גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

דירוג Legal 500: כספי, רובין וקלגסבלד הם "super lawyers"

מדריך The European Legal 500 דירג את פירמות עורכי הדין המובילות בישראל עפ"י קטגוריות ■ הוא אף סימן את עורכי הדין המובילים בתחומים שדורגו וחלק להם קומפלימנטים

שוק עריכת הדין התרגל כבר לממטר הדירוגים השוטף אותו בראשיתה של כל שנה, החל בדירוגים המקומיים - D&B ישראל ו-BDI - וכלה בדירוגים בינלאומיים, דוגמת המדריך הבינלאומי International Financial Law Review, שמפרסם את מדד ה-IFLR1000.

השנה כבר נחשפנו למספר דירוגים של מדריכים מגוונים, שדירגו את משרדי עורכי הדין בישראל לפי גודלם או לפי תחומי התמחותם. כעת נוסף עוד דירוג - של המדריך הבריטי הבינלאומי היוקרתי The European Legal 500, שמדרג את הפירמות המובילות באירופה ובמזרח התיכון, ובהן ישראל, לפי קטגוריות שונות.

דירוג ה-Legal 500 יכול היה לטבוע ולהיעלם בים הדירוגים, אלמלא התוספת של דירוג ה-Leading individuals - עורכי הדין המובילים בישראל בכל תחום התמחות - שנוסף לדירוג הפירמות. כזה עוד לא היה לנו עד היום.

הדירוג של המדריך הבריטי מבוסס על שיחות עם עורכי דין ועם לקוחות ששיתפו פעולה עם חוקרי המדריך, על גודל העסקאות שעשה המשרד ועל זהות ופרופיל לקוחותיו הקבועים.

דירוג הפירמות הישראליות מתייחס ל-13 קטגוריות שונות: בנקאות ופיננסים; שוקי ההון; דיני תחרות; תאגידים ומיזוגים ורכישות; יישוב סכסוכים; היי-טק, סטארט-אפ וקרנות הון סיכון; ביטוח; קניין רוחני; פרויקטים ואנרגיה; נדל"ן; מיסים; תקשורת - טלקום ומדיה; ומשלוח ימי ותובלה. בתוך הקטגוריות חולקו המשרדים ל-3 קבוצות איכות.

בתוך כל קטגוריה, בנוסף לדירוג הפירמות, צוינו גם עורכי הדין המובילים בתחום. בחלק מהתחומים מדובר "ביחידי סגולה", 3-4 עורכי דין מובילים בקדמת הבמה. באחרים, עורכי הדין חולקים את אור הזרקורים עם 10, 11 ואפילו 14 כוכבים שמנצנצים לצדם.

חלק מהשמות - בהם דליה טל, דוד חודק, רם כספי, רובי בכר ואחרים - מככבים כבר שנים רבות בתחומם. אחרים, צעירים יותר, מוכרים יותר ופחות, הצליחו להוכיח את עצמם וזוכים להימנות עם אותה רשימה יוקרתית לצד בכירי עולם המשפט.

דליה טל: "רבת השפעה"

כיוון שבחודש האחרון פורסמו ב"גלובס" דירוגי משרדי עורכי הדין של חברת D&B ישראל, הן דירוג הגודל והן דירוג הנישות (דירוג האיכות), נתמקד הפעם בדירוג הפרקליטים של Legal 500 ולא בדירוג הפירמות.

בכל תחום צוינו הפרקליטים המובילים ללא דירוג פנימי ביניהם, ובטקסט המצורף לרשימת הכוכבים הוסבר - תוך הרעפת מחמאות ופרגון לכל אחד מהם - מדוע דווקא הם זכו לכבוד. "גלובס" תרגם חלק מהסופרלטיבים שלהם זכו עורכי הדין.

מי שזוכים ל"מעמד-על" בדירוג הם עורכי הדין פנחס רובין, רם כספי ואביגדור קלגסבלד, המכונים "super lawyers". כספי מדורג כמוביל בתחומי המיזוגים והרכישות ויישוב סכסוכים; רובין בתחומי המס, מיזוגים ורכישות ויישוב סכסוכים; וקלגסבלד, שפירק לפני מספר שנים את משרדו דנציגר-קלגסבלד והקים בוטיק ליטיגציה עצמאי, מוביל בתחומי הלטיגציה ויישוב סכסוכים.

בתחום הבנקאות צוינו כמובילים 3 עורכי דין בלבד: רונן בהרב ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן, אנתוני בלוך ממשרד ש. הורוביץ ודליה טל ממשרד קנטור-אלחנני-טל.

על עו"ד בהרב נכתב כי ה"בנקים מכבדים אותו; הוא בעל כישורי משא-ומתן נעלים, ותפיסה מדהימה בעסקאות מימון".

גם הקולגה של בהרב מהמשרד, עו"ד אלן סקס, זוכה למחמאות. בתחום הבנקאות בהקשר של מיזוגים ורכישות, נכתב על סקס שהוא "אולי עורך הדין הטוב בישראל בתחום התאגידים, ובוודאי ביחס לעסקאות בעלות גון בינלאומי".

3 עורכי דין נוספים מהמשרד, אדם איתן, אליוט סקס ודיל וויט, זוכים להגדרה "מומלצים" בתחום החוזים הפיננסיים.

על עו"ד דליה טל, ראש משרד קנטור-אלחנני-טל, נכתב כי היא "מצוינת במיוחד ורבת השפעה".

עורכי הדין אנתוני בלוך וקליפורד דיוויס, מש. הורוביץ מוגדרים כ"טובים במיוחד, זמינים, בעלי כישורי גיוס חזקים ויצירתיים בפתרון מחלוקות". עורכי הדין בלוך ומיכאל ליברמן מהמשרד "ייסדו צוות מצוין בתחום מימון פרויקטים".

בתחום שוק ההון מככבים 9 עורכי דין מובילים, כשלצדם מצוינים גם קולגות בולטים ממשרדם: עו"ד שרון אמיר, ממשרד נשיץ-ברנדס, מוגדר כ"מצוין ובעל אוריינטציה עסקית"; אשוק צ'נדרשיקר, ממשרד גולדפרב-לוי-ערן-מאירי-צפרירי, נמנה עם "המומלצים" בתחום, יחד עם ראש משרדו, עו"ד עודד ערן; קליף פליג, ה"מאוד חכם", ממשרד מיתר-ליקוורניק-גבע&לשם וברנדווין, שעובד לצד השותף הבכיר דני גבע, מוגדר כ"בעל כישורים משפטיים מצוינים והבנה עסקית עמוקה". מאותו משרד מציין המדריך הבריטי כמומלץ גם את עורכי הדין נועם שרון ושאול חיון.

דוד חודק: "מעולה באופן כללי"

גם עו"ד חיים פרידלנד ממשרד גורניצקי מוביל בקטגורית שוק ההון, לצד עו"ד איתי גפן מהמשרד שמומלץ בחום; על עו"ד דוד חודק, ראש פירמת גרוס-קלינהנדלר-חודק (GKH), ומי שעמד בראש ועדת חודק להסדרת פעילותם של הגופים המוסדיים בשוק האג"ח הקונצרני (משרד האוצר אימץ את ההמלצות והן הפכו להוראות מחייבות), נכתב כי הוא "מעולה באופן כללי, בעל הבנה משפטית אמיתית ויכולת להתמודד עם עסקאות מורכבות באופן קוהרנטי ותועלתי".

גם עו"ד איה יופה ממשרדו זוכה למחמאות כ"מאוד טובה בעבודה עם חברות ציבוריות". עמיתיה, עורכי הדין ריצ'רד מן, אמיר הלוי ואיתן גרינברג, זוכים להגדרה "מומלצים".

ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן צוינה כמובילה בתחום שוק ההון עו"ד אילנית לנדסמן-יוגב, שהוגדרה כ"כוכבת של הפרקטיקה הזו", בעלת קשרים וידענית; על עו"ד רולנד ליהמן מפישר-בכר-חן-וול-אוריון נכתב כי הוא "עו"ד אינטליגנטי מאוד, בעל ניסיון משמעותי וידע עמוק במשפט ישראלי ואמריקני. ליהמן, ראובן (רובי) בכר ונטלי משען-זכאי הוגדרו כ"עורכי דין טובים מאוד ומהמובילים בתחום".

במשרד יגאל ארנון סומנה עו"ד שירי שחם כמובילה. "מקצועית ושחקנית קבוצתית". גם הקולגה שלה במשרד, עו"ד גיל אורן, מומלץ.

תדמור

לצד עורכי הדין המובילים ממשרדי ה"כולבו", מככב גם עו"ד אורי רוזנברג, בעל משרד הבוטיק רוזנברג, הכהן, גודארד ואפרת, שמוגדר כעורך דין מצוין בתחום שוק ההון, "בעל שנים של ניסיון וכזה שרואה את התמונה הרחבה". על דן הכהן, שותפו, נאמר כי הוא "מאוד יצירתי ונחוש".

10 עורכי דין מככבים בדירוג בתחום המסים: אלדר בן-רובי ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן; אביגדור דורות ממשרד שדות; פנחס רובין וגיל גרדי ממשרד גורניצקי; הארי קירש ממשרד יגאל ארנון ("בטוח והגיוני, עם ידע רחב יריעה - אחד מעורכי הדין הטובים ביותר בישראל בתחום המיסוי"); ענת טנא ועמיחי פרי ממשרד אלתר; ענת שביט מפישר-בכר-חן-וול-אוריון ("מומחים למיסוי", "מאוד מקצועית", "ברמה הגבוהה ביותר").

מומחה המס, עו"ד ד"ר משה שקל, מוגדר כ"מספר אחת: מאוד מקצועי, עם רגליים על הקרקע וחרוץ". גם יניב שקל ממשרדו מוזכר כ"מומלץ".

את רשימת מומחי המס המובילים סוגר עו"ד זיו שרון, שפרש אשתקד ממשרד אלתר, לאחר שנים רבות שבהן היה שותפו של עו"ד ד"ר אבי אלתר ז"ל, ואחר-כך שותף מוביל במשרד. שרון, שהקים פרקטיקה עצמאית משגשגת, מוגדר כ"מומחה אמיתי למיסוי ולליטיגציה בתחום המס".

בתחום דיני התחרות (דיני הגבלים עסקיים) זכו להערכת הקולגות והלקוחות 11 עורכי דין: עו"ד צבי אגמון, מייסד משרד אגמון המוביל בתחום (עליו נכתב: "מומחה וידען"); רובי בכר ממשרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון (לצד המלצה על עו"ד טל איל-בוגר, ראש מחלקת הגבלים במשרדו); חגי דורון הוגדר כ"מקצועי מאוד"; גיורא ארדינסט ("קל רגליים, שלעיתים קרובות מזהה סוגיות וטיעונים שאחרים לא רואים"); מיכל הלפרין ממשרד מיתר-ליקוורניק; אלדד כורש ממשרד עמית-פולק-מטלון (מומחה מכובד לדיני הגבלים עסקיים בישראל").

עוד צוינו בתחום ההגבלים: עו"ד יוסי לוי ("טוב במיוחד, מספק תובנות בעלות ערך רב וייצוג בכל תחומי דיני התחרות"); גיל רוזנבלום (מספק ייעוץ "מהיר, פרגמטי ומאוד מועיל, בשעה שהידע הרחב והמקיף שלנו מספק לו נקודת מבט הוליסטית"); גל רוזנט ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן ("עורך הדין הידען ביותר בישראל בתחום זה; בעל מוסר עבודה גבוה"); דוד (דודי) תדמור, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים ("מאוד מוערך").

את רשימת מומחי ההגבלים סוגר ניב זקלר, ראש משרד וינשטוק-זקלר, ש"מבין בדיני הגבלים עסקיים, וגם ליטיגטור מומחה, שיודע איך להופיע בבית המשפט".

גם בקטגוריית דיני תאגידים, מיזוגים ורכישות לא סומנו כוכב עליון או מספר קטן של פרקליטים מובילים, והרשימה כוללת שוב 11 שמות: עו"ד שרון אמיר ("ניתן לטעון שהוא מספר אחת בישראל בתחום המיזוגים והרכישות, בהיותו ידען, מנוסה, חכם ואתי"); אנתוני בלוך מש. הורוביץ (מאוד טוב ומבין את צורכי הלקוח").

רם כספי מוגדר כ-super lawyer, "בעל ניסיון וקשרים ייחודיים", "חושב כמו איש עסקים" ו"דיל מייקר"; עודד ערן, ממשרד גולדפרב, מוגדר כ"עורך דין מצוין לדיני תאגידים", וגם אשוק צ'נדרשיקר מוזכר לצדו כ"טוב במיוחד"; קליף פליג ממשרד מיתר-ליקוורניק מככב שוב כמוביל, ומוגדר כ"מבין עניין (בעסקים) וקליינט-פרנדלי"; צבי פירון ("עו"ד מבריק ודיל מייקר"); תומר מהרשק ממשרד פרופ' יובל לוי; ריצרד מאן ממשרד גרוס-קלינהנלדר-חודק-הלוי-גרינברג ("מאוד מקצועי ומאוד נעים"); פנחס רובין ממשרד גורניצקי; אלון שחר ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן ("עו"ד חזק מאוד במיזוגים חוצי גבולות").

את הרשימה סוגר אשף העסקאות, עו"ד מיקי צלרמאיר, שהיה מעורב בעסקאות הגדולות במשק הישראלי בשנים האחרונות - בהן העסקה הגדולה ביותר שנערכה עד עתה, מכירת השליטה בבזק ליזם שאול אלוביץ' - שעליו נאמר כי הוא "מוערך מאוד".

עופר צור: אגרסיבי, חד ומתוחכם

בתחום יישוב הסכסוכים, הכולל בוררויות, גישורים ועוד, חולקים את התהילה 14 (!) עורכי דין. ראובן (רובי) בכר; רם כספי; גיורא ארדינסט; טוביה ארליך; אלקס הרטמן; יחיאל כשר; אביגדור קלגסבלד; ישראל (רלי) לשם ("עו"ד טוב מאוד, בעל שיקול דעת מצוין וניסיון ייחודי"); גד נשיץ; גיל אוריון; פנחס רובין; זאב שרף ("ליטיגטור מאוד-מאוד טוב", "אגרסיבי אך מחושב", "אולד סקול בתפיסת הופעותיו בבית המשפט כשואו"); ברק טל; עופר צור ("אגרסיבי, חד ומתוחכם", "טקטיקן משפטי מוביל, קשוב ונגיש").

בתחום ההיי-טק הנישתי, שוב חוזרים לכוכבים בודדים - 5 עורכי דין בלבד מובילים את התחום על-פי הדירוג. את הרשימה פותח ליאור אבירם, ממשרד שבלת, שעליו נכתב בדירוג: "עורך דין מצוין ופרקטי, שתמיד נגיש"; על דויד שרטוק ממיתר-ליקוורניק נכתב כי הוא "משלב ידע על התעשייה המקומית והיכרות עם שחקני מפתח ישראליים בהיי-טק, עם בסיס ידע מאוד חזק בעסקאות מיזוגים ורכישות".

הבא בדירוג, עו"ד גיל רווה ממשרד ארדינסט-בן נתן, הוגדר כ"עורך דין הטוב ביותר בישראל בתחום קרנות הון סיכון"; על אורי רוזן, בעל משרד בוטיק בתחום ההיי-טק, נכתב כי הוא "פרואקטיבי ויצירתי, ידען ומעמיק". גם אמיר זולטי ממשרד אייל חיאט-זולטי-נייגר זוכה למחמאות: "יוצא דופן וחכם במיוחד", "עורך דין מצוין בתחום ההיי-טק".

בתחום הביטוח מובילים עורכי הדין גד נשיץ; הארי אורד, מגרוס-קליינהנדלר-חודק; סיגל שלימוף-רכטמן, שותפה ומייסדת משרד גרוס אורעד שלימוף; ועו"ד פגי שרון, ממשרד לויטן-שרון.

בתחום הקניין הרוחני בולטים 5 עורכי דין: טל בנד מש. הורוביץ; ד"ר שלמה כהן, בעל פרקטיקה פרטית מובילה בתחום; דוד גילת ממשרד גילת-ברקת (מקבוצת ריינהולד-כהן); ריצ'רד לוטי ממשרד לוטי; וניל וילקוף מהרצוג-פוקס-נאמן.

בתחום פרויקטים ותשתיות מככבים עורכי הדין אדם איתן ומארק פיליפס ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן; ג'ונתן פינקלשטיין ממשרד תדמור; איתי גפן ממשרד גורניצקי; דן הכהן ממשרד רוזנברג, הכהן, גודארד ואפרת; סימון יפה, ממשרד ברנע; רנלה יופה ממשרד מיתר-ליקוורניק; יוסי לוי ונועה מידן ממשרד לוי-מי דן.

בתחום הנדל"ן - שבוער היום סביב "בועת המחירים", תמ"א 38 ונושאים חמים נוספים - מככבים עורכי הדין אבי ארד מגולדפרב; חגית בבלי וחגי שמואלי מיגאל ארנון; אמיר חן מפישר-בכר-חן; משה הרדי מהרצוג-פוקס-נאמן; אייל מרום מגורניצקי; ויהודה רווה, מייסד משרד רווה.

בתחום הטכנולוגיה ומדיה מובילים 3 עורכי דין בלבד: עו"ד רמי בן-נתן, ממייסדי משרד ארדינסט-בן נתן ("טוב מאוד בניתוח סיטואציות בפן המסחרי, מנהל משא-ומתן חד ויעיל"); אורי רהט ממשרד לאמעי-סידר-להט-צידון-פינק; ואסתר שטרנבך ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן.

אחרונים ברשימת עורכי הדין המובילים בישראל הם המתמחים בתחום נישתי מיוחד - משלוח ימי ותובלה: ג'ון האריס, בעל פרקטיקה עצמאית בתחום; משה לשם ממשרד לשם-קיפרמן; גד שילה ממשרד פרימס-שילה-גבעון-מאיר; ויצחק וינדר ממשרד הרמן-מקוב.

"שפע של עבודה"

המדריך הבריטי הבינלאומי היוקרתי The European Legal 500 בחן אשתקד גם את השינויים שחלו במשק הישראלי וכיצד אלה השפיעו על שוק עריכת הדין. המדריך הצביע על מגמת התפתחות וצמיחה במשק, שהשפיעה באופן ישיר על פירמות עורכי הדין.

בפתח דירוג הפירמות הישראליות נכתב כך: "הכלכלה הישראלית רשמה ביצועים נאים גם ב-2010, וסיפקה לחברות עריכת הדין די והותר עבודה שתצדיק גיוסי עובדים חדשים וקידום עובדים. הפעילות בשוקי ההון עלתה, והרשות להגבלים עסקיים הייתה עסוקה מאוד, בעקבות פעילות מיזוגים גדולה בענפי המלט, מוצרי החלב והטלקום, פעילות שמספקת עבודה גם לחברות עורכי הדין".

המדריך התייחס בנוסף לסערה סביב תגליות הנפט והגז הטבעי, שהולידה את הקמת ועדת ששינסקי, אשר מסקנותיה - שעיקרן הגדלת המיסוי על התגליות - אושרו בשבוע שעבר בכנסת.

בעניין זה צוין כי "ישראל באופן כללי נהנית מגילוי מאגרי גז טבעי ענקיים מול חופיה, שמבטיחים עידן חדש של תלות עצמית במקורות אנרגיה ושפע של עבודה בתחום הפיננסי, התאגידי, ההידיינויות והמיזמים לעורכי דין שמשרתים את תעשיית האנרגיה ומוסדות ההלוואה.

"סיומם של כמה מיזמי תשתיות - השלמתם או ביטולם החד-צדדי - יבחן את עמידותם של כמה משרדים, אך רבים אחרים נשארו עסוקים בתחומי ייצור החשמל העצמאי, צינורות הגז, מפעלי התפלת מים ומיזמי תשתיות תחבורה. שוק הנדל"ן המקומי נשאר תוסס, בייחוד מגזר הדיור שלו".

הגבלים עיסקיים

תאגידים

עוד כתבות

גולן יוכפז / צילום: אביב חופי

סאגת ההדחה של גולן יוכפז: הרשות השנייה מבקשת הבהרות מחדשות 13

יו"רית הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', ויו"רית חדשות 13 ונציגת הציבור, זהר קדמון, ייפגשו כדי לדון בנושא ● קדמון מתנגדת לכוונת בעלי רשת 13 לפטר את יוכפז ● אם שמאלוב-ברקוביץ' תשתכנע שלא מדובר בתהליך שנעשה משיקולים לא ראויים, הסבירות שתתערב נמוכה

אילוסטרציה: shutterstock

האם דין ביטקוין כדין כל מטבע אחר, ומה הבשורה למשקיעים? כל מה שצריך לדעת על פסיקת ביהמ"ש

ביהמ"ש המחוזי בלוד פסק לטובת רשות המסים וקבע כי יש לראות בביטקוין נכס ולא מטבע, ולכן הרווחים ממנו חייבים במס רווחי הון ● "גלובס" מנתח את ההשפעות של פסק הדין על המסחר במטבע הווירטואלי הפופולרי, ובודק מה צריך לעשות מי שלא דיווח עד כה לרשות המסים על החזקותיו במטבעות וירטואליים

וואווי / צילום: Eric Gaillard, רויטרס

חדשות טובות לוואווי: גוגל משנה את דעתה לגבי ניתוק יחסים

ההודעה מגיעה רק זמן קצר לאחר שממשל טרמאפ הודיע כי יקל מעט במגבלות על יצרנית הסמארטפונים השנייה בגודלה בעולם ● "לשמור על הטלפונים מעודכנים ומאובטחים הוא בראש רשימת האינטרסים של כולם והרשיון הזה מאפשר לנו להמשיך לספק עדכוני תוכנה ואבטחה לדגמי וואווי הקיימים ב-90 הימים הבאים", כך אמר דובר גוגל

ניצב גדי סיסו / צילום: שלומי יוסף

הסיפור המוזר של גנץ, המימד החמישי והבכיר במשטרה שנזכר בניגוד עניינים

גדי סיסו, ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, הצהיר ב־2017 על ניגוד עניינים עם חברת המימד החמישי שבראשה עמד אז יו"ר כחול לבן • אלא שטופס ניגוד העניינים שלו נחתם שנה לאחר הפגישה הבעייתית בין ראשי החברה למשטרה, שעמדה במרכז דוח חמור של מבקר המדינה

משה מנור - מנכ"ל פרוטליקס / תמר מצפי

משה מנור עוזב את פרוטליקס - דרור בשן, גם הוא מטבע, יחליף אותו; מניית החברה עולה

במקומו ימונה לתפקיד דרור בשן, גם הוא יוצא טבע (כמו מנור וכמו יו"ר החברה שלמה ינאי) ● בתקופת כהונתו של מנור כמנכ"ל איבדה מניית החברה 84% מערכה

דדי שוורצברג / צילום: עדיקה

עדיקה יוצאת מישראל: השיקה אתר מכירות בארה"ב ובאירופה

בשלב הראשון גויס צוות ייעודי במטה החברה בת"א, והוקם אתר באנגלית תחת הכתובת adika.com ● דדי שוורצברג, מייסד ומנכ"ל עדיקה: "זהו מהלך חשוב ומתבקש בהתפתחות המותג"

וורן באפט / צילום: שטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

הדיווח מספרד שהקפיץ את מניית טבע: האם וורן באפט מקדם מיזוג בין טבע ומיילן?

לפי דיווח באתר ספרדי, באפט מקדם יחד עם בנק ההשקעות קרדיט סוויס מיזוג בין שתי חברות התרופות הגנריות ● למעט הדיווח באתר הספרדי לא פורסמו דיווחים דומים בכלי תקשורת אחרים

מחאת עורכי הדין / צילום: שלומי יוסף

רופאים בכירים, מורים ואנשי אקדמיה מבקשים להצטרף למאבק עוה"ד

כבר הבוקר התקיימה הפגישה הראשונה, מבין רצף פגישות, של עורכי הדין שיקימו את "מטה מאבק המשפטנים" נגד יוזמות החקיקה להרחיב את פסקת ההתגברות ולתקן את חוק החסינות ● לדברי ראשי המאבק, בכירים במגזרים אחרים רוצים להצטרף למאבק, כך שהוא לא יהיה מאבק של משפטנים בלבד, וגם הלקוחות תומכים ומוכנים לתרום כספים למאבק

סופי מלניק אמיתי  ושירה לוי ברקן, קומיוניקאסט / צילום: יח"צ

הכירו את מנהלות השיווק שהחליטו לצאת למשימת הסברה לאומית

סופי מלניק-אמיתי, שירה לוי-ברקן, שירי גרוסברד ואפרת פניגזון הן ארבע מנהלות שיווק בכירות ● מתוך רצון להציג את ישראל בעולם כמעצמת שיווק, הן בחרו לצאת למשימה לאומית ולהקים קהילה שהיא לא רק מקצועית אלא גם הסברתית ● האזינו לפודקאסט החדש ב"גלובס" ● קומיוניקאסט - פודקאסט על קהילות

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

מגמה מעורבת באירופה; החוזים בוול סטריט יורדים קלות

טראמפ הודיע אתמול כי הוא מקל באופן זמני את המגבלות על חברת וואווי הסינית ● נשיא סין שי ג'ינפינג ציין אתמול כי לא יהיה סוף למלחמת הסחר בעתיד הקרוב ● המסחר בוול סטריט ננעל אמש בעליות

עירא פלטי/ צילום: אורה בשן

סרגון עוברת לראש העין: שכרה 6,000 מ"ר בפארק העסקים נצבא סיטי

ענקית הטכנולוגיה תשכור 2.5 קומות עליונות בפרויקט נצבא סיטי בראש העין ● על פי הערכות, תשלם סרגון סכום של למעלה מ-5 מיליון שקל לשנת שכירות, ועוד כ-100 אלף שקל בשנה בעבור דמי ניהול

השקת הרכבת הסינית של הקו האדום בסין בנוכחות נציגי משרד התחבורה / צילום: יח"צ

תקציבים של מיליארדים והשפעה רחבה: למה פוליטיקאים נרתעים ממשרד התחבורה

ספק אם שר התחבורה הבא יזכה ל-100 ימי חסד בתפקיד ● ממתינות לו ירושות בעייתיות מהקדנציות האחרונות, כמו עיכוב מתמשך ביישום מס גודש, בניגוד להחלטת הממשלה ● גם התנגשות האינטרסים של סין וארה"ב עשויה ליצור "פלונטר" ולעכב את המגה-פרויקטים התחבורתיים של ישראל

חוגגים עליות ב-NYSE  / צילום: רויטרס

נעילה חיובית בוול סטריט: נאסד"ק עלה מעל 1%, מניות השבבים זינקו עד 4.7%

המדדים המובילים בוול סטריט נצבעו בירוק על רקע הדחייה של הצו הנשיאותי נגד וואווי ● טבע הוסיפה מעל 3% לערכה ● בורסות אירופה ננעלו בעליות, בדומה לסנטימנט החיובי בוול סטריט ● תרזה מיי קוראת למשאל עם נוסף על ההצעה שהיא צפויה להגיש לבית המחוקקים, הליש"ט קופצת ב-0.3%

דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים / צילום: פאול אורלייב

עיריית קריית ים נגד רפאל: דורשת לפנות אמל"ח ש"מסכן את הציבור"

חברת רפאל מפעילה בסמוך לעיר קריית ים את אחד מאתריה המרכזיים, ומצויה בסכסוך ארוך עם העירייה ● רפאל: "אנו פועלים בהתאם לתקנות ולחוקים"

שער האירו / צילום: shutterstock

השקל נחלש לאחר הריבית; הדולר זינק ב-0.7%

לדברי אמיר כהנוביץ, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, "השקל נחלש לאחר ההחלטה של בנק ישראל אתמול, שהבהירה כי הבנק רואה בהתחזקות השקל כגורם העיקרי שמעכב את המשך עליית האינפלציה לכיוון מרכז היעד"

נתניהו בפתיחת מושב החורף בכנסת / צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

הדרמה הלילית, בית הכנסת בפקיעין והתגובה המדהימה של מועמד הקואליציה למבקר המדינה

מדוע בוטלה המועמדת של ליצמן, עו"ד מיכל רוזנבוים, כשעה לפני הדד-ליין? • האם יאיר נתניהו השפיע על ההליך? • ואיך רואה מתניהו אנגלמן את תפקיד המבקר ("זה לא גרזן אלא כלי לביקורת בונה")? • כך הפכה הכנסת את 24 השעות האחרונות למרוץ למציאת מועמד לתפקיד מבקר המדינה

בנק הפועלים/ צילום: יחצ דוברות בנק הפועלים

ועדת האיתור למנכ"ל בנק הפועלים נותנת שבועיים להגשת מועמדות לתפקיד

בד-בבד הודיע הבנק כי ועדת האיתור "עשויה לפנות ביוזמתה למועמדים פוטנציאליים נוספים" ● ככל הידוע, יש שני מועמדים פנימיים מרכזיים: רונן שטיין, ראש חטיבת הקמעונאות, וארז יוסף, ה-COO של הבנק

עורך דין יוסי בנקל/ צילום:תמר מצפי

מנהל עיזבון סמי שמעון נגד עו"ד בנקל: לפסול אותו מלייצג בסכסוך על הירושה

ביהמ"ש העליון הורה למחוזי לבחון את טענות מנהל העיזבון של סמי שמעון, שלפיהן יש להורות לעו"ד יוסי בנקל לחדול מייצוגו של פרץ וינקלר, לשעבר סמנכ"ל הכספים של שמעון, בתביעתו נגד העיזבון • זאת, בטענה כי בנקל מצוי בניגוד עניינים, שכן ייצג את מנהל העיזבון הקודם • הסכסוך על ירושת המיליארדים מתנהל זה כעשור

גל של התייקרות בישראל / צילומים: איל יצהר, עינת לברון, עיצוב: טלי בוגדנובסקי

גל התייקרויות במשק: האם השקל החזק יצליח לקזז את ההשפעה על הצרכנים, ואיך יושפעו בעלי העסקים?

משרד הפנים הודיע אתמול על העלאת הארנונה בשיעור החד ביותר בחמש השנים האחרונות, מה שצפוי לגרור גל התייקרות נוסף של מוצרים ושירותים ● ביולי יתייקר תעריף המים, וגם מחירי החלב והלחם בדרך למעלה ● ב-OECD סבורים כי קצב האינפלציה הנוכחי בישראל מצדיק העלאות ריבית – מה יעשה בנק ישראל, ומה ההשפעה על העסקים והצרכנים?

בזק / צילום: תקשורת תאגידית בזק

הוועדים בקבוצת בזק: סרצ'לייט לא תיכנס למשרדים עד שתדבר איתנו

הוועדים (מלבד yes) מאחדים כוחות כדי להבטיח זכויותיהם לפני השלמת העסקה לרכישת השליטה בבזק