גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הצ'ופרים של עורכי הדין

הופעות פרטיות של זמרים מפורסמים, מקררים עמוסים בפינוקים, טיסות ליעדים אטרקטיביים על חשבון הבית, אייפדים ועוד - מה לא מרעיפים על עוה"ד במסגרת התחרות על כוח-אדם איכותי

לפני שנה, באחד מימי יולי החמים, בעת פגרת בתי המשפט, כשעורכי הדין והעובדים במשרד גולדפרב-לוי-ערן-מאירי-צפריר חשבו כי שום דבר מעניין כבר לא יכול לקרות להם בלילות הקיץ החמים, הזמינו אותם ראשי הפירמה להתאסף ברחבה הסמוכה למשרד בתל-אביב. ל-140 עורכי הדין של המשרד ולעובדיו לא היה מושג מדוע ולשם מה כונסו כולם. להפתעתם, ברחבה ציפו להם אוטובוסים שהסיעו אותם לדרום הארץ.

אחרי שעות מספר של נסיעה, כשהשמש עמדה לשקוע, נעצרו האוטובוסים סמוך לוואדי באמצע המדבר, והעובדים הובלו על-ידי מדריך טיולים "לתוככי החשיכה". לפתע הואר המדבר בעשרות זיקוקי דינור, לוגו המשרד הוקרן על הגבעות מסביב, ורקדנים החלו לגלוש מהן לכיוון העובדים. אחרי שהתאוששו מההפתעה, המשיכו העובדים לצעוד בוואדי, הגיעו לבר משקאות מפואר ולשולחנות ערוכים וסעדו ארוחת שף טעימה.

בתום הארוחה ציפתה להם הפתעה נוספת: מצדו השני של הוואדי הגיחה להקת "משינה", שהופיעה בפניהם בהופעה פרטית משובחת. וכאילו בכל הצ'ופרים האלה לא היה די, לאחר ההופעה עברו כולם לאוהל ענק ובו מתחמים של טיפולי ספא, אוכל, מוזיקה, סרטים, וגם מיטות למי שרצה לישון.

ב-4:00 לפנות בוקר הגיעה הזמרת סי היימן להופעה מול עשרות עובדים שלא הלכו לישון כל הלילה, ובבוקר חיכתה לכולם עוד ארוחה משובחת. עייפים אך מאוד מרוצים חזרו העובדים למרכז.

הבילוי "המטורף" הזה שקיבלו אנשי משרד עורכי הדין גולדפרב מבעלי הפירמה לא נלקח מסרט הוליוודי. בשנים האחרונות הוא הפך לתופעה בקרב משרדי עורכי דין רבים בישראל. הופעות פרטיות של זמרים מפורסמים, מקררים עמוסי כל טוב, נסיעות ליעדים אטרקטיביים בחו"ל על חשבון הפירמה ועוד הם חלק מההטבות שנותנים המשרדים לעורכי הדין השכירים. "גלובס" מביא כמה מהדוגמאות שלהן.

משרד גולדפרב-לוי-ערן-מאירי-צפריר: "כוכב נולד" ולילה במדבר

בשנה האחרונה קיים משרד גולדפרב 3 אירועים מרכזיים של גיבוש והטבות לעורכי הדין. הראשון היה "לילה לבן במדבר". באירוע נוסף שכונה "Goldfarb award night" ערך המשרד מעין תחרות "כוכב נולד" בין המחלקות במשרד.

קבוצת שופטים, שכללה את מזכיר הממשלה, מנכ"לית קבוצת אריסון, ורעייתו של השותף-המנהל, דירגו את ההופעות. ההופעה המצטיינת נבחרה על-ידי עובדי המשרד ובני-זוגם באמצעות הצבעות SMS. באותה שנה נסעו כל עובדי המשרד עם בני משפחותיהם לטורקיה למועדון הנופש "Lykia World", במימון המשרד.

לדברי עו"ד טל עצמון, מנהל מחלקת המיסים בגולדפרב, התחרות בין משרדי עורכי הדין על כוח-אדם איכותי הייתה קיימת תמיד, אך להטבות שניתנות במשרדים אין קשר ישיר לכך. "תמיד הקפדנו על אירועים לעובדי המשרד ולבני משפחותיהם. אנו רואים חשיבות רבה ביחסים הבין-חברתיים במשרד ובקשר עם המשפחות".

הרצוג-פוקס-נאמן: נסיעות לפראג ולרודוס

בפירמת עורכי הדין הרצוג-פוקס-נאמן יש מסורת שנתית של יציאה מהשגרה לבילוי של ימים מספר. בשנה שעברה התקיים האירוע בפראג, והשנה ברודוס. העובדים יצאו אשתקד ל-4 ימי גיבוש ובידור, שכללו הופעה של הזמר עברי לידר, ובשנים קודמות של להקת "כוורת", שלמה ארצי ועוד. המשרד מקיים בנוסף מסיבה שנתית לעובדים ולבני-זוגם.

לדברי השותף-המנהל, עו"ד מאיר לינזן, ה"צ'ופרים" מהווים חלק מהכרת התודה של הפירמה לכלל העובדים, והם משפרים את האווירה והמורל במשרד: "זו דרכנו, אנו מאמינים בה, נהגנו כך מאז ומעולם ונמשיך לנהוג כך גם בעתיד, ואין לדבר קשר עם תחרות כזו או אחרת בענף".

הופעה משינה / צלם: יחצ

משרד ש. הורוביץ: רכבת לילה למשינה

במשרד עורכי הדין ש. הורוביץ חגגו בסוף חודש יוני את "תחילת הקיץ" במסיבת ענק ב"האנגר 11" בנמל תל-אביב, שכללה הופעה של להקת "משינה".

בש. הורוביץ נוהגים לצ'פר את העובדים בדרכים שונות. לפני שנה הם טסו לברצלונה, לפני שנתיים לכרתים, ולפני 3 שנים לאילת.

גם השגרה של עורכי הדין בש. הורוביץ רצופה בצ'ופרים. פעם בשבוע הם משחקים בקבוצות ספורט שונות, כמו כדורגל וכדורסל, וישנה קבוצה שמתאמנת מדי שבוע בפילאטיס - והכול במימון המשרד.

לדברי עו"ד אודי ארצי, שותף במשרד ש. הורוביץ, הפעילויות המשותפות נובעות מהרצון להיות יחידה אחת מגובשת בעלת הזדהות וגאווה. "חשוב לנו להכיר אחד את השני גם מחוץ לשגרת העבודה, ואנו חשים שהגיבוש החברתי תורם לעבודה יעילה ונעימה יותר".

גם ארצי טוען כי הצ'ופרים לא נובעים מהתחרות בשוק עריכת הדין. "עורכי דין מחליטים לעבוד במשרד X או Y בזכות השכר והיכולות המקצועיות".

סוני פלייסטיישן תדמור / צלם: איל יצהר

משרד תדמור: סוני פלייסטיישן בחדרי הישיבות

במשרד עורכי הדין תדמור נהנים עורכי הדין מהטבות ומצ'ופרים רבים, ובהם: מכשיר Wii ומכשיר סוני-פלייסטיישן בחדרי הישיבות (למי שיש זמן), אייפד שניתן במתנה לכל העובדים וכן ימי כיף וטיולים שנערכים פעמיים-שלוש בשנה.

בנוסף, משתתף המשרד במימון השתלמויות מקצועיות ולימודים אקדמיים לעורכי הדין. מזנון סלטים, לחמים ותוספות עומד לרשות העובדים בצהריים, לרבות שתייה קלה וגלידות חופשי לשימוש העובדים.

לדברי השותף-המנהל, עו"ד דודי תדמור, ההטבות הללו הן חלק מ"השקפת העולם" של המשרד. "חיי עורכי הדין הם אינטנסיביים ותובעניים. נרצה או לא, המשרד הוא המקום שבו אנו מבלים את רוב זמננו. לכן, אנחנו מייחסים חשיבות עליונה לכך שהמשרד יהיה מקום שנעים להיות בו, ליחסים חבריים ולאווירה טובה".

תדמור מציין כי במשרדו מקדישים לכך משאבים רבים, לא רק כספיים. "חשוב לנו לצאת מהשגרה מדי פעם, אך היומיום חשוב יותר. לכן, רוב ההטבות במשרד נועדו להפוך את חיי השגרה לנעימים יותר. וחשוב יותר מכל הטבה - אנחנו מתייחסים לאנשינו בכבוד ובהערכה, כפי שראוי להם".

משרד צלרמאיר-פילוסוף-רוזובסקי-צפריר-טולדנו: בילויים במלונות בוטיק

משרד צלרמאיר-פילוסוף-רוזובסקי-צפריר-טולדנו נוהג לתגמל את עורכי הדין השכירים בדרכים שונות. המשרד נוהג, בין היתר, לערוך כנסים שנתיים במלונות יוקרתיים בארץ ובחו"ל.

בשנים האחרונות בילו עובדיו בקפריסין, במלון "יערות הכרמל", ובמלונות באילת. לפני כחודש הם בילו 3 ימים ולילות במלון בוטיק באילת, שנשכר כולו עבור אנשי המשרד. עורכי הדין והצוות נהנו ממגוון פינוקים ופעילויות, כולל הופעה פרטית של הזמרים שמעון בוסקילה ושירי מיימון.

צ'ופר נוסף שהמשרד מעניק לעורכי דין עם ותק מסוים הוא רכב ליסינג. במישור האישי ניתנים לעורכי הדין מענקים למימון לימודי המשך והשתלמויות.

לדברי עו"ד גיא צפריר, השותף-המנהל, המשרד רואה חשיבות רבה באווירת עבודה טובה ונעימה. "האירועים השנתיים הפכו לחלק אינטגרלי מפעילות הפירמה. אנו לא רואים בכך תגובה כלשהי לתחרות בשוק עריכת הדין. זו פשוט מדיניות שעושה לעובדינו טוב".

נופש בברצלונה משרד פולק / צלם: יחצ

משרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון: הו ברצלונה, ברצלונה

בעוד שבועות מספר ייסעו יותר מ-200 עובדי משרד פישר-בכר-חן-וול-אוריון ל-3 ימים בברצלונה. ההחלטה על הנסיעה לברצלונה התקבלה אחרי שההנהלה שאלה את העובדים איזו פעילות חברתית הם יעדיפו לעשות השנה: שורת אירועים בארץ או נסיעת סוף שבוע לברצלונה. 82% מהעובדים בחרו בברצלונה.

לדברי השותפה עו"ד טל אייל-בוגר, מנהלת מחלקת הגבלים עסקיים, הנהלת המשרד רואה בנסיעה צ'ופר - אך גם גיבוש פנימי.

"המשרד גדל מאוד בעשור האחרון, ולכן חשוב לנו לשמר את תחושת המשפחתיות, שבמספרים כה גדולים יש סכנה שתאבד".

בניגוד לחלק מהדוברים במשרדים אחרים, עו"ד אייל-בוגר מודה כי חלק מהשיקולים בצ'ופרים מעין אלה הם התחרות על כוח-אדם איכותי בין המשרדים המובילים, ומציינת כי המשרד עסוק כל הזמן בהבאת ובהשארת כוח-אדם איכותי.

משרד מיתר-ליקוורניק-גבע & לשם-ברנדויין: ארצי הולך לאיבוד

לפני כחודשיים, זכו עובדי פירמת עורכי הדין מיתר-ליקוורניק-גבע & לשם-ברנדווין ובני משפחותיהם בצ'ופר ייחודי - הופעה פרטית של שלמה ארצי באמפיתיאטרון שוני בבנימינה, שנסגר במיוחד עבורם.

ההופעה של ארצי הייתה אחת מבין שתי הפעילויות המרכזיות שנערכות לעובדי המשרד מדי שנה. בשנים האחרונות הופיעו בפני עובדי המשרד להקות "משינה" ו"תיסלם" וכן עוזי פוקס ושרי.

לדברי מנכ"ל המשרד, השותף עו"ד יורם מובשוביץ, הפעילויות נועדו לשמור על קשרים טובים עם העובדים ועם בני משפחותיהם. בנוסף, השנה חילקה הפירמה מכשירי אייפד לשותפים במשרד, אך מובשוביץ מבחין בין הטבה מסוג זה לבין הפעילויות השנתיות.

"מדובר בהטבה שנועדה לשמש הן כצ'ופר והן כמכשיר עבודה. עם זאת, נראה שמדובר יותר בצ'ופר ופחות בכלי עבודה, מאחר שבפני השותפים עומדים פתרונות עבודה מקבילים, כמו פול של מחשבים ניידים הקיים במשרד לשימושם בעת הצורך".

משרד עמית-פולק-מטלון: הו ברצלונה, ברצלונה 2

באפריל השנה ארזו 107 עובדי משרד עמית-פולק-מטלון את חפציהם וטסו, במימון המשרד, לברצלונה (מסתמנת כיעד מועדף על עורכי הדין).

לדברי עו"ד אלדד כורש, שותף-מנהל בעמית-פולק-מטלון, את הנסיעה יזמה הנהלת המשרד, ומטרתה הייתה השתלמות מקצועית בשילוב עם גיבוש עובדיו. "הנסיעה לברצלונה כללה סדנאות במשפט בינלאומי ובנושאים הקשורים באיכות הסביבה. בנוסף להרצאות מקצועיות התנסו אנשי הצוות בפעילויות שונות, בהן סוגיות של מנהיגות, דינמיקות ניהוליות וכן פעילויות לגיבוש כלל-צוותי".

כורש ציין כי למשרד יש מסורת ארוכת שנים של פעילויות "OUT DOOR" לשיפור איכותו של הצוות המשפטי והניהולי. "ההשקעה בהון האנושי מוערכת מאוד על-ידי עורכי הדין במשרד, והיא מיתרגמת ליכולת להעניק את השירות הטוב ביותר ללקוחות שלנו".

סושי באפשטיין / צלם: איל יצהר

משרד אפשטיין-רוזנבלום-מעוז (ERM): ארוחות ערב מוזלות

מקרר עמוס כל טוב, ארוחות ערב מוזלות לכל עובד שנשאר אחרי 20:00, אירועים משרדיים שנערכים אחת לחודשיים, טיולים בארץ ובחו"ל, חלוקת מכשירי בלקברי ואייפון - אלה הם רק חלק מהצ'ופרים שנותנים במשרד אפשטיין-רוזנבלום-מעוז (ERM) לעורכי הדין במשרד.

לדברי השותף, עו"ד גלעד מעוז, ההטבות הרבות ניתנות בשל רצון מנהלי הפירמה לקיים אווירה שונה ותחושת שייכות והזדהות עם הארגון. "בנוסף, אנו מתחרים על כוח-אדם איכותי, וגילינו שיחס מעריך ומתגמל, בשילוב גיבוש חברתי, הוא פקטור חשוב בתחרות, שפעמים רבות חשוב אף יותר מעוד כמה מאות שקלים לשכר".

עם זאת, בדומה לרוב השותפים שעמם שוחחנו, גם מעוז אינו חושב שההטבות נגזרות רק מהרצון להתחרות על כוח-אדם בשוק. "השילוב של תחושת השייכות וההזדהות עם הארגון, עם אווירת הצוות והרוח החברית המאפיינת את המשרד, משפר בסופו של דבר את איכות העבודה ואת הקשר עם הלקוחות. וההוכחה היא שב-3 השנים האחרונות לא עזב, ולו עורך דין אחד, את המשרד".

עוד כתבות

טקס השבעת חברי הכנסת ה־22 / צילום: רפי קוץ

הכנסת תצטרך להשיב לבג"ץ תוך שבועיים: מדוע לא הוקמה ועדת הכנסת

עורכי הדין שחר בן מאיר ויצחק אבירם הגישו עתירה לבג"ץ בשאלה מדוע לא הוקמה ועדת הכנסת מזה חודשים ארוכים ובמקומה מצויה בכנסת ועדה מסדרת ● "אנחנו במצב חירום חוקתי"

משפחת פליטים סורים / צילום: Alia Haju, רויטרס

דוח חדש: מדי שתי שניות אדם נאלץ לברוח מביתו בגלל אסון טבע

לפי דוח חדש של ארגון אוקספאם, יותר מ-20 מיליון בני אדם בשנה נאלצו לברוח מביתם בשל אסונות שנגרמו כתוצאה ממשבר האקלים ● ד"ר משה טרידמן: "המזרח התיכון נמצא בסיכון רב"

נוחי דנקנר /צילום: שלומי יוף

משטרת ישראל מבקשת לעכב מתן חנינה לנוחי דנקנר בשל מידע חדש

בחדשות 12 נחשף הערב כי דנקנר הועבר מבית הכלא מעשיהו לכלא ניצן לתא בבידוד זאת על סמך מידע חדש בעניינו ● דנקנר הגיש בפברואר האחרון בקשת חנינה לנשיא המסתמכת בעיקר על מצבו הרפואי

משה מזרחי, אינמוד / צילום: איל יצהר, גלובס

חודש חיובי נוסף לישראליות בוול סטריט: מדד גלובס פרומתאוס עלה ב-3.8%

בחודש שעבר טיפס מדד ת"א 125 ב-3% והנאסד"ק הוסיף 4.5% לשיא חדש ● תת-מדד גלובס-פרומתאוס מדעי החיים זינק ב-11.7% ● תת-מדד גלובס-פרומתאוס טכנולוגיה עלה ב-2.3% ● מניית יורוג'ן, המפתחת טיפולים למגוון סוגי סרטן בתחום האורולוגיה, זינקה ב-40% לאחר שהודיעה על הסכם בלעדי עם Agenus

מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה  / צילום: יוסי זמיר

פרשנות: בדיקת מדיניות החילוטים חשובה, למרות שהמניע שלה לא ברור

ל"מהפכת החילוטים" מטרות ראויות, כמו סגירת צינור הכספים לעבריינות כלכלית ולארגוני פשיעה ● אולם נדמה שרשויות האכיפה איבדו קצת את הדרך לאחרונה ● פרשנות

נאסד"ק / צילום: רויטרס

בורסות אירופה ננעלו בירידות; גלנקור צנחה בצל חשדות לשוחד

וול סטריט נסחרת בירידות בצל נתוני מאקרו חלשים ● מניית גלנקור נפלה ב-9% בלונדון בצל חקירה וחשד לשוחד ● ההזמנות ממפעלים בארה"ב בחודש אוקטובר האחרון עלו ב-0.3%, אך הנתון לספטמבר עודכן מטה ● ירידה של 0.6% במכירות הקמעוניות בגוש האירו באוקטובר - פי 2 מהציפיות ● צמיחה מתונה של 0.2% ברבעון השלישי בכלכלת גוש האירו ● ההזמנות ממפעלים בגרמניה צנחו באוקטובר ● בורסות אסיה ננעלו במגמה חיובית

נדב קדרון/ צילום: תמר מצפי

תוצאות ניסוי של אורמד הקפיצו את מניית מפתחת גלולת האינסולין כ-80% בתוך חודש

התוצאות פורסמו ב-12 בנובמבר, אולם העלייה נרשמה לאחר שהחברה הסבירה את התוצאות ואת מבנה התחרות בשוק למשקיעים, הן בפגישות והן בדוחותיה הכספיים

שר האוצר משה כחלון, ד"ר יפעת שאשא־ביטון, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי בחנוכת פרויקט מחיר למשתכן  / צילום: דביר מלכה

הממשלה תאריך את מחיר למשתכן גם לשנה הבאה; בספטמבר 53% מהדירות החדשות שנמכרו היו במחיר למשתכן

כדי לממן את הארכת מחיר למשתכן יקצה משרד השיכון 36 מיליון שקל מתקציב הפיתוח ומוסדות הציבור

ג’ולי סוויט, מנכ”לית אקסנצ’ר / צילום: רויטרס

מתמודדים על תפקיד בתוך החברה? תהיו נחמדים ליריבים

המינוי של ג'ולי סוויט למנכ"לית ענקית הייעוץ אקסנצ'ר יכולה לסמן את האסטרטגיה לבכירים: מועצות מנהלים מעדיפות לקדם אנשים שמפרגנים לחבריהם לעבודה

הדס שטייף / צילום: יונתן בלום

החסינות להדס שטייף: פגיעה מוצדקת בפרטיות או התנהלות מפחידה של הפרקליטות

האם הפרקליטות צדקה בכך שהעניקה חסינות להדס שטייף ולנוספים שהיו מעורבים בפריצת הטלפון של אפי נוה בפרשת "מין תמורת מינוי"? ● שתי דעות על הפרשה

מחנה מעצר למהגרים בארה"ב / צילום: USA TODAY NETWORK, רויטרס

השערוריה שמטלטלת את ארה"ב: מקינזי ייעצה לקצץ במזון ובתרופות למהגרים לא חוקיים כדי להאיץ גירושם

ארגון "פרופבליקה" חשף 1,500 מסמכים מהם עולה כי חברת הייעוץ הוותיקה ייעצה לממשל האמריקאי איך לחסוך בעלויות הטיפול במהגרים הבלתי חוקיים ששוהים במחנות מעצר בסמוך לגבול ● הפרשה מעלה סימני שאלה אתיים סביב פעילות החברה

ערן פרץ / צילום: תמונה פרטית

"רשימת הקשיים ארוכה. להיות עצמאי זה לחיות תמיד באי ודאות"

ערן פרץ בעל משרד לייעוץ כלכלי ומימוני, הוא בן 36 וחושב שהוא לא יוכל לדעת לעולם מה תהיה ההכנסה שלו בחודש העוקב ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il

ארנון בר דוד / צילום: כדיה לוי

יו"ר ההסתדרות מגיב למאמר של שקד ב"גלובס": "אנחנו לא אויבי האומה"

בר-דוד כיוון את דבריו כתגובה למאמר שפרסמה אתמול ב"גלובס" יו"ר מפלגת הימין החדש ושרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד: "אם מישהו חושב להשית את הגרעון מתקציב המדינה על העובדים – אנחנו נעמוד כחומה בצורה ונצא לרחובות"

סיאטה נאדלה, ריצ’רד ניקסון, ג’רמי קורבין / צילום: רויטרס

עכשיו זה רשמי: 4 ימי עבודה בשבוע טובים לכולם

מאז שנות ה-50 של המאה הקודמת פוליטיקאים מפזרים הבטחות למעבר לשבוע עבודה מקוצר ● בינתיים, חברות שהפחיתו את שעות העבודה השבועיות או היומיות מדווחות על עלייה בפריון העבודה

שי ג'ינפינג, נשיא סין, ודונלד טראמפ, נשיא ארה"ב / צילום: KEVIN LAMARQUE, רויטרס

ניחושים פיננסיים ועונשם: על הטעות ישלם הציבור הרחב

תופעות רבות שלא היו מוכרות בעבר, כמו ריבית שלילית, מחייבות ניחושים כדי להעריך את השפעותיהן ● ואולם, כשהמנחשים לא נדרשים לשלם מחיר על הניחוש, את מחיר הטעות עוד ישלם הציבור הרחב ● בשנת 2020 כדאי לעקוב באופן שוטף אחרי הפוליטיקה, כי היא זו שתקבע את כיוון השווקים

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

זהירות, האטה לפניך: אם לא יקרה שינוי גם החגיגה בשווקים תיגמר

קצב הצמיחה בכלכלות החזקות מאט, אך הביצועים של השווקים השנה היו בין הטובים בשנים האחרונות ● אם לא יקרה שינוי, גם החגיגה בשווקים תיגמר ● כדי שיקרה השינוי שיאפשר את המשך הביצועים הטובים, צריך להבין מה היו הסיבות להאטה בצמיחה בשנתיים האחרונות

חסן, נתניהו ופישר / צילומים: תמר מצפי, רפי קוץ

הרשעת אלון חסן בעליון: בשורות רעות לנתניהו, נחמה פורתא לפישר

החלטתו העליון להרשיע את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד במרמה והפרת אמונים משליכה על תיקי שחיתות נוספים ● רה"מ יגלה כי לדעת שופטי העליון הפרת אמונים אינה עבירה קלת ערך ● פישר יכול לרוות נחת מכך שהרשעת חסן מחלישה את הטענה כאילו הוא אחראי לתפירת התיק נגדו

אליעזר מרום (צ'ייני), מיקי גנור ודוד שמרון / צילומים: אבי אוחיון - לע"מ, כדיה לוי, יונתן בלום

כתבי האישום בפרשת הצוללות: מיקי גנור ואליעזר מרום הואשמו בשוחד; דוד שמרון בהלבנת הון

מפקד חיל הים לשעבר וכן עד המדינה שחזר בו יואשמו בשוחד בכפוף לשימוע בתיק הצוללות המכונה "פרשה 3000", דוד שמרון, מקורבו של רה"מ נתניהו, יואשם בהלבנת הון ● כל הפרטים

שר התיירות יריב לוין / צילום: יהודה עשור, יח"צ

במידה ולא תוקם ממשלה, מענקי משרד התיירות לחברות תעופה נמצאים בסכנה

האם תקציב המענקים לחברות התעופה (250 אלף אירו לקו בשנה) יסתיים כבר בחודש הבא? ● לפי שר התיירות: "אם לא תקום ממשלה זה אוי ואבוי. התנופה בענף התיירות נמצאת בסכנה ענקית אם ניכנס ל-2020 בלי תקציב התוצאה המיידית תהיה שתקציב השיווק ייעלם"

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן / צילום: כדיה לוי, גלובס

מבקר המדינה בעקבות העליון: האם נעשה שימוש בחילוטים כדי להפעיל לחץ על חשודים?

תופעת החילוטים המוגזמים שמבצעת המדינה ואשר נחשפה ב"גלובס", ממשיכה לטלטל את מערכת החוק • לאחר שורת פסיקות של בית המשפט, שהגבילה את האצבע הקלה על ההדק של הרשויות, מגיע מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ומקים לתחייה דו"ח גנוז על הנושא של קודמו בתפקיד