גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דירוג Legal 500: כספי, רובין וקלגסבלד הם "super lawyers"

מדריך The European Legal 500 דירג את פירמות עורכי הדין המובילות בישראל עפ"י קטגוריות ■ הוא אף סימן את עורכי הדין המובילים בתחומים שדורגו וחלק להם קומפלימנטים

שוק עריכת הדין התרגל כבר לממטר הדירוגים השוטף אותו בראשיתה של כל שנה, החל בדירוגים המקומיים - D&B ישראל ו-BDI - וכלה בדירוגים בינלאומיים, דוגמת המדריך הבינלאומי International Financial Law Review, שמפרסם את מדד ה-IFLR1000.

השנה כבר נחשפנו למספר דירוגים של מדריכים מגוונים, שדירגו את משרדי עורכי הדין בישראל לפי גודלם או לפי תחומי התמחותם. כעת נוסף עוד דירוג - של המדריך הבריטי הבינלאומי היוקרתי The European Legal 500, שמדרג את הפירמות המובילות באירופה ובמזרח התיכון, ובהן ישראל, לפי קטגוריות שונות.

דירוג ה-Legal 500 יכול היה לטבוע ולהיעלם בים הדירוגים, אלמלא התוספת של דירוג ה-Leading individuals - עורכי הדין המובילים בישראל בכל תחום התמחות - שנוסף לדירוג הפירמות. כזה עוד לא היה לנו עד היום.

הדירוג של המדריך הבריטי מבוסס על שיחות עם עורכי דין ועם לקוחות ששיתפו פעולה עם חוקרי המדריך, על גודל העסקאות שעשה המשרד ועל זהות ופרופיל לקוחותיו הקבועים.

דירוג הפירמות הישראליות מתייחס ל-13 קטגוריות שונות: בנקאות ופיננסים; שוקי ההון; דיני תחרות; תאגידים ומיזוגים ורכישות; יישוב סכסוכים; היי-טק, סטארט-אפ וקרנות הון סיכון; ביטוח; קניין רוחני; פרויקטים ואנרגיה; נדל"ן; מיסים; תקשורת - טלקום ומדיה; ומשלוח ימי ותובלה. בתוך הקטגוריות חולקו המשרדים ל-3 קבוצות איכות.

בתוך כל קטגוריה, בנוסף לדירוג הפירמות, צוינו גם עורכי הדין המובילים בתחום. בחלק מהתחומים מדובר "ביחידי סגולה", 3-4 עורכי דין מובילים בקדמת הבמה. באחרים, עורכי הדין חולקים את אור הזרקורים עם 10, 11 ואפילו 14 כוכבים שמנצנצים לצדם.

חלק מהשמות - בהם דליה טל, דוד חודק, רם כספי, רובי בכר ואחרים - מככבים כבר שנים רבות בתחומם. אחרים, צעירים יותר, מוכרים יותר ופחות, הצליחו להוכיח את עצמם וזוכים להימנות עם אותה רשימה יוקרתית לצד בכירי עולם המשפט.

דליה טל: "רבת השפעה"

כיוון שבחודש האחרון פורסמו ב"גלובס" דירוגי משרדי עורכי הדין של חברת D&B ישראל, הן דירוג הגודל והן דירוג הנישות (דירוג האיכות), נתמקד הפעם בדירוג הפרקליטים של Legal 500 ולא בדירוג הפירמות.

בכל תחום צוינו הפרקליטים המובילים ללא דירוג פנימי ביניהם, ובטקסט המצורף לרשימת הכוכבים הוסבר - תוך הרעפת מחמאות ופרגון לכל אחד מהם - מדוע דווקא הם זכו לכבוד. "גלובס" תרגם חלק מהסופרלטיבים שלהם זכו עורכי הדין.

מי שזוכים ל"מעמד-על" בדירוג הם עורכי הדין פנחס רובין, רם כספי ואביגדור קלגסבלד, המכונים "super lawyers". כספי מדורג כמוביל בתחומי המיזוגים והרכישות ויישוב סכסוכים; רובין בתחומי המס, מיזוגים ורכישות ויישוב סכסוכים; וקלגסבלד, שפירק לפני מספר שנים את משרדו דנציגר-קלגסבלד והקים בוטיק ליטיגציה עצמאי, מוביל בתחומי הלטיגציה ויישוב סכסוכים.

בתחום הבנקאות צוינו כמובילים 3 עורכי דין בלבד: רונן בהרב ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן, אנתוני בלוך ממשרד ש. הורוביץ ודליה טל ממשרד קנטור-אלחנני-טל.

על עו"ד בהרב נכתב כי ה"בנקים מכבדים אותו; הוא בעל כישורי משא-ומתן נעלים, ותפיסה מדהימה בעסקאות מימון".

גם הקולגה של בהרב מהמשרד, עו"ד אלן סקס, זוכה למחמאות. בתחום הבנקאות בהקשר של מיזוגים ורכישות, נכתב על סקס שהוא "אולי עורך הדין הטוב בישראל בתחום התאגידים, ובוודאי ביחס לעסקאות בעלות גון בינלאומי".

3 עורכי דין נוספים מהמשרד, אדם איתן, אליוט סקס ודיל וויט, זוכים להגדרה "מומלצים" בתחום החוזים הפיננסיים.

על עו"ד דליה טל, ראש משרד קנטור-אלחנני-טל, נכתב כי היא "מצוינת במיוחד ורבת השפעה".

עורכי הדין אנתוני בלוך וקליפורד דיוויס, מש. הורוביץ מוגדרים כ"טובים במיוחד, זמינים, בעלי כישורי גיוס חזקים ויצירתיים בפתרון מחלוקות". עורכי הדין בלוך ומיכאל ליברמן מהמשרד "ייסדו צוות מצוין בתחום מימון פרויקטים".

בתחום שוק ההון מככבים 9 עורכי דין מובילים, כשלצדם מצוינים גם קולגות בולטים ממשרדם: עו"ד שרון אמיר, ממשרד נשיץ-ברנדס, מוגדר כ"מצוין ובעל אוריינטציה עסקית"; אשוק צ'נדרשיקר, ממשרד גולדפרב-לוי-ערן-מאירי-צפרירי, נמנה עם "המומלצים" בתחום, יחד עם ראש משרדו, עו"ד עודד ערן; קליף פליג, ה"מאוד חכם", ממשרד מיתר-ליקוורניק-גבע&לשם וברנדווין, שעובד לצד השותף הבכיר דני גבע, מוגדר כ"בעל כישורים משפטיים מצוינים והבנה עסקית עמוקה". מאותו משרד מציין המדריך הבריטי כמומלץ גם את עורכי הדין נועם שרון ושאול חיון.

דוד חודק: "מעולה באופן כללי"

גם עו"ד חיים פרידלנד ממשרד גורניצקי מוביל בקטגורית שוק ההון, לצד עו"ד איתי גפן מהמשרד שמומלץ בחום; על עו"ד דוד חודק, ראש פירמת גרוס-קלינהנדלר-חודק (GKH), ומי שעמד בראש ועדת חודק להסדרת פעילותם של הגופים המוסדיים בשוק האג"ח הקונצרני (משרד האוצר אימץ את ההמלצות והן הפכו להוראות מחייבות), נכתב כי הוא "מעולה באופן כללי, בעל הבנה משפטית אמיתית ויכולת להתמודד עם עסקאות מורכבות באופן קוהרנטי ותועלתי".

גם עו"ד איה יופה ממשרדו זוכה למחמאות כ"מאוד טובה בעבודה עם חברות ציבוריות". עמיתיה, עורכי הדין ריצ'רד מן, אמיר הלוי ואיתן גרינברג, זוכים להגדרה "מומלצים".

ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן צוינה כמובילה בתחום שוק ההון עו"ד אילנית לנדסמן-יוגב, שהוגדרה כ"כוכבת של הפרקטיקה הזו", בעלת קשרים וידענית; על עו"ד רולנד ליהמן מפישר-בכר-חן-וול-אוריון נכתב כי הוא "עו"ד אינטליגנטי מאוד, בעל ניסיון משמעותי וידע עמוק במשפט ישראלי ואמריקני. ליהמן, ראובן (רובי) בכר ונטלי משען-זכאי הוגדרו כ"עורכי דין טובים מאוד ומהמובילים בתחום".

במשרד יגאל ארנון סומנה עו"ד שירי שחם כמובילה. "מקצועית ושחקנית קבוצתית". גם הקולגה שלה במשרד, עו"ד גיל אורן, מומלץ.

תדמור

לצד עורכי הדין המובילים ממשרדי ה"כולבו", מככב גם עו"ד אורי רוזנברג, בעל משרד הבוטיק רוזנברג, הכהן, גודארד ואפרת, שמוגדר כעורך דין מצוין בתחום שוק ההון, "בעל שנים של ניסיון וכזה שרואה את התמונה הרחבה". על דן הכהן, שותפו, נאמר כי הוא "מאוד יצירתי ונחוש".

10 עורכי דין מככבים בדירוג בתחום המסים: אלדר בן-רובי ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן; אביגדור דורות ממשרד שדות; פנחס רובין וגיל גרדי ממשרד גורניצקי; הארי קירש ממשרד יגאל ארנון ("בטוח והגיוני, עם ידע רחב יריעה - אחד מעורכי הדין הטובים ביותר בישראל בתחום המיסוי"); ענת טנא ועמיחי פרי ממשרד אלתר; ענת שביט מפישר-בכר-חן-וול-אוריון ("מומחים למיסוי", "מאוד מקצועית", "ברמה הגבוהה ביותר").

מומחה המס, עו"ד ד"ר משה שקל, מוגדר כ"מספר אחת: מאוד מקצועי, עם רגליים על הקרקע וחרוץ". גם יניב שקל ממשרדו מוזכר כ"מומלץ".

את רשימת מומחי המס המובילים סוגר עו"ד זיו שרון, שפרש אשתקד ממשרד אלתר, לאחר שנים רבות שבהן היה שותפו של עו"ד ד"ר אבי אלתר ז"ל, ואחר-כך שותף מוביל במשרד. שרון, שהקים פרקטיקה עצמאית משגשגת, מוגדר כ"מומחה אמיתי למיסוי ולליטיגציה בתחום המס".

בתחום דיני התחרות (דיני הגבלים עסקיים) זכו להערכת הקולגות והלקוחות 11 עורכי דין: עו"ד צבי אגמון, מייסד משרד אגמון המוביל בתחום (עליו נכתב: "מומחה וידען"); רובי בכר ממשרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון (לצד המלצה על עו"ד טל איל-בוגר, ראש מחלקת הגבלים במשרדו); חגי דורון הוגדר כ"מקצועי מאוד"; גיורא ארדינסט ("קל רגליים, שלעיתים קרובות מזהה סוגיות וטיעונים שאחרים לא רואים"); מיכל הלפרין ממשרד מיתר-ליקוורניק; אלדד כורש ממשרד עמית-פולק-מטלון (מומחה מכובד לדיני הגבלים עסקיים בישראל").

עוד צוינו בתחום ההגבלים: עו"ד יוסי לוי ("טוב במיוחד, מספק תובנות בעלות ערך רב וייצוג בכל תחומי דיני התחרות"); גיל רוזנבלום (מספק ייעוץ "מהיר, פרגמטי ומאוד מועיל, בשעה שהידע הרחב והמקיף שלנו מספק לו נקודת מבט הוליסטית"); גל רוזנט ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן ("עורך הדין הידען ביותר בישראל בתחום זה; בעל מוסר עבודה גבוה"); דוד (דודי) תדמור, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים ("מאוד מוערך").

את רשימת מומחי ההגבלים סוגר ניב זקלר, ראש משרד וינשטוק-זקלר, ש"מבין בדיני הגבלים עסקיים, וגם ליטיגטור מומחה, שיודע איך להופיע בבית המשפט".

גם בקטגוריית דיני תאגידים, מיזוגים ורכישות לא סומנו כוכב עליון או מספר קטן של פרקליטים מובילים, והרשימה כוללת שוב 11 שמות: עו"ד שרון אמיר ("ניתן לטעון שהוא מספר אחת בישראל בתחום המיזוגים והרכישות, בהיותו ידען, מנוסה, חכם ואתי"); אנתוני בלוך מש. הורוביץ (מאוד טוב ומבין את צורכי הלקוח").

רם כספי מוגדר כ-super lawyer, "בעל ניסיון וקשרים ייחודיים", "חושב כמו איש עסקים" ו"דיל מייקר"; עודד ערן, ממשרד גולדפרב, מוגדר כ"עורך דין מצוין לדיני תאגידים", וגם אשוק צ'נדרשיקר מוזכר לצדו כ"טוב במיוחד"; קליף פליג ממשרד מיתר-ליקוורניק מככב שוב כמוביל, ומוגדר כ"מבין עניין (בעסקים) וקליינט-פרנדלי"; צבי פירון ("עו"ד מבריק ודיל מייקר"); תומר מהרשק ממשרד פרופ' יובל לוי; ריצרד מאן ממשרד גרוס-קלינהנלדר-חודק-הלוי-גרינברג ("מאוד מקצועי ומאוד נעים"); פנחס רובין ממשרד גורניצקי; אלון שחר ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן ("עו"ד חזק מאוד במיזוגים חוצי גבולות").

את הרשימה סוגר אשף העסקאות, עו"ד מיקי צלרמאיר, שהיה מעורב בעסקאות הגדולות במשק הישראלי בשנים האחרונות - בהן העסקה הגדולה ביותר שנערכה עד עתה, מכירת השליטה בבזק ליזם שאול אלוביץ' - שעליו נאמר כי הוא "מוערך מאוד".

עופר צור: אגרסיבי, חד ומתוחכם

בתחום יישוב הסכסוכים, הכולל בוררויות, גישורים ועוד, חולקים את התהילה 14 (!) עורכי דין. ראובן (רובי) בכר; רם כספי; גיורא ארדינסט; טוביה ארליך; אלקס הרטמן; יחיאל כשר; אביגדור קלגסבלד; ישראל (רלי) לשם ("עו"ד טוב מאוד, בעל שיקול דעת מצוין וניסיון ייחודי"); גד נשיץ; גיל אוריון; פנחס רובין; זאב שרף ("ליטיגטור מאוד-מאוד טוב", "אגרסיבי אך מחושב", "אולד סקול בתפיסת הופעותיו בבית המשפט כשואו"); ברק טל; עופר צור ("אגרסיבי, חד ומתוחכם", "טקטיקן משפטי מוביל, קשוב ונגיש").

בתחום ההיי-טק הנישתי, שוב חוזרים לכוכבים בודדים - 5 עורכי דין בלבד מובילים את התחום על-פי הדירוג. את הרשימה פותח ליאור אבירם, ממשרד שבלת, שעליו נכתב בדירוג: "עורך דין מצוין ופרקטי, שתמיד נגיש"; על דויד שרטוק ממיתר-ליקוורניק נכתב כי הוא "משלב ידע על התעשייה המקומית והיכרות עם שחקני מפתח ישראליים בהיי-טק, עם בסיס ידע מאוד חזק בעסקאות מיזוגים ורכישות".

הבא בדירוג, עו"ד גיל רווה ממשרד ארדינסט-בן נתן, הוגדר כ"עורך דין הטוב ביותר בישראל בתחום קרנות הון סיכון"; על אורי רוזן, בעל משרד בוטיק בתחום ההיי-טק, נכתב כי הוא "פרואקטיבי ויצירתי, ידען ומעמיק". גם אמיר זולטי ממשרד אייל חיאט-זולטי-נייגר זוכה למחמאות: "יוצא דופן וחכם במיוחד", "עורך דין מצוין בתחום ההיי-טק".

בתחום הביטוח מובילים עורכי הדין גד נשיץ; הארי אורד, מגרוס-קליינהנדלר-חודק; סיגל שלימוף-רכטמן, שותפה ומייסדת משרד גרוס אורעד שלימוף; ועו"ד פגי שרון, ממשרד לויטן-שרון.

בתחום הקניין הרוחני בולטים 5 עורכי דין: טל בנד מש. הורוביץ; ד"ר שלמה כהן, בעל פרקטיקה פרטית מובילה בתחום; דוד גילת ממשרד גילת-ברקת (מקבוצת ריינהולד-כהן); ריצ'רד לוטי ממשרד לוטי; וניל וילקוף מהרצוג-פוקס-נאמן.

בתחום פרויקטים ותשתיות מככבים עורכי הדין אדם איתן ומארק פיליפס ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן; ג'ונתן פינקלשטיין ממשרד תדמור; איתי גפן ממשרד גורניצקי; דן הכהן ממשרד רוזנברג, הכהן, גודארד ואפרת; סימון יפה, ממשרד ברנע; רנלה יופה ממשרד מיתר-ליקוורניק; יוסי לוי ונועה מידן ממשרד לוי-מי דן.

בתחום הנדל"ן - שבוער היום סביב "בועת המחירים", תמ"א 38 ונושאים חמים נוספים - מככבים עורכי הדין אבי ארד מגולדפרב; חגית בבלי וחגי שמואלי מיגאל ארנון; אמיר חן מפישר-בכר-חן; משה הרדי מהרצוג-פוקס-נאמן; אייל מרום מגורניצקי; ויהודה רווה, מייסד משרד רווה.

בתחום הטכנולוגיה ומדיה מובילים 3 עורכי דין בלבד: עו"ד רמי בן-נתן, ממייסדי משרד ארדינסט-בן נתן ("טוב מאוד בניתוח סיטואציות בפן המסחרי, מנהל משא-ומתן חד ויעיל"); אורי רהט ממשרד לאמעי-סידר-להט-צידון-פינק; ואסתר שטרנבך ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן.

אחרונים ברשימת עורכי הדין המובילים בישראל הם המתמחים בתחום נישתי מיוחד - משלוח ימי ותובלה: ג'ון האריס, בעל פרקטיקה עצמאית בתחום; משה לשם ממשרד לשם-קיפרמן; גד שילה ממשרד פרימס-שילה-גבעון-מאיר; ויצחק וינדר ממשרד הרמן-מקוב.

"שפע של עבודה"

המדריך הבריטי הבינלאומי היוקרתי The European Legal 500 בחן אשתקד גם את השינויים שחלו במשק הישראלי וכיצד אלה השפיעו על שוק עריכת הדין. המדריך הצביע על מגמת התפתחות וצמיחה במשק, שהשפיעה באופן ישיר על פירמות עורכי הדין.

בפתח דירוג הפירמות הישראליות נכתב כך: "הכלכלה הישראלית רשמה ביצועים נאים גם ב-2010, וסיפקה לחברות עריכת הדין די והותר עבודה שתצדיק גיוסי עובדים חדשים וקידום עובדים. הפעילות בשוקי ההון עלתה, והרשות להגבלים עסקיים הייתה עסוקה מאוד, בעקבות פעילות מיזוגים גדולה בענפי המלט, מוצרי החלב והטלקום, פעילות שמספקת עבודה גם לחברות עורכי הדין".

המדריך התייחס בנוסף לסערה סביב תגליות הנפט והגז הטבעי, שהולידה את הקמת ועדת ששינסקי, אשר מסקנותיה - שעיקרן הגדלת המיסוי על התגליות - אושרו בשבוע שעבר בכנסת.

בעניין זה צוין כי "ישראל באופן כללי נהנית מגילוי מאגרי גז טבעי ענקיים מול חופיה, שמבטיחים עידן חדש של תלות עצמית במקורות אנרגיה ושפע של עבודה בתחום הפיננסי, התאגידי, ההידיינויות והמיזמים לעורכי דין שמשרתים את תעשיית האנרגיה ומוסדות ההלוואה.

"סיומם של כמה מיזמי תשתיות - השלמתם או ביטולם החד-צדדי - יבחן את עמידותם של כמה משרדים, אך רבים אחרים נשארו עסוקים בתחומי ייצור החשמל העצמאי, צינורות הגז, מפעלי התפלת מים ומיזמי תשתיות תחבורה. שוק הנדל"ן המקומי נשאר תוסס, בייחוד מגזר הדיור שלו".

הגבלים עיסקיים

תאגידים

עוד כתבות

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון /צילום: אוליביה פיטוסי-הארץ

התמונה גרועה יותר מהצפוי: הצמיחה של המשק ברבעון השני של השנה - 0.6% בלבד

הלמ"ס פרסמה את האומדן השלישי לנתוני הצמיחה, שחושף כי ההאטה חריפה הרבה יותר מכפי שנמדד באומדן השני ● ללא מסים נטו על היבוא מדובר בקצב צמיחה של 2.7%, לעומת 3.1% כפי שנמסר באומדן השני

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork ומסיושי סאן, מייסד ומנכ"ל סופטבנק / צילומים: Noam Galai, flicker, shutterstock

דיווח: סופטבנק תשתלט על WeWork

דיווחים ב"וול סטריט ג'ורנל" וב-CNBC מעלים כי סופטבנק עומדת להזרים לחברה 4-6 מיליארד דולר לפי שווי של 8 מיליארד דולר, אך קיימות סתירות לגבי מבנה העסקה - האם רוב הסכום ישמש לרכישת מניות או כהלוואה ● ב-WeWork יכריעו מחר בנושא, כשקיימות עוד אופציות מימון על השולחן

ספרים אוקטובר / צילום: איל יצהר

זה באמת משנה אם זה אמיתי?

אם לא קראתם את "אל מול הלילה", שבו יצאה דלפין דה ויגאן לפענח מדוע התאבדה אמה והציגה מסע מרתק לתוך הנפש, אולי כדאי שתעשו זאת לפני שתיכנסו לתוך "מבוסס על סיפור אמיתי" ● רוב הסיכויים שהספר החדש של מישל וולבק לא יעלה אצלכם את רמת הסרוטונין, אבל הוא עדיין שווה קריאה ● מדור הספרים של "ליידי גלובס"

אורי רוזן, מנכ"ל מאקו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"העולם הוא לא רק דיווחים על פוליטיקה והפצצות בסוריה"

הסירוב לתפקיד מנכ"ל חדשות 13 ● ההתחממות על הקווים במגרש מול ynet ● החשש מפני ענקיות האינטרנט הבינ"ל ● ולמה לא תמיד צריך אג'נדה גאה ● מנכ"ל מאקו אורי רוזן סוגר למעלה מ-6 שנים באתר, ומבחינתו – שרק יהיו עוד כאלה ● "אוף דה רקורד"

פסולת / צילום: איל יצהר

המדינה נאבקת בהטמנת הפסולת – והתעשיינים מתלוננים על ייקור העלויות

"המשרד להגנת הסביבה נכשל מזה מספר שנים בקידום של פתרונות למחזור וטיפול בפסולת ולמרות זאת, הוא פועל במטרה להקשות על תפעול המטמנות האקולוגיות שמהוות כיום פתרון מוסדר יחיד לפסולת הביתית", כך אמר ד"ר אלי אברמוב, יו"ר איגוד הכימיה, הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה שבהתאחדות התעשיינים

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות קלות; ביוג'ן תגיש לאישור את המוצר לטיפול באלצהיימר

ביוג'ן עקפה את תחזיות ההכנסות והרווח ברבעון השלישי ודיווחה כי תגיש לאישור את המוצר לטיפול באלצהיימר ●  פרוקטר אנד גמבל מטפסת לאחר שעקפה את התחזיות ● קימברלי קלארק ולוקהיד מרטין העלו את תחזית הרווח למניה ב-2019 ● מקדונלדס יורדת לאחר שפיספסה התחזיות ● היום לא התקיים מסחר ביפן לרגל הכתרת הקיסר נארוהיטו ● טבע דיווחה כי הגיעה להסכם בפרשת האופיואידים ● ממשלת בריטניה מתכוונת לקדם במהירות את הצעת החוק לפרישה מהאיחוד האירופי

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

עליות בבורסה: ת"א 35 עולה ב-0.7%, פרוטליקס מזנקת ביותר מ-30%

טבע מזנקת ב-17% לאחר שאישרה רשמית את הדיווח על פשרה במסגרת פרשת האופיואידים בארה"ב, ומנייתה זינקה בוול סטריט ● אנרג'יקס דיווחה על הסכמים לרכישת צבר של עד 5 פרויקטים פוטו-וולטאים בארה"ב בסכום של כ-7.6 מיליון דולר ● גבעות צונחת עקב הארכת הפסקת קידוח מגד

התמכרות למשככי כאבים  / צילומים: shutterstock, אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

כך התמכרה האומה האמריקאית למשככי כאבים. ואיך הסתבכה גם טבע הישראלית בפרשה

מספרי מקרי המוות בארה"ב משימוש בתרופות אופיואידות עלה ב-2018 לכ-70 אלף איש בשנה, לעומת כ-8,000 בסוף שנות ה-90 • מדוע התרחש הזינוק במספר מקרי המוות, מי אשם במגפת ההתמכרות ואיך הסתבכה חברת טבע הישראלית? • גלובס מאמ;לק

בני גנץ / צילום: שלומי יוסף

עם המנדט באה האחריות: הכנסת מגבירה את האבטחה לבני גנץ

זאת בהנחיית המשטרה ● בישראל, היחידה הממלכתית לאבטחת אישים, יחידה 730 של השב"כ, היא האחראית לסידורי האבטחה של סמלי השלטון מפני איומים שונים

אסדות קידוח נפט / צילום: shutterstock

משחקי הנפט: מהפכת הפצלים בארה"ב שטרפה את הקלפים

תמו הימים של מונופול אופ"ק על ייצור נפט ותלות של ארה"ב בזהב השחור של המזרח התיכון ● במקום העולם הישן קם עולם חסר יציבות של מלחמת כל בכל על שוקי היצוא לנפט ● הסנקציות על איראן מוציאות אותה ממשחק הנפט העולמי, והתמשכותן משרתת את כל יתר השחקנים בזירה

פרופ' וונדי הול / צילום: איל יצהר

"האינטרנט הוא ניסוי כלל עולמי בבני אדם, עשינו עסקה עם השטן"

היא הייתה חלק מקבוצת פורצי הדרך שיילדו את האינטרנט ושינו את העולם לבלי הכר. היום מבקשת פרופ' וונדי הול, מהאנשים החזקים בעולם הבינה המלאכותית, לעצור הכול ולחשוב מחדש ● "צריך להמציא את הרשת שוב", היא אומרת בראיון ל"ליידי גלובס"

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה

לקראת תביעה ראשונה במשבר הטונה: ויליגר נגד ארומה ת"א

ויליגר מאיימת לתבוע את רשת בתי הקפה וטוענת לירידה במכירות ולנזקים כספיים כבדים שנגרמו לה בעקבות אזכור שמה בפרשה, ובעיקר אחרי שממצאי הבדיקות הוכיחו כי ארומה ת"א היא שאחראית לליקויים בטונה שמכרה ללקוחות

נכס של הרץ בניו אורלינס / צילום: מצגת החברה

סלקטיביות באמריקאיות: קשיים בהנפקת המניות המתוכננת של חברת הרץ בת"א

במסגרת ההנפקה תכננה הרץ גרופ לשנות את סיווגה לקרן השקעות בנדל"ן בארה"ב (קרן ריט), כחלק ממהלך הנפקה הנחשב ארוך ומורכב יחסית, והינו ראשוני מבין חברות הנדל"ן האמריקאיות שעד היום גייסו אג"ח בבורסה המקומית

לווייני תקשורת של סאטקום באפריקה  / צילום: אתר החברה

מניית סאטקום קופצת: חידוש חוזה בקונגו בכ-28 מיליון דולר לשלוש שנים

גילת טלקום, חברה-בת בבעלות מלאה של סאטקום, חידשה חוזה לאספקת שירותי תקשורת לוויינית עם חברת התקשורת וודאקום ● בסאטקום מציינים, כי הרווחיות התפעולית הממוצעת מהחוזה בקונגו בשנים הקודמות הייתה בשיעור של כ-30%

הנשיא ריבלין ונתניהו / צילום: רונן זבולון, רויטרס

נתניהו מחזיר את המנדט לנשיא. ריבלין: בני גנץ יקבל הזדמנות להקים את הממשלה

מבית הנשיא נמסר כי "נשיא המדינה קיבל את הודעתו של ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, כי הוא משיב אליו את המנדט משום שלא עלה בידו להרכיב ממשלה" ● נתניהו מסר הצהרה בווידאו

משרדי חברת ADT ביקנעם / צילום: אתר החברה

יצרנית מכונות החיתוך ADT מיקנעם נמכרה לידי רוכש סיני בכ-30 מיליון דולר

קרן ההון סיכון הבורסאית תעוזה, שהחזיקה ב-18.9% ממניות ADT, דיווחה כי קיבלה בתמורה למניות שהיו ברשותה סכום של 5.9 מיליון דולר ● הרוכש הוא קונגלומרט ציבורי של חברות סיניות עם פעילות אסטרטגית להתפתחות העתידית של ADT

מפעל של טבע בירושלים. סוגרת מפעלים כחלק מתוכנית ההתייעלות / צילום: איל יצהר

טבע מאשרת את הדיווח על הסדר בפרשת האופיואידים: תשלם 20 מ' ד' ותספק תרופות נגד התמכרות ב-25 מיליון דולר

(עדכונים) - רגע לפני תחילת המשפט בקליבלנד, טבע ו-3 חברות נוספות שנתבעו בגין שיווק של משככי כאבים אופיואידים ממכרים, הגיעו להסדר פשרה ● בנוסף, טבע הגיעה למתווה פשרה עקרוני ליישב את שאר התביעות הקיימות עם מדינות נוספות; בהסכם זה טבע תתרום את התרופה buprenorphine naloxone למשך עשור בשווי מוערך של 23 מיליארד דולר

בני גנץ / צילום: שריה דיאמנט

בית הנשיא הודיע לראשי סיעות הכנסת ה-22 על העברת המנדט לגנץ

יו"רית הימין החדש, איילת שקד: אין בכוונתנו לנהל מו"מ עצמאי בנפרד מגוש 55 ● בכחול לבן אמרו ל"גלובס" כי בכוונתם לפנות לכל הסיעות בכנסת ה-22, אך הדגישו כי הטלפון הראשון שלהם יהיה לליכוד

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork / צילום: רויטרס

העסקה נסגרה: סופטבנק מקבלת את השליטה ב-WeWork, אדם נוימן יקבל 1.7 מיליארד דולר

העסקה משקפת ל-WeWork שווי של כ-8 מיליארד דולר ● המייסד והמנכ"ל אדם נוימן יקטע את מרבית קשריו עם החברה ● סופטבנק תשקיע כ-3 מיליארד דולר ברכישת מניות החברה, ותקדים השקעה של 1.5 מיליארד דולר שהייתה מתוכננת לשנה הבאה

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

שמור לי ואשמור לך גירסת טראמפ: כך מנצל נשיא ארה"ב את יחסי החוץ לטובתו האישית

זה כבר הפך לשיטה: בשורה של שיחות טלפון ופגישות שניהל עם מנהיגים בעולם הציג להם טראמפ דרישות שנועדו להועיל לו בהפרכת חשדות נגדו ובקמפיין לנשיאות 2020 ● כך זה עבד עם מנהיגי אוקראינה, אוסטרליה ובריטניה וגם עם ראש ממשלת ישראל, שאף קיבל מתנת בחירות נאה לעצמו