אסף אוני, כתב "גלובס" באירופה, הגיע לברלין לחודשיים ללימודים ונשאר 12 שנה, בינתיים ● תקופה מסוימת הוא חי חצי מהזמן שם וחצי ביפו, מדלג בין שמש ואפרוריות, סדר ובלאגן, אסף של פה ואסף של שם ● ואף מילה על מחיר המילקי - אבל על מחירי הדיור כן ● האזינו לפודקאסט "דברים שרואים משם" 

אישה בבית חולים בספרד שם אובחן מקרה קורונה / צילום: נאצ'ו דוצ'ה, רויטרס

בהלת הקורונה נמשכת בשווקים: נעילה שלילית בוול סטריט בסופו של השבוע הגרוע ביותר מאז 2008

הנפט צנח בלמעלה מ-4% ● בורסות לונדון, גרמניה, צרפת ואיטליה ננעלו בירידות של למעלה מ-3% על רקע החששות הגוברים מווירוס הקורונה ● מספר הנדבקים בנגיף ברחבי העולם עומד על יותר מ-83 אלף איש

בני גנץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גנץ פיטר את היועץ ישראל בכר בעקבות פרסום הקלטת

אתמול פורסמה ב"חדשות 12" קלטת שבה נשמע בכר אומר שגנץ יחשוש לתקוף את איראן וכי הוא יהיה ראש ממשלה לא אמיץ ● כחול לבן: "בכר נקלע למארב מתוכנן שכלל ניצול אישי, שימוש באמצעים פסולים והונאה - שיטופלו בציר המשפטי"

בנימין נתניהו / צילום: Ronen Zvulun, רויטרס

דעה: נתניהו מתחזק ואפילו המילה "שוחד" לא מצליחה לעצור את המומנטום

לפני יובלות, עוד לפני השימוע אצל מנדלבליט, רבים העריכו שאם עבירת השוחד תופיע בכתב האישום הדבר יפגע בנתניהו ● הימים האחרונים של המרוץ מוכיחים שלאישום כמעט אין משמעות ● רף הסיבולת לשחיתות של הציבור ממשיך לעלות

אחד הנוסעים הדרום קוריאנים שנדבקו בקורונה מחכים בשדה התעופה בן גוריון / צילום: Ariel Schalit, Associated Press

אל על: נגיף הקורונה יגרום לפגיעה של עד 70 מיליון דולר בהכנסות

חברה התעופה דיווחה היום לבורסה כי היא מעריכה שהפגיעה בהכנסותיה בין ינואר לאפריל תעמוד על טווח של כ-50 עד 70 מיליון דולר ● בחברה מעריכים כי הפגיעה בתוצאות תתקזז בחלקה עם צמצום בהוצאות התפעוליות ותעמוד על 25-45 מיליון דולר ● מניית אל על צונחת במסחר

מצביעה בקלפי/ צילום: רויטרס

מסתירים את עמדתכם הפוליטית? אתם לא לבד ואין לזה קשר לשמאל או לימין

סקר "גלובס" ומכון שילוב מגלה: האמירה שרק מצביעי ימין מעדיפים שלא לגלות עבור מי הם מצביעים היא במקרה הטוב מיתוס ● לפי הממצאים, הישראלים מרגישים הכי בנוח לגלות למשפחה למי הם עומדים להצביע, והרבה פחות לחברים ולקולגות בעבודה

ג'ו ביידן וברני סנדרס / צילום: Matt Rourke, AP

פרשנות: לביידן יש סיכוי במירוץ הדמוקרטי? יהודי ארה"ב מתפללים שכן

סבב הבחירות המקדימות בקרוליינה הדרומית בשבת, נותן לסגן הנשיא לשעבר הזדמנות כמעט אחרונה לגבור על ברני סנדרס ולזכות במועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ● הכרעה בין טראמפ לסנדרס בנובמבר היא אופציה שמחרידה את היהודים האמריקאים

גונן אוסישקין  / צילום: סיון פרג'

בעקבות משבר הקורונה: אל על נערכת לפיטורי 1,000 עובדים

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין הורה לסמנכ"לים בחברתו לגבש תוכנית מיידית לפיטורי עובדים ● היום דיווחה החברה על הפסקת טיסותיה לאיטליה ולבנגקוק ועל דחיית השקת הטיסה לטוקיו ● בנוסף דיווחה אל על כי נזקי משבר הקורונה עלולים להסתכם בפגיעה של עשרות מיליוני דולרים בהכנסות

נתן גושן / צילום עטיפת האלבום - באתי לחלום

חלום ושברו: נתן גושן חוטא בחטאי חוסר הדיוק והשטחיות

באלבום "באתי לחלום" נתן גושן בוחר בתהילה על חשבון האותנטיות

איתמר בן גביר  / צילום:תמר מצפי

מה עומד מאחורי הורדת החשיפה לעמוד הפייסבוק של מפלגת עוצמה יהודית?

מפלגת עוצמה יהודית התלוננה לוועדת הבחירות על כך שפייסבוק הורידה את החשיפה לעמוד של עו"ד איתמר בן גביר בגלל חשש שהמפלגה תיכנס לכנסת ● בפייסבוק טוענים כי הסיבה היא "ההפרות הרבות והחמורות של כללי הקהילה מצד בן גביר"

בני גנץ ובנימין נתניהו / צילומים: יוסי זמיר, Jack Guez/ ASSOCIATED PRESS

סקר "גלובס" ומכון שילוב: הישראלים לא מתכוונים לזוז מהגוש

שלוש מערכות בחירות רצופות בתוך שנה עשו את שלהן והציבור כבר יודע מה הוא חושב על הנושאים שעל הפרק ● רק מצביעים מעטים, כפי שנראה, שוקלים לעבור בין הגושים וגם כשהם כבר עוברים - הם מקזזים אלה את אלה משני כיווני המפה הפוליטי

שאנן סטריט / צילום: אוהד רומנו

"אחרי 70 שנים הגיע הזמן שנדע לשמוע ולהבין את הקולות סביבנו ולא נזדקק למתווכים"

שאנן סטריט מפגין נוכחות עם שיר הנושא ל"פאודה 3" ומוזיקה למחזמר "ג'נטלי", עובד על אלבום סולו לצד "הדג נחש", פעיל חברתית ועסקית, וגם לומד ערבית

הפודקאסט קדמא / צילום: קדמא, נעם אשכולי, יח"צ

כך הפכה הדרך מחיפה לירושלים למסע מזורז להכרת העולם היהודי

לעיתים הנפש מתנקה בדרך לא שגרתית ● כך הפכה הדרך חזרה לירושלים ממשחק הכדורגל בחיפה למסע בעקבות העם היהודי ● המלצת פודקאסט ● האזינו

מירוץ הפנקייק בעיר אולני שבאנגליה / צילום: אלסטיר גרנט, AP

מקרב יריות ועד מירוץ פנקייק: 10 תמונות מהעולם שעשו לנו את השבוע

סוף השבוע הגיע וזה זמן טוב להעיף מבט אחורה על אירועי העולם ● התמונות שאספנו עבורכם פותחות צוהר לאירועים גדולים וקטנים מסביב לגלובוס ● הם לאו דווקא האירועים הכי חשובים בעולם, אלא רגעים מיוחדים שנלכדו בעדשת המצלמה ● שבוע טוב